Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει,αλλά όχι για 230 λίρες -δλδ 280 ευρώ- αφού πλέον το βρίσκεις με 240 ευρά εδώ στην Ελλάδα.:happy:

 

Ισως, αλλα επειδη μενω Εδιμβουργο, δεν λεει τωρα να το παραγγελνω απο ελλαδα και να περιμενω ποτε θα ερθει...

Εδω εχω την ευκαιρια να το παρω απο Tesco.Επισης αμα τυχει καποιο προβλημα(που απο οτι εχω διαβασει εδω, εχουν τυχει πολλα) υπαρχει Nokia Care και εδω...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!

 

Καινουργιος στο forum και θα ηθελα την συμβουλη σας.Εχω την ευκαιρια να αγορασω το Nokia Lumia 920 στις 230 λιρες.Ειχα δει το 920 σε καταστημα και σε πολλα hands on στο youtube και μ'αρεσει πολυ.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει το 920 αυτην την στιγμη αφου στις 6 δεκεμβρη θα βγει το 1520...Δεν με ενοχλει το μεγεθος του 1520, απλα με ανυσηχει αν το 920 θα "αντεξει" σε βαθος χρονου...Εχω ακουσει οτι τα wp8 ειναι εξαιρετικα optimized αλλα οσο και να ειναι, ερχομενος απο android, ε, εχω τους ενδιασμους μου....:worry:

Λοιπον, τι προτεινετε?

 

230£??? Και ύστερα διαβαζω πως τα χαρίζουν....χαχαχα

Και βέβαια αξιζει, ακομα και σε αυτή την τιμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

230£??? Και ύστερα διαβαζω πως τα χαρίζουν....χαχαχα

Και βέβαια αξιζει, ακομα και σε αυτή την τιμή.

 

Να το χαριζουν?Ποιος τα λεει αυτα?Εχει πολυ αξιολογο hardware, να μην αναφερω για την καμερα του.

Aπλα εγω δυσταζω για το αν θα αντεξει σε βαθος χρονου...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Να το χαριζουν?Ποιος τα λεει αυτα?Εχει πολυ αξιολογο hardware, να μην αναφερω για την καμερα του.

Aπλα εγω δυσταζω για το αν θα αντεξει σε βαθος χρονου...

 

Η ms δεσμεύτηκε για 36μηνη υποστήριξη. Πέρασε σχεδόν το 1/3 οπότε έχει ακομα ψωμί....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ms δεσμεύτηκε για 36μηνη υποστήριξη. Πέρασε σχεδόν το 1/3 οπότε έχει ακομα ψωμί....

 

Ναι, αλλα υποστιρηξη δεν σημαινει και major αναβαθμησεις...Και υστερα απο το "φιασκο" με τα 7αρια, ειμαι καπως επιφιλαχτικος.

Λογικα θα παρει τα 8,1 αλλα θα τρεχει αξιοπρεπως?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα υποστιρηξη δεν σημαινει και major αναβαθμησεις...Και υστερα απο το "φιασκο" με τα 7αρια, ειμαι καπως επιφιλαχτικος.

Λογικα θα παρει τα 8,1 αλλα θα τρεχει αξιοπρεπως?

 

αξιοπρεπώς θα τα παίζει, δεν μας έχει δείξει κάτι αλλο η ms

το θέμα είναι να τα πάρει (λογικά θα τα πάρει και αυτο ελπίζουμε όλοι)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Καινουργιος στο forum και θα ηθελα την συμβουλη σας.Εχω την ευκαιρια να αγορασω το Nokia Lumia 920 στις 230 λιρες.Ειχα δει το 920 σε καταστημα και σε πολλα hands on στο youtube και μ'αρεσει πολυ.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει το 920 αυτην την στιγμη αφου στις 6 δεκεμβρη θα βγει το 1520...Δεν με ενοχλει το μεγεθος του 1520, απλα με ανυσηχει αν το 920 θα "αντεξει" σε βαθος χρονου...Εχω ακουσει οτι τα wp8 ειναι εξαιρετικα optimized αλλα οσο και να ειναι, ερχομενος απο android, ε, εχω τους ενδιασμους μου....:worry:

Λοιπον, τι προτεινετε?

