Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει, τι ρυθμίσεις κάνουμε για να έχουμε Internet από τη Vodafone. !!!!!!!
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για τον κερνελ όπου να ξυπνήσει ή να κοιμησει την οθόνη;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος φίλος να μου πει, τι ρυθμίσεις κάνουμε για να έχουμε Internet από τη Vodafone. !!!!!!!

 

1. Internet

Vodafone

Όνομα: Internet

APN: internet.vodafone.gr(για καρτοκινητή είναι: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη: user

Κωδικός Πρόσβαση: pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Default

 

 

2. MMS

 

Vodafone

Όνομα: Internet

APN: internet.vodafone.gr (για καρτοκινητή είναι: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη: user

Κωδικός Πρόσβαση: pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Default

 

Οι παραπάνω πληροφορίες θα τις βρεις εδώ: https://xiaomi-miui.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποια εφαρμογή για τον κερνελ όπου να ξυπνήσει ή να κοιμησει την οθόνη;;;;

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;
Καλημέρα... Δηλαδή με διπλό χτύπημα στην οθόνη να κλειδώνει την οθόνη ή να την ξυπνάει wakeup να κάνει... Εάν βέβαια γίνεται... Στο παλιο μου κινητό ήταν μέσα από τον κερνελ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Δηλαδή με διπλό χτύπημα στην οθόνη να κλειδώνει την οθόνη ή να την ξυπνάει wakeup να κάνει... Εάν βέβαια γίνεται... Στο παλιο μου κινητό ήταν μέσα από τον κερνελ...

Απ'οσο ξερω δεν υπαρχει double tap σε mi3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα... Δηλαδή με διπλό χτύπημα στην οθόνη να κλειδώνει την οθόνη ή να την ξυπνάει wakeup να κάνει... Εάν βέβαια γίνεται... Στο παλιο μου κινητό ήταν μέσα από τον κερνελ...

 

Όπως το λες είναι, πρόκειται για feature που πρέπει να υποστηρίζεται από τον kernel. Αφενός επίσημα δεν διατίθεται κάτι τέτοιο και αφετέρου δεν υπάρχει κάποιος "πειραγμένος" kernel για τη συσκευή με τέτοιου είδους υποστήριξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες είναι, πρόκειται για feature που πρέπει να υποστηρίζεται από τον kernel. Αφενός επίσημα δεν διατίθεται κάτι τέτοιο και αφετέρου δεν υπάρχει κάποιος "πειραγμένος" kernel για τη συσκευή με τέτοιου είδους υποστήριξη.

 

Αυτό είναι... Είμαστε φάουλ στο θέμα υποστήριξης για την συσκευή σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση...

Η συσκευή μας τα σπάει...

Τι ακούγεται για την miui v6;;αν και δεν είμαι σίγουρος λογικά θα γίνει παρουσίαση μαζί με το mi4 στις 14 Αυγούστου;; ξέρετε εάν ισχύει αυτό;; ς

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι... Είμαστε φάουλ στο θέμα υποστήριξης για την συσκευή σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση...

Η συσκευή μας τα σπάει...

Τι ακούγεται για την miui v6;;αν και δεν είμαι σίγουρος λογικά θα γίνει παρουσίαση μαζί με το mi4 στις 14 Αυγούστου;; ξέρετε εάν ισχύει αυτό;; ς

 

Το mi4 έχει παρουσιαστεί και κυκλοφορήσει στην Κίνα (16gb WCDMA version)

Link to comment
Share on other sites

1. Internet

Vodafone

Οι παραπάνω πληροφορίες θα τις βρεις εδώ: https://xiaomi-miui.gr

======================

Φίλε ''spideman3'' , σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , παρόλο που τα είχα βάλει έτσι και πριν, μετά πήρα και τη βοήθεια της Vodafone και μου βγήκε επιτέλους η ένδειξη (Η+) , αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ , είτε με τον Default Browser είτε με τον chrome.

Μου βγάζει ένα ακαριαίο μήνυμα (ότι η σύνδεση είναι κλειδωμένη).

Εφ όσον τα δεδομένα είναι στο ΟΝ, τι φταίει δεν γνωρίζω, από την βοήθεια της Vodafone μου είπαν να πάω σε κάποιο κατάστημα της Vodafone για να δουν τι συμβαίνει.!!!!!!!!!!!!!!

Καμιά ιδέα παρακαλώ, για το πως έχει κλειδωθεί η σύνδεση του Internet στη συσκευή μου ;;;;;;;

===================================

Βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα μου. Ήταν απαγορευμένη η πρόσβαση σε ΔΕΔΟΜΕΝΑ για τον Browser Chrom στην καρτέλα Περιορισμός , έβγαλα το (Χ) και όλα ΟΚ.

Edited by geord211
Βρέθηκε λύση
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

======================

Φίλε ''spideman3'' , σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση , παρόλο που τα είχα βάλει έτσι και πριν, μετά πήρα και τη βοήθεια της Vodafone και μου βγήκε επιτέλους η ένδειξη (Η+) , αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ , είτε με τον Default Browser είτε με τον chrome.

Μου βγάζει ένα ακαριαίο μήνυμα (ότι η σύνδεση είναι κλειδωμένη).

