Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις δεν συγκρινει με amoled. Οσοι λεμε για την οθονη του Z1 συγκρινουμε με το Zultra κυριως, αλλα και με τον LCD ανταγωνισμο.

Και οπως εχω πει και πιο πισω, αν η sony δεν αφησει τις TFT για να ασχοληθει επιτελους με IPS, συνεχεια τετοια προβληματα θα χει...

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ήμουν έτοιμος να παραγγειλω το Ζ1 αλλα .... Με μπερδεψατε ( ΚΑΛΟΣ εγινε αυτο ) κι έχω μερικές ερωτήσεις

1η υπάρχει τρόπος να δούμε ποια οθόνη φοράει και ποιος ;

2η εχει επιστρεψει κανεις συσκευή η να εχει κάνει παράπονα στην σονυ και τι του είπαν ;

Ευχαριστω και οποίος μπορεί και θέλει ας μου απαντά !

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να γίνει μια καλή σύγκριση των αποδόσεων των οθονών και της λήψης σήματος μεταξύ Ζ και Ζ1.

Η SONY υποστηρίζει ότι η λήψη σήματος έχει βελτιωθεί λόγω της μεταλλικής κατασκευής. Έτσι έχουν τα πράγματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ενδιαφέρεται ένας φίλος μου για το κινητό, πέρα από την οθόνη που την είδε και του άρεσε, έχει κάποιο θέμα το κινητό; Θέλω να πω έχει βγάλει κάποιο σοβαρό πρόβλημα σε αυτούς που το έχουν; π.χ. ζεσταίνεται πάρα πολύ, η μπαταρία τελειώνει αμέσως, χάνει σήμα κλπ

Σορυ αν έχουν απαντηθεί αλλά διάβαζα το θέμα και τα περισσότερα ποστ λένε για την οθόνη.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Sony στέλνει διαφορετικές παρτίδες σε κάθε χώρα? Γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα (που την θεωρούν τριτοκοσμικη) πολλές εταιρίες στέλνουν τη σαβούρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήμουν έτοιμος να παραγγειλω το Ζ1 αλλα .... Με μπερδεψατε ( ΚΑΛΟΣ εγινε αυτο ) κι έχω μερικές ερωτήσεις

1η υπάρχει τρόπος να δούμε ποια οθόνη φοράει και ποιος ;

2η εχει επιστρεψει κανεις συσκευή η να εχει κάνει παράπονα στην σονυ και τι του είπαν ;

Ευχαριστω και οποίος μπορεί και θέλει ας μου απαντά !

Υπάρχει κάποιο προγραμμα που αν το τρεξεις θα σου δείξει ποια οθόνη εχει ; Αν ναι ποιο ειναι αυτο ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Sony στέλνει διαφορετικές παρτίδες σε κάθε χώρα? Γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα (που την θεωρούν τριτοκοσμικη) πολλές εταιρίες στέλνουν τη σαβούρα.

 

Και τα "παραεισαγωγης",απο τα σκρουτζομαγαζα?

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο,δηλαδη εχουν δυο γραμμες παραγωγης καλο-κακο? η μηπως διαλεγουν τα προβληματικα,για μερικες αγορες,μονο η διαλογη,θα τους στοιχιζε πιο ακριβα-λεω εγω τωρα-μαλλον αν εχεις τυχη.....ειναι η αγορα του,παρα οτιδηποτε αλλο:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κάνει μόνο η σονυ. Ολες οι εταιρείες, στέλνουν συγκεκριμενες παρτιδες σε συγκεκριμενες αγορες. Σαφώς και υπάρχουν χώρες που παιρνουν την σαβουρα και άλλες που παίρνουν τα "καλα". Δεν είναι μυστικό. Όταν γράφω σαβουρα δεν εννοώ κατι τρανταχτο (γιατί παίζουν και μηνύσεις και το όνομα φυσικά της εταιρείας) αλλά σίγουρα δεν είναι και το καλύτερο προιον.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για θήκη προτείνω ανεπιφύλακτα την roxfit gel shell case..και ειναι και official made for xperia.Εγω που τη πήρα προχτές είμαι πραγματικά πολυ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Sony στέλνει διαφορετικές παρτίδες σε κάθε χώρα? Γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα (που την θεωρούν τριτοκοσμικη) πολλές εταιρίες στέλνουν τη σαβούρα.

 

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο, αλλα τετοιες θεωριες υπηρχαν και για τα γερμανικα αυτοκινητα, πχ VW κτλ.

απο γνωστους που εχω ομως και ξερουν τη διαδικασια μου εδωσαν να καταλαβω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο.

ομοιως και στα κινητα, θεωρω πως ειναι τραγικο να σκεφτομαστε τετοια σεναρια.

 

Προσωπικα, ακομα περιμενω τους φιλους που τα εβαλαν διπλα απο τα Ζultra να μας ανεβασουν στο φορουμ μια φωτο και με τα 2 κινητα, να δουμε αυτες τις τραγικες οθονες που λενε...

χορτασαμε θαψιμο τοσες μερες και μια φωτο δεν εχουμε δει.

ενδιαφερομουν πολυ για το κινητο, καθαρα και μονο γιατι εχω 2 συσκευες (2 νεα Ζ και Τ) και σκεπτομενος να χρησιμοποιω μια απο εδω και περα ηθελα να τα πουλησω πριν χασουν αξια για το Ζ1, αλλα ακομα περιμενω να μαθω κατι αλλο για αυτο το κινητο περα απο αερολογιες.