 

φίλε κι εγώ σε αυτή την τιμή το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα. τα αξίζει πιστεύω τα λεφτά του. κι εγώ το 1520 είχα κατά νου, διότι πριν είχα το note II. τώρα για το αν θα μας κρεμάσει η ms με τα 8.1 ο χρόνος θα δείξει, αλλά θα προτιμούσα να "κλαίω" 230 λίρες παρά 500 σε περίπτωση κρεμάσματος. Η αίσθηση που δίνει μπροστά στην "πλαστικούρα" που όλοι κράζουν της samsung είναι φανταστική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όντως έχει τρομερή αίσθηση αλλά το μαύρο που έχω εγώ είναι πάρα πάρα πολύ ευαίσθητο. Το έχω 40 μέρες και το χρησιμοποίώ σαν δεύτερο και τις περισσότερες φορές μέσα στο σπίτι και ήδη έχει καμιά δεκαριά σημάδια το πίσω καπάκι που δυστυχώς δεν αλλάζει! Κάποια από αυτά υποψιάζομαι ότι είναι από την original θήκη της nokia τα οποία είναι μικρές ασπρες κουκίδες που δεν φεύγουν με τίποτε. Μάλλον έχει βγεί το χρώμα. Λέω τελικά να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη και όταν δεν μπορώ να το βλέπω άλλο να πάω στην nokia για αλλαγή καπακιού. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όντως έχει τρομερή αίσθηση αλλά το μαύρο που έχω εγώ είναι πάρα πάρα πολύ ευαίσθητο. Το έχω 40 μέρες και το χρησιμοποίώ σαν δεύτερο και τις περισσότερες φορές μέσα στο σπίτι και ήδη έχει καμιά δεκαριά σημάδια το πίσω καπάκι που δυστυχώς δεν αλλάζει! Κάποια από αυτά υποψιάζομαι ότι είναι από την original θήκη της nokia τα οποία είναι μικρές ασπρες κουκίδες που δεν φεύγουν με τίποτε. Μάλλον έχει βγεί το χρώμα. Λέω τελικά να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη και όταν δεν μπορώ να το βλέπω άλλο να πάω στην nokia για αλλαγή καπακιού. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει;

 

Έχω το γκρι κι έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο. Σαν αντανακλάσεις είναι περισσότερο, αλλά εντάξει, μου φαινεται αρκετά μηδαμινο. Δεν ξέρω, βεβαια, πώς είναι σε σένα. Εγώ το έχω 6 μήνες και πάντα με θήκη, κυρίως για να αλλάζω χρώμα, αν και 3 φορες σε πτώση πιστεύω χρησίμευσε κι αυτή. Αλλά εντάξει, χωρίς θήκη είναι πολύ πιο ωραίο, από ένα σημείο και μετά θα το έχω έτσι, όταν δεν θα τρελαίνομαι μην πάθει και το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Ισως, αλλα επειδη μενω Εδιμβουργο, δεν λεει τωρα να το παραγγελνω απο ελλαδα και να περιμενω ποτε θα ερθει...

 

 

Εδω εχω την ευκαιρια να το παρω απο Tesco.Επισης αμα τυχει καποιο προβλημα(που απο οτι εχω διαβασει εδω, εχουν τυχει πολλα) υπαρχει Nokia Care και εδω...

 

 

 

 

 

 

αφου είσαι έξω σημαίνει και ότι στις 6 του μήνα θα έχεις το 1520 γυρω σου επίσης ακομα και να μην το πάρεις το 920 θα πέσει και αλλο.. Οπότε καλύτερα να περιμένεις ως τότε 8.1 θα πάρει σίγουρα αλλιώς θα χάσει η Microsoft. Την αξιοπιστία χώρια που δεν θα αλλαξει το λογισμικό θα προστεθούν πράγματα που λείπουν..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει τα update εφαρμογών αυτόματα στο tile του store ?? Γιατί εμένα έχει καιρό να δείξει κάτι και τα κάνω χειροκίνητα ή με το sysapp που και αυτό δεν βγάζει όλα τα update...
Link to comment
Share on other sites

αφου είσαι έξω σημαίνει και ότι στις 6 του μήνα θα έχεις το 1520 γυρω σου επίσης ακομα και να μην το πάρεις το 920 θα πέσει και αλλο.. Οπότε καλύτερα να περιμένεις ως τότε 8.1 θα πάρει σίγουρα αλλιώς θα χάσει η Microsoft. Την αξιοπιστία χώρια που δεν θα αλλαξει το λογισμικό θα προστεθούν πράγματα που λείπουν..