Εφ όσον τα δεδομένα είναι στο ΟΝ, τι φταίει δεν γνωρίζω, από την βοήθεια της Vodafone μου είπαν να πάω σε κάποιο κατάστημα της Vodafone για να δουν τι συμβαίνει.!!!!!!!!!!!!!!

Καμιά ιδέα παρακαλώ, για το πως έχει κλειδωθεί η σύνδεση του Internet στη συσκευή μου ;;;;;;;

 

Κάτι παραπάνω δεν ξέρω και εμένα το παραπάνω sait με βοήθησε όσο αφορά το H+ δεν το δοκίμασα γιατί η οικία μου είναι μακριά από το κέντρο για να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι... Είμαστε φάουλ στο θέμα υποστήριξης για την συσκευή σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση...

Η συσκευή μας τα σπάει...

Τι ακούγεται για την miui v6;;αν και δεν είμαι σίγουρος λογικά θα γίνει παρουσίαση μαζί με το mi4 στις 14 Αυγούστου;; ξέρετε εάν ισχύει αυτό;; ς

 

Φαουλ ειμαστε;

Ξερεις κι αλλες εταιρειες να δινουν update δηλαδη τοσο συχνα;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φαουλ ειμαστε;

Ξερεις κι αλλες εταιρειες να δινουν update δηλαδη τοσο συχνα;

 

Συγγνώμη από βιασύνη φουλ ήθελα να πω!!!!

Πιστεύω ότι είμαστε μοναδική στην εβδομαδιαία αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις μπορουν να μου έρχονται πιο γρήγορα ή κατευθείαν???

Στο Facebook όταν έχω ειδοποίηση δεν έρχεται κατευθείαν notification πρέπει να μπαίνω να δω εγώ αργεί πολύ(εκτός το messenger που τα βγάζει με τη μία)

(Eπίσης και το notification με κoκκινο κυκλaκι πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής το οποίο το έχω δει πχ και σε Samsung και Sony)

Edited by martiniskiss
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γενικά η εφαρμογή του fb είναι για πέταμα.

Εγώ έχω 3 χρόνια να την βάλω στο κιν μου

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν εμφανίζεται. Πολύ χάλια πάντως η τελευταία αναβάθμιση... Ελπίζω αύριο να στρώσει η κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να βλέπει ειδοποιήσεις στην lock screen? Πχ σχόλιο στο Instagram.. Παλιά το nils με είχε βολέψει, αλλά με την miui δεν το έχω καταφέρει
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω και γω το μηχανημα, αλλα δεν ξερω απο που. Ειχα στο μυαλο μου το minideal αλλα μου φανηκε ακριβο στα 215 ευρω που το δινει. Τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

το πολύ 205 ευρώ να το βρεις το 16αρι sevsp..

 

Μου ήρθαν τα Xiaomi Pistons απο merimobiles. To κουτάκι τους τα σπάει και τα ακουστικά πολύ όμορφα και μ αρέσει που ναι και κορδόνι.

Και είναι τα Version 2.1.

 

Στον ήχο τώρα..

Αν δε βάλεις την επιλογή Βελτιστοποίηση από ρυθμίσεις φαίνεται εντελώς φτωχός. (Το MiSound δλδ)

Με την επιλογή του ανεβαίνει κατά πολύ επίπεδο.

Αλλα δε μπορώ να καταλάβω αν με την επιλογή Mi Piston ή με την Mi Piston-2 είναι καλύτερος ο ήχος.

Νομίζω παίζεται ανάλογα με το τι ακούω.. Εσείς τι λέτε??

(Στο iphone o ήχος δεν παίζεται και πολύ πιο δυνατός πάντως.. To μοναδικό αρνητικό που έχω βρει...

Τα ακουστικά τα παίρνεις άνετα και να μην έχεις Χiaomi πολύ καλά)

Edited by martiniskiss
Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο update παρατήρησα τα εξής:

 

1) Η κάμερα στο FB Messenger δεν λειτουργεί, λέει ότι "προς το παρόν δεν λειτουργεί ίσως να χρειαστεί να κλείσετε εφαρμογές"

2) Έχω την εφαρμογή 3D live wallpaper, και μετά από την χρήση της κάμερας εξαφανίζετε το wallpaper και μένει μαυρίλα

3) Οι ειδοποιήσεις στο fb messenger δεν έρχονται όταν είναι κλειδωμένο το κινητό, παρά μόνο αν το ξεκλειδώσω.

4) Σε κάποια φάση μου μηδένισε την κατανάλωση δεδομένων για 3G από το ίδιο app που έχει η MIUI στο "Ασφάλεια"

 

Ελπίζω να λυθούν σήμερα/αύριο.

 

Επίσης:

α) το skype video call δεν μου δουλεύει "δείχνω" green screen στον άλλον όταν ανοίγω κάμερα

β) δεν γίνεται να στείλω βιντεομύνημα

 

Αν είναι κάτι άλλο θα προσθέσω.

 

Κανείς άλλος με τα ίδια probs? Any solutions?

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update; σε ΟΤΑ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update; σε ΟΤΑ???

 

Κανονικα,....4.8.1

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα,....4.8.1

 

Δεν έχει έρθει ακόμα... Σε ελληνικά όμως;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...