Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mark σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ίσως θα ήταν καλό να υπήρχε ένας οδηγός ( τι είναι rooτ, τι θα πάρεις όταν παραγγείλεις απο Κίνα, update συνέπειες, rom etc) για νέους ενδιαφερόμενους για να μη γράφονται τα ίδια και τα ίδια. Καθότι άσχετος με τα smartphone και αρχίζω να ασχολούμαι τώρα, αν βρω χρόνο μπορεί να γράψω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το contacts+ .είναι το καλύτερο μάλλον

 

Το έχω βάλει αλλά δεν έχει επιλογή με πια κάρτα να στήλεις το μήνυμα. Το στέλνει πάντα από το σλοτ 1

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο to2c το εν λογω κινητο.Οι πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.Συσκευασια με τα δωρακια κομπλε,το κινητο ποιοτικο γρηγορο.Αλλα εχω ενα θεμα με τη επισημη εφαρμογη υπολοιπου της Wind για το F2G (και της Q).Οταν παω να την κατεβασω απο το Play Store μου λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη και δεν μου εχει καν την επιλογη Ληψη.Ετυχε σε κανεναν αυτο και πως το λυσατε?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Να πώ κ εγώ τις εντυπώσεις μου,αν και ελλειπείς,το παρήγγειλα για έναν συνάδελφο,αλλά σύντομα θα το πάρω κ εγώ.Τα θετικά είναι γνωστά,γρήγορο,αρκετά καλή η rom του minideal,η οθόνη καλή,και η φωτογραφία,τα αρνητικά είναι ένα ψιλοθέμα με το touch,κάποιες φορές αλλού πατάς και άλλο γίνεται,όχι κάτι σοβαρό όμως,και η ένταση του ενσωματωμένου ακουστικού, μου φάνηκε χαμηλή στις κλήσεις(το δοκίμασα και με cosmote και με vodafone.)Το WiFi μια χαρά,από 3g μόνο μια wind δοκίμασα,πολύ χαμηλές ταχύτητες(μέσα σε πόλη κιόλας,στην Πάτρα).Ίσως να φταίει και η εταιρεία.

Γενικά πάντως για τα χρήματα του είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή!

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε αυτό.

Τι επιλογες εβαλες?Γιατι κλεινει η εφαρμογη κατα αμεσως μολις πατησω activate.

http://i.imgur.com/0QFNZ61.png

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Phone, galaxy S3, και Greece. Τώρα στο άλλο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω vodafone, αλλά δεν βγάζει άλλη εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ Mark_K!Λυθηκε το προβλημα!Ο κεφτες δεν ειχα ανοιχτο το WiFi και γι αυτο εκλεινε!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι και εγω κατοχος ενος a760 πολυ καλο κινητο και αρκετα γρηγορο. πηρα και ενα δευτερο για ενα φιλο που του αρεσε παρα πολυ. το δικο μου το εχω περιπου 2 μηνες απ' την αρχη σχεδον μου εβγαλε ενα προβλημα στο touch οταν πιεζεις το μενου δεν ανταποκρινεται εχω ανεβασει και σχετικο βιντεο
οταν το γυριζω πλαγια δουλευει κανονικα. εστειλα e-mail στον κινεζο χτες αλλα κανει τον κινεζο μεχρι σημερα :lol:.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει ένα θέμα με το touch. Το δικό μου ήταν όπως αυτό που δείχνει στο βίντεο, και ακόμα χειρότερα όταν πέρασα το custom updated λογισμικό. Όταν το επανέφερα στο παλιό δουλεύει σχεδόν ρολόι. Είναι σαν να θέλει ενός είδους calibration η οθόνη. Μακάρι να βρισκόταν κάποιος τρόπος να γίνει αυτό...
Link to comment
Share on other sites

το κανεις extract αυτο και απλα πατας το A760_点我刷机.cmd

 

φυσικα εχεις συνδεση το κινητο με ενεργοποημενο το debug...περιμενεις μερικα λεπτα και εισαι ετοιμος

πηρα χτεσ ενα α760 ,με ρομ και στα ελληνικα .εκανα τη βλακεια και κατεβασα την καινουρια ρομ και ετσι τωρα εχω μονο κινεζικα και αγγλικα και δεν εχω και το google play.εχω διαβασει απο το πρωι τις οδηγιεσ σασ αλλα δεν μου εγκαθιστα την παλαια ρομ.εχω κανει τα εξης.

