Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σωστα παιδια ξεχασα να το βαλω..368 δολλαρια/283 ευρω..ναι λιγο ακριβουτσικο βγηκε αλλα θα το εχω πολυ γρηγορα και στελνουν και δωρα Flip Leather Case+Car Charger+Touch Pen+Screen protector. Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι σωστα παιδια ξεχασα να το βαλω..368 δολλαρια/283 ευρω..ναι λιγο ακριβουτσικο βγηκε αλλα θα το εχω πολυ γρηγορα και στελνουν και δωρα Flip Leather Case+Car Charger+Touch Pen+Screen protector.

 

Μόλις το παραλάβεις μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις τις εμπειρίες σου για το εν λόγο κατάστημα? Είναι πολύ βασικό η αποστολή από την Ευρώπη ας είναι και 20 ευρώ πιο πάνω από τους άλλους. Για μένα η σιγουριά που δεν θα περάσει τελωνείο και η ταχύτητα αποστολής είναι σημαντικό.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παραλάβεις μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις τις εμπειρίες σου για το εν λόγο κατάστημα? Είναι πολύ βασικό η αποστολή από την Ευρώπη ας είναι και 20 ευρώ πιο πάνω από τους άλλους. Για μένα η σιγουριά που δεν θα περάσει τελωνείο και η ταχύτητα αποστολής είναι σημαντικό.

οκ και εγω για αυτους τους λογους επελεξα αυτο το καταστημα,...εχω μια απορια..σε αυτο το σαιτ http://www.etotalk.com/xiaomi-m3-16g_p3805.html στα χαρακτηρηστικα γραφει sar 2.0W/Kg...???οτι ναναι γραφει??? γιατι τελευται μνμτα που διαβασα εδω λεγαν για 0.8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψἀχνω να το αγοράσω, πως σας φαίνεται η τιμή αυτή? http://www.aliexpress.com/item/in-stock-original-xiaomi-mi3-wcdma-m3-16GB-64GB-Rom-2GB-Ram-mobile-phone-Unlocked-NFC/1885213839.html

 

Λίγο χαμηλή δεν είναι σε σχέση με τα άλλα κινεζομάγαζα που το έχουν γύρω στα 290$?

Link to comment
Share on other sites

οκ και εγω για αυτους τους λογους επελεξα αυτο το καταστημα,...εχω μια απορια..σε αυτο το σαιτ http://www.etotalk.com/xiaomi-m3-16g_p3805.html στα χαρακτηρηστικα γραφει sar 2.0W/Kg...???οτι ναναι γραφει??? γιατι τελευται μνμτα που διαβασα εδω λεγαν για 0.8

 

για να μην ανοιγουμε παλι αυτο το θεμα, το εχουμε εξαντλησει νομιζω, εμενα η επισημη xiaomi μου ειπε οτι ο μηχανικος τους βρηκε κατω απο 1 αρα μπορει να εννοει το 0.8

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτες έδωσα παραγγελία κι εγώ απο Κίνα μεριά το 64άρι... 275 ευρώ... Άντε να δούμε τώρα στο περίμενε.. :Ρ έχω αγωνία ήδη φφφφ
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγουμε παλι αυτο το θεμα, το εχουμε εξαντλησει νομιζω, εμενα η επισημη xiaomi μου ειπε οτι ο μηχανικος τους βρηκε κατω απο 1 αρα μπορει να εννοει το 0.8

 

οχι οτι με απασχολει και παρα πολυ,αλλα εσενα ποιος σου εγγυητε οτι αυτος δεν σου ειπε οτι ναναι...αν δε το δω επισιμα γραμμενο σε αξιοπιστο σαιτ δεν μπορω να πιστεψω κανεναν μηχανικο η τεχνικο που θα μου στειλει εμαιλ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψἀχνω να το αγοράσω, πως σας φαίνεται η τιμή αυτή? http://www.aliexpress.com/item/in-stock-original-xiaomi-mi3-wcdma-m3-16GB-64GB-Rom-2GB-Ram-mobile-phone-Unlocked-NFC/1885213839.html

 

Λίγο χαμηλή δεν είναι σε σχέση με τα άλλα κινεζομάγαζα που το έχουν γύρω στα 290$?

δεν ειναι καλος πωλητης.. με μονο 22 αξιολογησεις + οτι μπορει νανε καμια απομίμηση(λεμε τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και ασφάλεια πακέτου;

Τους έγραψες κάτι για το τελωνείο ή το κάνανε απο μόνοι τους;

 

Τους έγραψα να το στείλουν ως δώρο ή να δηλώσουν πολύ χαμηλή τιμή λόγω τελωνείου. Μου έβαλαν τιμή 30 δολάρια ως αξία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την μακρινή Σαγκάη.

