Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. τι θα λέγατε για αυτό και αυτό? doogee Turbo 2 και Umi Zero.

 

Συμφωνώ με τον w2o4ts... Έχει φίλος το απλό και είναι γλύκα, άρα το pro θα σπέρνει... :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα σου έλεγα αυτό. iOcean X8 Mini Pro.

Στα ίδια λεφτά με το DooGee, αλλά από μια μάρκα που θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη.

Το Umi ωραίο μεν, αλλά στα λεφτά που το ζητάνε (έστω και με το discount coupon που βλέπω τώρα ότι έβγαλε το Coolicool) και για τα χαρακτηριστικά που διαθέτει (επεξεργαστή, δίκτυα -απουσία 4G- κλπ) - και γιατί όχι, και τη μέχρι τώρα εικόνα της Umi για την ποιότητα των προϊόντων της, νομίζω ότι είναι απλώς υπερτιμημένο...

 

 

 

 

 

Συμφωνώ με τον w2o4ts... Έχει φίλος το απλό και είναι γλύκα, άρα το pro θα σπέρνει... :)

 

Ευχαριστώ. Το κοιτάω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.νεος χρήστης ενός h5w gt9000.κανεις άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.νεος χρήστης ενός h5w gt9000.κανεις άλλος;

 

512MB RAM προφανώς Θα σέρνεται...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

512MB RAM προφανώς Θα σέρνεται...!

Αν θυμάμαι καλά, ο ΜΤ6572 δε σηκώνει παραπάνω (νομίζω ότι ο ελαφρώς ενισχυμένος ΜΤ6572Τ σήκωνε 1GB...)

Link to comment
Share on other sites

512MB RAM προφανώς Θα σέρνεται...!

 

Αν θυμάμαι καλά, ο ΜΤ6572 δε σηκώνει παραπάνω (νομίζω ότι ο ελαφρώς ενισχυμένος ΜΤ6572Τ σήκωνε 1GB...)

Ο άνθρωπος δεν ζήτησε να κρίνετε το τηλέφωνο ή την αγορά του, ρώτησε εάν υπάρχει κάποιος που να έχει το τηλέφωνο .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-42-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-black-p94075.html

 

 

Παιδιά για αυτό εδώ τι λέτε? Να το προτιμήσω έναντι του Jiayu F1?

Δεν προορίζεται για άτομο που θα του κάνει βαριά χρήση.Το πολύ πολύ να βγάζει φωτογραφίες εκτος απο τηλέφωνα.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος δεν ζήτησε να κρίνετε το τηλέφωνο ή την αγορά του, ρώτησε εάν υπάρχει κάποιος που να έχει το τηλέφωνο .....

Ακριβώς.το κινητό δεν το αγόρασα το έκανα ανταλλαγή οπότε ήξερα πιο πριν τι θα είχα στα χέρια μου..εξαλλου για εμένα θα πάρω πολύ καλύτερο.

 

Όπως είπε και ο Evan θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το εχει να βρω λύση σε κάποιες απορίες μου.

Link to comment
Share on other sites

512MB RAM προφανώς Θα σέρνεται...!

Δεν εχει απαιτήσεις ο χρήστης του αλλά αλλο θέλω να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-42-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-black-p94075.html

 

 

Παιδιά για αυτό εδώ τι λέτε? Να το προτιμήσω έναντι του Jiayu F1?

Δεν προορίζεται για άτομο που θα του κάνει βαριά χρήση.Το πολύ πολύ να βγάζει φωτογραφίες εκτος απο τηλέφωνα.

Μιά χαρά είναι, το δουλεύει φίλος μου παραπάνω από χρόνο με δύο κάρτες χωρίς πρόβλημα, μόνο να βεβαιωθείς ότι έχει Ελληνικά γιατί το δικότου έγραφε ότι έχει αλλά δεν είχε .. (ίσως αυτό που λες είναι καινούρια έκδοση.)

Διόρθωση ...

Τελικώς όντως είναι καινούριο μοντέλλο, έχει έκδοση 4.4.2

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι απορίες έχεις;

Βασική οτι ενώ λέει το κουτί οτι ειναι 3g στις ρυθμίσεις του δεν βλέπω την επιλογή αλλά σε άλλες έτοιμες ρυθμίσεις εμφανίζεται η επιλογή για 3G. Θέλω να μάθω αυτο για αρχη που ειναι βασικό κα μετα έχω κα άλλες απορίες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-42-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-black-p94075.html

 

 

Παιδιά για αυτό εδώ τι λέτε? Να το προτιμήσω έναντι του Jiayu F1?

Δεν προορίζεται για άτομο που θα του κάνει βαριά χρήση.Το πολύ πολύ να βγάζει φωτογραφίες εκτος απο τηλέφωνα.

 

Το συγκεκριμένο έχει πολύ μικρή μπαταρία. Πιστεύω πως το άτομο που θα το πάρει, θα αγανακτήσει με τέτοια μπαταρία.

Εχω το jiayu f1 και για την χρήση που το θέλει ο ενδιαφερόμενος/η, θα το φορτίζει μια φορά την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδες...

 

Αρχικα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την δουλεια σας!!!

Θελω τα φωτα σας.Θελει η κοπελα μου να αγορασει κινητο και ψαχνει σε κατι με 5.5-6 ιντσες dual sim και σχετικα γρηγορο.

Με τις οποιες γνωσεις που εχω, ειμαι αναμεσα στα εξης:

Asus zenfone 6,

XIAOMI Redmi Note

Huawei Honor 3X G750

Lenovo K910

Να συμπληρωσω οτι ψαχνω για κατι το οποιο να μην θελει rootαρισμα ή οποιαδηποτε αλλη διαδικασια για ελληνικα, googleplay και τα σχετικα...

