Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γκαντεμια ρε φιλε!ποιος απατεωνας το πηρε κινα/?τωρα τι κανεις σε αυτην την περιπτωση?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα βασιζομαι στο paypal. Θα τους παω και ενα πιστοποιητικο απο το ταχυδρομειο οτι οντως ετσι ηρθε το δεμα και μετα ελπιζω να παρω τα λεφτα μου.
Link to comment
Share on other sites

Με singapore post εγινε η αποστολη παιδια. Θα περιμενω τωρα το paypal να αναλαβει δραση. Ειδατε ομως το χαρτακι πανω που εγραφε οτι ''Εφθασε οπως ειναι'' ?

 

κατι τετοιες μα....κιες μας ξενερωνουν και γινομαστε διστακτικοι, φαντασου να εχεις παραγγείλει για φιλο σου η για γνωστο και να συμβει κατι τετοιο... για αυτο καλυτερα ο καθενας για πάρτη του και να μη δινεις λογαριασμο με κανεναν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μπραβο για την καλή δουλειά που κάνετε!

 

Ενδιαφέρεται φίλη για το εν λόγω κινητό (θα είναι το πρώτο της smartphone) και ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω, γιατί τα περισσότερα δεν τα συνάντησα ούτε στις πρώτες ούτε στις τελευταίες σελίδες:

 

1. Μανίσιο έρχεται με playstore, ελληνικά;

2. Η mui που χρησιμοποιεί είναι αρκετά ελαφριά; Την σηκώνει χωρίς lag ή θέλει άλλαγμα;

3. Έρχεται rooted ή πρέπει να το ρουταρω;

4. Ξέρει κανείς πόσο σαρ εχει;

5. Με μετρια/εντονη χρήση (wifi on όλη μέρα πχ) πόσο χρόνο βγάζει η μπαταρία;

6. Τι λέει η φωτογραφική;

7. Τελευταία και μάλλον χαζή ερώτηση. Το βρίσκω εδώ http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html και γράφει Xiaomi M3 / Mi3 16g ( Basic ) Quad-core Qualcomm Snapdragon 800 (WCDMA) 2.3Ghz 2G/16G 1920x1080 13-megapixel camera 3050mAh battery

Μήπως δεν έχει 3G;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

To mi3 είναι μεταλλικό κράμα... δεν είναι πλαστικό...

Ευχαριστώ πολύ!Όλο γύρω γύρω είναι μεταλλικό δηλαδή?Γιατί όσο το έψαξα στο ιντερνετ, shell material plastic έλεγε...

Και η δεύτερη απορία μου είναι για την οθόνη του. Έχει τελικά κάποιο είδος προστασίας για να μη γρατζουνιέται κλπ, ή θέλει οπωσδήποτε screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μπραβο για την καλή δουλειά που κάνετε!

 

Ενδιαφέρεται φίλη για το εν λόγω κινητό (θα είναι το πρώτο της smartphone) και ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω, γιατί τα περισσότερα δεν τα συνάντησα ούτε στις πρώτες ούτε στις τελευταίες σελίδες:

 

1. Μανίσιο έρχεται με playstore, ελληνικά;

2. Η mui που χρησιμοποιεί είναι αρκετά ελαφριά; Την σηκώνει χωρίς lag ή θέλει άλλαγμα;

3. Έρχεται rooted ή πρέπει να το ρουταρω;

4. Ξέρει κανείς πόσο σαρ εχει;

5. Με μετρια/εντονη χρήση (wifi on όλη μέρα πχ) πόσο χρόνο βγάζει η μπαταρία;

6. Τι λέει η φωτογραφική;

7. Τελευταία και μάλλον χαζή ερώτηση. Το βρίσκω εδώ http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html και γράφει Xiaomi M3 / Mi3 16g ( Basic ) Quad-core Qualcomm Snapdragon 800 (WCDMA) 2.3Ghz 2G/16G 1920x1080 13-megapixel camera 3050mAh battery

