Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα εχω βαλει σαν lock screen background την επιλογη bing αλλα δεν μου κανει Update την εικονα ???

Μηπως γνωριζετε κατι ??

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα εχω βαλει σαν lock screen background την επιλογη bing αλλα δεν μου κανει Update την εικονα ???

 

 

Μηπως γνωριζετε κατι ??

 

 

 

 

 

Ευχαριστω

 

 

 

 

 

 

πρέπει να έχεις σύνδεση στο ίντερνετ

 

Για να αλλάζει,

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις σύνδεση στο ίντερνετ

 

Για να αλλάζει,

 

και συνδεση που εχω παλι δεν αλλαζει!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

και συνδεση που εχω παλι δεν αλλαζει!!!!

 

 

 

Αστω και θα αλλάξει του παίρνει καμια μέρα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερεις κανεις για πιον λογο σε καποια forum δεν μπροω να γραψω ; Ανοιγει το πληκτρολογιο και κλεινει σε μισο δευτερολεπτο. Χρησιμοποιω τον στοκ explorer. Εχει γινει πολυ κουραστικο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Εχω πάρει το 920 απο χονγκ κονγκ, εχω το εξής πρόβλημα δεν μπορω να αναβαθμήσω σε αμπερ και μετα μπλακ, η ρομ που φορά ειναι παρόχου Rogers.

Manufacturer model name RM-820 _nam_canada_200

Material : 059N5T3 (Αυτο το γράφει έξω απο το κουτί) το τηλ ειναι μαύρο.

Έκδοση ΛΣ : 8.0.10517.150

Τι πρέπει να κάνω για να πάρω black? Να αλλάξω ROM? Αν ναι ποιά να βάλω και ποιόν οδηγό να ακολουθήσω? Υπόψην είμαι αρχάριος, ευχαριστώ προκαταβολικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Καναδέζικο από Κίνα !?

Τσέκαρε και με το Nokia Software Recovery Tool αν σου βγάζει αναβαθμίσεις... Αλλά θα διαγραφούν όλα απ' την συσκευή!

Επίσης αν έψαχνες λιγάκι στο φορουμ, θα έβρισκες οδηγό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καναδέζικο από Κίνα !?

Τσέκαρε και με το Nokia Software Recovery Tool αν σου βγάζει αναβαθμίσεις... Αλλά θα διαγραφούν όλα απ' την συσκευή!

Επίσης αν έψαχνες λιγάκι στο φορουμ, θα έβρισκες οδηγό...

 

Εχω μπερδευτει λιγο με βάση τον αριθμο υλικολογισμικου (3051.40000.1347.1001) που εχω ειμαι σε μπλακ, αλλα οταν παω προσθετα και πληροφορίες δεν μου λέει Lumia Black οπως στο 925 που εχω. τον οδηγο τον ειδα αλλα μηπως δεν χρειαζεται να φλασαρω τελικα και ειναι κατι αλλο???? glance screen δεν εχω οπως στο 925. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει λιγο με βάση τον αριθμο υλικολογισμικου (3051.40000.1347.1001) που εχω ειμαι σε μπλακ, αλλα οταν παω προσθετα και πληροφορίες δεν μου λέει Lumia Black οπως στο 925 που εχω. τον οδηγο τον ειδα αλλα μηπως δεν χρειαζεται να φλασαρω τελικα και ειναι κατι αλλο???? glance screen δεν εχω οπως στο 925. :(

 

Κοίταξες μήπως υπάρχουν αναβαθμίσεις στις εφαρμογές της Nokia; Κυρίως το πρόσθετα+πληροφορίες.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα κάτι βίντεο που θέλω να δω τα ανοιγω(με τον stock explorer) πια και δεν είχε την επιλογή να προχωρήσω το βίντεο ακριβώς εκεί που θέλω εγώ....ξερετε αν φτιάχνεται αυτό?Γιατί είναι τεράστια έλλειψη αν είναι έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες μήπως υπάρχουν αναβαθμίσεις στις εφαρμογές της Nokia; Κυρίως το πρόσθετα+πληροφορίες.

 

Τελικά ολα εντάξει, έκανα όλες τις αναβαθμίσεις μεσο του syspapp pusher και ολα μου τα έβγαλε κανονικά!:)

η απορία που εχω είναι να αλλάξω ρομ ή οχι ? τι κερδίζω με το να βάλω μια ευρωπαική??

