Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανένας τι ρόλο παίζει το LENOVO X2 ;;;
εχω διαβασει οτι ζεσταινεται παρα πολυ και τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με απλα λογια ρε παιδια στην κατηγορια δικαρτων με 2gb ram εως 5.5" και τιμη εως 200-220€ εκτος του Meizu M 1 Note υπαρχει αλλη προταση για αξιοπιστο τηλεφωνο με υποστηριξη σε αναβαθμισεις rom που να μην εχει σοβαρα θεματα σε μπαταρια.οθονη,καμερα? Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια ρε παιδια στην κατηγορια δικαρτων με 2gb ram εως 5.5" και τιμη εως 200-220€ εκτος του Meizu M 1 Note υπαρχει αλλη προταση για αξιοπιστο τηλεφωνο με υποστηριξη σε αναβαθμισεις rom που να μην εχει σοβαρα θεματα σε μπαταρια.οθονη,καμερα?

 

Jiayu S3 με 3 Giga ram

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εγω προσωπικα εχω βολευτει με καποιο Κινεζικο τα τελευταια δυο χρονια αλλα το φιλαρακι μου ενδιαφερεται για ενα που να εχει:

1. Οθονη 5 ιντσων κατα προτιμιση HD. (οχι FHD απαραιτητα)

2. Ram 2 η 3 GB.

3. Μπαταρια τουλαχιστον 2500mAh

4. Να ειναι δικαρτο και να παιρνει SD.

5. Mediatek επεξεργαστης αποκλειεται.

6. Να ειναι plug and play χωρις να χρειαζεται ROM και αναβαθμισεις γιατι ο φιλος δεν γνωριζει απο μοντιφιες αλλα ουτε κι εγω εχω διαθεση και χρονο.

7. 4G δεν μας ενδιαφερει.

8. Να βγαζει αξιοπρεπεις φωτο και βιντεο (επιπεδου κινητου εννοειται, οχι..Nikon..)

9. Να εχουν αξιοπρεπη ληψη οι κεραιες του.

Να ειναι γενικα αξιοπιστο και να μην κοστιζει πανω απο 300Ε.

Μηπως ζηταω το τελειο κινητο? Εστω..

Αν εχετε παρει κατι τετοιο θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας.

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα το honor 6 της huawei.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εγω προσωπικα εχω βολευτει με καποιο Κινεζικο τα τελευταια δυο χρονια αλλα το φιλαρακι μου ενδιαφερεται για ενα που να εχει:

1. Οθονη 5 ιντσων κατα προτιμιση HD. (οχι FHD απαραιτητα)

2. Ram 2 η 3 GB.

3. Μπαταρια τουλαχιστον 2500mAh

4. Να ειναι δικαρτο και να παιρνει SD.

5. Mediatek επεξεργαστης αποκλειεται.

6. Να ειναι plug and play χωρις να χρειαζεται ROM και αναβαθμισεις γιατι ο φιλος δεν γνωριζει απο μοντιφιες αλλα ουτε κι εγω εχω διαθεση και χρονο.

7. 4G δεν μας ενδιαφερει.

8. Να βγαζει αξιοπρεπεις φωτο και βιντεο (επιπεδου κινητου εννοειται, οχι..Nikon..)

9. Να εχουν αξιοπρεπη ληψη οι κεραιες του.

Να ειναι γενικα αξιοπιστο και να μην κοστιζει πανω απο 300Ε.

Μηπως ζηταω το τελειο κινητο? Εστω..

Αν εχετε παρει κατι τετοιο θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας.

Ευχαριστω

ZTE Nubia Z9 Mini και καθάρισες!

Edit : Κοίτα και το Huawei Honor 6.

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

Περιγραφεις το Coolpad F1 :lol::lol::lol:

 

Μονο στο Aliexpress πλεον σε νορμαλ τιμη (140$).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μονο στο Aliexpress πλεον σε νορμαλ τιμη (140$).

138 στο vickmall .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μονο στο Aliexpress πλεον σε νορμαλ τιμη (140$).

 

Εχω την εντυπωση οτι απο αυτο το κινητο η coolpad εχανε λεφτα ,και η ποιοτητα του σε σχεση με την τιμη του και το γεγονος οτι το εβγαλε εκτος παραγωγης ενω πουλαγε τρελα αυτο δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι απο αυτο το κινητο η coolpad εχανε λεφτα ,και η ποιοτητα του σε σχεση με την τιμη του και το γεγονος οτι το εβγαλε εκτος παραγωγης ενω πουλαγε τρελα αυτο δειχνει.

Το ότι το πουλάνε πάρα πολλοί στο ALI σημαίνει ότι δεν το έβγαλε εκτός παραγωγής ...