Μήπως δεν έχει 3G;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

WCDMA είναι το 3G, συγκεκριμένα στα 2100 και 1900MHz, που σημαίνει ότι έχει κανονικά 3G εδώ στην Ελλάδα. Αυτό το 2G/16G αφορά τη RAM που είναι 2 giga και το 16 δηλώνει ότι είναι η έκδοση με τα 16giga γιατί κυκλοφορεί και με 64. Τώρα για τα υπόλοιπα για σιγουριά θα πρέπει να απαντήσει κάποιος κάτοχος, αλλά απ'αυτά που έχω βρει και διαβάσει χωρίς να το έχω το κινητό

1. Εξαρτάται το μαγαζί που θα το πάρεις, νομίζω το έχουν ως επιλογή να στο βάλουν, διαφορετικά το περνάς μόνος σου

2. Η miui φημίζεται ως πανάλαφρη και μάλιστα φτιάχνεται ειδικά για το συγκεκριμένο κινητό οπότε λογικά και με αυτά τα specs δεν υπάρχει κανένα θέμα

3. Νομίζω, ας επιβεβαιώσει κάποιος, ότι βρίσκεις στο επίσημο site τις ROM και rooted

4. Έλα μου ντε, κανεις δεν ξέρει και η εταιρεία ψιλοκάνει γαργάρες.

5. Εδώ χρειάζεται κάποιος κάτοχος

6. Είχαν ανεβάσει στο επίσημο φορουμ καποια δείγματα και προσωπικά μου άρεσε. Τώρα για λεπτομέρειες όποιος το χει ας πει και ας ανεβάσει και υλικό για του λόγου το αληθές

7. Σου απάντησα πιο πάνω ;)

Edited by Scorpionste
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Όλο γύρω γύρω είναι μεταλλικό δηλαδή?Γιατί όσο το έψαξα στο ιντερνετ, shell material plastic έλεγε...

http://www.xiaomiworld.com/media/wysiwyg/product7/gongneng-16.jpg

Και η δεύτερη απορία μου είναι για την οθόνη του. Έχει τελικά κάποιο είδος προστασίας για να μη γρατζουνιέται κλπ, ή θέλει οπωσδήποτε screen protector?

Σε αυτό δεν γνωρίζω, λογικά κάποια προστασία πρέπει να έχει, αλλά δεν διαφημίζετε, ας απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν, γενικά αυτό το κομμάτι μαζί με το SAR που δεν γνωρίζουμε την ακριβή τιμή του είναι τα μόνα θέματα του κινητού... όμως στα 286$ νομίζω ότι προσπερνάς όλα, όχι ότι είναι ευκαταφρόνητο ποσό ακόμα και αυτό, αλλά για αυτά τα λεφτά είναι το καλύτερο στην κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεβαφει όπως στα μαύρα iPhone σε γωνίες κτλπ?

Επίσεις απο μπαταρία σε σχέση με το lg g2 τι λεει?

Κ ενα τελευταίο πέρα απο miui η κοινοτητα το υποστηριζει καθόλου με καμια cm11 carbon omni ROM (kit kat έχει πάρει?)?

 

Καποιες απλές ερωτήσεις που έρχονται στο μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Με singapore post εγινε η αποστολη παιδια. Θα περιμενω τωρα το paypal να αναλαβει δραση. Ειδατε ομως το χαρτακι πανω που εγραφε οτι ''Εφθασε οπως ειναι'' ?

 

Αμάν ρε φίλε είδα το βίντεο και στενοχωρήθηκα. Την έχω πατήσει στο παρελθόν με κάτι θερμοστάτες αλλά (συνολική αξία κανά 20ευρω) αλλά να σου φανε το κινητό μεγάλη πίκρα. Όπως και να έχει θα βγάλεις άκρη και ή θα πάρεις τα λεφτά σου ή θα σου στείλουν άλλο. Απλά μπλέκεις και καθυστερεί το κινητό σου.

