Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@roberto_30

Φιλε μου σε τι pc πας να τους περασεις,με τι λειτουργικο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι παλευεις;

εκανες εγκατασταση τους drivers και παλι δεν δουλευει;

 

Μου βγάζει από το device manager οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του driver για το κινητό

 

Θα το δοκιμάσω και στο λαπτοπ παλι με XP

 

Kostas11 με XP πάω να τα περάσω, κανόνικά δεν θα έπρεπε να έχω πρόβλημα. Προφανώς κάποιο λάθος κανω εγώ

Edited by roberto_30
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο....μέχρι και κάτι μπακατέλες που έχω άναβε...Δε βαριέσαι!!!!:lol::p

 

γινεται κατι γι αυτο;

θελει να το ψαξουμε και αυτο να βγαλουμε καμια ακρη :lol:

 

παντως στις ρυθμισεις στο light settings εχει επιλογες μονο για αναπαντητες και για τα μηνυματα

μονο με κανενα app απο το play store αν γινει κατι

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει από το device manager οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του driver για το κινητό

 

Θα το δοκιμάσω και στο λαπτοπ παλι με XP

 

Kostas11 με XP πάω να τα περάσω, κανόνικά δεν θα έπρεπε να έχω πρόβλημα. Προφανώς κάποιο λάθος κανω εγώ

 

Σβησε οτι εχεις περσαει,και ξανα καντο απο την αρχη.Περνα 1α τους drivers.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

γινεται κατι γι αυτο;

θελει να το ψαξουμε και αυτο να βγαλουμε καμια ακρη :lol:

 

παντως στις ρυθμισεις στο light settings εχει επιλογες μονο για αναπαντητες και για τα μηνυματα

μονο με κανενα app απο το play store αν γινει κατι

 

θα σε γελάσω δε το έψαξα....πιστεύω θα γίνεται,αλλά να σου πω,βαριέμαι να το ψάξω κιόλας!:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελάσω δε το έψαξα....πιστεύω θα γίνεται,αλλά να σου πω,βαριέμαι να το ψάξω κιόλας!:lol:

 

Εαν σε μνμτα και κλησεις ειναι οκ αστο αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε μνμτα και κλησεις ειναι οκ αστο αυτο.:)

Ναι σε αυτά είναι μια χαρά.Εντάξει δεν καίγομαι κιόλας....

 

 

Πάμε παρακάτω.το φόρτισα πάλι σήμερα το βράδυ.

Το έβγαλα απο τη μπρίζα και μέσα σε 2 ώρες είχε πέσει 9% χωρίς να έχω κάνει τίποτα(κοιμόμουν).

Το wake lock detector μου βγάζει αυτά:

τι μπορεί να παίζει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω το battery doctor και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτονομια.... Κατι αλλο τωρα, αυτα τα ακουστικα λετε να κανουνε? Λειτουργιες απο κουμπια δεν θα δουλευουν σιγουρα... Απλα δεν ξερω αν ακουγεται ηχος ή οχι....
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι γιατί πέφτει τόσο πολύ χωρίς να κάνω τίποτα....

και γενικά παρατηρώ ότι φεύγει νερό η μπαταρία μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

λοιπον Χρυσοστομε υπαρχει ενα πατσακι που το χρησιμοποιουν οι χρηστες του zte v889s που εχουν το ιδιο ακριβως προβλημα με θεαματικα αποτελεσματα

το χρησιμοποιησα και εγω σε ενα zte που σεταρα χθες για συγγενικο μου προσωπο και οντως κανει δουλεια

δεν ξερω αν δουλεψει και στο δικο μας που εχει ιδιο τυπο επεξεργαστη

δες εδω στο νημα του zte v889s http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371196&page=21

απο εδω κατεβαζεις https://www.dropbox.com/s/kddd0x7pkzgqcer/NewBOOT.zip

το βαζεις οπως ειναι ζιπαρισμενο στην sd και το φλασαρεις απο την cwm

αν θες και εχεις την τολμη δοκιμαζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω το battery doctor και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτονομια.... Κατι αλλο τωρα, αυτα τα ακουστικα λετε να κανουνε? Λειτουργιες απο κουμπια δεν θα δουλευουν σιγουρα... Απλα δεν ξερω αν ακουγεται ηχος ή οχι....

