Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα πηγα να ανοιξω το κινητο και δεν ανοιγε.. κολησε στο νοκια... πηρα τηλεφωνο στο e-shop που το πηρα και μου ειπαν να το στειλω. το θεμα ειναι να μην μεινω χωρις κινητο.. πριν λιγο και μετα απο 4 ωρες εφυγε το νοκια αλλα και παλι δεν ανοιγει και φυσικα δεν κλεινει. το εχει παθει κανεις σας??

 

Είναι εντελώς σβηστό; δεν αποκρίνεται καθόλου; Ούτε τα κουμπιά δεν φωτίζουν;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι εντελώς σβηστό; δεν αποκρίνεται καθόλου; Ούτε τα κουμπιά δεν φωτίζουν;

τα κουμπια δεν φωτιζουν καθολου, αλλα στην οθονη αχνοφαίνετε λιγο το γκρι.

 

τα κουμπια δεν φωτιζουν καθολου, αλλα στην οθονη αχνοφαίνετε λιγο το γκρι.

 

παιδια με εσωσε ο ινδος..

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά την μπαταρία είμαι πλήρως απογοητευμένος.... απλά να αφήσω τα δεδομένα ανοιχτά με 2G δίκτυο (ούτε καν 3G) με συγχρονισμό μόνο το Gmail ανά τέταρτο, όλα τα άλλα κλειστά (αγγίγματα και ιστορίες) μάξιμουμ 12 ώρες αντοχή. Εννοείται ότι δεν μιλάω σχεδόν καθόλου, και απλά στέλνω 2-3 sms....

Με έχει ξενερώσει πάρα πολύ γιατί είναι χειρότερο και από το Galaxy S2 που είχα και το οποίο το θεωρούσα μέτριο...

 

το πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως με τη χρήση των δεδομενων 3G, γιατι το ΣΚ που ειμαι σπίτι και έχω μονίμως το WiFi τη μέρα τη βγάζει άνετα, συν του ότι το σκίζουν τα μικρά στα παιχνίδια. Υπάρχει το λεγόμενο battery leak, που ενω το κινητό είναι σε idle κατάσταση με καμία εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο, ρουφάει μπαταρία (βάλτε το nokia diagnostics, αν φυμαμαι καλα είναι ##635# ή 645, και τεστάρετε την κατανάλωση της μπαταρίας, εμένα μου δίνει από 105 μέχρι και 400mA). Αυτό προφανώς είναι ελάττωμα του συγκεκριμένου κινητού - συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μόνιμα ανοιχτο 3G, WiFi, GPS.. Συγχρονίζω 2 email ανα 15λεπτα και αλλο ένα push! Επίσης έχω viber να είναι σε push λειτουργία.. Μιλάω περίπου 1ωρα την ημέρα και στέλνω 5-10 μηνύματα.. Απο σερφαρισμα 20 λεπτά μέσο όρο ανα ημέρα.. Το 20ωρο το έχω μέσα στο νερό.. Αυτη την στιγμή ειμαι στις 28 ώρες και έχω περίπου 30%. Στο παρασκήνιο τρέχουν Insider, Bing Weather, Lock Manager και Εορτες Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με χρήση του τύπου 40 μηνύματα την μέρα, πλοήγηση περίπου 60 λεπτα την μέρα με 3G και WIFI και χρήση viber ή line πόσο θα βγάζει...???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με χρήση του τύπου 40 μηνύματα την μέρα, πλοήγηση περίπου 60 λεπτα την μέρα με 3G και WIFI και χρήση viber ή line πόσο θα βγάζει...???

 

η πλοηγηση το ξεσκιζει... αλλα πιστευω οτι απο πρωι μεχρι βραδυ θα σε βγαζει σιγουρα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος του lumia 800 και ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να μεταφερθουν καποιες εφαρμογες που εχω ηδη αγορασει απο το 800 στο 920 η θα πρεπει να τις ξαναγορασω..

Μπορει να γινει κατι μεσω αυτης της σελιδας πχ? http://www.windowsphone.com/el-gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος του lumia 800 και ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να μεταφερθουν καποιες εφαρμογες που εχω ηδη αγορασει απο το 800 στο 920 η θα πρεπει να τις ξαναγορασω..

Μπορει να γινει κατι μεσω αυτης της σελιδας πχ? http://www.windowsphone.com/el-gr

 

To ίδιο Microsoft account δεν θα χρησιμοποιήσεις; Λογικά θα μπορείς να τις κατεβάσεις χωρίς να τις ξαναπληρώσεις αλλά θα πρέπει να υποστηρίζουν και τα WP8 εκτός από τα WP7!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

τις τελευταιες ημερες, εμφανιστηκε στο κινητο μου "ξαφνικα" ενα εικονιδιο hotmail 2. ξερει κανενας γιατί και πώς?