 

Κάτι τέτοια μας βάζουν στην μπρίζα εμάς που περιμένουμε δέματα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η δικη μου παραγγελια απο vickmall. Δυστυχως οπως διαπιστωσα το πακετο ηταν παραβιασμενο και το τηλεφωνο ελειπε απο μεσα.Ειχαν αφησει το κουτι του.Τωρα τρεχω και δεν φτανω με το paypal. Ριξτε μια ματια εδω https://www.youtube.com/watch?v=hpW6_U4q_oY

 

Φιλε θα σου πω την γνωμη μου χωρις βεβαια να ειναι θεσφατο.Ειναι λιγο δυσκολο να ηρθε ετσι το κινητο στην Ελλαδα πιστευω.Αλλο το να χαθει το δεμα και αλλο να το ανοιξουν υπαρχουν και καμερες εξω,οχι οπως εδω που ουτε υποστεγο, αλλα χυμα .Εδω και 15 μερες εχουν πιασει δουλεια στα Ε.Τ. προσωπικο για το καλοκαιρι συνηθως για 3-4 μηνες και ειναι δυσκολα τα πραγματα:lost:Εδω εγω χανω ρουχα που εισαγω[δειγματα] για τοση γυφτια μιλαμε.Πως χανω μονο τα ασπρα και γενικα τα ανοιχτα χρωματα το καλοκαιρι ?κανουν καλες επιλογες μαλλον

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου πω την γνωμη μου χωρις βεβαια να ειναι θεσφατο.Ειναι λιγο δυσκολο να ηρθε ετσι το κινητο στην Ελλαδα πιστευω.Αλλο το να χαθει το δεμα και αλλο να το ανοιξουν υπαρχουν και καμερες εξω,οχι οπως εδω που ουτε υποστεγο, αλλα χυμα .Εδω και 15 μερες εχουν πιασει δουλεια στα Ε.Τ. προσωπικο για το καλοκαιρι συνηθως για 3-4 μηνες και ειναι δυσκολα τα πραγματα:lost:Εδω εγω χανω ρουχα που εισαγω[δειγματα] για τοση γυφτια μιλαμε.Πως χανω μονο τα ασπρα και γενικα τα ανοιχτα χρωματα το καλοκαιρι ?κανουν καλες επιλογες μαλλον

 

Πολυ πιθανον φιλε μου να ανοιχτηκε εδω απο τους ντοπιους καγκουρες! Απλα μου κανει εντυπωση τα δυο ασπρα χαρτακια που κολλησαν πανω στο πακετο οτι και καλα το παρελαβαν ετσι....τελος παντων θα δουμε την καταληξη της υποθεσης...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η δικη μου παραγγελια απο vickmall. Δυστυχως οπως διαπιστωσα το πακετο ηταν παραβιασμενο και το τηλεφωνο ελειπε απο μεσα.Ειχαν αφησει το κουτι του.Τωρα τρεχω και δεν φτανω με το paypal. Ριξτε μια ματια εδω https://www.youtube.com/watch?v=hpW6_U4q_oY

 

Φιλε θα σου πω την γνωμη μου χωρις βεβαια να ειναι θεσφατο.Ειναι λιγο δυσκολο να ηρθε ετσι το κινητο στην Ελλαδα πιστευω.Αλλο το να χαθει το δεμα και αλλο να το ανοιξουν υπαρχουν και καμερες εξω,οχι οπως εδω που ουτε υποστεγο, αλλα χυμα .Εδω και 15 μερες εχουν πιασει δουλεια στα Ε.Τ. προσωπικο για το καλοκαιρι συνηθως για 3-4 μηνες και ειναι δυσκολα τα πραγματα:lost:Εδω εγω χανω ρουχα που εισαγω[δειγματα] για τοση γυφτια μιλαμε.Πως χανω μονο τα ασπρα και γενικα τα ανοιχτα χρωματα το καλοκαιρι ?κανουν καλες επιλογες μαλλον

 

Πολυ πιθανον φιλε μου να ανοιχτηκε εδω απο τους ντοπιους καγκουρες! Απλα μου κανει εντυπωση τα δυο ασπρα χαρτακια που κολλησαν πανω στο πακετο οτι και καλα το παρελαβαν ετσι....τελος παντων θα δουμε την καταληξη της υποθεσης...