1 . εχω κατεβασει το adb driver installer το εχω εγκαταστησει ,βλεπει το τηλ .και ειναι οκ

2.εχω κατεβασει τη ρομ A760_1_S_2_001_0824.7z

3 την εχω αποσυμιεσει

4 συνδεω το τηλ με τον υπολογιστη , εχω μαρκαρει το usb debug mode ,to mass storage ,

5 παταω να εκτελεστει το α760.cmd ξεκιναει σε περιβαλλον dos ,ζηταει να πατησω εντερ ,γραφει κατι κινεζικα ,ξανα εντερ και μετα με βγαζει εξω και δεν εχει γινει τιποτα.

παρακαλω βοηθηστε με που κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει ένα θέμα με το touch. Το δικό μου ήταν όπως αυτό που δείχνει στο βίντεο, και ακόμα χειρότερα όταν πέρασα το custom updated λογισμικό. Όταν το επανέφερα στο παλιό δουλεύει σχεδόν ρολόι. Είναι σαν να θέλει ενός είδους calibration η οθόνη. Μακάρι να βρισκόταν κάποιος τρόπος να γίνει αυτό...

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει πολύ υποστήριξή εκτός lenovo, όπως κάποια άλλα, αν είχαν ασχοληθεί οι της xda πιστεύω θα είχαν λυθεί τα προβλήματα με την οθόνη και τον ήχο του ακουστικού

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν μερικές μέρες το δικό μου και πραγματικά έχω να πω ότι είναι μια εξαιρετική Value For Money επιλογή.

 

+ Πολύ καλό πακετάρισμα

+ Καλή ποιότητα κατασκευής

+ Ευκρίνεια οθόνης

+ Πολύ καλή ROM

- Μικρή απόκλιση κεντραρίσματος στην επιφάνεια αφής

 

Με μόλις 91 ευρώ τιμή (minideal) το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι εχει 4gb αποθηκευτικου χωρου ποσα απο αυτα ειναι για εφαρμογες?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν μερικές μέρες το δικό μου και πραγματικά έχω να πω ότι είναι μια εξαιρετική Value For Money επιλογή.

 

+ Πολύ καλό πακετάρισμα

+ Καλή ποιότητα κατασκευής

+ Ευκρίνεια οθόνης

+ Πολύ καλή ROM

- Μικρή απόκλιση κεντραρίσματος στην επιφάνεια αφής

 

Με μόλις 91 ευρώ τιμή (minideal) το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Ο ήχος του ακουστικού πως είναι;

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

πηρα χτεσ ενα α760 ,με ρομ και στα ελληνικα .εκανα τη βλακεια και κατεβασα την καινουρια ρομ και ετσι τωρα εχω μονο κινεζικα και αγγλικα και δεν εχω και το google play.εχω διαβασει απο το πρωι τις οδηγιεσ σασ αλλα δεν μου εγκαθιστα την παλαια ρομ.εχω κανει τα εξης.

1 . εχω κατεβασει το adb driver installer το εχω εγκαταστησει ,βλεπει το τηλ .και ειναι οκ

2.εχω κατεβασει τη ρομ A760_1_S_2_001_0824.7z

3 την εχω αποσυμιεσει

4 συνδεω το τηλ με τον υπολογιστη , εχω μαρκαρει το usb debug mode ,to mass storage ,

5 παταω να εκτελεστει το α760.cmd ξεκιναει σε περιβαλλον dos ,ζηταει να πατησω εντερ ,γραφει κατι κινεζικα ,ξανα εντερ και μετα με βγαζει εξω και δεν εχει γινει τιποτα.

παρακαλω βοηθηστε με που κανω λαθος ?

 

 

Λεβέντη μου είδα το pm σου μόλις τώρα.

Τα βήματα που περιγράφεις είναι σχεδόν σωστά.

 

Μερικές παρατηρήσεις μόνο θα κάνω.