και χθες που εκανα επεξεργασια μια επαφη, με ρωτησε στο τελος αν θελω αποθηκευση στο hotmail 1 ή 2.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Όπως οι περισσότεροι δεν το κλείνω συχνά το κινητό, αλλά τώρα τελευταία έκανα επανεκκινησεις και διαπίστωσα ότι όταν ανοίγει λέει ότι το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο και αν θέλω άλλο! Πατάω ΌΧΙ το ΡΙΝ μου και ανοιγει κανονικά. Γιατί όμως βγάζει αυτό το μήνυμα; Δεν είναι πολύ άκυρο;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω κι εγώ να αγοράσω ένα 920 και θα ήθελα να ρωτήσω δυό πραγματάκια.

 

-Η ένταση του κουδουνίσματος είναι καλή; Έχω το Νokia 700 και όταν βρίσκομαι στο μηχανάκι δεν το ακούω όταν χτυπά. Παλιότερα που είχα το Nokia 6110 Navigator το άκουγα πάντα (βασικά είχε το δυνατότερο κουδούνισμα που έχω ακούσε ποτέ σε κινητό).

 

-Το GPS κλειδώνει γρήγορα; Το 700 κλείδωνει τους δορυφόρους σε 10-15 δευτερόλεπτα.

 

Συγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί ξανά αλλά το thread έχει πάρει μεγάλη έκταση και είναι δύσκολο να βρώ προηγούμενες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο Microsoft account δεν θα χρησιμοποιήσεις; Λογικά θα μπορείς να τις κατεβάσεις χωρίς να τις ξαναπληρώσεις αλλά θα πρέπει να υποστηρίζουν και τα WP8 εκτός από τα WP7!

 

Ναι τον ιδιο λογαριασμο θα χρησιμοποιησω και παλι..Απ οτι ειδα ολες οι εφαρμογες ειναι και για win 8 οποτε πιστευω μα γινεται διοτι με βοηθανε πολυ καποιες απο αυτες που εχω αγορασει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον ιδιο λογαριασμο θα χρησιμοποιησω και παλι..Απ οτι ειδα ολες οι εφαρμογες ειναι και για win 8 οποτε πιστευω μα γινεται διοτι με βοηθανε πολυ καποιες απο αυτες που εχω αγορασει!

 

Πρίν πάρω το 920 ειχα το 800αρι και ολες οι εφαρμογες εκτος ενα δυο που μου ηταν και αδιαφορες τις οποίες και δεν θυμαμαι (δεν ειχαν κανει update oi developers) τελικα εγκατασταθηκαν κανονικα στο 920. Δεν θα έχεις κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω κι εγώ να αγοράσω ένα 920 και θα ήθελα να ρωτήσω δυό πραγματάκια.

 

-Η ένταση του κουδουνίσματος είναι καλή; Έχω το Νokia 700 και όταν βρίσκομαι στο μηχανάκι δεν το ακούω όταν χτυπά. Παλιότερα που είχα το Nokia 6110 Navigator το άκουγα πάντα (βασικά είχε το δυνατότερο κουδούνισμα που έχω ακούσε ποτέ σε κινητό).

 

-Το GPS κλειδώνει γρήγορα; Το 700 κλείδωνει τους δορυφόρους σε 10-15 δευτερόλεπτα.

 

Συγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί ξανά αλλά το thread έχει πάρει μεγάλη έκταση και είναι δύσκολο να βρώ προηγούμενες απαντήσεις.

 

Kαλησπερα,

2) Εμενα μου το που μπαινει στην εφαρμογη σε 2-3 δευτερα εχει κλειδωσει!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

2) Εμενα μου το που μπαινει στην εφαρμογη σε 2-3 δευτερα εχει κλειδωσει!

 

Το ίδιο και εδώ, πχ στο endomondo.

Όμως θέλει παραπάνω χρόνο (υπολογίζω 30'' περίπου; )

για να πεις ότι έχει κλειδώσει με καλή ακρίβεια

Edited by g1ann1s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

τις τελευταιες ημερες, εμφανιστηκε στο κινητο μου "ξαφνικα" ενα εικονιδιο hotmail 2. ξερει κανενας γιατί και πώς?

και χθες που εκανα επεξεργασια μια επαφη, με ρωτησε στο τελος αν θελω αποθηκευση στο hotmail 1 ή 2.

 

Μήπως κατα λάθος έβαλες και κάποιον άλλο λογαριασμό; για τσέκαρε τους λογαριασμούς που έχουν εισαχθεί στο τηλέφωνο.

 

Ναι τον ιδιο λογαριασμο θα χρησιμοποιησω και παλι..Απ οτι ειδα ολες οι εφαρμογες ειναι και για win 8 οποτε πιστευω μα γινεται διοτι με βοηθανε πολυ καποιες απο αυτες που εχω αγορασει!

