Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες τι πρεπει να προσεχω στις πρωτες φορτισεις;

επειδη το κιν ειναι ιταλικο δεν παιρνει το data sense, υπαρχει παρομοια εφαρμογή;

και τέλος θελω καμια προταση για θηκη απο ελλαδα και εξωτερικο...

 

Δεν φταίει η ιταλική προέλευση για την απουσία του data sense αλλα μάλλον είναι branded κάποιας εταιρίας κινητής που δεν το υποστηρίζει (της Vodafone συνήθως) Λύνεται με φλασάρισμα (εύκολα με τον οδηγό του niotheros).

 

Τίποτα varzak...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@vaggospat13: Δεν προσέχεις κάτι στις πρώτες φορτίσεις...

 

@vdeverak: Τα συνηθισμένα θα 'ναι λογικά. Εφαρμογές μπαταρίας, κανα mail δεν θα συγχρονίζει και τέτοια...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι branded 3 italia

 

Manufacturer Name

RM-821_eu_italy_310

 

Mobile Operator

000-IT

 

Που δεν ξέρω τί ακριβώς σημαίνει :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίδες 8 μερες στο service για doa..(το έστειλα μιας και σε μαύρο background σε max φωτεινότητα ήταν φανερά καμμένα pixels) μου απάντησαν σήμερα μετά από δικό μου τηλέφωνο στο birdphone ότι στο service δεν παρατήρησαν πρόβλημα...πλάκα μου κανουν??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να έχει βάλει GDR3 μπορεί να μου πει αν έχει πάρει update της Microsoft?

Εμένα μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση αλλά φαίνεται να έχει απενεργοποιηθεί ο λογ/σμός μου σαν dev οπότε μάλλον γι'αυτό δε μου κάνει updates..

Μπορώ να τον επαναφέρω τον λογ/σμό μου με κάποιο τρόπο ή να δημιουργήσω κάποιον άλλο?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω και λιγο μια εβδομαδα παρατηρησα κατι κουλο στο κινητο. βαζω τα ακουστικα και ειτε μιλαω η ακοουω μουσικη λειτουργει μονο το ενα απο τα 2 ακουστικα.

δοκιμασα 2 διαφορετικα ειδη ακουστικων οποτε αποκλειω το γεγονος να ειναι χαλασμενα.

εχει τυχει σε κανενα??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα location services τα έχεις ενεργοποιήσει?

Και μιλάμε για το Here Drive + ,όχι το Here Drive σκέτο το οποίο δεν το υποστηρίζει η συσκευή μας..

 

Ναι το here drive+ εννοούσα. Τα locations services τα εχω ανοιχτά αλλα και 20 λεπτά να το αφήσω δορυφόρο δεν θα βρει. και με internet connection ενεργοποιημένο στο here drive+.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το here drive+ εννοούσα. Τα locations services τα εχω ανοιχτά αλλα και 20 λεπτά να το αφήσω δορυφόρο δεν θα βρει. και με internet connection ενεργοποιημένο στο here drive+.

 

κάνε μια επανεκκίνηση. Δεν είναι λογικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω και λιγο μια εβδομαδα παρατηρησα κατι κουλο στο κινητο. βαζω τα ακουστικα και ειτε μιλαω η ακοουω μουσικη λειτουργει μονο το ενα απο τα 2 ακουστικα.

δοκιμασα 2 διαφορετικα ειδη ακουστικων οποτε αποκλειω το γεγονος να ειναι χαλασμενα.

εχει τυχει σε κανενα??

 

Ναι μου έχει τύχει 3 με 4 φορές. Έβγαλα τα ακουστικά έκανα soft reset και επανήρθε

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την μπαταρία του κινητού.

