Jump to content

Lenovo A390


alxmv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο hands free που το δοκίμασε;

 

 

...και ας είναι δοκιμασμενα σε άλλο lenovo!

 

εγώ έχω συνδέσει με το Α660 και plantronics και sony ericsson 410 ακουστικά ΒΤ χωρίς πρόβλημα.

 

Και κάτι σε κλασικό hands free, με καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω παραγγείλει κι εγώ απο 7/12 απο minideals και το περιμένω.

 

Το πρόλαβα στα 79,99 δολάρια. Τώρα το ανέβασε στα 99,99 δολάρια.

 

Τελική τιμή μου βγήκε 66 ευρώ.

 

Πληροφοριακά το έχουν φέρεις κάποια eshops και το χτυπάνε στα 112 ευρώ. :lol:

 

http://www.skroutz.gr/s/4244364/Lenovo-A390-4GB.html

 

Για hands free θα δοκιμάσω αυτά που έχω αλλά έχω δεί κι αυτό

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-a30t-headset-in-ear-earphones-a390e-noodles-mobile-phone-wire-a66t-s560/806525700.html

Κυκλοφορούν πολλές ROM. Δοκίμασε κανείς κάποια?

Edited by ELMOBO
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ απο 7/12 απο minideals και το περιμένω.

 

Το πρόλαβα στα 79,99 δολάρια. Τώρα το ανέβασε στα 99,99 δολάρια.

 

Τελική τιμή μου βγήκε 66 ευρώ.

 

Πληροφοριακά το έχουν φέρεις κάποια eshops και το χτυπάνε στα 112 ευρώ. :lol:

 

http://www.skroutz.gr/s/4244364/Lenovo-A390-4GB.html

 

Για hands free θα δοκιμάσω αυτά που έχω αλλά έχω δεί κι αυτό

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-a30t-headset-in-ear-earphones-a390e-noodles-mobile-phone-wire-a66t-s560/806525700.html

Κυκλοφορούν πολλές ROM. Δοκίμασε κανείς κάποια?

 

Το Α390Τ που έχει το minideal που είναι φτηνότερο είναι λόγω χρώματος; δεν είδα να έχει άλλη διαφορά

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το Α390Τ που έχει το minideal που είναι φτηνότερο είναι λόγω χρώματος; δεν είδα να έχει άλλη διαφορά

Το Α390 έχει 3G: WCDMA 900/2100MHz, το οποίο "παίζει" εδώ.

Το Α390Τ έχει 3G:TD-SCDMA 2010-2025MHz, το οποίο απ' όσο ξέρω δεν "παίζει" εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Α390 έχει 3G: WCDMA 900/2100MHz, το οποίο "παίζει" εδώ.

Το Α390Τ έχει 3G:TD-SCDMA 2010-2025MHz, το οποίο απ' όσο ξέρω δεν "παίζει" εδώ.

 

Αυτό ακριβώς, σε συσκευές με TD-SCDMA δεν υποστηρίζεται το 3G της χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μας την έκανε ο minideal έλεγα να το πάρω πάρω αλλά άμα δεν το κατεβάσει θα μαζέψω λεφτά για το 760
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει δοκιμάσει κανείς το GPS.

Δουλεύει?

Ενώ δείχνει να ενεργοποιηται δεν βρίσκει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Το Α390 έχει 3G: WCDMA 900/2100MHz, το οποίο "παίζει" εδώ.

Το Α390Τ έχει 3G:TD-SCDMA 2010-2025MHz, το οποίο απ' όσο ξέρω δεν "παίζει" εδώ.

ενα ακομα βασικο που λειπει ειναι το gps στο Α390T!

και γω το καταλαβα μολις μου ρθανε σπιτι και ελεγα τι λειπει απο τις ρυθμισεις....

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα φαίνεται να χει θέμα με το GPS!

Του έβαλα και το GPS test κι ενώ βλεπει τους δορυφόρους δεν "κλειδώνει" και κατά συνέπεια δεν δίνει θέση, συντεταγμένες κλπ.

Στο maps βρίσκει θέση μόνο με τα βοηθητικα δλδ δικτυο κινητής κ wifi.Αν τα απενεργοποιησω στις ρυθμισεις τοποθεσιας κι αφησω μονο το GPS τιποτα!

Καμια ιδεα?

Κατα τ αλλά το κινητο είναι εξαιρετικό !!!

 

Δουλεψε τελικά το GPS!

Κατεβασα απ το play μια άλλη δωρεάν εφαρμογη για τεσταρισμα του GPS και βρηκε κ κλειδωσε κανονικά στους δορυφορους.

Η εφαρμογη είναι η AndroiTs GPS test.

Μάλλον ηθελε καλιμπρα ο δεκτης!

Χα χα χα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα βασικο που λειπει ειναι το gps στο Α390T!

και γω το καταλαβα μολις μου ρθανε σπιτι και ελεγα τι λειπει απο τις ρυθμισεις....

εδώ http://www.minideal.net/original-lenovo-a390t-smartphone-4-0-android-4-0-dual-core-1ghz-dual-sim-phone.html λέει ότι και το Τ έχει GPS. Ψάξτο λίγο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε update το Lenovo Α390 που αγοράστηκε απο MInideal και είναι rooted σε android 4.0.4 σε android 4.2 ή 4.4?

