Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι foto και video.

Αν και εγώ τα πετάω να μην πιάνουν χώρο, κάνε ένα install την τελευταίΑ έκδοση από την αρχή και θα τα περάσει πάλι μέσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το κάνω αυτό, δηλαδή επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων η Sony PC Companion.

 

Το δευτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς να το κάνω αυτό, δηλαδή επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων η Sony PC Companion.

 

εννοειται back up, και μετα ναι επαναφορα και μετα εχεις ηδη κατεβασει αυτο:

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

που ειναι το update service της σονυ, και το χρησιμοποιεις οπως σου λεει, το τρεχεις δηλαδη, εχεις βγαλει το κινητο απο τον υπολογιστη και το εχεις κλειστο και αφου βαλεις για ποιο κινητο θες να κανεις update σου λεει πως να το συνδεσεις, το βρισκει, και μετα σε ρωταει αν θες να διαγραφουν ολα τα αρχεια κτλ για να κανει το update, λες ναι και τα ξαναπερναει ολα απο την αρχη! γινεται σαν καινουριο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με το Sony Update Service αλλά δεν μου της πέρασε της foto ούτε το video.

 

σιγουρα? εμενα πριν ενα μην που το ειχα κανει μου τα ειχε περασει ολα παλι.. τι να πω, να τα αφαιρεσαν?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει εδώ το αναγνωριστικό λογισμικού από ελληνική συσκευή?

 

Από τις Ρυθμίσεις --> Πληροφορίες Τηλεφώνου -> Διαγνωστικοί έλεγχοι --> Τεχνικά δεδομένα συσκευής --> Αναγνωριστικό λογιασμικού

Επειδή εμένα προοριζόταν για Ιταλία και θέλω να βάλω λογισμικό για Ελληνικά τηλέφωνα μπας και έχει 160 χαρακτήρες SMS και λοιπά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SONY CAR.app που μπορούμε να το βρούμε να το κατεβάσουμε γιατί το αφαίρεσαν ήταν πολύ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SONY CAR.app που μπορούμε να το βρούμε να το κατεβάσουμε γιατί το αφαίρεσαν ήταν πολύ χρήσιμο.

 

http://www.xda-developers.com/android/drive-safely-with-sony-car/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τις ζελατινες είναι λίγο περίεργο. Από αυτούς που είχαν Sony κινητά, αν βάλετε από πάνω μια άλλη χάνει σε αίσθηση; Γιατί αν είναι να αφήσω μόνο της Sony και γρατζουνιστει μετά τι κάνω; Κι αυτή το λογότυπο στη ζελατίνα το έχει;

Γενικά τι προτείνετε;

 

Από την άλλη αν φύγει το λογότυπο μοιάζει πιο πολύ με nexus :-D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τις ζελατινες είναι λίγο περίεργο. Από αυτούς που είχαν Sony κινητά, αν βάλετε από πάνω μια άλλη χάνει σε αίσθηση; Γιατί αν είναι να αφήσω μόνο της Sony και γρατζουνιστει μετά τι κάνω; Κι αυτή το λογότυπο στη ζελατίνα το έχει;

Γενικά τι προτείνετε;

 

Από την άλλη αν φύγει το λογότυπο μοιάζει πιο πολύ με nexus :-D

 

απο το να πετας τα λεφτα σου σε δευτερες ζελατινες, το αφηνεις ετσι και οοοοοοοοταν αυτες γινουν χαλια, αν δεν εχεις παρει αλλο κινητο, το πας στη σονυ και με 20-30 ευρω (φανταζομαι, μπορεις να παρεις στην αρβατο να ρωτησεις, θα σου πουν) σου βαζουν νεες,με το λογοτυπο, και τελεια τοποθετημενες!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο το να πετας τα λεφτα σου σε δευτερες ζελατινες, το αφηνεις ετσι και οοοοοοοοταν αυτες γινουν χαλια, αν δεν εχεις παρει αλλο κινητο, το πας στη σονυ και με 20-30 ευρω (φανταζομαι, μπορεις να παρεις στην αρβατο να ρωτησεις, θα σου πουν) σου βαζουν νεες,με το λογοτυπο, και τελεια τοποθετημενες!

