Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα!

Παράγγειλα προχτές το doogee x5 από το vickmall.com και μου έστειλαν σήμερα μήμυμα

οτι υπάχρει πρόβλημα γιατί η doogee λένε δεν τους στέλνει τηλέφωνα. :worry:

Μου πρότειναν να μου στλείλουν το Blackview BV2000.

Αξίζει το συγκεκριμένο? Μπορείτε να μου προτείνετε κατι παρόμοιο σε αυτό το μπάτζετ?

Επίσης αν κάνω dispute στο paypal μετά από πόσο καιρό επιστρέφονται τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Σου πρότειναν κάτι παρόμοιο με αυτό που ήθελες δες και το leagoo lead 5 σε αυτά τα λεφτά, dispute δεν χρειάζεται να κάνεις, μίλα μαζί τους και αν δεν θες αυτό το κινητό τους λες ποιο- θες αν θες - ή τους λες να σου στείλουν τα λεφτά πίσω
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη απάντηση φιλε μου.

θα τους ζητήσω αντικατάσταση με το leagoo lead 5 μαλλον.

 

και το blackview Που σε προτειναν δεν το λες ασχημο. Δεν νομιζω καποιο αλλο να εχει 64 μπιτο επεξεργαστη και 64 μπιτο λειτουργικο οπως αυτο.

Το Χ5 για παραδειγμα, ενω εχει 64 μπιτο επεξεργαστη δεν εχει 64 μπιτο λειτουργικο αλλα 32 μπιτο.

το leagoo lead 5 το μονο προτέρημα που βλεπω ειναι η μπαταρια του

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

και το blackview Που σε προτειναν δεν το λες ασχημο. Δεν νομιζω καποιο αλλο να εχει 64 μπιτο επεξεργαστη και 64 μπιτο λειτουργικο οπως αυτο.

Το Χ5 για παραδειγμα, ενω εχει 64 μπιτο επεξεργαστη δεν εχει 64 μπιτο λειτουργικο αλλα 32 μπιτο.

το leagoo lead 5 το μονο προτέρημα που βλεπω ειναι η μπαταρια του

Πώς το βλέπεις αυτό, αν δηλαδή μια συσκευή έχει 64bit λειτουργικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτο που δείχνει κοιτάς στο antutu όπου γράφει android 5.1 (32bit) ή (64bit)

Άρα δεν ισχύει αυτό που λέει για συγκεκριμένες συσκευές.

Και εγώ με το Μ1 NOTE έχω 64bit και λογικά όλες οι άλλες συσκευές με παρόμοιο τσιπάκι και Android 5.1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σίγουρο αυτό.Αν ο κατασκευαστής φτιάξει τη ρομ 64bit θα έχει.πχ τα doogee με τον 6735 παρόλο που υποστηρίζει 64bit έχουν ρομ στα 32bit.Το ίδιο και άλλα όπως πχ cubot h1

Απο εκει και πέρα το blackview bv2000 πράγματι φαίνεται καλύτερη επιλογή απο το x5 λόγω νεότερου επεξεργαστή (δε ξέρω όμως κατά πόσο θα φαίνεται η διαφορά απο τα 32bit vs 64bit απο την στιγμή που έχουμε μόλις 1 gb ram) και 4g.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

συντομα θα κυκλωφορησει και το Homtom HT7, ενα νεο κινεζικο τηλεφωνο σε χαμηλη τιμη..η εταιρεια βεβαια υποσχεται πολλα..αντε να δουμε τι θα δουμε και με αυτο το τηλεφωνο η μπαταρια παντως θα ειναι στα 3000mah

 

http://www.gizchina.com/2015/11/18/homtom-ht7-doesnt-have-the-battery-size-you-are-all-thinking/

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι διαφορες ενος κινητου 32bit απο 64bit και εαν εχει σχεση ο επεξεργαστης και η ram με αυτο;
Link to comment
Share on other sites

και το blackview Που σε προτειναν δεν το λες ασχημο. Δεν νομιζω καποιο αλλο να εχει 64 μπιτο επεξεργαστη και 64 μπιτο λειτουργικο οπως αυτο.