 

Μια ερώτηση.. Έχει κανείς άλλος θέμα με τα SMS; Της γυναίκας μου, κάθε 50 χαρακτήρες μετράει και άλλο sms...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την μακρινή Σαγκάη.

 

Μια ερώτηση.. Έχει κανείς άλλος θέμα με τα SMS; Της γυναίκας μου, κάθε 50 χαρακτήρες μετράει και άλλο sms...

 

Μπορείς να βάλεις handcent sms/go sms ή να γράφεις με greeklish. Φταίει η κωδικοποίηση των ελληνικών χαρακτήρων. :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να βάλεις handcent sms/go sms ή να γράφεις με greeklish. Φταίει η κωδικοποίηση των ελληνικών χαρακτήρων. :)

 

Εκτός και αν βάλεις το mi-tools και ενεργοποιήσεις το strip unicode στις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ τους εστείλα mail ζητήσω δωρο καμία θήκη και να το βάλου σαν low value κτλ μου απαντησαν σε λιγότερο απο μέρα και πρότειναν να μου το στείλουν χωρις έξτρα κόστος με DHL αν θέλω αλλά είπα όχι γτ φοβάμαι ότι είναι χειρότερα για τελωνείο έτσι :p (απο antelife)

(άσχετο αλλα το paypal σου κρατάει παραπάνω λεφτά επειδη πληρώνεις σε δολλαρια ενώ έχεις ευρώ η κάτι τετοιο?? Γτ μετα μου βγαλε 10 ευρώ παραπανω το paypal απο ότι έβλεπα πριν)

Edited by martiniskiss
Link to comment
Share on other sites

Πάλευα αυτές τις ημέρες να δω τι μου τρώει την μπαταρία γενικώς. Βέβαια τρέχουν όλα ( gps, 3G, wifi, αυτόματος συγχρπνισμός, κάθε 5' μου ελέγχει για email + σερφάρισμα + facebook/twiter/linkedin). Και θα μου πεις... μα τι ψάχνεις τώρα....και όμως βρήκα λύση. Είχα απενεργποιήσει τον αυτόματο συντονισμό χθες και έβλεπα ότι ήθελε την ώρα που το ήθελα, όχι προγραμματισμενα. Το βράδυ η μπαταρία μόλις είχε φτάσει στο 51%, όταν άλλες φορές μπορεί και να την είχα φορτίσει λίγο να φτάσει.
Link to comment
Share on other sites

Πάλευα αυτές τις ημέρες να δω τι μου τρώει την μπαταρία γενικώς. Βέβαια τρέχουν όλα ( gps, 3G, wifi, αυτόματος συγχρπνισμός, κάθε 5' μου ελέγχει για email + σερφάρισμα + facebook/twiter/linkedin). Και θα μου πεις... μα τι ψάχνεις τώρα....και όμως βρήκα λύση. Είχα απενεργποιήσει τον αυτόματο συντονισμό χθες και έβλεπα ότι ήθελε την ώρα που το ήθελα, όχι προγραμματισμενα. Το βράδυ η μπαταρία μόλις είχε φτάσει στο 51%, όταν άλλες φορές μπορεί και να την είχα φορτίσει λίγο να φτάσει.

 

Αδερφε πως το εκανες αυτο? :worry: για πες αμα ειναι να το κανω κι εγω...! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε πως το εκανες αυτο? :worry: για πες αμα ειναι να το κανω κι εγω...! :cool:

 

Ρυθμίσεις -> συγχρονισμός. Μπορείς να το βγάλεις και σαν κουμπάκι/widget στην οθόνη, όπως και πολλά άλλα και να σου κρατήσει ακόμα περισσότερο η μπαταρία ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάλευα αυτές τις ημέρες να δω τι μου τρώει την μπαταρία γενικώς. Βέβαια τρέχουν όλα ( gps, 3G, wifi, αυτόματος συγχρπνισμός, κάθε 5' μου ελέγχει για email + σερφάρισμα + facebook/twiter/linkedin). Και θα μου πεις... μα τι ψάχνεις τώρα....και όμως βρήκα λύση. Είχα απενεργποιήσει τον αυτόματο συντονισμό χθες και έβλεπα ότι ήθελε την ώρα που το ήθελα, όχι προγραμματισμενα. Το βράδυ η μπαταρία μόλις είχε φτάσει στο 51%, όταν άλλες φορές μπορεί και να την είχα φορτίσει λίγο να φτάσει.

