Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στο aftership μου βγαζει

 

Jan 24, 2014

12:00 am

Item in conta IPSElta Courier

IPS

 

εφτασε ελλαδα?? να το περιμενω μεσα στην βδομαδα??? :wacko:

Δοκίμασε να κοιτάς απο εδώ: http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

Όταν φτάσεις Ελλάδα θα δεις να λέει ότι είναι στο αεροδρόμιο.

 

όχι φίλε,ποια rom φοράς;

Στα settings-> Version Infos λέει:

Build Number

A850_23.10.2013_RUS_by_linerty

 

Έτοιμο με root, και google-play από minideal το πήρα...

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω ρε παιδιά.Έχω τρελό battery drain και δεν μπορώ να καταλάβω από που είναι...Έχω βάλει κάποια screenshots μπας και κάποιος ξέρει να μου πεί κάτι.

 

Βάλε το Battery Doctor Χρυσόστομε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Battery Doctor Χρυσόστομε.

 

Το έχω βάλει Γιώργο.Δε ξέρω δεν μπορώ να καταλάβω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδιά.Έχω τρελό battery drain και δεν μπορώ να καταλάβω από που είναι...Έχω βάλει κάποια screenshots μπας και κάποιος ξέρει να μου πεί κάτι.
Δοκίμασε να ξαναβάλεις την αρχική Rom (νομίζω κάπου διάβασα ότι έχεις πάει σε 123)

 

Έχει κανείς δοκιμάσει MIUI? http://en.miui.com/thread-2651-1-1.html

(κάπου διάβασα πως η έκδοση 4.1.19 δεν έχει Ελληνικά ενώ η 4.1.17 έχει)

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναβάλεις την αρχική Rom (νομίζω κάπου διάβασα ότι έχεις πάει σε 123)

 

Έχει κανείς δοκιμάσει MIUI? http://en.miui.com/thread-2651-1-1.html

(κάπου διάβασα πως η έκδοση 4.1.19 δεν έχει Ελληνικά ενώ η 4.1.17 έχει)

 

η αρχική ρομ δεν αξίζει...όλοι ην 123 φοράμε γιαυτό και ρωτάω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Chrisostome εάν θέλεις έχω δεύτερη μπαταρία καινούργια για να το τεσταρεις μήπως και είναι αυτό.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Chrisostome εάν θέλεις έχω δεύτερη μπαταρία καινούργια για να το τεσταρεις μήπως και είναι αυτό.

 

έχω βάλει την Feipushi που είναι 2900mAh...Θα την αφήσω λίγες μέρες ακόμα και μετά θα ξαναβάλω την δική του.Βέβαια και με αυτή νεράκι έφευγε...

Αν έχω καταλάβει καλα,δεν μπαινει συνέχεια σε deep sleep αλλά δεν βλέπω ποια εφαρμογή το κάνει αυτό.έχω τις ίδιες ακριβώς με το πρώτο 850 που είχα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την Feipushi που είναι 2900mAh...Θα την αφήσω λίγες μέρες ακόμα και μετά θα ξαναβάλω την δική του.Βέβαια και με αυτή νεράκι έφευγε...

Αν έχω καταλάβει καλα,δεν μπαινει συνέχεια σε deep sleep αλλά δεν βλέπω ποια εφαρμογή το κάνει αυτό.έχω τις ίδιες ακριβώς με το πρώτο 850 που είχα.

Στο 1ο που ειχες υπηρχε παρομοιο θεμα με την μπαταρια του φιλε μου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την Feipushi που είναι 2900mAh...Θα την αφήσω λίγες μέρες ακόμα και μετά θα ξαναβάλω την δική του.Βέβαια και με αυτή νεράκι έφευγε...

Αν έχω καταλάβει καλα,δεν μπαινει συνέχεια σε deep sleep αλλά δεν βλέπω ποια εφαρμογή το κάνει αυτό.έχω τις ίδιες ακριβώς με το πρώτο 850 που είχα.

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή και άφησε το τηλέφωνο από τα χέρια σου 5-10 λεπτά, μετά τσέκαρε τους χρόνους που σου γράφει και αν μπαίνει σε sleep https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο που ειχες υπηρχε παρομοιο θεμα με την μπαταρια του φιλε μου?

Αν θυμάμαι καλά όχι.

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή και άφησε το τηλέφωνο από τα χέρια σου 5-10 λεπτά, μετά τσέκαρε τους χρόνους που σου γράφει και αν μπαίνει σε sleep https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy&hl=el

θα το δοκιμάσω.Αν δε μπαίνει τι κάνουμε;

 

edit

ακούω γνώμες.