Το Χ5 για παραδειγμα, ενω εχει 64 μπιτο επεξεργαστη δεν εχει 64 μπιτο λειτουργικο αλλα 32 μπιτο.

το leagoo lead 5 το μονο προτέρημα που βλεπω ειναι η μπαταρια του

 

το κινητό προορίζεται για τον πατέρα μου, οπότε τέτοιες διάφορες δε θα γίνουν αντιληπτές. το πιο σημαντικό είναι η μπαταρία.

οπότε βάση αυτονομίας πιο να επιλέξω λέτε? Blackview bv2000 ή leagoo lead 5?

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι διαφορες ενος κινητου 32bit απο 64bit και εαν εχει σχεση ο επεξεργαστης και η ram με αυτο;

Φαντασου να εχεις μια εργασια να κανεις, και να εχεις στην διαθεση σου 32 εργατες, και ενας αλλος για την ιδια εργασια 64.

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να εχεις μια εργασια να κανεις, και να εχεις στην διαθεση σου 32 εργατες, και ενας αλλος για την ιδια εργασια 64.

Η φυσική κατάσταση και η "εξειδίκευση" των εργατών δε παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι να γελασουμε?Το Meizu M2 Note απο Ελλαδα στα 199 Ευρω απο μεγαλο καταστημα και οχι τα μικρομαγαζα του σκρουτζ (προφανως και δεν μιλαω για καιζερ και αλλα που φερνουν επωνυμα και εχουν μια χαρα εγγυηση,αλλα για κατι αλλα που φερνουν Κινεζικα και η εγγυηση ειναι σαν να το αγοραζεις εσυ απο Κινα) θεωρω πως ειναι κορυφαια επιλογη.

Με 60 Ευρω πανω απο την Κινεζικη τιμη εχεις 2 χρονια εγγυηση απο καταστημα με χρονια παρουσιας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Νεος στο foroum και ψαχνω ενα κινεζικο κινητο απο 130€~160€.Η μονες προυποθεσεις να ειναι 5,5inch και αξιοπιστο,τι προτεινετε?Καπου εβλεπα τα elephones αλλα εβλεπα οτι πολλοι ελεγαν για ελατωματικα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω να βρω ένα δίκαρτο κινητό (όχι smartphone) χωρίς android (σαν τα παλιά καλά κινητά) για τη μάνα μου. Στην Ελλάδα κυκλοφορούν κάποια μοντέλα. Ξέρετε αν μπορώ να βρω κάτι από Κίνα αφού με μια πρώτη έρευνα είδα ότι όλα τα κινέζικα μαγαζιά πουλούν smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω να βρω ένα δίκαρτο κινητό (όχι smartphone) χωρίς android (σαν τα παλιά καλά κινητά) για τη μάνα μου. Στην Ελλάδα κυκλοφορούν κάποια μοντέλα. Ξέρετε αν μπορώ να βρω κάτι από Κίνα αφού με μια πρώτη έρευνα είδα ότι όλα τα κινέζικα μαγαζιά πουλούν smartphones.

Έχει διάφορα σε μερικά sites.

π.χ

N88 GSM Dual Band Cell Phone 1.8 Inch Dual SIM

 

VKworld Diamond Z2 2.4inch TFT Color Display Screen Flip Rotation Cellphone Elder People Mobile Phone

 

Αλλά απ'την στιγμή που έχει φθηνά και στην Ελλάδα δεν πιστεύω να αξίζει τόσο η αγορά τους απο την Κίνα.

 

Με 60 Ευρω πανω απο την Κινεζικη τιμη εχεις 2 χρονια εγγυηση απο καταστημα με χρονια παρουσιας.

Μεγαλύτερη διαφορά έχει αλλά και πάλι για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με Κίνα και συν την εγγύηση είναι καλή η τιμή.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...