Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται, μία συνοπτική εικόνα τιμών απ' όλα τα μαγαζιά, για 16 και 64GB ;) ;) ;)

 

Doc είσαι θεούλης!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο DOC.....

Το GIZ3%OFF ισχυει και για το 16gb απο spemall

 

Όποιος θέλει μπορώ να του δώσω το εξελάκι που έχω, αλλά θέλει office 2013 για να τρέξει χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε αλλον να ξεφορτωσει τελειως το κινητο;Εγω ξεχασα χθες να το φορτισω ειχε μεινει στο 3% και σημερα ηταν νεκρο.Το εβαλα απο τις 12μιση να φορτιζει και το μονο που κανει ειναι να αναβει και να σβηνει ενα κοκκινο λαμπακι και να παραμενει νεκρο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε αλλον να ξεφορτωσει τελειως το κινητο;Εγω ξεχασα χθες να το φορτισω ειχε μεινει στο 3% και σημερα ηταν νεκρο.Το εβαλα απο τις 12μιση να φορτιζει και το μονο που κανει ειναι να αναβει και να σβηνει ενα κοκκινο λαμπακι και να παραμενει νεκρο το κινητο.

 

ναι,ακομα ενα παιδι απο εδω μεσα,σε αυτο το νημα εγραψε ακριβως το ιδιο προβλημα με το δικο σου..η λυση ειναι να το αφησεις στο ρευμα και καποια στιγμη θα ανοιξει..αν το βρω θα το ποσταρω εδω το μηνυμα του..δεν ειναι τιποτα παντως μην αγχωνεσαι.

 

 

edit:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5173007#post5173007

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5174516#post5174516

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε αλλον να ξεφορτωσει τελειως το κινητο;Εγω ξεχασα χθες να το φορτισω ειχε μεινει στο 3% και σημερα ηταν νεκρο.Το εβαλα απο τις 12μιση να φορτιζει και το μονο που κανει ειναι να αναβει και να σβηνει ενα κοκκινο λαμπακι και να παραμενει νεκρο το κινητο.

 

Φίλε καλησπέρα, εγώ είχα το θέμα με την φόρτιση. Σε μένα δεν άναβε καθόλου σκέψου κανένα λαμπάκι παρότι το είχα αφήσει μια μέρα στο ρεύμα. Τελικά ενώ το είχα πακετάρει για να το στέιλω πίσω, έκανα ακόμα μια δοκιμή βάζοντας το στο ρεύμα και άναψε πράσινο και ξεκίνησε να φορτίζει.

Τώρα για αυτό που λες ότι αναβοσνήνει κόκκινο, εμένα το κάνει καμια φορά αν το συνδέω σε λαπτοπ και δεν φορτίζει (υποθέτω ότι δεν δίνει αρκετό ρεύμα).

Δοκίμασε απευθείας σε πρίζα με τον αντάπτορα που έχει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα, εγώ είχα το θέμα με την φόρτιση. Σε μένα δεν άναβε καθόλου σκέψου κανένα λαμπάκι παρότι το είχα αφήσει μια μέρα στο ρεύμα. Τελικά ενώ το είχα πακετάρει για να το στέιλω πίσω, έκανα ακόμα μια δοκιμή βάζοντας το στο ρεύμα και άναψε πράσινο και ξεκίνησε να φορτίζει.

Τώρα για αυτό που λες ότι αναβοσνήνει κόκκινο, εμένα το κάνει καμια φορά αν το συνδέω σε λαπτοπ και δεν φορτίζει (υποθέτω ότι δεν δίνει αρκετό ρεύμα).

Δοκίμασε απευθείας σε πρίζα με τον αντάπτορα που έχει

Ναι φιλε το εκανα ετσι,και δουλεψε κανονικα.Ολα καλα,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στο spemall υπάρχει κουπόνι GIZ3%OFF για το 64αρι...

-15.30$ είναι...πολύ καλό (US$ 508.56)!!! :) :) :)

Πάλι όμως το to2c βγαίνει πιο φθηνό (495.99$)....αξίζει να το παραγγείλω από εκεί!? :confused:

 

ΥΣ. Ανέβασα και το excel, μιας και μου το ζήτησαν αρκετοί. Αποσυμπιέζεται, τρέχετε και είστε οκ. Υπόψιν, δεν κατεβάζει απ' όλα τα sites τιμές, γιατί δεν αφήνουν. Απαραίτητα να έχετε excel 2013, γιατί δεν θα τρέχει η αυτόματη μετατροπή usd->eur

 

PS2: Αυτό το πρόσεξε κανείς ....!?

Anyone following Xiaomi will know that the Mi3, and other Xiaomi phones, are currently only available from Xiaomi directly in Asia. However European Xiaomi fans do have the option of ordering the flagship phone from Italian reseler Xiaomishop.it, who wil be offering the Mi3 in white from this week. Xiaomishop.it provides shipping from Europe and 24 months warranty and also offer to all GizChina readers an exclusive discount on all Xiaomi phones. Get it with GIZXIAOMI discount code!

Βέβαια η τιμή είναι 469€ για το 64άρι, 90€ παραπάνω από τους κινέζους.

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

-15.30$ είναι...πολύ καλό (US$ 508.56)!!! :) :) :)

Πάλι όμως το to2c βγαίνει πιο φθηνό (495.99$)....αξίζει να το παραγγείλω από εκεί!? :confused:

 

ΥΣ. Ανέβασα και το excel, μιας και μου το ζήτησαν αρκετοί. Αποσυμπιέζεται, τρέχετε και είστε οκ. Υπόψιν, δεν κατεβάζει απ' όλα τα sites τιμές, γιατί δεν αφήνουν. Απαραίτητα να έχετε excel 2013, γιατί δεν θα τρέχει η αυτόματη μετατροπή usd->eur

 

PS2: Αυτό το πρόσεξε κανείς ....!?