 

Edit ξεχασα το λινκ :)

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Για μουσικη δεν πολυ λενε. Εχω τωρα αυτα του s4 αλλα λεω να τα παρω για καβαντζα, καθως χαλανε ευκολα και τα εχει σε πολυ καλη τιμη
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Edit ξεχασα το λινκ :)

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

 

Νομίζω πως όχι... Ψάξτο λίγο. Λέει κάτω κάτω "Συμβατό μόνο με τις συσκευές Xperia Sony Ericsson (όχι τις SONY) και με Iphone/Ipad (μόνο ακοή, όχι μικρόφωνο)". Τα Sony Ericsson είχαν το παλιό βύσμα. Τα καινούρια κινητά έχουν όλα το ίδιο πλέον (Sony, Samsung)...

Και αν δεις και απο κάτω ένας τύπος γράφει: "Καλό αλλά δεν δουλεύει με το S4 μου." , άρα λογικά ούτε με το Lenovo A850.

 

Εγώ για να μην αγοράσω κάτι που δεν θα δουλεύει θα κοιτούσα Samsung ακουστικά ή συμβατά με Samsung...

Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας φωτίσει :)

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

Με το που αφησα το κινητο 15-30 λεπτα στο κρυο (κοντα στους 0 βαθμους) μου ξαναεκανε τα νουμερα με την οθονη.... Οταν το βαζω στην ζεστη στρωνει κατευθειαν... Hardware ειναι το προβλημα παιδια...

Κριμα που το συνηθισα και μου αρεσε, αλλα μαλλον θα το δωσω...

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα με την αλλαγή ringtone?

Όποτε πάω να αλλάξω κρασάρουν οι ρυθμίσεις και αν ορίσω ήχο με κάποια άλλη εφαρμογή απλά δεν παίζει :P

Phones:

- A850 - Waiting for a Cyanogenmod!

- Xperia X8 - A phone Legend

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

λοιπον Χρυσοστομε υπαρχει ενα πατσακι που το χρησιμοποιουν οι χρηστες του zte v889s που εχουν το ιδιο ακριβως προβλημα με θεαματικα αποτελεσματα

το χρησιμοποιησα και εγω σε ενα zte που σεταρα χθες για συγγενικο μου προσωπο και οντως κανει δουλεια

δεν ξερω αν δουλεψει και στο δικο μας που εχει ιδιο τυπο επεξεργαστη

δες εδω στο νημα του zte v889s http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371196&page=21

απο εδω κατεβαζεις https://www.dropbox.com/s/kddd0x7pkzgqcer/NewBOOT.zip

το βαζεις οπως ειναι ζιπαρισμενο στην sd και το φλασαρεις απο την cwm

αν θες και εχεις την τολμη δοκιμαζεις :)

Αν κατάλαβα καλά,αυτό έχει να κάνει με το ποσοστό ένδειξης της μπαταρίας και όχι με την αυτονομία της.

Εσας απο μπαταρία πως παει;

 

edit μην το δοκιμάσετε....

 

Άλλο και τούτο πάλι...αφού ξαναφάσαρα την ρομ,πήγα να περάσω και το cwm και δεν το περνάει...απλά μου κάνει το recovery στα αγγλικά.Για να σας προλάβω χρησιμοποιώ το σωστό αρχείο.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το που αφησα το κινητο 15-30 λεπτα στο κρυο (κοντα στους 0 βαθμους) μου ξαναεκανε τα νουμερα με την οθονη.... Οταν το βαζω στην ζεστη στρωνει κατευθειαν... Hardware ειναι το προβλημα παιδια...

Κριμα που το συνηθισα και μου αρεσε, αλλα μαλλον θα το δωσω...

 

Δοκίμασες να στείλεις κανένα μαιλ στο κατάστημα που το πήρες να δούμε τι θα πουν για αυτό το πρόβλημα??

Στα βιβλία του τι όρια θερμοκρασιών λειτουργίας δίνει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο aftership μου βγαζει

 

Jan 24, 2014

12:00 am

Item in conta IPSElta Courier

IPS

 

εφτασε ελλαδα?? να το περιμενω μεσα στην βδομαδα??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα με την αλλαγή ringtone?