έβαλα και μια δεύτερη.φαίνεται ότι δουλεύει ψηλά το κινητό...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αφου μπαινει σε deep sleep καποια/ες εφαρμογη/ες κανουν τη ζημια. Και τα προηγουμενα ss που ανεβασες δειχνουν οτι μπαινει σε deep sleep.

Δες τη λειτουργεια δικτυου 2g-3g, αν δεν χρειαζεσε το 3g για να σερφαρεις στο ιντερνετ να το γυρνας σε 2g

Δες μηπως εχεις ανοικτο το gps και τσεκαρε και το go weather [καλα αυτο το go weather θα το εστελνα σε αλλη παραλια (διαγραφη), υπαρχουν και καλυτερα ] καθε ποση ωρα κανει ανανεωση.

Εχεις GO Launcher (:cry:) ? δοκιμασε καποιον αλλο πχ apex ή nova

Απενεργοποιησε αν δεν χρειαζεσε τους αυτοματους συγχρονισμους > ρυθμισεις > google> λογαριασμοι >

Με τo titanium backup pro μπορεις να μετατρεψεις εφαρμογες συστηματος σε εφαρμογες χρηστη, αν δεν εχεις την εκδοση pro μπορεις να το κανεις με αυτη τη δωρεαν εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.systemappmover&hl=el ή να τις διαγραψεις και να της κατεβασεις απο το play , σκοπος ειναι να μετατρεψεις καποιες εφαρμογες συστηματος σε εφαρμογη χρηστη και μετα να της βαλεις στη λιστα του Greenify

Κανε αυτες της εφαρμογες εφαρμογες χρηστη gmail - google+ - youtube - facebook - messenger - hangouts , αν για εσενα καποια απο αυτες τις εφαρμογες ειναι βασικη μην την βαλεις στη λιστα του Greenify, προσωπικα εχω βαλει πολλες εφαρμογες στη λιστα που δεν ειναι βασικες για τη λειτουργια του τηλεφωνου ;)

 

Πριν κανεις οτιδηποτε να παρεις backup ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτική απάντηση θα σου δώσω αύριο!ευχαριστώ για το χρόνο σου!Τώρα όμως πρέπει να πάω και γω σιγά σιγά σπίτι και να πάω για νανάκια!!:lol:

 

EDIT

τα έκανα αυτά φίλε μου Karthan!μπορώ να πω ότι πάει καλύτερα,βέβαια το έχω σκίσει με το clash of clans...

θα δείξει τι ψάρια πιάνει το βράδυ που θα το βάλω για φόρτιση.Τι άλλες εφαρμογές μπορώ να κάνω users αντί για sustem χωρίς να υπάρχει θέμα;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο Linerty έχει κυκλοφορήσει update για την rom s121.Απο τις αρχές του μήνα βέβαια,αλλά εγώ τώρα το είδα...

Παίζει να την δοκιμάσω τις επόμενες μέρες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πατσακι για την μπαταρια στο Ρωσσικο φορουμ το ειδες Χρυσοστομε;

http://lenovo-forums.ru/topic/3647-patch-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-a850/

 

μηπως και κανει για την περιπτωση σου;

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πατσακι για την μπαταρια στο Ρωσσικο φορουμ το ειδες Χρυσοστομε;

http://lenovo-forums.ru/topic/3647-patch-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-a850/

 

μηπως και κανει για την περιπτωση σου;

 

Αυτό αλλάζει μόνο το εικονίδιο ρε αγόραρε.

Άσχετο,αλλά όταν φορτίζει το cpy spy μένει κολλημένο στο 1gHz..:wacko:

Εκανα αυτά που λέει ο Karthan και ελπίζω να δω αποτελέσματα.Σήμερα το απογευμα βασικά τα έκανα αλλά δε μπορώ να πω με σιγουριά καθώς έπαιζα,οπότε η μπαταρία θα με χαιρετούσε έτσι κ αλλιώς!:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βρεις λυση γιατι τραβηξες ταλαιπωρια :)

 

Με την ευκαιρια του ποστ μου δες και το μενου> ρυθμισεις > google > ρυθμισεις τοποθεσιας , αν δεν το χρειαζεσε απενεργοποιησε το.