 

...δυστυχώς και εγώ πρόσφατα (συμπτωματικά επίσης από vickmall) διαπίστωσα σε πακέτο με 4 powerbanks (από εναλλακτική εταιρεία, όχι SG Post επειδή ήταν μπαταρίες) ότι είχε ανοιχθεί και ξανακολληθεί με ταινία το πακέτο. Ευτυχώς ωστόσο δεν αφαιρέθηκε κάτι. Προφανώς κάποιος/κάποιοι στοχεύουν συγκεκριμένα σε κινητά μόνο; Υπάρχει ζήτημα εδώ και δε γνωρίζω πως θα εξελιχθεί μελλοντικά... :(

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η δικη μου παραγγελια απο vickmall. Δυστυχως οπως διαπιστωσα το πακετο ηταν παραβιασμενο και το τηλεφωνο ελειπε απο μεσα.Ειχαν αφησει το κουτι του.Τωρα τρεχω και δεν φτανω με το paypal. Ριξτε μια ματια εδω https://www.youtube.com/watch?v=hpW6_U4q_oY

Κρίμα ρε φίλε.....

Στη θέση σου θα έλεγα στον υπάλληλο να βγάλω φωτογραφίες το δέμα και δεν θα το έπαιρνα. Επίσης, δεν ξέρω αν είναι εφικτό, θα ζητούσα και ενα επίσημο έγγραφό που να περιγράφει την κατάσταση του πακέτου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με singapore post εγινε η αποστολη παιδια. Θα περιμενω τωρα το paypal να αναλαβει δραση. Ειδατε ομως το χαρτακι πανω που εγραφε οτι ''Εφθασε οπως ειναι'' ?

Αυτό το "έφτασε όπως είναι" μου φαίνεται ύποπτο. Και ήταν και κολλημένο ακριβώς εκεί στο άνοιγμα για να κρατάει το δέμα κλειστό . Τι τρελά πράγματα είναι αυτά; κάτι θα έχει γίνει στα περίφημα τελωνεία μας.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε φίλε.....

Στη θέση σου θα έλεγα στον υπάλληλο να βγάλω φωτογραφίες το δέμα και δεν θα το έπαιρνα. Επίσης, δεν ξέρω αν είναι εφικτό, θα ζητούσα και ενα επίσημο έγγραφό που να περιγράφει την κατάσταση του πακέτου.

 

Θα παω αυριο στο ταχυδρομειο μηπως μου δωσουν καποιο πιστοποιητικο που να λεει οτι το δεμα ηρθε ετσι για να ειμαι καλυμενος και απο αυτο. Δεν μπορω να ξερω ομως που ανοιχθηκε το πακετο. Μπορει να ανοιχθηκε και στην σιγκαπουρη. Επισης ενα αλλο υποπτο στοιχειο ειναι οτι το δεμα εκανε 38 ημερες να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το παραλαμβανες και απαιτούσες από τα ελτά εξηγήσεις (την στιγμή που στο έδιναν όμως) θα γινόταν τιποτα αραγε?

Μηπως και τα ελτά θα έπρεπε να σου προτεινουν μια λύση επι τοπου?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το παραλαμβανες και απαιτούσες από τα ελτά εξηγήσεις (την στιγμή που στο έδιναν όμως) θα γινόταν τιποτα αραγε?

Μηπως και τα ελτά θα έπρεπε να σου προτεινουν μια λύση επι τοπου?