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ολα εντάξει, έκανα όλες τις αναβαθμίσεις μεσο του syspapp pusher και ολα μου τα έβγαλε κανονικά!:)

η απορία που εχω είναι να αλλάξω ρομ ή οχι ? τι κερδίζω με το να βάλω μια ευρωπαική??

 

Πέρα από πιό γρήγορες αναβαθμίσεις δεν θα δείς κάποια άλλη διαφορά -εφόσον δεν σου έχει παρουσιάσει ήδη κάποιο θέμα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Ανακαλυψα εχθες κάτι που με ξενερωσε.προσπάθησα να επισυναψω ενα αρχείο στο λογαριασμό ourlook & gmail που έχω αλλά μάταια... Μονο φωτογραφιες μπορω να βρω, αρχεία τίποτα....

Κάνω κάτι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Ανακαλυψα εχθες κάτι που με ξενερωσε.προσπάθησα να επισυναψω ενα αρχείο στο λογαριασμό ourlook & gmail που έχω αλλά μάταια... Μονο φωτογραφιες μπορω να βρω, αρχεία τίποτα....

Κάνω κάτι λάθος??

 

Πας πάνω στο αρχείο, πατάς κοινοποίηση και διαλέγεις με ποιον τρόπο (email, fb, onedrive, bluetooth κτλ κτλ)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πας πάνω στο αρχείο, πατάς κοινοποίηση και διαλέγεις με ποιον τρόπο (email, fb, onedrive, bluetooth κτλ κτλ)

 

Καλά τα λες αλλά εγώ αν θέλω να απαντήσω σε ενα email που έχω λαβει με ένα επισυναπτόμενο μαζί δεν μπορώ να το κάνω....σωστα??

Δεν υπάρχει η επιλογή σε ενα email να επισυναψω κάτι, αυτό που μου λες είναι το ανάποδο, ενα αρχείο να το στείλω με εμαιλ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως.. Δεν το είχα προσέξει.. Δεν γίνεται έτσι... Ουσιαστικά σε "απάντση" θα κάνεις copy paste το μαιλ απάντησης στο νέο μέιλ μαζί με το αρχείο...

 

Βέβαια τώρα που υπάρχει file manager οπότε μπορούν αν φαίνονται τα αρχεία σε ένα σημείο φαντάζομαι θα προστεθεί κάποια στιγμή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η διάθεση του λειτουργικού θα γίνει από 24/06 και μετά.. Για την κάθε συσκευή θα το μάθουμε εκείνη την περίοδο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, το update για τα lumia 920 στο wp8,1 ποτε ερχεται;

 

Μέσα στον Ιούνιο θα ξεκινήσει η αναβάθμιση και λογικά ανάλογα χώρα και παροχο θα δωθει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση...Μετά την τελευταία αναβάθμιση στα 8,1 οποτε ανοίγω το Tetris και ανοίγω το bonus blitz μου βγαζει συνέχεια ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ ενω ειμαι συνδεμένος σε WiFi η στον παροχο....το έχει δει και καμεις άλλος;;;

Μάλλον κάποιο bug έχει η τελευταία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση...Μετά την τελευταία αναβάθμιση στα 8,1 οποτε ανοίγω το Tetris και ανοίγω το bonus blitz μου βγαζει συνέχεια ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ ενω ειμαι συνδεμένος σε WiFi η στον παροχο....το έχει δει και καμεις άλλος;;;

 

 

Μάλλον κάποιο bug έχει η τελευταία αναβάθμιση

 

 

 

Η αναβάθμιση του Tetris φταίει όχι τα 8.1!Από προχθές που πήρε την αναβάθμιση κάνει το ίδιο και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε κάποια εφαρμογή πίσω αν κάποιο update δεν ήταν καλό ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε κάποια εφαρμογή πίσω αν κάποιο update δεν ήταν καλό ;;

 

Εννοείς προηγούμενη έκδοση εφαρμογής ή να ζητήσεις λεφτά πίσω; το 1ο οχι. κατεβάζεις μόνο την τελευταία έκδοση που υπάρχει στο store.

Για να ζητήσεις λεφτά πίσω, δεν ξέρω. νομίζω στέλνεις mail στην MS και το ζητάς.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να έχεις ξεκλειδώσει το κινητό και να κάνεις sideload την εφαρμογή χρησιμοποιώντας το αρχείο που εννοείται θα έχεις κρατήσει backup από την προηγούμενη έκδοση.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...