Δεν μου βγάζει ούτε 7ωρο. Η χρήση που του κάνω είναι καμιά ώρα μιάμιση ραδιόφωνο και ίντερνετ αλλο τόσο. Παρασκήνιο τρέχει μόνο fb και accuweather. Τα mail ειναι 4 αλλα τα έχω βάλλει ανά μια ώρα να ελέγχονται.4g κλειστό πάντα. Μόνο 3g χρησιμοποιώ και τα δεδομένα ενεργά όλη την ώρα εκτός αποταν έχω WiFi που τα κλείνω. Έχω κάνει αρκετές εφαρμογές reinstall μήπως έφτιαχνε αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Σκέφτομαι για hard reset ή να το στείλω σε Nokia care. Εσείς πως το βλέπεται; φταίει η χρήση ή ελλαττωματική μπαταρία.πολωνικό ειναι το κινητό κάνα μήνα αγορασμένο από skroutz. Τι μου προτείνεται να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το κατεβατό

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κλείσεις τα δεδομένα όταν έχεις wifi. Έχει ούτως ή άλλως προτεραιότητα.

Το 7ωρο δεν δικαιολογείται με αυτη τη χρήση. Μήπως έχεις NFC ανοιχτό ή κάποιος λογαριασμός mail κόλλησε και προσπαθεί να συνδεθεί διαρκώς;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έχει τύχει 3 με 4 φορές. Έβγαλα τα ακουστικά έκανα soft reset και επανήρθε

 

δυστυχως δεν έκανε τίποτα το soft reset.

παρατήρησα όμως ότι αν τραβήξω τα ακουστικά ένα κλικ προς τα πάνω, δηλαδη να μην εφαρμόζουν ακριβως, τότε παίζουν.

να υποθέσω λοιπόν ότι το πρόβλημα είναι hardware του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κλείσεις τα δεδομένα όταν έχεις wifi. Έχει ούτως ή άλλως προτεραιότητα.

Το 7ωρο δεν δικαιολογείται με αυτη τη χρήση. Μήπως έχεις NFC ανοιχτό ή κάποιος λογαριασμός mail κόλλησε και προσπαθεί να συνδεθεί διαρκώς;

 

NFC κλειστό.επίσης ούτε glance oute double tap.θα διαγράψω και τα mail μήπως γίνει τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η ιταλική προέλευση για την απουσία του data sense αλλα μάλλον είναι branded κάποιας εταιρίας κινητής που δεν το υποστηρίζει (της Vodafone συνήθως) Λύνεται με φλασάρισμα (εύκολα με τον οδηγό του niotheros).

 

Τίποτα varzak...;)

 

Montoya, στις πληροφορίες μου βγάζει πάροχο κινητής τηλεφωνίας "ΙΤ Country Variant", χρειάζομαι κι εγώ φλασάρισμα; Αν ναι, πού είναι ο οδηγός του niotheros που λες; Ψάχνοντας για τα πρώτα updates, μου λέει πως το κινητό είναι ενημερωμένο... ωστόσο δεν φαίνεται να είναι...

Edited by parttime
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν έκανε τίποτα το soft reset.

παρατήρησα όμως ότι αν τραβήξω τα ακουστικά ένα κλικ προς τα πάνω, δηλαδη να μην εφαρμόζουν ακριβως, τότε παίζουν.

να υποθέσω λοιπόν ότι το πρόβλημα είναι hardware του κινητού?

 

Ενδεχομένως. Είχα πριν από 2 μήνες ένα 920 άσπρο και μου το έκανε αυτό όπως και τις φωτογραφίες που τις έβγαζε με αρκετό θόρυβο. Τώρα έχω το 920 κίτρινο, άλλη δηλαδή συσκευή, και τίποτα από τα 2 δεν μου έχει τύχει.

