Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στης ρύθμισης >διευκόλυνση προβολής έχει το ΤΤΥ/TTD τι κάνει αυτο;;ξέρει κανείς;

 

 

 

To googlara οκ το αφήνουμε απενεργοποιημένο.:)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

2 ερωστησεις σε αυτους που εχουν περασει την 8.1...

1)εμφανιζει ποσοστο στην μπαταρια ?

2)εχει επιλογη οταν ακους καποιο τραγουδι να το σταματας κανονικα ?

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι

 

2) Αν εννοείς να κλείνει τελείως όχι...

 

Για το δευτερο αυτο εννοουσα.

 

Οκ ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο αυτο εννοουσα.

 

Οκ ευχαριστω

Για το δευτερο, αυτο που προσεξα ειναι οτι οταν κλεινεις την εφαρμογη της μουσικης που ακους, μετα απο λιγη ωρα δεν σου βγαζει στην ενταση πλεον τα πληκτρα για να συνεχισεις... σαν να κλεινει δλδ αλλα μετα απο λιγη ωρα, το δοκιμασα και ειδα οτι ενω με του που κλεισεις την εφαρμογη, αν πατησεις τα πληκτρα volume σου εμφανιζει το play & και τα μπροστα - πισω, μετα απο λιγο δεν τα ξαναβγαζει.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:το κινητο εχει παει 3η φορα στην arvato με το ιδιο προβλημα...υπερθερμανση και μπαταρια που κρατουσε μεχρι 4 ωρες μαξ.!ζητησα αντικατασταση συσκευης και μου ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα γινει κτλ κτλ....αν δεν την κανουν την αντικατασταση που κραζω επισημα;

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:το κινητο εχει παει 3η φορα στην arvato με το ιδιο προβλημα...υπερθερμανση και μπαταρια που κρατουσε μεχρι 4 ωρες μαξ.!ζητησα αντικατασταση συσκευης και μου ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα γινει κτλ κτλ....αν δεν την κανουν την αντικατασταση που κραζω επισημα;

 

 

 

έχεις βάλει κάποιο lock screen tile;

 

Αυτο μου το έκανε όταν το κλείδωνα απο την οθόνη.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει... Battery tiles και Lock Screen Tiles να τα αποφεύγουμε... Προκαλούν αρκετά προβλήματα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει τπτ απο αυτα.....το κιν ειχε προβλημα απο την πρωτη μερα που το πηρα που η μπατ δεν ξεπερνουσε τις 9 ωρες με νορμαλ χρηση και ειναι η 3η φορα που πηγαινει στην Arvato...

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει τπτ απο αυτα.....το κιν ειχε προβλημα απο την πρωτη μερα που το πηρα που η μπατ δεν ξεπερνουσε τις 9 ωρες με νορμαλ χρηση και ειναι η 3η φορα που πηγαινει στην Arvato...

 

Αδερφέ, πρώτα πρέπει μέσα σου να ορίσεις τι εννοείς "νορμάλ χρήση"... Γιατί εγώ για παράδειγμα, 1-2 τηλέφωνα τη μέρα (και αν), φεισμπουκ 4-5 φορές και 3 μειλ να κάνουν ανανέωση κάθε 15 λεπτά, το θεωρώ νορμάλ χρήση, μου βγάζει 1 μέρα ολόκληρη και κάτι ψιλά....

Όμως, αν δε κανω τιποτα άλλο και πιάσω ΜΟΝΟ το μπλα μπλα με τη γυναίκα στο Whatsapp , οι 3 ώρες δε φτάνουν ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΖΗΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, πρώτα πρέπει μέσα σου να ορίσεις τι εννοείς "νορμάλ χρήση"... Γιατί εγώ για παράδειγμα, 1-2 τηλέφωνα τη μέρα (και αν), φεισμπουκ 4-5 φορές και 3 μειλ να κάνουν ανανέωση κάθε 15 λεπτά, το θεωρώ νορμάλ χρήση, μου βγάζει 1 μέρα ολόκληρη και κάτι ψιλά....

Όμως, αν δε κανω τιποτα άλλο και πιάσω ΜΟΝΟ το μπλα μπλα με τη γυναίκα στο Whatsapp , οι 3 ώρες δε φτάνουν ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΖΗΤΩ!!

 

ακριβως οπως αναφερεις στην αρχη,με ενα μειλ καθε 15 και μονο wifi ανοιχτο...4 ωρες μαξ και ζεσταινεται τοσο που δεν μπορεις ουτε να το κρατησεις..

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως αναφερεις στην αρχη,με ενα μειλ καθε 15 και μονο wifi ανοιχτο...4 ωρες μαξ και ζεσταινεται τοσο που δεν μπορεις ουτε να το κρατησεις..