Και εάν πιστεύεις φίλε μου ότι και στην μισή τιμή εάν το πουλούσε θα έχανε, κάνεις μεγάλο λάθος. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για φίλο κινητάκι ως 5" ως 140 ευρώ περίπου

Με λίγο ψάξιμο έχω βρει Lenovo A806-Umi Hammer-Elephone P3000s

Δεν τον νοιάζει αν είναι δίκαρτο

Θα του έπαιρνα ένα coolpad F1 σαν το δικό μου αλλά και δεν βρήκα...και λέω να δοκιμάσω σε κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για φίλο κινητάκι ως 5" ως 140 ευρώ περίπου

Με λίγο ψάξιμο έχω βρει Lenovo A806-Umi Hammer-Elephone P3000s

Δεν τον νοιάζει αν είναι δίκαρτο

Θα του έπαιρνα ένα coolpad F1 σαν το δικό μου αλλά και δεν βρήκα...και λέω να δοκιμάσω σε κάτι άλλο

η lenovo ειναι εγγυηση.

umi και elephone συνηθως δειχνουν εντυπωσιακα χαρακτηριστικα,και μεγαλη απογοητευση σε οσους τα αγορασουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για φίλο κινητάκι ως 5" ως 140 ευρώ περίπου

Με λίγο ψάξιμο έχω βρει Lenovo A806-Umi Hammer-Elephone P3000s

Δεν τον νοιάζει αν είναι δίκαρτο

Θα του έπαιρνα ένα coolpad F1 σαν το δικό μου αλλά και δεν βρήκα...και λέω να δοκιμάσω σε κάτι άλλο

 

Το Elephone P6000 ειναι το κορυφαιο VFM αυτη τη στιγμη στα 115-119$ και ειναι εξαιρετικη για τα χρηματα της συσκευη.

Επειδη ομως ειναι για φιλο που φανταζομαι δεν ξερει απο Κινεζικα,για να μην σε κατηγορει σε ενδεχομενο μελλοντικο προβλημα (που μπορει να προκυψει,μπορει και να μην προκυψει) αμα του φερεις μια Κινεζικη μαρκα που δεν ξερει, παρε το Lenovo.Το θεωρω απο τα ασχημοτερα κινητα (οπως ολα τα Lenovo σχεδον) αλλα η ποιοτητα του ειναι δεδομενη.Θα του φερεις ενα μοντελο απο μια μαρκα κολοσσο σε εξαιρετικα χαμηλη τιμη για αυτα που προσφερει.Δεν θα μπορει να παραπονεθει.

Τελος,δες το Coolpad F1 απο aliexpress.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το ότι το πουλάνε πάρα πολλοί στο ALI σημαίνει ότι δεν το έβγαλε εκτός παραγωγής ...

Και εάν πιστεύεις φίλε μου ότι και στην μισή τιμή εάν το πουλούσε θα έχανε, κάνεις μεγάλο λάθος. :)

 

Λιγοι το εχουν σε στοκ ,εγω βρηκα με τα χιλια ζορια ενα τεμαχιο και το περιμενω ,ολοι οι αλλοι απλα το βαζουν στον τιτλο αλλα εχουν το plus μονο για αγορα.Αυτο με την μιση τιμη δεν το σχολιαζω καν :X

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μιση τιμη δεν το σχολιαζω καν :X

Όταν τα βγάζουν προσφορά κάτω από την μισή τιμή, μάλλον χάνουν και το κάνουν γιά την ψυχή του ... Μάο. Ακόμη και τότε, έχουν κέρδος επάνω από 100%.

Παράδειγμα τα iphone, τα οποία όταν βγαίνουν κάνουν 1000 ευρώ αλλά τα παίρνεις και με προσφορά στην μισή τιμή.

Και μην σπεύσεις να φέρεις αντιρρήσεις, γιατί ο αδελφός μου στην Αγγλία 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του πήρε το 5S 400 ευρώ ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο εχει σχεση με το markup της καθε χωρας και του καθε κατασκευαστη ,στα κινεζικα κινητα δεν ισχυει γιατι απλουστατα το markup ειναι εξαρχης χαμηλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδεια μπορει να μου πει καποιος αν ειναι αισθητη η διαφορα αναμεσα σε meizu m1 note και σε meizu mx4 ?

Eιμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο και δεν ξερω αν τα 60 -70 ευρω επιπλεον που εχει το mx4 αξιζουν?

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο κινεζικο μαγαζι για το ecoo e04 aurora plus;;;;;;;;;;; με καλη τιμη Edited by thepre913

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο κινεζικο μαγαζι για το ecoo e04 aurora;;;;;;;;;;; με καλη τιμη
vickmall.com :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ψαχνω κινητο για φιλο κατω απο 5 ιντσες, με μπατζετ εως 120 ευρω. χωρις να βγαζει προβληματα με ενδιαφερει να ειναι διοτι ειναι για δωρο. οποιος εχει να προτεινει κατι παρακαλω.....
Link to comment
Share on other sites

Για κάτω από 5", απροβλημάτιστο, το πρώτο που μου έρχεται είναι το ulefone be x. Δες επίσης το elephone g2, αν δε σε χαλάει η χαμηλή του ανάλυση. ...και τέλος το redmi 2 το οποίο έχω και όσο είναι στα χέρια μου δουλέυει τέλεια! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να αγοράσω ένα κινέζικο με 5 ίντσες FHD gorilla glass 3 οθονη,3 gb ram,64 bit επεξεργαστή,αλλά όσο πιό λεπτό γίνεται.

υπάρχει κάτι τέτοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να αγοράσω ένα κινέζικο με 5 ίντσες FHD gorilla glass 3 οθονη,3 gb ram,64 bit επεξεργαστή,αλλά όσο πιό λεπτό γίνεται.

υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-nubia-z9-mini

 

Δες και το Z7 mini, αλλα νομιζω ειναι 32 bit..

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-elephone-p3000s-3gb

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-63gb-16gb-copia

 

Ας με διορθωσει καποιος αν καποιο απο αυτα που προτεινω δεν ειναι 64ρι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...