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και περίπου ένα μήνα και μέχρι τώρα όλα καλά. Από εχτές όμως το Viber δε με ενημερώνει για τα μηνύματα ή τις κλήσεις. Ούτε με push notifications ούτε με ανανέωση του live tile (κάποιες φορές) μόνο στην οθόνη κλειδώματος μου δείχνει κάποια ειδοποίηση. Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναβάλω. Μετά έκανα soft reset αλλά τίποτα... Καμία ιδέα; Έχει τύχει σε κανέναν σας; Και εάν ναι πως το λύσατε το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Montoya, στις πληροφορίες μου βγάζει πάροχο κινητής τηλεφωνίας "ΙΤ Country Variant", χρειάζομαι κι εγώ φλασάρισμα; Αν ναι, πού είναι ο οδηγός του niotheros που λες; Ψάχνοντας για τα πρώτα updates, μου λέει πως το κινητό είναι ενημερωμένο... ωστόσο δεν φαίνεται να είναι...

 

Δεν χρειάζεσαι φλασάρισμα. Είναι unbranded... Είσαι σίγουρος ότι έχεις την τελευταία ενημέρωση και δεν έχεις data sense? :confused:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και περίπου ένα μήνα και μέχρι τώρα όλα καλά. Από εχτές όμως το Viber δε με ενημερώνει για τα μηνύματα ή τις κλήσεις. Ούτε με push notifications ούτε με ανανέωση του live tile (κάποιες φορές) μόνο στην οθόνη κλειδώματος μου δείχνει κάποια ειδοποίηση. Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναβάλω. Μετά έκανα soft reset αλλά τίποτα... Καμία ιδέα; Έχει τύχει σε κανέναν σας; Και εάν ναι πως το λύσατε το πρόβλημα;

 

Τα ίδια μου κάνει και εμένα τώρα τελευταία το viber αλλά πιστεύω ότι είναι θέμα τις εφαρμογής. Τρώει συχνά κολλήματα σε όλες τις πλατφόρμες και όχι μονο στα WP. Περιμένω τέλος του μήνα, αρχές του επόμενου να βγεί η Black να το φλασάρω για να λυθεί το θέμα μια και καλή (σε περίπτωση που δεν είναι σκάλωμμα της εφαρμογής)!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα κλάψω από συγκίνηση. ..εβγαλα άκρη με την arvato που ενώ αρχικά έλεγαν ότι το κινητό δεν εχει θέμα στην οθόνη(καμμένα pixels) σήμερα και μετα από μήνυμα που τους έστειλα στο fb με πήραν τηλέφωνο και το τσέκαραν πάλι το κινητό και θα γίνει αντικατασταση
Link to comment
Share on other sites

Θα κλάψω από συγκίνηση. ..εβγαλα άκρη με την arvato που ενώ αρχικά έλεγαν ότι το κινητό δεν εχει θέμα στην οθόνη(καμμένα pixels) σήμερα και μετα από μήνυμα που τους έστειλα στο fb με πήραν τηλέφωνο και το τσέκαραν πάλι το κινητό και θα γίνει αντικατασταση

 

Η arvato αναλαμβάνει να επισκευάσει κινητά δωρεάν μέσα στην εγγύηση ή με πληρωμή? Ρωτάω γιατί το δικό μου μετά το nokia care πήγε εξωτερικό για αλλαγή πλακέτας & έκανε 35 μέρες να γυρίσει από το ταξίδι!

Πάντως να πω ότι μετά την αλλαγή είδα μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας αφού πριν δεν έβγαζε τη μέρα ενώ τώρα 11/2 σίγουρα & με λιγότερη χρήση 2 μέρες. Με την ίδια χρήση & καμιά εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Η arvato αναλαμβάνει να επισκευάσει κινητά δωρεάν μέσα στην εγγύηση ή με πληρωμή? Ρωτάω γιατί το δικό μου μετά το nokia care πήγε εξωτερικό για αλλαγή πλακέτας & έκανε 35 μέρες να γυρίσει από το ταξίδι!

Πάντως να πω ότι μετά την αλλαγή είδα μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας αφού πριν δεν έβγαζε τη μέρα ενώ τώρα 11/2 σίγουρα & με λιγότερη χρήση 2 μέρες. Με την ίδια χρήση & καμιά εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

Η αντικατασταση θα γίνει από το birdphone απλά εγω το έστειλα για doa και στην αρχή η arvato δεν έβρισκε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...