Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DHL και δεν σου έκατσε τελωνείο? Σου το έστειλαν χωρίς κουτί?

Oxi τιποτα , κανονικα με το κουτι του + 3 θηκες, παντως ηταν αρκετα ογκωδες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Πριν δυο μερες παρελαβα το κινητο απο to2c αλλα με λυπη διαπιστωσα. Χτες οτι μαλλον για να εχει τα ελληνικα ισως εχει σπασμενη rom και δεν μου κανει τα update της παρασκευης μπορει καποιος να μου πει τι θα κανω για να μπορω να χω τα updates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν δυο μερες παρελαβα το κινητο απο to2c αλλα με λυπη διαπιστωσα. Χτες οτι μαλλον για να εχει τα ελληνικα ισως εχει σπασμενη rom και δεν μου κανει τα update της παρασκευης μπορει καποιος να μου πει τι θα κανω για να μπορω να χω τα updates?

 

Mα το official miui δεν έχει ελληνικά! Multi φοράς που δεν δέχεται updates.

Για να έχεις updates πρέπει να βάλεις την official (Αγγλικά/Κινέζικα)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Mα το official miui δεν έχει ελληνικά! Multi φοράς που δεν δέχεται updates.

Για να έχεις updates πρέπει να βάλεις την official (Αγγλικά/Κινέζικα)

pos ginete na valo tin official ? pantos palia pou eixa to mi2s kai to eixa parei metaxeirismeno apo ena paidi apo athina eixa kai ellinika kai ekane kai ta updates.

Link to comment
Share on other sites

pos ginete na valo tin official ? pantos palia pou eixa to mi2s kai to eixa parei metaxeirismeno apo ena paidi apo athina eixa kai ellinika kai ekane kai ta updates.

 

Εδώ έχει οδηγίες αλλά και το rom που θες.

http://en.miui.com/download-101.html

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει οδηγίες αλλά και το rom που θες.

http://en.miui.com/download-101.html

 

Το έψαξα και το βρήκα...απο τις 21:00 το βράδυ μέχρι τώρα το πάλευα αλλα δεν έβγαλα άκρη....

Link to comment
Share on other sites

Mα το official miui δεν έχει ελληνικά! Multi φοράς που δεν δέχεται updates.

Για να έχεις updates πρέπει να βάλεις την official (Αγγλικά/Κινέζικα)

 

Εγω παιδια εχω το ΜΙ3 εδω και μια βδομαδα ρουταρισμενο με ελληνικα και εχω αυτοματες ενημερωσεις (ΟΤΑ Updates) κανονικοτατα..!! :rotfl:

To Κινητο ειναι οντος οτι καλυτερο εχω πιασει σε smartphone με εξαιρεση το σαμσουνγκ νοτε 3 που ειναι μια κατηγορια μονο του για μενα.

Η καμερα τελεια ημερα και νυχτα,μπαταρια ανετα βγαζει 1,5 με 2 μερες μα μετρια χρηση.

Η αισθηση της οθονης ειναι τελεια,και τα χρωματα ζωντανα με τελειες γωνειες θεασης, λυπαμαι και μονο στη σκεψη να του βαλω ζελατινα.. :)

Αψεγαδιαστο γρηγορο και τουμπανο,δεν μασαει πουθενα. :cool:

Περιττο να σας πω οτι ειναι το πρωτο smartphone που πηρα ποτε,αλλα η MIUI ειναι πανευκολη στο χειρισμο,μεσα σε 2 ημερες εγκλιματιστηκα πληρως, χαλαρα απο τις καλυτερες ρομ που εχω δει και με συνεχη υποστηριξη..!!

Το προτεινω απο την πλευρα μου ανεπιφυλακτα,αξιζει και το τελευταιο σεντ που θα δωσετε...! :D

Edited by drillerkiller
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα και το βρήκα...απο τις 21:00 το βράδυ μέχρι τώρα το πάλευα αλλα δεν έβγαλα άκρη....

Μπήκα εκει που με το κατέβασα το update. Του έκανα και rename που ζητάει το αποθυκευσα στο κινητο...και μετα το έκλεισα πατησα τα πλήκτρα που λέει αλλα όταν του είπα να το κάνει install και μου έβγαλε σφάλμα και μου ζητούσε να το αποθευσω στο root Directory στην sd card του κινητού. Εγω root directory δεν βρήκα :(

Link to comment
Share on other sites

τι κάρτα sim πέρνει;;το δικό μου πέρνει κανονική αλλα ακούω και για micro sim

 

κανονικη παιρνει..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει ιδεα και μπορει να με καθοδηγησει να βαλω την official rom Και να μπορω να κανω τα updates που τωρα δεν μου εχει αυτη την επιλογη παρακαλω πολυ ας με βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος. δεν με ενδιαφερει αν θα εχει ελληνικα το κινητο, τα updates με ενδιαφερουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει ιδεα και μπορει να με καθοδηγησει να βαλω την official rom Και να μπορω να κανω τα updates που τωρα δεν μου εχει αυτη την επιλογη παρακαλω πολυ ας με βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος. δεν με ενδιαφερει αν θα εχει ελληνικα το κινητο, τα updates με ενδιαφερουν.[/quote

Λοιπον πρωτον, δεν χρειαζεται πανικος. :D

Μπες στη διευθυνση https://xiaomi-miui.gr που ειναι η το επισημο fun-club της miui και της xiaomi,ρωτα οτι αποριες εχεις και ο χρηστης MIUI-Art που ειναι o arximoderator θα σε καθοδηγησει πληρως..! ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα νομιζω οτι τα καταφερα επιτελους. εβαλα την official Rom και κατεβασα και το Play store.