 

Η αληθεια ειναι οτι το 1520 διαβασα οτι στις αρχες θα ειναι διαθεσιμο μονο με συμβολαιο και οχι sim free.Και επισης χρειαζομαι ενα κινητο καινουργιο επειγοντως.Και οσο βλεπω το 920, αλλο τοσο το λαχταρω...:happy:

Ουτε εγω πιστευω οτι δεν θα δωσει τα 8,1.Θα τα δωσει, απλα ανησυχω για το ποσο smooth θα τρεχει μετα...

Επισης, με την GDR 3 μπορεις να βαλεις διαφορετικο ηχο για ξυπνητηρι και ηχο κλησης?Δεν λεει τωρα να ακουω ACDC πρωινιατικα...:p

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όντως έχει τρομερή αίσθηση αλλά το μαύρο που έχω εγώ είναι πάρα πάρα πολύ ευαίσθητο. Το έχω 40 μέρες και το χρησιμοποίώ σαν δεύτερο και τις περισσότερες φορές μέσα στο σπίτι και ήδη έχει καμιά δεκαριά σημάδια το πίσω καπάκι που δυστυχώς δεν αλλάζει! Κάποια από αυτά υποψιάζομαι ότι είναι από την original θήκη της nokia τα οποία είναι μικρές ασπρες κουκίδες που δεν φεύγουν με τίποτε. Μάλλον έχει βγεί το χρώμα. Λέω τελικά να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη και όταν δεν μπορώ να το βλέπω άλλο να πάω στην nokia για αλλαγή καπακιού. Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει;

Σκέψου φίλε και το δικό μου που μου έχει πέσει και δυο φορές...και ο λόγος είναι οτι σε τόσο βαρύ κινητό δεν έπρεπε να υπήρχε η συγκεκριμένη ματ επιφάνεια που γλιστράει τόσο,γιατί και τις δυο φορές απο γλίστριμα έπεσε.'Ισως τα άλλα χρώματα να κάθονται πιο "κολλητικά" στην παλάμη αν δεν έχουν φινίρισμα Ματ.Και μιας και ανέφερα το πέσιμο να τονίσω οτι η οθόνη δεν πρέπει να είναι gorilla glass αλλα μα'ι'μού glass..:lol: To λέω γιατί και στα δυο πεσίματα έπαθε κάτι καλές....αλλα και πριν απο κλειδιά κλπ κάτι αράχνες τις είδα.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει τα update εφαρμογών αυτόματα στο tile του store ?? Γιατί εμένα έχει καιρό να δείξει κάτι και τα κάνω χειροκίνητα ή με το sysapp που και αυτό δεν βγάζει όλα τα update...

 

καλημερα..!και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω..τα update εφαρμογων δεν εχουν ερθει εδω και παρα πολυ καιρο..μονο που δεν γνωριζω ουτε πως το κανεις χειροκινητα..μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω πολυ..!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..!και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω..τα update εφαρμογων δεν εχουν ερθει εδω και παρα πολυ καιρο..μονο που δεν γνωριζω ουτε πως το κανεις χειροκινητα..μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω πολυ..!

 

Σε λίγο θα σου έρθουν μαζικά...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..!και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω..τα update εφαρμογων δεν εχουν ερθει εδω και παρα πολυ καιρο..μονο που δεν γνωριζω ουτε πως το κανεις χειροκινητα..μπορει καποιος να βοηθησει?ευχαριστω πολυ..!

 

Καλησπέρα, χειροκίνητα το κάνεις από το store δηλαδή πας σε κάθε εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει , πατάς πάνω της και βλέπεις αν έχει update η όχι... Μπορείς και με το sysapp pusher..!

 

Σε λίγο θα σου έρθουν μαζικά...

 

δηλαδή τον έλεγχο για update πόσες φορές τον κάνει μέσα σε μία βδομάδα ??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση για να απαντήσουμε σε περισσότερα από ένα ποστ ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τον έλεγχο για update πόσες φορές τον κάνει μέσα σε μία βδομάδα ??