Για να το προσπαθήσω κι εγώ αυτό..., σήμερα το έβγαλα από τη φόρτιση στις 09:00 και κράτησε ακριβώς 11 ώρες μόνο!!!

-----

 

Λοιπόν το δοκίμασα, αλλά βλέπω πώς έχεις μόνο δύο επιλογές: 1) αυτόματος συγχρονισμός (συχνότητα άγνωστη), και 2) χειροκίνητος (όποτε θέλεις εσύ).

 

Δε θα έπρεπε να έχει επιλογή για αυτόματο συγχρονισμό, πχ κάθε μισή ώρα / μία ώρα, ή διαφορετικό συγχρονισμό για κάθε εφαρμογή?

 

Ας πούμε το whatsapp θέλω να συγχρονίζει άμεσα, ενώ τα email κάθε μισάωρο...

Edited by Ploiarxos
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46732&stc=1&d=1404062272

Μπορεί να μου πει κανείς τι θέλει να πει εδώ ο κινέζος!? :confused: :confused: :confused:

 

Επίσης όταν έτρεξα την ασφάλεια πρώτη φορά μετά από του πέρασα την 4.6.27, μου έβγαλε κάτι στα κινέζικα που έπρεπε να συμφωνήσω. Συμφώνησα...αλλά ξέρει κανείς σε τι!? :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για να το προσπαθήσω κι εγώ αυτό..., σήμερα το έβγαλα από τη φόρτιση στις 09:00 και κράτησε ακριβώς 11 ώρες μόνο!!!

-----

 

Λοιπόν το δοκίμασα, αλλά βλέπω πώς έχεις μόνο δύο επιλογές: 1) αυτόματος συγχρονισμός (συχνότητα άγνωστη), και 2) χειροκίνητος (όποτε θέλεις εσύ).

 

Δε θα έπρεπε να έχει επιλογή για αυτόματο συγχρονισμό, πχ κάθε μισή ώρα / μία ώρα, ή διαφορετικό συγχρονισμό για κάθε εφαρμογή?

 

Ας πούμε το whatsapp θέλω να συγχρονίζει άμεσα, ενώ τα email κάθε μισάωρο...

Για το email Μπορείς να ρυθμίσεις μέσα από τις επιλογές κάθε πότε θα συγχρονίζει. Εμένα όμως μαζί συγχρονίζει facebook, linkedin, twitter, mega, dropbox, καιρός, mi cloud, 2 λογαριασμοί email, google+, Sync.me, fring, skype....

Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν το έχουν δει, από την Παρασκευή υπάρχει μια μεταφρασμένη stable.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5879-Stable-17-Xiaomi-MI-3-GTV-3-13-Kit-Kat/

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν βάλεις το mi-tools και ενεργοποιήσεις το strip unicode στις ρυθμίσεις.

 

Έχει τρεις ρυθμίσεις:

1.Leave characters intact

2.Strip non-encodable characters

3.Strip all unicode characters

 

Ποια είναι η σωστή επιλογή; (προφανώς μεταξύ των 2 & 3)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κολλήσει θέλω όποιος έκανε πρόσφατα παραγγελία και το έχει πάρει στα χέρια του να μου γράψει από ποιο κατάστημα και με ποια εταιρεία το έστειλαν.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

το εχω μια εβδομαδα εχω παρει το 16αρι το πηρα απο merimobiles to παραγγειλα με δωρεαν μεταφωρικα και μου το στειλανε με EMS εκανε να ερθει δωδεκα μερες το μαγαζι ηταν τελειο πολυ εξυπερετηση με live chat,Τωρα οσο για το τηλεφωνο απλα ειναι τελειο συνεχεις αναβαθμησεις ελληνικη κοινοτητα της miui με τελεια υποστηριξη και ελληνικες rom καμερα πολυ καλη ηχος τελειος gps απιστευτο κλειδωνει σε δευτερολεπτα εικονα απιστευτη και μπαταρια αν επενοργοποιησεις τον αυτοματο συχρονισμο 2 μερες ανετα με πολυ δουλεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τις ικανοτητες του τηλεφωνου σε επωνημο θες απο 500 ευρο και πανω στο antutu μου βγαζει 35500 χωρις να εχω πειραξει τιποτα [δεν ξερω αλλωστε] μονο την ελληνικη rom που εβαλα πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...