Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα πας ρυθμίσεις και ήχος σειρης μετα προς αριστερα έχει να το ενεργοποιήσεις

 

Δεν ξέρω αν δουλευει αμα το Έχεις. Ανάποδα η αμα το γυρίσεις ενώ χτυπάει δεν το έχω δοκιμασει

Σωστά b16b.

Πράγματι εκεί είναι η ρύθμιση.

Η πλάκα είναι οτι εμένα ήταν ενεργοποιημένη η λειτουργία και δεν δούλευε.

Την έκλεισα, on-off το τηλέφωνο, την ξανάνοιξα, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμα πας ρυθμίσεις και ήχος σειρης μετα προς αριστερα έχει να το ενεργοποιήσεις

 

Δεν ξέρω αν δουλευει αμα το Έχεις. Ανάποδα η αμα το γυρίσεις ενώ χτυπάει δεν το έχω δοκιμασει

 

παιδιά μη το γυρίσετε το κινητό ανάποδα σε τραπεζάκι επειδή μετά θα κλαίτε την οθόνη από τις γρατζουνιές!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μη το γυρίσετε το κινητό ανάποδα σε τραπεζάκι επειδή μετά θα κλαίτε την οθόνη από τις γρατζουνιές!!! :mad:

 

Μπορείς να το σηκώσεις λίγο, να το γυρίσεις ανάποδα, μέχρι να σταματήσει ο ήχος και να το ξανακουμπήσεις με την πλάτη. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ειμαι νεος κατοχος του lumia 920 και εχω δυο αποριες πρωτον πως περναω amber(grd2) δευτερον πως να εγκαταστησω αρχεια .xap στη συσκευη ..Ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Υ.Γ. ειναι απο ιταλια αλλα δν κσερω αν ειναι unbranded πως το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σηκώσεις λίγο, να το γυρίσεις ανάποδα, μέχρι να σταματήσει ο ήχος και να το ξανακουμπήσεις με την πλάτη. :)

 

Και γιατί να μην πατήσεις απλά το πλήκτρο της έντασης? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά το λες.

 

εγω παρ'ολο που εχω την gdr3 περασμενη, δεν βρισκω καποια ενημερωση. γνωριζει κανεις πως επιβεβαιωνουμε ότι ειμαστε ακομα εγγεγραμμενοι ως develop.testing version όπως προτείνει καποιος στο παραπανω λινκ ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγω παρ'ολο που εχω την gdr3 περασμενη, δεν βρισκω καποια ενημερωση. γνωριζει κανεις πως επιβεβαιωνουμε ότι ειμαστε ακομα εγγεγραμμενοι ως develop.testing version όπως προτείνει καποιος στο παραπανω λινκ ?

 

οταν εχεις την εφαρμογή εγκατεστημενη την ανοίγεις και βλέπεις αν έχει "τικ" η επιλογή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πατήσεις απλά το πλήκτρο της έντασης? ;)

Η νά το βάλεις σε λειτουργία πτήσης.

Αλήθεια, όταν το έχεις σε λειτουργία πτήσης σου λέει μετά αν σε πήρε κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η νά το βάλεις σε λειτουργία πτήσης.

Αλήθεια, όταν το έχεις σε λειτουργία πτήσης σου λέει μετά αν σε πήρε κάποιος;

 

Ε βέβαια. Με μήνυμα, χαμένη κλήση...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα την συσκευη σημερα απο σκρουτζομαγαζο και εχει μια μεγαλη κηλιδα στην οθονη σαν να εχει "ξεπλυθει" σε εκεινο το σημειο. Η αμεση αντικατασταση με νεα συσκευη ειναι υποχρεωση του καταστηματος ; η μονο αν θελει μου το παρεχει;

στην σελιδα του αναφερει " 2.Αγόρασα μια ελαττωματική συσκευή. Μπορώ να την αντικαταστήσω; Το κατάστημα αν και δεν καλύπτει αντικατάσταση παρέχει εγγύηση σε όλες της τις συσκευές. Άρα για οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιάσει η συσκευή σας απευθύνεστε στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία για να μπορέσει να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες επισκευής της συσκευής σας".

τι λετε; ειναι νομιμο αυτο που αναφερει;

 

update: τους πηρα τηλ, μου ξεκαθαρισαν αμεσως και με υφος οτι δεν υποστηριζουν αμεση αντικατασταση, δεν ειναι υποχρεωμενοι, και εφοσον το αναφερουν στην ιστοσελιδα τους ειναι δικη μου η ευθυνη αφου αποφασισα να αγορασω απο αυτους, δεν ειναι λέει ευθυνη τους το προβλημα, να μην τους στειλω καθολου πισω την συσκευη γιατι εχω πλεον να κανω μονο με την νοκια, σας τα αναφερω κατα λεξη οπως μου τα ανεφερε η ιδιοκτητρια/ υπαλληλος.

Α, οταν καλεσα ζητησα να μιλησω με το τεχνικο τμημα και η ιδια κυρια μου απαντησε "ναι πειτε μου", δηλαδη δεν εχουν καν τεχνικο τμημα.