 

Άλλο για win 8 και άλλο για wp8, έχουν ξεχωριστό κατάστημα. Τις αγοράζεις ξεχωριστά, τουλάχιστον μέχρι το 2015 που λένε ότι θα ενοποιηθεί το κατάστημα. Όσο για τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει, μπορείς να τις βάλεις σε όλες τις συσκευές σου που χρησιμοποιείς τον συγκεκριμένο λογαριασμό, αρκεί να είναι συμβατές για την κάθε έκδοση.

 

Μια ερώτηση παιδια,τι τιμές παίζουν τα μεταχειρισμένα?

 

180€ - 200€ νομίζω

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Όπως οι περισσότεροι δεν το κλείνω συχνά το κινητό, αλλά τώρα τελευταία έκανα επανεκκινησεις και διαπίστωσα ότι όταν ανοίγει λέει ότι το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο και αν θέλω άλλο! Πατάω ΌΧΙ το ΡΙΝ μου και ανοιγει κανονικά. Γιατί όμως βγάζει αυτό το μήνυμα; Δεν είναι πολύ άκυρο;

 

Βασικα δεν χρησιμοποιώ pin γιατι είναι εντελώς περιττό. Οταν το ανοίγω (το κλείνω σπάνια) μπαίνει κατευθείαν στο δίκτυό μου. Αν θέλεις πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε απο αυτόματη επιλογή στο δίκτυό σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα την συσκευη σημερα απο σκρουτζομαγαζο και εχει μια μεγαλη κηλιδα στην οθονη σαν να εχει "ξεπλυθει" σε εκεινο το σημειο. Η αμεση αντικατασταση με νεα συσκευη ειναι υποχρεωση του καταστηματος ; η μονο αν θελει μου το παρεχει;

στην σελιδα του αναφερει " 2.Αγόρασα μια ελαττωματική συσκευή. Μπορώ να την αντικαταστήσω; Το κατάστημα αν και δεν καλύπτει αντικατάσταση παρέχει εγγύηση σε όλες της τις συσκευές. Άρα για οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιάσει η συσκευή σας απευθύνεστε στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία για να μπορέσει να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες επισκευής της συσκευής σας".

τι λετε; ειναι νομιμο αυτο που αναφερει;

 

update: τους πηρα τηλ, μου ξεκαθαρισαν αμεσως και με υφος οτι δεν υποστηριζουν αμεση αντικατασταση, δεν ειναι υποχρεωμενοι, και εφοσον το αναφερουν στην ιστοσελιδα τους ειναι δικη μου η ευθυνη αφου αποφασισα να αγορασω απο αυτους, δεν ειναι λέει ευθυνη τους το προβλημα, να μην τους στειλω καθολου πισω την συσκευη γιατι εχω πλεον να κανω μονο με την νοκια, σας τα αναφερω κατα λεξη οπως μου τα ανεφερε η ιδιοκτητρια/ υπαλληλος.

Α, οταν καλεσα ζητησα να μιλησω με το τεχνικο τμημα και η ιδια κυρια μου απαντησε "ναι πειτε μου", δηλαδη δεν εχουν καν τεχνικο τμημα.

Την πατησα παιδες, δεν το ειχα παρατηρησει προφανως οτι δεν υποστηριζουν doa, τωρα αναγκαστικα το παω νοκια και ξεκιναει οδυσσεια αντικαταστασης οθονης, ξερετε τωρα: σιγα μην εχουν διαθεσιμο ανταλλακτικο...

Αλλα αναρωτιεμαι για ποιο λογο νομιζα οτι το doa ηταν πλεον υποχρεωτικο απο ολους τους εμπορους...

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους haigoeo και g1ann1s για τις απαντήσεις τους. Για την ένταση του χτύπου τι έχετε να πειτε;

 

Φίλε gianniskriti, δεν το ξέρω σίγουρα αλλά από τη στιγμή που το αναφέρει στο καταστατικό του καταστήματος, όντως δεν έχουν υποχρέωση DOA. Αλήθει ποιό κατάστημα είναι; Για να ξέρουμε να το αποφέυγουμε; :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους haigoeo και g1ann1s για τις απαντήσεις τους. Για την ένταση του χτύπου τι έχετε να πειτε;

 

Φίλε gianniskriti, δεν το ξέρω σίγουρα αλλά από τη στιγμή που το αναφέρει στο καταστατικό του καταστήματος, όντως δεν έχουν υποχρέωση DOA. Αλήθει ποιό κατάστημα είναι; Για να ξέρουμε να το αποφέυγουμε; :p

εχεις π.μ., γιατι αν το αναφερω εδω θα θεωρηθει δυσφημηση και θα με τρεχουν

Link to comment
Share on other sites

εχεις π.μ., γιατι αν το αναφερω εδω θα θεωρηθει δυσφημηση και θα με τρεχουν

Δυσφήμιση δεν είναι γιατί δε λες κάτι που δεν ισχύει, απλά είμαστε εκτός θέματος :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...