ανεβαστε λοιπον μια φωτογραφια ή ακομα καλυτερα ενα βιντεο οπου να φαινονται οι ρυθμισεις οθονης και στα 2 και μετα η ιδια εικονα, γελοιο πραγμα για εμας τους "ψαγμενους"..

και επιτελους πειτε τι κανει και τι δεν κανει το κινητο..

θερμαινεται η καμερα? για μενα αυτο ειναι προβλημα, να ριξω κανα burst και να παψει να λειτουργει πχ.. οχι αν στις 170 μοιρες δεν βλεπω αψογα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;

λέει πουθενά η SONY ότι το ultra και το Ζ1 έχουν την ίδια οθόνη;

Εγώ πιστεύω ότι το Ζ1 παίρνει τον καλύτερα ΜΟ από όλα τα android κινητά, είπαμε γνώμη μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, και εγώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, και τελικά κόλλησα με αυτά που διάβασα. Σε όποιο μαγαζί το βλέπω προσπαθώ να καταλάβω αν τελικά η οθόνη έχει πρόβλημα ή δεν έχει. Και τέλος πάντων εμένα δεν με χαλάει η οθόνη. Δεν βλέπω όμως αναφορά σε κάτι άλλο. Η φωτογραφίες, το βίντεο, είναι καλά? Γιατί το κινητό εν τέλει, διαφημίζεται για την καλή του κάμερα. Δεν συζητάμε λίγο και για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως η Sony στέλνει διαφορετικές παρτίδες σε κάθε χώρα? Γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα (που την θεωρούν τριτοκοσμικη) πολλές εταιρίες στέλνουν τη σαβούρα.

 

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το κανει η σονυ και ευχομαι οχι αλλα εμενα μου ειχε πει τεχνικος μεγαλης αλυσιδας υπολογιστών και μεγαλης αλυσιδας service οτι αυτο γινεται και μου το απεδειξε στον υπολογιστη μου. Δεν παει να πει πως ολες το κάνουν. Απο την αλλη ομως δεν μπορεις να αφησεις δυσαρεστημενη μια μεγάλη αγορα οπως η Αμερικη Κινα και λοιπες και να προσεξεις χωρες ανευ σημασιας οπως η Ελλαδα. Χωρις να λεω οτι ειναι σωστο, εχει μια βαση.

 

Οπως και να εχει επειδη διαβασα για θάψιμο και λοιπα, προσωπικα δεν θαβω τιποτα. Γραφω αυτα που βλεπω και με στεναχωρουν. Αν μου αρεσε η οθονη θα το ειχα ηδη παρει γιατι ειμαι και σονακιας. Το κινητο ειναι κινηταρα και το πιο ομορφο και ποιοτικο ever που εχω δει. Η οθονη του ομως δεν μου αρεσε. Πραγμα που με στεναχωρησε. Αυτο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς τα πάει το Ζ1 σε εξωτερικούς χώρους στο ήλιο με σχέση με το S4 και γενικά, τελικά είναι τόσο χάλια η οθόνη του εκτός της γωνίες θέασης έχει φωτεινή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω αλλά επειδή είχα πολλά top sony αυτό είναι το μόνο που δε πρέπει να σε προβληματίζει!

Απ'το S4 που είχα π.χ. Το Ζ που είχα και αυτό ήταν καλύτερο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μωβ πολύ ωραίο χρώμα το είδα από κοντά και είναι πολύ funky αλλά ποιοτικό funky, είμαι μεταξύ λευκού και μωβ....χμμμ θέλει δούλεμα η απόφαση....
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μωβ πολύ ωραίο χρώμα το είδα από κοντά και είναι πολύ funky αλλά ποιοτικό funky, είμαι μεταξύ λευκού και μωβ....χμμμ θέλει δούλεμα η απόφαση....

 

Εγώ το έχω δει μόνο σε λευκό και το ερωτεύτηκα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μωβ πολύ ωραίο χρώμα το είδα από κοντά και είναι πολύ funky αλλά ποιοτικό funky, είμαι μεταξύ λευκού και μωβ....χμμμ θέλει δούλεμα η απόφαση....

 

Το μωβ θα το δεις περισσότερο επιλεγμένο από γυναίκες.

Αν δε σε ενοχλεί αυτο , μπορείς να το προτιμήσεις καθώς είναι πιο πρωτότυπο χρώμα από το λευκό...

Ποιοτικότατη συσκευή , όποιο χρώμα και να επιλέξεις!

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει το Ζ1 με την καλή οθόνη από ποια σκρουτζομαγαζα το έχετε πάρει λέω μήπως πετύχω το καλό.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια καταστήματα στο skroutz το εχει με την ονομασία Sony Xperia Z1 EU.

τι ακριβώς σημαίνει το EU? δεν είναι ελληνικό, θα εχει κάποιο θεμα με μελλοντκες αναβαθμίσεις η κ με εγγύηση???

 

Εννοεί ότι είναι ευρωπαϊκης Ένωσης,και όχι Ασίας ή Αμερικής. Έχει εγγύηση κανονικά! Και Δεν είναι ελληνικό αλλά δεν αλλάζει τίποτα, άντε να χρειάζεσαι εφαρμογή για σμσ αν δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Αυτά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι είναι ευρωπαϊκης Ένωσης,και όχι Ασίας ή Αμερικής. Έχει εγγύηση κανονικά! Και Δεν είναι ελληνικό αλλά δεν αλλάζει τίποτα, άντε να χρειάζεσαι εφαρμογή για σμσ αν δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Αυτά

 

Μη σου πω καλυτερα! Θα παιρνει τις αναβαθμισεις πιο γρηγορα! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...