 

Με καμιά ρομ φαντάζομαι, κοιτα στο needrom εγω αυτό ξέρω, αλλά θα υπάρχουν και αλλα sites σιγουρα, υπάρχουν πιο σχετικοι απο μενα εδώ πέρα ,οπότε ανέμενε :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι σε κλασικό hands free, με καλώδιο;

 

To sony ericsson MH700 παίζει ικανοποιητικά για κλήσεις κι ομιλία. Όχι για να ακούσεις μουσική όμως...

Link to comment
Share on other sites

εδώ http://www.minideal.net/original-lenovo-a390t-smartphone-4-0-android-4-0-dual-core-1ghz-dual-sim-phone.html λέει ότι και το Τ έχει GPS. Ψάξτο λίγο καλύτερα.

 

ειχα παραγγειλει δυο κινητα κοιταξα τις ρυθμισεις και δεν υπηρχε επιλογη για το gps!!!Επισης σε μερικα σιτε λεει πως εχει και σε αλλα λεει πως δεν εχει... πρεπει να εχουνε κανει λαθος στο minideal

http://www.ebay.com/itm/121205432884?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 εδω λεει πως δεν εχουνε.

Edited by john654321
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Kκαλησπερα είμαι νέος στο φόρουμ έχω αγοράσει το κινητό το Α390 σε λίγες μερες θα το εχω. Ελληνική γλώσσα δεν έχει εκτός κινέζικα και Αγγλικα , γνωρίζει κάνεις πως να το κάνω να έχει και ελληνική υποστήριξη .Αλλιώς θα μου είναι άχρηστο σχεδόν
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανεβασει κανενας την rom με τα ελληνικα???

Αν και εχω περάσει μία χωρις Ελληνικά απο το lenovo-forums.ru και το antutu εδωσε 8254.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγειλει δυο κινητα κοιταξα τις ρυθμισεις και δεν υπηρχε επιλογη για το gps!!!Επισης σε μερικα σιτε λεει πως εχει και σε αλλα λεει πως δεν εχει... πρεπει να εχουνε κανει λαθος στο minideal

http://www.ebay.com/itm/121205432884?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 εδω λεει πως δεν εχουνε.

οπότε αν θες κάνεις dispute και τα επιστρέφεις

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν θες κάνεις dispute και τα επιστρέφεις

το θεμα ειναι ομως οτι τα παραγγειλα απο το σιτε που λεει οτι δεν εχει gps και δεν το χα προσεξει ,οποτε το λαθος ειναι δικο μου..

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια καποιου που γνωριζει .Παρελαβα σημερα το Lenovo A390 και εχω πρόβλημα με την γλωσσα .Όταν παω στις ρυθμισεις και μπαινω να αλλαξω τη γλωσσα από αγγλικα σε ελληνικα δεν υπαρχουν πουθενα τα ελληνικα.Μονο αγγλικα και κινεζικα .Εχει μια εφαρμογή στις ρυθμισεις Locale & Language οπου εκει μεσα υπαρχουν τα ελληνικα αλλα αν τα επιλεξεις σε διαφορες εφαρμογες μεσα μετατρέπονται τα γραμματα σε ελληνικα αλλα το κυριως μενου παραμενει αγγλικα .Και αν παω στις γλωσσες παλι ,εκει γραφει ότι εχω ελληνικα αλλα μεσα εξακολουθουν και υπαρχουν μονο αγγλικα και κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

@roky: Φιλε μου αυτο το "Locale & Language" που λες ειναι ενα app που υποτιθεται οτι προσθετει γλωσσες σε ενα κινητο που δεν εχει αυτη που θες. Υπαρχεουν πολλα τετοια στο store και το αποτελεσμα τους δεν ειναι παντα πληρες και ικανοποιητικο. Αυτο το κινητο που πηρες παιζει στο web σε 2 (τουλαχιστον) περιπτωσεις: μονο english/chinese (οπως πιθανοτατα το δικο σου) και international που εχει μεταξυ αλλων και ελληνικα κανονικα. Τωρα αν δεν μπορεις να το επιστρεψεις και να ζητησεις international version, πρεπει αναγκαστηκα να ανατρεξεις σε κανα φορουμ τυπου xda για να βρεις μια international rom για να του περασεις. Τυγχανει σημερα μολις να το εψαξα εκτενως και να παραγγειλω ενα ελληνικο για μενα. Αν χρειαστεις περαιτερω βοηθεια στη αναζητηση της rom και στο πως θα κανεις το update, θα σε βοηθησω κι εγω οσο μπορω. Φιλικα Κωστας
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για το Lenovo A390 (οχι το Τ) αλλα η χαμηλοτερη τιμη που το βλεπω ειναι 99$

Γενικα υπαρχει και κατι αλλο σε LENOVO αλλα με 512mb+4gb σε καλη τιμη?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για το Lenovo A390 (οχι το Τ) αλλα η χαμηλοτερη τιμη που το βλεπω ειναι 99$

Γενικα υπαρχει και κατι αλλο σε LENOVO αλλα με 512mb+4gb σε καλη τιμη?

 

Καλύτερη τιμή αυτη που βρήκες δεν νομίζω...

Και σαν συσκευή αξιόπιστη!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα handsfree με καλωδιο εχετε βρει; Ειτε για αγορα ή ακομη καλυτερα αν εχει καποιος δοκιμασει καποια παλια του...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα handsfree με καλωδιο εχετε βρει; Ειτε για αγορα ή ακομη καλυτερα αν εχει καποιος δοκιμασει καποια παλια του...

 

Το έγραψα και πιό πάνω.

 

To sony ericsson MH700 παίζει ικανοποιητικά για κλήσεις κι ομιλία. Όχι για να ακούσεις μουσική όμως...

 

Αυτό χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...