 

Δεν ξερω αν θα μου προτειναν κατι. Αυτο το οποιο ομως μπορουν να κανουν ειναι να μου δωσουν ενα πιστοποιητικο οτι το δεμα ηρθε σε αυτη την κατασταση. Το θεμα ειναι ομως οτι ανοιγουν τα πακετα μας και τα κλεβουν και μενουν ατιμωρητοι. Καποιος εξυπνος τωρα εχει το κινητο μου που το πληρωσα με τους κοπους μου.Γι'αυτο λοιπον θα απευθυνθω στο συμβουλο του καταναλωτη αν μπορει να δωσει καποια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα μου προτειναν κατι. Αυτο το οποιο ομως μπορουν να κανουν ειναι να μου δωσουν ενα πιστοποιητικο οτι το δεμα ηρθε σε αυτη την κατασταση. Το θεμα ειναι ομως οτι ανοιγουν τα πακετα μας και τα κλεβουν και μενουν ατιμωρητοι. Καποιος εξυπνος τωρα εχει το κινητο μου που το πληρωσα με τους κοπους μου.Γι'αυτο λοιπον θα απευθυνθω στο συμβουλο του καταναλωτη αν μπορει να δωσει καποια λυση.

Φιλε μου για να μην συνεχισουμε εδω το off topic γραψε αυτο που εγινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Θα το δουν περισσοτεροι και θα παρεις περισσοτερες απαντησεις και στο πως να <<κινηθεις>.

ευχομαι να βρεις το δικιο σου.

 

Ή αν μπορει να μεταφερει εκει τα ποστ καποιος mod :)

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η δικη μου παραγγελια απο vickmall. Δυστυχως οπως διαπιστωσα το πακετο ηταν παραβιασμενο και το τηλεφωνο ελειπε απο μεσα.Ειχαν αφησει το κουτι του.Τωρα τρεχω και δεν φτανω με το paypal. Ριξτε μια ματια εδω https://www.youtube.com/watch?v=hpW6_U4q_oY

 

ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ, ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ PAYPAL ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ REFUND ΤΟΤΕ Γ@Μ@ ΤΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι τετοιες μα....κιες μας ξενερωνουν και γινομαστε διστακτικοι, φαντασου να εχεις παραγγείλει για φιλο σου η για γνωστο και να συμβει κατι τετοιο... για αυτο καλυτερα ο καθενας για πάρτη του και να μη δινεις λογαριασμο με κανεναν...

 

αυτο ρε φιλε, εχω παραγγειλει σε ενα φιλο τωρα ενα κινητο οχι κατι σημαντικο της πλακας των 60€ για να κανει μια εισαγωγη και αυτος στην κινεζικη αγορα και τον εχω παρει 15 τηελφωνα να δω αν το πηρε σημερα και ολα ηταν καλα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ, ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ PAYPAL ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ REFUND ΤΟΤΕ Γ@Μ@ ΤΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

Οτι και να γινει θα σας ενημερωσω για να ξερετε τι συνανταμε καθε φορα. Τελος παντων ας μην χαλαμε το topic. Κλεινουμε εδω αυτην την συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Όλο γύρω γύρω είναι μεταλλικό δηλαδή?Γιατί όσο το έψαξα στο ιντερνετ, shell material plastic έλεγε...

Και η δεύτερη απορία μου είναι για την οθόνη του. Έχει τελικά κάποιο είδος προστασίας για να μη γρατζουνιέται κλπ, ή θέλει οπωσδήποτε screen protector?

 

Το τηλεφωνο ειναι εξωτερικα κατασκευασμενο απο αλουμινιο με επιστρωση γραφιτη....!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Με singapore post εγινε η αποστολη παιδια. Θα περιμενω τωρα το paypal να αναλαβει δραση. Ειδατε ομως το χαρτακι πανω που εγραφε οτι ''Εφθασε οπως ειναι'' ?

Dear custommer,what you ordered was a xiaomi mi3(64GB) and a zp980+,total about $630.:(

You can think if you are a seller,what you will ask customer to offer?Normally,will ask

the certificate from the post office.Because we also want to reduce our loss,will ask the

logistic about the compensation,but they will ask us offer the certificate from post office.

hope you can understand.And you no need worry,you will not loss money.you opened the paypal

dispute yesterday,we still not do any response on paypal,just waiting your certificate to us,

then we will choose refund money to you.And we also learn something from this unlucky things

(it is the first time customer from Greece said the phone missing),we will take photo and

send email to each client from today.thanks.

Hello everyone, welcome to www.vickmall.com!

We will provide the best service to you.our email:vivian@vickmall.com skype:selina.wang1208

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...