Κανε και τους ''χαρτες'' της google εφαρμογη χρηστη και βαλε τους στη λιστα του Greenify ;) προσωπικα τους πεταξα στα λιονταρια (σκουπιδια) :lol:;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παλι σημερα το πρωι τα ιδια.απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 7 εχει πεσει 15 τις εκατο η μπαταρια....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το τηλέφωνο που σας έλεγα του γαμπρού μου που είχε σήμα αλλά δεν έπαιρνε ούτε δέχονταν κλήσεις .Μου ήρθε χθες και διαπίστωσα πως δεν είχε ΙΜΕΙ .Δεν ξέρω εάν δεν είχε από την αρχή η αφού πέρασα την ρομ 123 .Ξαναπέρασα λοιπόν την ρομ και φυσικά δεν υπήρχε πάλι ΙΜΕΙ .Ο μόνος τρόπος εύκολος για να το περάσω από όσους έψαξα ήταν μέσο τοθ Mtk droid tools .Θα συνδέσετε το τηλέφωνο σας ανοιχτό με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και εκεί θα πρέπει να προσέξετε πως για να σας περάσει το ΙΜΕΙ πρέπει να επιλέξετε πρώτα να το κάνετε root μέσω αυτού του προγράμματος .Δεν έχει σημασία εάν είναι root η συσκευή ,πρέπει να το ξανακάνετε ! Μετά απλά επιλεγείς το κουτάκι που που λέει ΙΜΕΙ και δίνεται τον 15 ψηφίο αριθμό που θέλετε και πατάτε οκ .Reboot και είστε έτοιμοι
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το τηλέφωνο που σας έλεγα του γαμπρού μου που είχε σήμα αλλά δεν έπαιρνε ούτε δέχονταν κλήσεις .Μου ήρθε χθες και διαπίστωσα πως δεν είχε ΙΜΕΙ .Δεν ξέρω εάν δεν είχε από την αρχή η αφού πέρασα την ρομ 123 .Ξαναπέρασα λοιπόν την ρομ και φυσικά δεν υπήρχε πάλι ΙΜΕΙ .Ο μόνος τρόπος εύκολος για να το περάσω από όσους έψαξα ήταν μέσο τοθ Mtk droid tools .Θα συνδέσετε το τηλέφωνο σας ανοιχτό με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και εκεί θα πρέπει να προσέξετε πως για να σας περάσει το ΙΜΕΙ πρέπει να επιλέξετε πρώτα να το κάνετε root μέσω αυτού του προγράμματος .Δεν έχει σημασία εάν είναι root η συσκευή ,πρέπει να το ξανακάνετε ! Μετά απλά επιλεγείς το κουτάκι που που λέει ΙΜΕΙ και δίνεται τον 15 ψηφίο αριθμό που θέλετε και πατάτε οκ .Reboot και είστε έτοιμοι

 

Καταστημα αγορας?Μου κανε εντυπωση να μην υπηρχε το ΙΜΕΙ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταστημα αγορας?Μου κανε εντυπωση να μην υπηρχε το ΙΜΕΙ.

 

Κι εγώ εκπλήσσομαι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από το minideals το πηρά αλλά δεν πρόσεξα εάν δεν είχε ΙΜΕΙ από όταν το πήρα η έγινε κάτι κατά το πέρασμα της ρομ . ΙΜΕΙ δεν είχε η συσκευή, στο κουτί τον είχε τον αριθμό :) .Πάντως λύνεται πολύ εύκολα τα πρόβλημα άλλα είναι μια διαδικασία που θα πρέπει να επαναλαμβάνει κάποιος κάθε φορά που φλασάρει την ρομ του .
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το τηλέφωνο που σας έλεγα του γαμπρού μου που είχε σήμα αλλά δεν έπαιρνε ούτε δέχονταν κλήσεις .Μου ήρθε χθες και διαπίστωσα πως δεν είχε ΙΜΕΙ .Δεν ξέρω εάν δεν είχε από την αρχή η αφού πέρασα την ρομ 123 .Ξαναπέρασα λοιπόν την ρομ και φυσικά δεν υπήρχε πάλι ΙΜΕΙ .Ο μόνος τρόπος εύκολος για να το περάσω από όσους έψαξα ήταν μέσο τοθ Mtk droid tools .Θα συνδέσετε το τηλέφωνο σας ανοιχτό με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και εκεί θα πρέπει να προσέξετε πως για να σας περάσει το ΙΜΕΙ πρέπει να επιλέξετε πρώτα να το κάνετε root μέσω αυτού του προγράμματος .Δεν έχει σημασία εάν είναι root η συσκευή ,πρέπει να το ξανακάνετε ! Μετά απλά επιλεγείς το κουτάκι που που λέει ΙΜΕΙ και δίνεται τον 15 ψηφίο αριθμό που θέλετε και πατάτε οκ .Reboot και είστε έτοιμοι
Στο προγραμματάκι Mobileuncle Tools έχει μια επιλογή IMEI Backup - Restore... αν υπάρχει πρόβλημα όταν αλλάζει η rom, μπορεί να απλοποιεί πολύ τα πράγματα.

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα βγαίνουν τελευταία ρε παιδιά.. :wacko: Και περιμένω την συσκευή..

Aυτα ειναι απο software βρε,απο hardware να μην ειναι........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα βγαίνουν τελευταία ρε παιδιά.. :wacko: Και περιμένω την συσκευή..

 

ποσο καιρο την περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...