 

Διαρκώς.... Απλα για κάποιο λόγο στην αρχή κάνει μέρες να δουμε update. Μετά απο λίγες μέρες παίρνει μπρος και έρχονται ασταμάτητα. Δουλεύει άψογα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ως ασχετος στο θεμα της φωτογραφιας; Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη για ληψεις το βραδυ κ ποια για ληψη στο φως της μερας; Εκανα μια δοκιμη βραδυ μια με proshot κ μια με Nokia camera κ το αποτελεσμα ηταν καλυτερο με τη δευτερη παρολο που περιμενα το αντιθετο..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ως ασχετος στο θεμα της φωτογραφιας; Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη εφαρμογη για ληψεις το βραδυ κ ποια για ληψη στο φως της μερας; Εκανα μια δοκιμη βραδυ μια με proshot κ μια με Nokia camera κ το αποτελεσμα ηταν καλυτερο με τη δευτερη παρολο που περιμενα το αντιθετο..

 

Η ενσωματωμένη εφαρμογή της MS είναι καλύτερη για Auto καταστάσεις. Η Nokia Camera βγάζει λίγο υποδεέστερες σε MP, αλλά το ίδιο ποιοτικές και φυσικά αν ξέρεις τι κάνουν οι ρυθμίσεις είναι πολύ καλύτερη.

Γενικά βγάζω φωτό με την εφαρμογή της MS. Αν είναι σκοτεινή αρκετά, ανοίγω Nokia Camera (που την έχω βάλει να ανοίγει πατώντας το κουμπί της κάμερας) και φτιάχνω ρυθμίσεις αναλόγως την κατασταση.

Βέβαια, και στην άλλη μπορείς να αλλάξεις τις βασικές ρυθμίσεις. Το κακό είναι όμως ότι τις αποθηκεύει με αποτέλεσμα να τις ξεχνάω και την επόμενη φορά να κολλάω γιατί "κάτι δε μου κάθεται καλά"..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ωραια παρεα!Ειμαι και εγω απο τους πολλους που ειμαι ανάμεσα σε 920 και 925, περα απο την διαφορά στην τιμή στο μέγεθος και στο βαρος υπάρχει αλλη ουσιαστική διαφορά μεταξυ αυτών των δυο? Επίσης πιο δυνατο ηχο ποιο απο τα δυο έχει? Η τιμη του 920 ειναι πολυ δελεαστική, σκέφτομαι οτι αμα πάρει και την 8.1 θα το πάρω σίγουρα! Γνωρίζει καποιος να μου πεί? Ευχαριστώ προκαταβολικά! Edited by Tsakal_83
ξεχασα κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ωραια παρεα!Ειμαι και εγω απο τους πολλους που ειμαι ανάμεσα σε 920 και 925, περα απο την διαφορά στην τιμή στο μέγεθος και στο βαρος υπάρχει αλλη ουσιαστική διαφορά μεταξυ αυτών των δυο? Επίσης πιο δυνατο ηχο ποιο απο τα δυο έχει? Η τιμη του 920 ειναι πολυ δελεαστική, σκέφτομαι οτι αμα πάρει και την 8.1 θα το πάρω σίγουρα! Γνωρίζει καποιος να μου πεί? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

8.1 θα πάρουν και τα 2. Αν κάτι πάει "στραβά" για το ένα τότε θα στραβώσει και στο αλλο....

Πέραν της διαφοράς όγκου και βαρους έχουν και διαφορετικη οθόνη. Για μένα είναι πολύ καλύτερη η amoled του 925.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! εχω τραβιξει μερικα βιντεο και θελω να τα βαλω στον υπολογιστη αλλα μου λεει οτι ο ποροσ που ζητηθηκε χρισιμοοιειτε τι ενο`ι` ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! εχω τραβιξει μερικα βιντεο και θελω να τα βαλω στον υπολογιστη αλλα μου λεει οτι ο ποροσ που ζητηθηκε χρισιμοοιειτε τι ενο`ι` ? ευχαριστω

 

Μήπως είναι ρυθμισμένο να αποθηκεύει αυτόματα μόλις συνδέεται στο pc?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ρυθμισμένο να αποθηκεύει αυτόματα μόλις συνδέεται στο pc?

 

Οχι δεν του εχω κανει τετια τυθμιση ! ΑΑΑΧΧΧ Ν8 και που εισαι !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...