 

Οι drivers που λες δεν ξέρω αν είναι για το κινητό μας και ούτε που τους βρήκες.

Θα σου πρότεινα να τους απεγκαταστήσεις και να βάλεις αυτούς που δίνει η lenovo για σιγουριά.

Για να μην ψάχνεις, πάρε τους από ΕΔΩ .Το αποσυμπιέζεις και τρέχεις το msi αρχείο.

 

Θα πρέπει να τερματίσεις κάθε adb διεργασία που εκτελείται στο παρασκήνιο πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία.

Αν δε γνωρίζεις, απλά κάνε ένα restart το pc και ξεκίνα μετά.

 

To turn on USB storage δεν το πατάς.Το ορθογώνιο γκρι "κουμπί" εννοώ στην οθόνη που βγάζει το κινητό μόλις το συνδέεις στο pc.

 

Τη ROM που λες δεν την έχω, αλλά υποθέτω πως για να τρέχεις cmd ή bat αρχείο θα είναι με fastboot η διαδικασία.

Οπότε θα εγκαθιστά τα partitions ένα ένα. Αν μπορείς στείλε μου το αρχείο αυτό να το κοιτάξω.

 

Να είσαι σίγουρος πως δεν έχεις κάποιο firewall που "κόβει" το adb περιμένοντας έγκριση.

 

Όταν αποσυμπίεσες τη ROM, θα πρέπει να έχεις ένα φάκελο που περιέχει κάποια αρχεία. Γράψε μου ποια είναι αυτά.

Κανονικά, θα πρέπει να μπει η ROM χωρίς πολλά πολλά εάν όλα τα παραπάνω είναι σωστά.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Alphadog ειχες πει οτι ειχες πειραξει λιγο την updated ρομ και τον dialer κ.λ.π.παιζει να ανεβασεις την ρομ ή και μονο τον παραμετροποιημενο dialer? :-)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Α760 εδώ και ένα μήνα.

Μόνο καλά λόγια έχω αλλά σίγουρα οι περισσότεροι το ξέρετε.

Το μόνο που με προβληματιζε ήταν η q sim που είναι το βασικό μου νούμερο.

Με την αντικατάσταση της με μια νέα από ένα κατάστημα wind το πρόβλημα λύθηκε.

A760_1_S_2_001_0099_130427 είναι η ROM της συσκευής μου.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Α760 εδώ και ένα μήνα.

Μόνο καλά λόγια έχω αλλά σίγουρα οι περισσότεροι το ξέρετε.

Το μόνο που με προβληματιζε ήταν η q sim που είναι το βασικό μου νούμερο.

Με την αντικατάσταση της με μια νέα από ένα κατάστημα wind το πρόβλημα λύθηκε.

A760_1_S_2_001_0099_130427 είναι η ROM της συσκευής μου.

 

Και εγώ έχω q και δεν δουλεύει στο σλοτ1. Η λύση είναι να την βάλεις στο σλοτ2 και ησύχασες.

Υπάρχουν κάποιες ρομ που το επιτρέπουν αυτό αλλά δημιουργούνται περισσότερα προβλήματα από αυτό που λύνεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω q και δεν δουλεύει στο σλοτ1. Η λύση είναι να την βάλεις στο σλοτ2 και ησύχασες.

Υπάρχουν κάποιες ρομ που το επιτρέπουν αυτό αλλά δημιουργούνται περισσότερα προβλήματα από αυτό που λύνεις.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα και ελπίζω να μην δω.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει υποστήριξη για κάτι τέτοιο δυστυχώς.

 

Αυτό υποθέτω και εγώ. Κρίμα για rooted τηλέφωνο. Θα το παλέψω και άλλο. Όποιος τα καταφέρει ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Alphadog ειχες πει οτι ειχες πειραξει λιγο την updated ρομ και τον dialer κ.λ.π.παιζει να ανεβασεις την ρομ ή και μονο τον παραμετροποιημενο dialer? :-)

 

Ναι αδερφέ, θα το κάνω.

Απλά είμαι λίγο στριμωγμένος από χρόνο. Το καταλαβαίνεις από τις απαντήσεις μου πιστεύω. :lol::lol::lol:

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...