 

Βέβαια η τιμή είναι 469€ για το 64άρι, 90€ παραπάνω από τους κινέζους.

 

Καλά δεν έψαξα να συγκρίνω τιμές, αλλά διαβάζοντας το gizchina το είδα και το ποσταρα... :p

Αν ισχύει αυτό με το ιταλικό είναι καλή λύση, εγγύηση και ταχύτητα στην παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έψαξα να συγκρίνω τιμές, αλλά διαβάζοντας το gizchina το είδα και το ποσταρα... :p

Αν ισχύει αυτό με το ιταλικό είναι καλή λύση, εγγύηση και ταχύτητα στην παραλαβή.

Απ' ότι είδα, όταν πας να το παραγγείλεις, σου προσθέτει άλλα 7€ για κάτι, οπότε πάει 476€, κομματάκι πολλά για μένα :mad:

(με τον εκπτωτικό κωδικό του gizchina πέφτει στα 461,93 € τελικά...)

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μολις σημερα παρελαβα και εγω το δικο μου Xiaomi Mi-3 απο Spemall με DHL σε λιγοτερο απο 1 εβδομαδα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος. Τρομερο κινητο με την πρωτη επαφη.

Edited by telspan
Link to comment
Share on other sites

http://www.newmoney.gr/article/41284/xiaomi-h-kineziki-apple-poy-ehei-xeperasei-se-poliseis-ta-iphones-stin-hora-tis

διαβαζοντας εδω γιατι λεει οτι η xiaomi δεν επιτρεπει χρηση των εφαρμογων google?η miui -που εχει φανταζομαι gmail,maps και playstore -δεν ειναι το μανισιο λογισμικο της xiaomi?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

http://www.newmoney.gr/article/41284/xiaomi-h-kineziki-apple-poy-ehei-xeperasei-se-poliseis-ta-iphones-stin-hora-tis

διαβαζοντας εδω γιατι λεει οτι η xiaomi δεν επιτρεπει χρηση των εφαρμογων google?η miui -που εχει φανταζομαι gmail,maps και playstore -δεν ειναι το μανισιο λογισμικο της xiaomi?

Εννοεί ότι το MIUI τρέχει πάνω σε android, αλλά δεν είναι καθαρό android. Επίσης όταν μας το στέλνουν, ζητάμε να είναι root και να έχει εγκατασταθεί το Google play, ώστε να μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές από εκεί...αλλιώς δεν γίνεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μολις σημερα παρελαβα και εγω το δικο μου Xiaomi Mi-3 απο Spemall με DHL σε λιγοτερο απο 1 εβδομαδα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος. Τρομερο κινητο με την πρωτη επαφη.

Φίλε μου στο speemall ζήτησες root και play store ? Αν ναι πως ? Στα comments της παραγγελίας?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο speemall ζήτησες root και play store ? Αν ναι πως ? Στα comments της παραγγελίας?

 

Τους ειχα στειλει mail αμα μπορουνε να το κανουν πριν ακομη παραγγειλω το κινητο. Μου ειπαν πως αυτοι δεν το κανουν οποτε το εκανα μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.newmoney.gr/article/41284/xiaomi-h-kineziki-apple-poy-ehei-xeperasei-se-poliseis-ta-iphones-stin-hora-tis

διαβαζοντας εδω γιατι λεει οτι η xiaomi δεν επιτρεπει χρηση των εφαρμογων google?η miui -που εχει φανταζομαι gmail,maps και playstore -δεν ειναι το μανισιο λογισμικο της xiaomi?

 

 

γίνετε απο το κινεζικό μαρκετ miui να βαλεις οτι θες απλα γράφεις εκεί playstore και κατεβάσεις μια εφαρμογή και εκει εχει να κανεις κλικ απο playstore,gmail,χάρτες κτλ...

 

εαν βαλει όμως την multi ρομ σου βαζει κατευθείαν στο κινητο το playstore.

 

το mi3 έρχετε πάντα με root.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.επειδη σκεφτομαι να παρω το κινητο(συγκεκριμενα θα μ το φερει ενας γνωστος μου ναυτικος που ερχεται απο ταξιδι απο κινα σε 15 ημερες) ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1)τι πρεπει να προσεξω??

2)ελληνικα εχει η πρεπει να κανω κατι εγω??

3)γενικα με το λογισμικο του τι πρεπει να πειραξω για να λειτουργει αψογα με google store κτλ???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές είναι από τις καλύτερες συσκευές και χωρίς προβλήματα. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι... να είναι γνήσιο μας και κυκλοφορούν πολλά replica.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα.Θελει ενας φιλος να του το παραγγειλω και φοβαται τα replica.Απο minideal να φανταστω οτι θα ερθει γνησιο,σωστα?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ibuygou, merimobiles, minideal, to2c, spemall..διάλεξε και πάρε..ειδικά τα 2 πρώτα είναι και επίσημοι resellers της xiaomi..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

9 Απριλίου η παρουσίαση, άρα ως το Νοέμβρη θα έχει βγει στις αγορές :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα xiaomi piston (ακουστικά) και tempered glass της Nillkin.

Εξαιρετικές εντυπωσεις, ειδικά για την προστασία που φοβόμουν πάχος, αίσθηση touch κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Click here get xiaomi m3 for only 399.99$, only 20pcs left!

first order first get!

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...