Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη για εγγραφη βιντεο εκτος απο stock kai nokia camera?

 

To nokia camera είναι εξαιρετικό νομίζω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως ενω εχω ρυθμισει το κινητο να τραβαει βιντεο 1080p 30fps,το περναω στον υπολογιστη μου και παταω στις λεπτομεριες του βιντεο και μου λεει πως ειναι 720p το εχει παρατηρησει κανεις αυτο το πραγμα η δεν κανω εγω κατι σωστα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ισως καποιοι θα με θυμουνται απο το προβλημα της υπεθερμανσης...τελοσπαντων..για πειτε λιγο την γνωμη σας σχετικα με τα χρωματα....οσοι εχετε το κιτρινο σας εχει κουρασει με τον χρονο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετά απο 30 λεπτά χρήσης η συσκευή πίσω θερμαίνετε αρκετα...το έχετε παρατηρήσει???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετά απο 30 λεπτά χρήσης η συσκευή πίσω θερμαίνετε αρκετα...το έχετε παρατηρήσει???

 

 

 

 

 

 

για γινε λίγο πιο συγκεκριμένος τι εννοείς 30 λεπτά χρήσης.

 

Παιχνίδια,YouTube,τι ακριβως ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

για γινε λίγο πιο συγκεκριμένος τι εννοείς 30 λεπτά χρήσης.

 

Παιχνίδια,YouTube,τι ακριβως ;;

 

κατά κύριο λόγο πλοήγηση με 3G.....

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το κιτρινο σας εχει κουρασει με τον χρονο?

 

μια χαρά είμαι εγώ με το κιτρινάκι, δε το έχω βαρεθεί στο 4μηνο που το έχω!!!

 

Κι εμένα θερμαίνεται τρελά και μάλιστα από τα πρώτα 5 λεπτά που είναι συνδεμένο με 3G και μιλάω στο im+!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την black έχω δει ότι δεν ζεσταίνεται τόσο όταν το βαζω στον wireless φορτιστή ,ακομα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία!!!

 

Πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή του 920 .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ισως καποιοι θα με θυμουνται απο το προβλημα της υπεθερμανσης...τελοσπαντων..για πειτε λιγο την γνωμη σας σχετικα με τα χρωματα....οσοι εχετε το κιτρινο σας εχει κουρασει με τον χρονο?

 

Δεν πρόκειται να σε κουράσει το κιτρινάκι, είναι υπέροχο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θέλω αν ρωτήσω κάτι σχετικά με το wi-fi.

Παρατήρησα ότι δε μπορώ να συνδεθώ σε ''μεγάλα'' ανοικτά hotspots.

 

Παράδειγμα 1: Οποιοδήποτε starbucks. Βρίσκει κανονικά το hotspot της forthnet, μου βγάζει συνδεδεμένο και δε μου εμφανίζει πουθενά τη σελίδα για να μπω να βάλω τους κωδικούς του εκάστοτε καταστήματος (αν ξέρετε για ποιο πράγμα μιλάω). Εννοείτε ο browser δε μπαίνει πουθενά.

 

Παράδειγμα 2: Σήμερα πήγα στο The Mall και ενώ συνδέθηκε στο hotspot του εμπορικού, το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν έμπαινα σε καμμία σελίδα.

 

Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Στα γρηγορα τα γραφω γιατι τα εχω παιξει με το τηλεφωνακι εδω και τρεις μερες..Ενω ολα πηγαιναν ρολοι ξαφνικα εχω τρελλο battery drain..Koιταξα στις εφαρμογες παρασκηνιου και εκτος απο τις συνηθισμενες εχει εμφανιστει και κατι που γραφει @C:\Data\Programs\{f71cf54b-d8e3-4

Tι να κανω? Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση, η αν ειναι κατι αλλο αυτο.

Μιλαμε οτι με ελαχιστη χρηση σε μιση μερα αδειαζει απο 100%...Πριν με την ιδια χρηση κρατουσε 1μιση μερα..

Link to comment
Share on other sites

εκανα soft reset και απεγκατασταση το battery..Σταματησε τελειως..τωρα τι εφταιγε ο θεος κ η ψυχη του..
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργώ ένα δωμάτιο για εμένα και την κοπέλα μου και δεν μπορεί να συνδεθεί με την πρόσκληση που της στέλνω. Αυτή δεν μπορεί να φτιάξει καθόλου (έχει το 720). Γίνεται τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως ενω εχω ρυθμισει το κινητο να τραβαει βιντεο 1080p 30fps,το περναω στον υπολογιστη μου και παταω στις λεπτομεριες του βιντεο και μου λεει πως ειναι 720p το εχει παρατηρησει κανεις αυτο το πραγμα η δεν κανω εγω κατι σωστα??