Την πατησα παιδες, δεν το ειχα παρατηρησει προφανως οτι δεν υποστηριζουν doa, τωρα αναγκαστικα το παω νοκια και ξεκιναει οδυσσεια αντικαταστασης οθονης, ξερετε τωρα: σιγα μην εχουν διαθεσιμο ανταλλακτικο...

Αλλα αναρωτιεμαι για ποιο λογο νομιζα οτι το doa ηταν πλεον υποχρεωτικο απο ολους τους εμπορους...

 

Παίδες έλαβα το τηλεφωνο την περασμένη Παρασκευή.

Το ιστορικό: 4 ημερες μετα που το πηγα στο care με καλεσαν να παω απο εκει. Παραξενευτηκα. Πήγα, μου εδειξαν το τηλεφωνο, ειχε φουσκωσει απο μπρος και απο πισω, ειχε πεταχτει εξω η θονη και στην πλατη ειχε κανει καμπυλη, το προβλημα ηταν ελαττωματικη μπαταρια η οποια μετα την 2η φορτιση φουσκωσε σαν αεροστατο, γι αυτο και εμφανιζε την κηλιδα η οθονη, πιεζοταα απο την μπαταρια που ειχε μολςι αρχισει να φουσκωνει. Εγινε επισκευη παραδοξως και οχι αντικατασταση, δεν με ενδιαφερει καθολου, το τηλεφωνο ειναι σαν καινουριο και αν δεν κοιτουσα τυπικα το imei του δεν θα επαιρνα χαμπαρι οτι προκειται για επισκευη. Το δουλεύω τωρα 1 εβδομαδα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος σε ολους μα ολους τους τομεις, φοβερη αγορα, smoothnes στο λειτουργικο, δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα, μπαταρια με αρκετη χρηση 2 μερες βγαζει.

Αξιζει να αναφερω τον φοβερο επαγγελματισμο του Nokia care Ηρακλείου Κατ/μα οδου Εβανς, αψογοι, το ανελαβαν οι ιδιοι και πιεσαν πολυ στο εξωτερικο για να ικανοποιηθω γρηγορα, να τα λεμε αυτα. Πλεον αφου ειδα οτι οντως η εγγυηση μας καλυπτει ουσιαστικα και οχι θεωρητιακ δεν φοβαμαι τιποτα, ας ξαναχαλασει --> το παω και παλι και επισκευαζευται-->Nokia 4ever!

Αποτελεσμα: το πηγα στο care 22/10/13, το ελαβα επισκευασμενο 5/12/13 (1,5 μηνα), αξιζε ομως η αναμονη, εξαλου λογικα θα επισκευαστηκε εξωτερικο οποτε λογικη η καθυστερηση, αλλωστε εγω περιμενα να το εχω πισω το 2014!

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά αν θες την ήσυχια σου για λίγο...

 

Εννοώ όπως όταν είναι κλειστό...;)

Υ.γ. Για ησυχία υπάρχει και το αθόρυβο ή ακόμα καλύτερα το σβήσιμο....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από ενάμιση μήνα απροβλημάτιστης λειτουργίας, αποφάσισε το Nokia Camera να μην γράφει βίντεο. Ούτε το hardware ούτε το software κουμπί 'άκουγε'. Τα δύο απανωτά soft reset δεν δούλεψαν. Απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση και soft reset η λύση.

Περίεργα πράγματα μιας και όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες της εφαρμογής δούλευαν κανονικότατα ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το τηλέφωνο το βρήκα από φίλο 150 αξίζει; με δύο βδομάδες μεταχείριση ;Συγγνώμη αν είμαι of topic αλλά θα ήθελα τα φώτα σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει η δυνατότητα να πληκτρολογίου με νούμερα και αυτόματα να βγαίνουν τα πιθανά ονόματα για κλήση όπως γίνεται στο android?

Μουεχει λείψει αυτό, αν όχι παιζει να το παρουμε σε επόμενο update?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει η δυνατότητα να πληκτρολογίου με νούμερα και αυτόματα να βγαίνουν τα πιθανά ονόματα για κλήση όπως γίνεται στο android?

Μουεχει λείψει αυτό, αν όχι παιζει να το παρουμε σε επόμενο update?

 

rapdialer. Το χρησιμοποιώ ασταμάτητα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Πριν την αγορά του κινητού δεν είχα λογαριασμό microsoft. Δημιούργησα λοιπόν έναν live.com για κύριο λογαριασμό. Το πρόβλημα είναι οτι στις ρυθμίσεις συγχρονισμού μου έχει μόνο το mail σαν επιλογή για συγχρονισμό και ενώ έχω ενεργοποιήσει το birthday calendar αν προσθέσω νέα γενέθλια σε κάποια επαφή μου δεν μου τα συγχρονίζει με το ημερολόγιο παρά μόνο αν κάνω log in στον λογαριασμό από το pc μέσω του browser (χρησιμοποιώ outlook στο pc και δεν συγχρονίζει έτσι). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

rapdialer. Το χρησιμοποιώ ασταμάτητα.....;)

Γεια και από μένα στην παρέα, το εχω το κινητό περίπου 5? μέρες και μου άρεσε πάρα πολύ μέχρι τώρα (άσχετα που το έθαβα όταν πρωτοβγηκε).

