Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cubot X12 - 4 Core / 8GB ROM / Dual Sim / 4G στα 115 ευρώ, (από Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση)...........τι λέτε παιδιά αξίζει ?

 

 

κανείς ??? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανείς ??? :(

 

Υπάρχει ειδικό θέμα για το συγκεκριμένο κινητό , για να κάνεις την ερώτησή σου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417280

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε προς τα εκει κινουμε μαλλον . ελπιζω να στρωσουν τα οποια θεματα παιζουν με την μπαταρια .

βεβαια και το honor 6 που προτεινει το παιδι φαινεται τουμπανακι.

Link to comment
Share on other sites

Cubot X12 - 4 Core / 8GB ROM / Dual Sim / 4G στα 115 ευρώ, (από Ελλάδα με 2 χρόνια εύηση)...........τι λέτε παιδιά αξίζει ?

 

Παρτο μην το σκεφτεσαι. Και στην Κινα περιπου ιδια τιμη εχει. Σιγουρα ομως υπαρχουν και πολυ καλυτερα. Meizu m2 περιπου 120 δολλαρια απο vickmall, to2c κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παρτο μην το σκεφτεσαι. Και στην Κινα περιπου ιδια τιμη εχει. Σιγουρα ομως υπαρχουν και πολυ καλυτερα. Meizu m2 περιπου 120 δολλαρια απο vickmall, to2c κλπ

 

 

Ευχαριστώ mark1979, να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει πιασει κανεις το infocus m810t; Φαινεται τηλεφωναρα. Ποια η γνωση σας απο τους κατοχους γι αυτην την εταιρια; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει πιασει κανεις το infocus m810t; Φαινεται τηλεφωναρα. Ποια η γνωση σας απο τους κατοχους γι αυτην την εταιρια; Ευχαριστω.

Noμιζω η Infocus ειναι της Foxxcon αυτης που κατασκευαζει τα iphola phone:ninja:. Για ενα γνωστο μου πηρα το παλιο μοντελο M310 και δεν πιστευε σε αυτο που κρατουσε. Γενικα την θεωρω αξιοπιστη, και στο μελλον θα εχει να μας δειξει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. ψαχνω για κινητο στις 5,5 ιντσες.. εχω ηδη καταληξει σε letv x600... δε θελω να δωσω πανω απο 200€ βλεπετε... δεν εχει ομως την μπαντα των 800mhz..

να προχωρησω στην αγορα του? η να κοιταξω για αλλο? η αλλη εναλλακτικη ειναι redmi note 2.. οπου κ αυτο δεν εχει αυτη τη μπαντα...

κ το αλλο (ισως κ τελειως off-topic).. αποσο ξερουμε τα περισσοτερα κινεζικα κινητα δεν εχουν αυτη την μπαντα διοτι απευθυνονται σε αλλες αγορες.. υπαρχει περιπτωση να δουμε μελλοντικα καλυτερα υποστηριξη σε αυτη την μπαντα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. ψαχνω για κινητο στις 5,5 ιντσες.. εχω ηδη καταληξει σε letv x600... δε θελω να δωσω πανω απο 200€ βλεπετε... δεν εχει ομως την μπαντα των 800mhz..

να προχωρησω στην αγορα του? η να κοιταξω για αλλο? η αλλη εναλλακτικη ειναι redmi note 2.. οπου κ αυτο δεν εχει αυτη τη μπαντα...

κ το αλλο (ισως κ τελειως off-topic).. αποσο ξερουμε τα περισσοτερα κινεζικα κινητα δεν εχουν αυτη την μπαντα διοτι απευθυνονται σε αλλες αγορες.. υπαρχει περιπτωση να δουμε μελλοντικα καλυτερα υποστηριξη σε αυτη την μπαντα?

 

Ευρωπαϊκό HONOR 4 X

ΑΜΑΖΟΝ. ΙΤ.

198 ευρώ

Φουλ μπαντες 4g

8core

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό HONOR 4 X

ΑΜΑΖΟΝ. ΙΤ.

198 ευρώ

Φουλ μπαντες 4g

8core

 

δε ξερω τι κανω λαθος.. αλλα δεν εχω δει κανενα Honor4x να εχει ολες τις μπαντες...

χωρια που εχω ηδη το honor 3 .. 2γιγα ραμ εχει.. οποτε θελω κτ ελαφρως καλυτερο.. πχ 3 γιγα ραμ.... καλυτερη gpu...