Μήπως δεν έχεις το 920; :lol: Έλεγξε πάλι τις ρυθμίσεις και πάτα αποθήκευση..

Καλημέρα,μετά απο 30 λεπτά χρήσης η συσκευή πίσω θερμαίνετε αρκετα...το έχετε παρατηρήσει???

 

Soft reset.

Με την portico είχα συχνά θέματα υπερθέρμνσης, χωρίς 3G, χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Αν έπαιζα κανα παιχνίδι ή έβλεπα τπτ σε youtube, έψηνες αυγό στην πλάτη του! :p

Ευτυχώς όλα αυτά ξαφνικά τέλειωσαν και ειδικά από amber και μετά δεν υπάρχει ούτε λίγη ζεστη..Μεγάλη και η διαφορά στο Skype, για όσους το χρησιμοποιούν. Στις αρχές, από 100% και με ταυτόχρονη φόρτιση, στη μια ώρα το κινητό έσβηνε και ήταν έτοιμο να λιώσει από τη ζέστη. Πλέον, μιλάω 30' με μόλις 13-15% κατανάλωση και ελάχιστη ζεστασιά στο σημείο του επεξεργαστή.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο wifi δικτυο που μπορω να συνδεθω ειναι αυτο που συνδεεται και το pc μου.

Σε οποιοδηποτε αλλο wifi μου βγαζει σφαλμα.Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα!!!Σημερα μου επεσε το 920 4 φορες απο την τσεπη καθος επαιζα μπασκετ...Παρολο που του φορουσα αυθεντικη θηκη η οθονη εσπασε πολυ λιγο στο bezel με αποτελεσμα να δημιουργηθει μια διαγωνια μεγαλη γρατζουνια στο gorila glass....Παρολο που λειτουργει αψογα θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω μονος μου(αν ωινεται δλδ απο θεμα δυσκολοας) η να το παρω σε καποιο καταστημα να μου το επισκευασει?Γιατι το να το φτιαξω μονος μου μπορει να ειναι πιο φτηνη λυση αλλα καλυτερα να το δωσω σε καποιον που ξερει μην κανω καμια γκαφα...Τι λετε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ ενα Nokia Care για να παω να μου φλκασαρουν το 920,αλλα μου ειπανε οτι πριν απο λιγο καιρο ηταν free,ενω τωρα εχουν παρει εντολη απο την Nokia να χρεωνουν την διαδικασια με 16 ευρω ,επειδη δεν ειναι προβλημα της συσκευης...

εγω προσπαθω να του κατεβασω την rom αλλα μου βγαζει error κατα την διαδικασια ....εχω αλλαξει το αρχειο userconfiguration tools αλλα και παλι δεν μου την κατεβαζει...καμια ιδεα???

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλ ενα Nokia Care για να παω να μου φλκασαρουν το 920,αλλα μου ειπανε οτι πριν απο λιγο καιρο ηταν free,ενω τωρα εχουν παρει εντολη απο την Nokia να χρεωνουν την διαδικασια με 16 ευρω ,επειδη δεν ειναι προβλημα της συσκευης...

εγω προσπαθω να του κατεβασω την rom αλλα μου βγαζει error κατα την διαδικασια ....εχω αλλαξει το αρχειο userconfiguration tools αλλα και παλι δεν μου την κατεβαζει...καμια ιδεα???

 

Πλέον δεν κατεβάζουμε rom με το Nokia care suite, αλλα με το Nokia data package manager. Googlαρε καιι κατέβασε το.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν κατεβάζουμε rom με το Nokia care suite, αλλα με το Nokia data package manager. Googlαρε καιι κατέβασε το.

 

ok ευχαριστω

αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει ενα username και ενα password....τι βαζουμε εκει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πλέον δεν κατεβάζουμε rom με το Nokia care suite, αλλα με το Nokia data package manager. Googlαρε καιι κατέβασε το.

 

ok ευχαριστω

αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει ενα username και ενα password....τι βαζουμε εκει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...