Όποτε πάω να αλλάξω κρασάρουν οι ρυθμίσεις και αν ορίσω ήχο με κάποια άλλη εφαρμογή απλά δεν παίζει :P

όχι φίλε,ποια rom φοράς;

παιδια στο aftership μου βγαζει

 

Jan 24, 2014

12:00 am

Item in conta IPSElta Courier

IPS

 

εφτασε ελλαδα?? να το περιμενω μεσα στην βδομαδα??? :wacko:

 

έτσι όπως το έχεις γράψει δεν βγάζουμε άκρη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να στείλεις κανένα μαιλ στο κατάστημα που το πήρες να δούμε τι θα πουν για αυτό το πρόβλημα??

Στα βιβλία του τι όρια θερμοκρασιών λειτουργίας δίνει?

 

To to2c που ξερει το προβλημα δεν εχει ιδεα.... Μου ειχε στειλει μια ρωσικη ρομ που προσκαιρα το ελυσε. Μετα περασα την s123 που φορανε σχεδον ολοι και δουλευε ρολοι... 1η φορα μου το ξαναεκανε οταν πηγα για σκι και 2η χθες που εκανε κρυο και το ξεχασα εξω... Στα βιβλια δεν αναφερει κατι για θερμοκρασιες απο οσο ξερω....

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

http://s12.postimg.org/9okt6zti5/kinito.png

καλύτερα τώρα??? :p

 

ταξιδεύει ακόμα...τσέκαρε τις ημερομηνίες δει είναι με την σειρά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε παιδιά.Έχω τρελό battery drain και δεν μπορώ να καταλάβω από που είναι...Έχω βάλει κάποια screenshots μπας και κάποιος ξέρει να μου πεί κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο θα κανω καποια στιγμη και αν κατι παει στραβα το πολυ πολυ ξαναπερναω την ρομ απο την αρχη

αλλα θα περιμενω λιγο καιρο μπας και βρεθει καμια λυση και γλυτωσω απο αυτη την φασαρια

επι τη ευκαιρια καλοριζικο και το κινητο σου :)

Λοιπόν κάπως έτσι είχα ξεκινήσει και εγώ γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα η εφαρμογή του Lenovo με τα κινέζικα .Είχα βρει και το contact +που μου ψιλοέκανε αν και στα μηνύματα δεν υποστήριζε αποστολή μηνύματος από όποια κάρτα ήθελα .Έσβησα το Lenovo manager αλλά συνέχιζαν οι εισερχόμενες κλίσεις να έρχονται από αυτόν το manager οπότε μετά μπήκα στις εφαρμογές έσφαξα και κάνα δυο προγράμματα διαχείρισης κλήσεων θεωρώντας πως θα τις κάνει το νέο πρόγραμμα αλλά μάταια .Από όσο μπόρεσα να καταλάβω διαβαζόντας και πειραματιζόμενος , στην συγκεκριμένη ρομ το πρόγραμμα αυτό είναι το πηγαίο δηλαδή ουσιαστικά έχουν πάρει τον κώδικα τις android και τον έχουν τροποποιήσει με το δικό τους skin και ότι άλλο χρειαζόταν .Ελπίζω φυσικά να είμαι λάθος και να μπορούμε να φορέσουμε έναν default .Και έτσι μετά έγινα ο πρώτος που δοκίμασε τις 3 τότε διαθέσιμες ρομ διότι τελεφουνκεν καπουτ !Σε καλό μας βγήκε βέβαια .Αύριο θα έχω το κινητό του γαμπρού μου το οποίο του το πήρα εγώ ,του πέρασα την 123 το τέσταρα (σχεδόν τα πάντα ) το έστησα κτλπ ,του το έστειλα 400 χιλιόμετρα όλο χαρά και αυτός το παίρνει ,το ανοίγει, βάζει κάρτα ,έδειχνε σήμα και εταιρία αλλά κλήσεις ούτε δεχονταν ούτε έκανε .Είναι σαν να μην έχει σήμα το κινητό και ας δείχνει ότι έχει .Δοκίμασε σε ανοιχτό χώρο , με άλλη κάρτα , στην άλλη θήρα , επαναφορά εργοστασιακών,flight mode on-off, τίποτα αυτο !Οπότε αύριο το έχω θα ξαναπεράσω ρομ μήπως και του φταίει αυτό αλλιώς πίσω μαμά κίνα. Επικοινώνησα με minideals και μου στειλανε ένα link κατέβασα και καλά την καινούργια ,αύριο θα την περάσω και θα σας πω ποια είναι !Οπότε ότι ιδέες έχετε, ότι τεσταρισματα θέλετε πείτε μου να τα κάνω εάν μπορώ φυσικά . Ξεκιναει ξεβρακωμα !!

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...