Ακουω τις προτασεις σας, τα + και τα - , κλπ ....

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Ψάχνω και εγώ ένα κινέζικο κινητό που να έχει καλή ανάλυση 1920χ1080 να βγάζει καλές φωτό και να κρατάει η μπαταρία του...Βρήκα αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_27786.html τι γνώμη έχετε?Όπως καταλάβατε το μπάτζετ που διαθέτω είναι τόσο ...
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Ψάχνω και εγώ ένα κινέζικο κινητό που να έχει καλή ανάλυση 1920χ1080 να βγάζει καλές φωτό και να κρατάει η μπαταρία του...Βρήκα αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_27786.html τι γνώμη έχετε?Όπως καταλάβατε το μπάτζετ που διαθέτω είναι τόσο ...

 

Kαι με 5000χ3000 αναλυση αν βρεις τετεια μαρκα μην παρεις ποτε.

Συνεπως επικεντρωσου πρωτα σε καποια σοβαρη εταιρια στα χρηματα που θελεις και μετα κοιτα τα επιμερους χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι με 5000χ3000 αναλυση αν βρεις τετεια μαρκα μην παρεις ποτε.

Συνεπως επικεντρωσου πρωτα σε καποια σοβαρη εταιρια στα χρηματα που θελεις και μετα κοιτα τα επιμερους χαρακτηριστικα.

Μην κάνεις την βλακεία και το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συμφωνήσω, τόσες μάρκες και συσκευές έχουμε εδώ στο forum που προτείνονται και για όλα τα γούστα και βαλάντια... ποιος ο λόγος να πάει κάποιος σε μια άγνωστη συσκευή / εταιρία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασική οτι ενώ λέει το κουτί οτι ειναι 3g στις ρυθμίσεις του δεν βλέπω την επιλογή αλλά σε άλλες έτοιμες ρυθμίσεις εμφανίζεται η επιλογή για 3G. Θέλω να μάθω αυτο για αρχη που ειναι βασικό κα μετα έχω κα άλλες απορίες.

Ανοιξε τον dialer και πληκτρολογησε σαν να παιρνεις τηλεφωνο τα παρακατω:

*#*#4636#*#*

Θα σε βγαλει σε ενα μενου που θα επιλεξεις το πρωτο "phone information" και εκει που λεει set preferred network type δες αν εχεις την επιλογη να διαλεξεις 3G δηλαδη WCDMA.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος δεν ζήτησε να κρίνετε το τηλέφωνο ή την αγορά του, ρώτησε εάν υπάρχει κάποιος που να έχει το τηλέφωνο .....

 

Sory....νόμιζα οτι ενδιαφέρετε να το πάρει φίλος του...!!!:wacko: και πάλη συγνώμη..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Sory....νόμιζα οτι ενδιαφέρετε να το πάρει φίλος του...!!!:wacko: και πάλη συγνώμη..!

Δεν έκανα περατήρηση φίλε μου, δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, απλώς το είπα γιατί κατάλαβα ότι δεν καταλάβατε το τι ζητούσε.:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τον dialer και πληκτρολογησε σαν να παιρνεις τηλεφωνο τα παρακατω:

*#*#4636#*#*

Θα σε βγαλει σε ενα μενου που θα επιλεξεις το πρωτο "phone information" και εκει που λεει set preferred network type δες αν εχεις την επιλογη να διαλεξεις 3G δηλαδη WCDMA.

Δεν μου δείχνει τίποτα το τηλ οταν το κανω,εξαφανίζονται απλα αυτά που έχω γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα την γνωμη μου να πας στα 100 και κατι.

Γιατι θα πρεπει να σου πω οπωσδηποτε στα 100 ακριβως αφου δεν συμφωνω με αυτο και αρα δεν εχω κατι να προτεινω σε αυτο το ευρος τιμης που ζητας.

 

.......... απο οτι καταλαβα το θεμα του καφε ειναι αδιαπραγματευτο :)

 

Τι να πω αν το προβλημα ειναι για 5 ευρω διαφορα κοιτα αυτο με 110 ευρω εδω http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/huawei-honor-3c-play.html

 

φιλε δεν κολλαω στα 10 και στα 20 .......εννοουσα να μου προτινεις στα 100 και κατι απλα ξεχασα το + διπλα στο 100...αυτο εγινε...σιγα να μην ειχα απαιτηση να κανει ακριβως 100...λαθος απο ταχυτητα....

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/cubot-gt72-smartphone-android-42-mtk6572w-dual-core-40-inch-3g-wifi-black-p94075.html

 

 

Παιδιά για αυτό εδώ τι λέτε? Να το προτιμήσω έναντι του Jiayu F1?

Δεν προορίζεται για άτομο που θα του κάνει βαριά χρήση.Το πολύ πολύ να βγάζει φωτογραφίες εκτος απο τηλέφωνα.

Χιλιες φορες το Jiayu- με τετοια μπαταρια τι να κανεις;;

Ασε που πιστευω οτι παραπαοιησαν τα στοιχεια.

Οπως στο >Αντουτου δεν πιστευω με την καμια να εχει αυτο το σκορ.

9200 το πολυ,.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακόμα για το h5w gt9000 παιδια ειναι οτι δεν με αφήνει να συνδέσω λογαριασμό google για να μπω στο play store. Βγάζει μήνυμα can not create secure connection.:blink::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...