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά απο κάποιες ημέρες χρήσης του doogee x5 pro των 84,99$ πιστεύω ότι αν κάποιος δεν έχει απαιτήσεις απο θέμα κάμερας και ειναι ικανοποιημένος με 4-4.30 ώρες χρήση οθόνης την ημέρα,δεν τον ενοχλεί που δεν έχει notification led και τα πλήκτρα δεν ειναι φωτιζόμενα στη συγκεκριμένη συσκευή θα βρει αυτό που ψάχνει.
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι κανω λαθος.. αλλα δεν εχω δει κανενα Honor4x να εχει ολες τις μπαντες...

χωρια που εχω ηδη το honor 3 .. 2γιγα ραμ εχει.. οποτε θελω κτ ελαφρως καλυτερο.. πχ 3 γιγα ραμ.... καλυτερη gpu...

 

Leagoo elite 5.

Jiayu s3. 3gb ram

Ecoo aurora plus 3gb ram.

Ulefone be touch 2.

Siswoo c55.

Doogee hom tom ht6.

Cubot x15.

Innos d6000 5.2 inch. 3 gb ram.

elephone p8000.

Oukitel u8.

Mlais m7.

Zopo speed 7 plus 3gb ram λιγο σου ανεβαινει σε τιμη 229 $.

Oukitel u10 3 gb ram 167$.

Elephone p7000 3 gb ram.

Blackview alife p1 pro.

Cubot h1.

Elephone m2.

Oukitel k6000 presale.

Elephone m1.

Vkworld discovery s1.

Vkworld vk6050s.

Zopo zp720 5.3 inch.

 

Ολα αυτα τα 5,5αρια εχουν την 800αρα μπαντα και ειναι στην τιμη που θες. Τα περισσοτερα κινεζικα εχουν την 800αρα μπαντα και κακως οι περισσοτεροι λενε οτι δεν την εχουν.

Απλα οι καλυτερες και πιο αξιοπιστες εταιριες δεν την υποστηριζουν οπως meizu xiaomi lenovo κλπ. Ομως υπαρχουν και εξαιρεσεις και πολλα απο τα παραπανω αξιζουν προσοχης.

Καλο διαβασμα αν θες την 800αρα. Αν δεν σε καει και τοσο παρε το letv που σου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι κανω λαθος.. αλλα δεν εχω δει κανενα Honor4x να εχει ολες τις μπαντες...

χωρια που εχω ηδη το honor 3 .. 2γιγα ραμ εχει.. οποτε θελω κτ ελαφρως καλυτερο.. πχ 3 γιγα ραμ.... καλυτερη gpu...

Ή ευρωπαϊκή έκδοση του honor 4x από amazon, την έχει την 800αρα. Κοίταξε, γίνεται πολύς ντόρος για αυτή τη μπάντα, καλό βέβαια είναι να την έχει αν έχεις σκοπό να κρατήσεις το κινητό για καιρο, αλλά τουλάχιστον βραχυχρόνια δεν νομίζω να σου είναι τόσο απαραίτητη, εκτός και αν ταξιδευεις συχνά εξωτερικό. Όπως ειπες τα περισσότερα κινεζικα δεν την έχουν. Γνωστές μάρκες που την έχουν είναι το asus zenfone 2(ή ευρωπαϊκή έκδοση), αλλά ξεφεύγει από το μπάτζετ. Γενικά την έχουν κινητά που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά. Αν θες κινέζικο με αυτά τα χαρακτηριστικά θα πρέπει να πας σε δευτεροκλασατες μάρκες, όπως αυτά που γράφει ο φίλος πάνω. Εγώ θα κοιτούσαν το zopo speed 7 plus, εχει κουπόνι νομίζω 30$ και βγαίνει κοντά στο μπάτζετ σου. Οπότε είτε ανεβάζεις το μπάτζετ, είτε παίρνεις κινέζικο 2ης κατηγορίας με την 800αρα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 5.

Jiayu s3. 3gb ram

Ecoo aurora plus 3gb ram.

Ulefone be touch 2.

.........................

Zopo zp720 5.3 inch.

 

Ολα αυτα τα 5,5αρια εχουν την 800αρα μπαντα και ειναι στην τιμη που θες. Τα περισσοτερα κινεζικα εχουν την 800αρα μπαντα και κακως οι περισσοτεροι λενε οτι δεν την εχουν.