νομιζω ολα ειναι καλα και κανει και τα updates και δεν με πολυωοιαζει που δεν εχει ελληνικα για προτιμω την official rom.

αυτο που μου φαινετε περιεργο και αν μπορειτε να με βοηθησετε αν ξερετε ειναι γιατι ενω βαζω ενα wallpaper και εχω 3 scroll screens ( αν το λεω σωστα ) αντι οταν παταω το home screen να με βγαζει στην μεσαια και το wallpaper να φαινετε τελειο με βγαζει στην τερμα αριστερα και το βλεπω μισο. ξερετε αν μπορω να κανω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λέμε οτι δεν έχει ελληνικά εννοούμε ότι δεν έχει ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο για μηνύματα στα ελληνικά;

 

Μιλάμε για ελληνικό μενού, ελληνικό πληκτρολόγιο και να μην έχει βάζεις κάποια από τις πολλές επιλογές που θα βρεις στο play store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα νομιζω οτι τα καταφερα επιτελους. εβαλα την official Rom και κατεβασα και το Play store.

νομιζω ολα ειναι καλα και κανει και τα updates και δεν με πολυωοιαζει που δεν εχει ελληνικα για προτιμω την official rom.

αυτο που μου φαινετε περιεργο και αν μπορειτε να με βοηθησετε αν ξερετε ειναι γιατι ενω βαζω ενα wallpaper και εχω 3 scroll screens ( αν το λεω σωστα ) αντι οταν παταω το home screen να με βγαζει στην μεσαια και το wallpaper να φαινετε τελειο με βγαζει στην τερμα αριστερα και το βλεπω μισο. ξερετε αν μπορω να κανω κατι ?

 

Λογικά πρέπει να σε βγάζει στην τελευταία που χρησιμοποίησες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν καταλαβα πως μπορω να κεντραρει στην κεντρικη home screen και γιατι εχει αυτο το θεμα....ενα αλλο θεματακι που εχω ειναι οτι ο cleaner τον παταω να καθαρισει και μου λεει 64% και δεν μπορω να καταλαβω με τι εχει γεμισει :( και το κινητο δεν το εχω καθολου φορτωμενο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο το παραγγελνω .... πειτε μου μια καλη θηκη !!! Το Minideal δεν εχει θηκες ... το ct2c ομως εχει την nlkin v series λεω να παρω ...295 τελικη με θηκη το 16gb ... το ct2c δηλωνει οτι χρειαζεται για αποφυγη τελ@νιου ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο το παραγγελνω .... πειτε μου μια καλη θηκη !!! Το Minideal δεν εχει θηκες ... το ct2c ομως εχει την nlkin v series λεω να παρω ...295 τελικη με θηκη το 16gb ... το ct2c δηλωνει οτι χρειαζεται για αποφυγη τελ@νιου ?

Εγώ είμαι ανάμεσα σε 2

1. http://www.ebay.com/itm/131131967729?var=430304551374&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 7.58$

2. http://www.coolicool.com/fashion-spidery-mesh-design-pu-leather-and-tpu-protective-case-with-stand-for-35inch-to-4inch-cell-g-32592 4.90$

Καφέ και οι δύο. Φαίνονται πολύ ωραίες, lux, και με 5$ περίπου, τσάμπα πράγμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ΑΥΤΗ .

 

Παιδιά με την multilanguage παίρνει αυτόματα Updates? Να το παρω multilanguage με root ? Η μονο κινεζικα/αγγλικα ? Χρησιμοποιω ΠΑΝΤΑ αγγλικο μενου με ελληνικο πληκτρολογιο .

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εχεις δικιο . ΕΔΩ !

Γιατί τόσο ακριβή θήκη!? Όπως και να έχει, εδώ θα την βρεις 5.02$ πιο φθηνή! :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ updates παίρνει μόνο αν έχεις stock Rom και δεν έχεις βάλει custom recovery.

Εγω που το πήρα ρουταρισμενο και το άλλαξα και έβαλα την official ? θα μου κάνει λες τα update κάθε Παρασκευή ? εμένα έχει κινεζικά και αγγλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω που το πήρα ρουταρισμενο και το άλλαξα και έβαλα την official ? θα μου κάνει λες τα update κάθε Παρασκευή ? εμένα έχει κινεζικά και αγγλικά.

Παιδια δεν μου δουλεύει το viber. Τι να κάνω ? μου λέει να βάλω τηλέφωνο και χώρα προέλευσης και μου λέει error αντι να μου δώσει κωδικό. Τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...