 

Οκ ευχαριστώ. Αν αντέχουν τόσο πολύ καιρό τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Αν αντέχουν τόσο πολύ καιρό τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Εγω με διπλη στο Z δεν εχω κανενα προβλημα στο touch.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από πού μπορούμε να κατεβάσουμε την ελληνική rom, βρήκα αυτήν: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484719 είναι εντάξει για να μην χάσω την εγγύηση, το κουτί από έξω λέει ότι είναι από Αγγλία το τηλ…
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παρακάτω στη σελίδα που αναφέρεις, το firmware αυτό είναι μια prerelease έκδοση, όχι τελική. Απ' όσο έψαξα, τα ελληνικά Ζ1 έχουν το Central Europe λογισμικό το οποίο υποστηρίζει και ΟΤΑ updates
Link to comment
Share on other sites

Εγω με διπλη στο Z δεν εχω κανενα προβλημα στο touch.

 

Ισχύει, βάλτε διπλή καλύτερα να μην πειραχτεί η εργοστασιακή..

 

Παρτε καμια 10αρια απο ebay και αλλάζετε κάθε μήνα :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Αν αντέχουν τόσο πολύ καιρό τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

εγω που το προσεχω η ζελατινες παντα περνανε τον χρονο.. απο εκει και περα, θα παρω την δευτερα-τριτη στην αρβατο να ρωτησω ποσο παει η αλλαγη. να ξερουμε.

δεν βαζω διπλη, γιατι ειχα στο Τ βαλει πανω στην εργοστασιακη και μου ειχε σκοτεινιασει ενα τικ την οθονη. εφοσον δεν κινδυνευεις να το γρατζουνισεις απο κατι, τοτε η μια αρκει για προστασια!

πχ ενος φιλους του επεσε σε πετρες και ειχε 2 στο Ρ του και νομιζαμε οτι τρυπησε η οθονη..τελικα ειχαν σκιστει οι 2 και η οθονη ηταν κομπλε! ομως εγω προσεχω περισσοτερο....:p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πάρει το κινητό από το εξωτερικό σίγουρα δε θα έχουν 160 χαρακτήρες για τα SMS και επίσης δεν θα μπορούν να κάνουν αναβάθμιση λογισμικού μέσω της συσκευής (ΟΤΑ) παρά μόνο από το PC Companion. Το δικό μου που προοριζόταν για Ιταλία δεν μου έδινε τις επιλογές αυτές. Οπότε μέσω το Flashtool έβαλα την έκδοση C6903 14.1.G.2.257 Central Europe 1276-4314_R2A με την οποία αποκτάς όλα τα παραπάνω, είναι μάλλον η έκδοση έχουν τα ελληνικά τηλέφωνα Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πάρει το κινητό από το εξωτερικό σίγουρα δε θα έχουν 160 χαρακτήρες για τα SMS και επίσης δεν θα μπορούν να κάνουν αναβάθμιση λογισμικού μέσω της συσκευής (ΟΤΑ) παρά μόνο από το PC Companion. Το δικό μου που προοριζόταν για Ιταλία δεν μου έδινε τις επιλογές αυτές. Οπότε μέσω το Flashtool έβαλα την έκδοση C6903 14.1.G.2.257 Central Europe 1276-4314_R2A με την οποία αποκτάς όλα τα παραπάνω, είναι μάλλον η έκδοση έχουν τα ελληνικά τηλέφωνα

 

Καλησπερα.

 

Υποθετω το ιδιο ισχυει για οσα αγοραζονται απο σκρουτζομαγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω link :

http://blog.gsmarena.com/sony-gives-xperia-z1-z-ultra-and-tablet-z-owners-10-free-games-5-movies/

 

5 ταινίες και 10 παιχνίδια δωρεάν.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...