Απλα οι καλυτερες και πιο αξιοπιστες εταιριες δεν την υποστηριζουν οπως meizu xiaomi lenovo κλπ. Ομως υπαρχουν και εξαιρεσεις και πολλα απο τα παραπανω αξιζουν προσοχης.

Καλο διαβασμα αν θες την 800αρα. Αν δεν σε καει και τοσο παρε το letv που σου αρεσε.

 

Ή ευρωπαϊκή έκδοση του honor 4x από amazon, την έχει την 800αρα. Κοίταξε, γίνεται πολύς ντόρος για αυτή τη μπάντα, καλό βέβαια είναι να την έχει αν έχεις σκοπό να κρατήσεις το κινητό για καιρο, αλλά τουλάχιστον βραχυχρόνια δεν νομίζω να σου είναι τόσο απαραίτητη, εκτός και αν ταξιδευεις συχνά εξωτερικό. Όπως ειπες τα περισσότερα κινεζικα δεν την έχουν. Γνωστές μάρκες που την έχουν είναι το asus zenfone 2(ή ευρωπαϊκή έκδοση), αλλά ξεφεύγει από το μπάτζετ. Γενικά την έχουν κινητά που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά. Αν θες κινέζικο με αυτά τα χαρακτηριστικά θα πρέπει να πας σε δευτεροκλασατες μάρκες, όπως αυτά που γράφει ο φίλος πάνω. Εγώ θα κοιτούσαν το zopo speed 7 plus, εχει κουπόνι νομίζω 30$ και βγαίνει κοντά στο μπάτζετ σου. Οπότε είτε ανεβάζεις το μπάτζετ, είτε παίρνεις κινέζικο 2ης κατηγορίας με την 800αρα.

 

σχεδον ολα τα εχω δει ηδη στο kimovil.. αλλα τα περισσοτερα τα εχω απορριψει λογω χαμηλων μπαταριων, ή ελλειψεων (πχ το be touch 2 δεν εχει notification led) ή προβληματικων stock rom (αρκετα πειραματιστηκα με το Honor 3 δε θελω να καθομαι κ να περναω αλλες ρομ μεχρι να βρω καποια που να "καθεται" καλυτερα)

 

(παντως το honor 4x το βρηκα μονο στο amazon uk , ενα τελευαιο κομματι κ δε το στελνουν ελλαδα)

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

παιδια ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη αυτονομια δλδ να εχει μπαταρια πανω απο 4000mAh και 2gb ram κατι σαν το Lenovo P780.Απλα θελω να εχει τοση μπαταρια για να κραταει 3 μερες η οσο περισσοτερο.Απλη χρηση.Εχετε να μου προτεινετε καποιο στα 100-150 ευρω ???

Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα τα εχω δει ηδη στο kimovil.. αλλα τα περισσοτερα τα εχω απορριψει λογω χαμηλων μπαταριων, ή ελλειψεων (πχ το be touch 2 δεν εχει notification led) ή προβληματικων stock rom (αρκετα πειραματιστηκα με το Honor 3 δε θελω να καθομαι κ να περναω αλλες ρομ μεχρι να βρω καποια που να "καθεται" καλυτερα)

 

(παντως το honor 4x το βρηκα μονο στο amazon uk , ενα τελευαιο κομματι κ δε το στελνουν ελλαδα)

 

Εάν στο be touch 2 βρήκες ότι χρειάζεσαι η έλλειψη του notification led δεν πρέπει να αποτρέψει από το να το αγοράσεις αφού υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που δίνουν τη λύση.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

παιδια ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη αυτονομια δλδ να εχει μπαταρια πανω απο 4000mAh και 2gb ram κατι σαν το Lenovo P780.Απλα θελω να εχει τοση μπαταρια για να κραταει 3 μερες η οσο περισσοτερο.Απλη χρηση.Εχετε να μου προτεινετε καποιο στα 100-150 ευρω ???