Έχω αρκετές ερωτήσεις (ειδικά για εφαρμογές) αλλά θα πάμε ... αργά.

για αρχή θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με τους dialer.... εχω περάσει τον rapdialer και δουλεύει καλά, αλλά, όταν εχω εισερχόμενη δεν μου την εμφανίζει στο ιστορικό, το ίδιο και για τις αναπάντητες, μου τις δείχνει μόνο στον μαμά dialer....

δεν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω τον μαμά dialer με έναν άλλο που θέλω?

 

ΥΓ. και κάτι ακόμα, ποια εφαρμογή ώρας προτείνετε για να εχω την ώρα σε κάποιο "πλακάκι"?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα στην παρέα, το εχω το κινητό περίπου 5? μέρες και μου άρεσε πάρα πολύ μέχρι τώρα (άσχετα που το έθαβα όταν πρωτοβγηκε).

Έχω αρκετές ερωτήσεις (ειδικά για εφαρμογές) αλλά θα πάμε ... αργά.

για αρχή θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με τους dialer.... εχω περάσει τον rapdialer και δουλεύει καλά, αλλά, όταν εχω εισερχόμενη δεν μου την εμφανίζει στο ιστορικό, το ίδιο και για τις αναπάντητες, μου τις δείχνει μόνο στον μαμά dialer....

δεν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω τον μαμά dialer με έναν άλλο που θέλω?

 

ΥΓ. και κάτι ακόμα, ποια εφαρμογή ώρας προτείνετε για να εχω την ώρα σε κάποιο "πλακάκι"?

Αυτά είναι τα άσχημα του rapdialer. Δεν αντικαθίσταται ο μαμα. Απλά βάλε το tile του rapdialer στην αρχική και είσαι οκ.

Για tile ωρας δεν το έψαξα. Άλλωστε με ένα άγγιγμα στο πάνω μέρος της οθόνης εμφανίζεται η ώρα (και κάποιες άλλες πληροφορίες)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα άσχημα του rapdialer. Δεν αντικαθίσταται ο μαμα. Απλά βάλε το tile του rapdialer στην αρχική και είσαι οκ.

Για tile ωρας δεν το έψαξα. Άλλωστε με ένα άγγιγμα στο πάνω μέρος της οθόνης εμφανίζεται η ώρα (και κάποιες άλλες πληροφορίες)

για τον dialer αυτό έκανα, αλλά είναι σπαστικό, πρέπει να ξέρω ποιον θέλω να καλέσω ( αν ήταν εισερχόμενη ή εξερχόμενη) για να ανοίξω τον κατάλληλο dialer για το ιστορικό κλήσεων.

για την ώρα αν κατάλαβα εννοείς το glance (ή στα Ελληνικά, "με μια ματιά") οκ, όταν όμως θέλω να δω την ώρα όσο το κινητό είναι ξεκλειδωμένο? μόνο στην μπάρα έχει την ώρα και στην ηλικία μου δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβω τι γράφει...

Link to comment
Share on other sites

για τον dialer αυτό έκανα, αλλά είναι σπαστικό, πρέπει να ξέρω ποιον θέλω να καλέσω ( αν ήταν εισερχόμενη ή εξερχόμενη) για να ανοίξω τον κατάλληλο dialer για το ιστορικό κλήσεων.

 

 

για την ώρα αν κατάλαβα εννοείς το glance (ή στα Ελληνικά, "με μια ματιά") οκ, όταν όμως θέλω να δω την ώρα όσο το κινητό είναι ξεκλειδωμένο? μόνο στην μπάρα έχει την ώρα και στην ηλικία μου δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβω τι γράφει...

 

 

 

 

 

Μα στοrapdialer με το Τ9 έχεις σε κλάσματα δευτερολέπτου την επαφή που θέλεις. Λιγότερο χρόνο απο το να ψάχνεις στο ιστορικό....;)

 

 

Για την ώρα που θέλεις, αναφέρομαι στο ξεκλείδωτο μενού. Πάνω δεξιά έχει την ώρα. Ακομα κι όταν είσαι σε κάποια εφαρμογή. Μόνο στον ie δεν τη βλέπεις.

 

Δες παρακάτω δυο παραδείγματα. Η ώρα είναι επάνω δεξιά:

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

 

Από χθες εγκατάστησα rapdialer και chronos calendar στο 920 και βλέπω battery drain. Έκανα reboot, απεγκατάσταση, reboot, επανεγκατάσταση, reboot αλλά και πάλι βλέπω την μπαταρία να κατεβαίνει....

Έχετε αντιμετωπίσει εσείς θέματα με αυτά τα δύο προγράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...