Αν θες τη γνώμη μου, αφού πάρεις full backup κάνε ένα reset (επαναφορά του τηλεφώνου σας από τις Ρυθμίσεις) και χρησιμοποίησε το κινητό μόνο για τηλέφωνα. Μην εγκαταστήσεις τίποτα και μην μεταφέρεις τίποτα, δηλαδή. Έτσι, σε 1 το πολύ 2 μέρες θα καταλάβεις αν είναι πρόβλημα λογισμικού ή υλικού.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

ο τεχνικος μου ειχε πει οτι δεν ειναι φυσιολογικη τετοια υπερθερμανση....το θεμα ειναι οτι μετα απο 3 φορες στο σερβις με το ιδιο προβλημα και αφου παραδεχονται οι ιδιοι οτι δεν ειναι φυσιολογικο δεν πρεπει να μου το αντικαταστησουν;

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

ο τεχνικος μου ειχε πει οτι δεν ειναι φυσιολογικη τετοια υπερθερμανση....το θεμα ειναι οτι μετα απο 3 φορες στο σερβις με το ιδιο προβλημα και αφου παραδεχονται οι ιδιοι οτι δεν ειναι φυσιολογικο δεν πρεπει να μου το αντικαταστησουν;

 

Ναι, θα πρέπει να το αντικαταστήσουν. Εφ' όσον η εγγύηση είναι σε ισχύ και η λειτουργία δεν είναι φυσιολογική είναι υποχρεωμένοι.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερεις κανεις για ποιον λογο σε καποια forum δεν μπορω να γραψω ; Ανοιγει το πληκτρολογιο και κλεινει σε μισο δευτερολεπτο. Χρησιμοποιω τον στοκ explorer. Εχει γινει πολυ κουραστικο

Παιδες δεν το παρουσιαζει σε καποιον αλλο κατοχο αυτο το προβλημα;; Εχει καταντησει παρα μα παρα πολυ κουραστικο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν το παρουσιαζει σε καποιον αλλο κατοχο αυτο το προβλημα;; Εχει καταντησει παρα μα παρα πολυ κουραστικο...

 

Δεν έχει αναφερθεί ξανά παρόμοιο πρόβλημα! Έχεις κάνει κανα reset;

 

Ενημέρωση:

Διαγράφηκαν μηνύματα εκτός θέματος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα εδω και 2-3 μερες νομιζω πως το κινητο κατω στο βυσμα του φορτιστη βγαζει σαν ενα υγρο ,σαν λαδι..υπαρχει περιπτωση να χει σκασει η μπαταρια?6 μηνες κινητο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα εδω και 2-3 μερες νομιζω πως το κινητο κατω στο βυσμα του φορτιστη βγαζει σαν ενα υγρο ,σαν λαδι..υπαρχει περιπτωση να χει σκασει η μπαταρια?6 μηνες κινητο

 

Πήγαινέ το σε ένα nokia care να το τσεκάρουν για να είσαι σίγουρος. Αν και δεν νομίζω να το ανοίξουν αυτοί αλλά θα το στείλουν arvato!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολωνικο απο birdphone..μπορω να το παω σε νοκια καρε??

 

 

 

Εφόσον είναι ευρωπαϊκό ισχύει η εγγύηση εντός Ευρώπης!!Μην σε ανησυχεί αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα εδω και 2-3 μερες νομιζω πως το κινητο κατω στο βυσμα του φορτιστη βγαζει σαν ενα υγρο ,σαν λαδι..υπαρχει περιπτωση να χει σκασει η μπαταρια?6 μηνες κινητο

 

Έχεις παρατηρήσει αν υπάρχουν σημάδια φουσκώματος της συσκευής; Αν υπάρχει και η παραμικρή υποψία ότι πρόκειται για υγρά μπαταρίας τότε το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να κλείσεις την συσκευή και να την βάλεις σε μια αεροστεγή συσκευασία. Και στην συνέχεια να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service.

Πήγαινέ το σε ένα nokia care να το τσεκάρουν για να είσαι σίγουρος. Αν και δεν νομίζω να το ανοίξουν αυτοί αλλά θα το στείλουν arvato!

 

Θωμά λογικά μέσα από τα προγράμματα που έχουν για service θα μπορούν να δουν αν έχει πρόβλημα η μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει αν υπάρχουν σημάδια φουσκώματος της συσκευής;Αν υπάρχει και η παραμικρή υποψία ότι πρόκειται για υγρά μπαταρίας τότε το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να κλείσεις την συσκευή και να την βάλεις σε μια αεροστεγή συσκευασία. Και στην συνέχεια να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service.

 

 

Θωμά λογικά μέσα από τα προγράμματα που έχουν για service θα μπορούν να δουν αν έχει πρόβλημα η μπαταρία.

 

Λογικά κάτι θα έχουν για να το δούν αν έχει πρόβλημα η μπαταρία. Αν και πλέον αυτοί μόνο σε επίπεδο software μπορούν να επέμβουν (από ότι μου είχαν πει στα Nokia Care εδώ στα Γιάννενα πριν κλείσουν). Αν είναι θέμα hardware πάει arvato και μετά εξωτερικό αναλόγως την ζημιά. Οπότε για να δουν αν έχει φουσκώσει η μπαταρία θα πρέπει να ανοιχτεί άρα να το στείλουν arvato.

 

Φούσκωμα πάντως στην δεξιά πλευρά είναι σύνηθες στα 920! Και εμένα είναι λίγα χιλιοστά η οθόνη ανασηκωμένη από την δεξιά πλευρά και μου τριγυρνάει στο μυαλό η ιδέα της φουσκωμένης μπαταρίας!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό Θωμά αλλά ότι αν έχει πρόβλημα η μπαταρία, πόσο μάλλον διαρροή, θα μπορούν να το δουν από μετρήσεις. Και από εκεί και πέρα να πράξουν ανάλογα. Όσο για το μέχρι που φτάνει η αρμοδιότητα τους, έχω πολύ καιρό να επισκεφτώ κάποιο service και δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...