Δες αυτο DOOGEE HOMTOM HT6 :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Η επειδή αυτό ειναι presale ακομη δες τα leagoo elite 5 με 4000mah μπαταρία και το Cubot H1 με 5200mah
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα τα εχω δει ηδη στο kimovil.. αλλα τα περισσοτερα τα εχω απορριψει λογω χαμηλων μπαταριων, ή ελλειψεων (πχ το be touch 2 δεν εχει notification led) ή προβληματικων stock rom (αρκετα πειραματιστηκα με το Honor 3 δε θελω να καθομαι κ να περναω αλλες ρομ μεχρι να βρω καποια που να "καθεται" καλυτερα)

 

(παντως το honor 4x το βρηκα μονο στο amazon uk , ενα τελευαιο κομματι κ δε το στελνουν ελλαδα)

 

Εχω παρηγγειλα παντως το siswoo c55 το οποιο και 3300 μπαταρια εχει και καμια ελλειψη. Για να δουμε τι θα λεει σαν ποιοτητα. Σε λιγες μερες θα σου πω αν αξιζει και δεν εχεις παρει αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

παιδια ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη αυτονομια δλδ να εχει μπαταρια πανω απο 4000mAh και 2gb ram κατι σαν το Lenovo P780.Απλα θελω να εχει τοση μπαταρια για να κραταει 3 μερες η οσο περισσοτερο.Απλη χρηση.Εχετε να μου προτεινετε καποιο στα 100-150 ευρω ???

Leagoo Elite 5.To χω 3 βδομάδες και ειναι απροβλημάτιστο.Και η μπαταρία παλικάρι

Link to comment
Share on other sites

Ή και το Oukitel K4000

 

Το εχω βαλει στο ματι φιλε αλλα ειναι pre sale και το φοβαμαι.Αγνωστη εταιρια απο την μια και απο την αλλη ειδα σημερα ενα βιντεο απο εναν Ρωσο οποιος το πεταει απο υψος στο δαπεδο και σπαει η οθονη.Καμια σχεση με τα βιντεο που λανσαρει η εταιρια οτι αντεχει σε ολα.Απλα το αναφερω αυτο.Δεν προκειται να το περαω απο τεστ αλλα λογω της μπαταριας του και να πιστεψουμε οτι εχει την αυτονομια που λεει η εταιρια 5-7 ημερες ειναι μια πολυ καλη επιλογη.Αν εχει καποιος αλλος πληροφοριες για το συγκεκριμενο κινητο η εταιρια για το ποσο αξιοπιστη ειναι ας το αν αναφερει αν μπορει

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Leagoo Elite 5.To χω 3 βδομάδες και ειναι απροβλημάτιστο.Και η μπαταρία παλικάρι

 

Θελω 5αρι φιλε και σ'ευχαριστω για την απαντηση απλα παραληψη δικια μου που δεν το ανεφερα παραπανω.Εχω δει κια το LEAGOO Lead 7 και μου αρεσει παντως.Αν το εχει καποιος ας μου πει ν ειναι καλο

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι κανω λαθος.. αλλα δεν εχω δει κανενα Honor4x να εχει ολες τις μπαντες...

χωρια που εχω ηδη το honor 3 .. 2γιγα ραμ εχει.. οποτε θελω κτ ελαφρως καλυτερο.. πχ 3 γιγα ραμ.... καλυτερη gpu...

 

Honr4x che2 l11

Full4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Leaggoo lead 5 ή Doogee X5;

Είναι για φιλο ψαχνει κατι οικονομικό . Δεν ρωταω μονο για specs που τα ψιλοβρισκω αλλά για εμπειρία χρησης και πρακτικά θέματα. To Leagoo το είχα πάρει παλιοτερα για άλλο φίλο και είναι ευχαριστημενος αλλά διαβαζω καλά λόγια για το Doogee! Καλοδεχούμενες και άλλες προτάσεις τέτοιας λογικής.

Link to comment
Share on other sites

Leaggoo lead 5 ή Doogee X5;

Είναι για φιλο ψαχνει κατι οικονομικό . Δεν ρωταω μονο για specs που τα ψιλοβρισκω αλλά για εμπειρία χρησης και πρακτικά θέματα. To Leagoo το είχα πάρει παλιοτερα για άλλο φίλο και είναι ευχαριστημενος αλλά διαβαζω καλά λόγια για το Doogee! Καλοδεχούμενες και άλλες προτάσεις τέτοιας λογικής.

 

το μονο που εχει προσον το leagoo ειναι η μπαταρια εναντι του doogee

αλλα με τιμη χωμα που ειναι το δευτερο δεν νομιζω να βρεις αναλογο.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...