Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαταλαβα...Δηλαδη ειναι πολλοι που αντιμετοπιζουν προβλημα με ληψη ή αποστολη μηνυματων?

 

θα σε γελάσω...αλλά,αν έχεις διαγράψει την εφαρμογή της Lenovo,ίσως οφείλεται εκεί...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα σε γελάσω...αλλά,αν έχεις διαγράψει την εφαρμογή της Lenovo,ίσως οφείλεται εκεί...

 

Το εχω κανει...Αλλα το εκανα και με τη μανα ΡΟΜ και με την 123 που εβαλα αργοτερα...!

Με τη μανα ΡΟΜ δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει...Αλλα το εκανα και με τη μανα ΡΟΜ και με την 123 που εβαλα αργοτερα...!

Με τη μανα ΡΟΜ δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα!

 

εγώ στο πρώτο lenovo που είχα με την 123 είχα πρόβλημα όταν το έσβησα.

τι σκατά όλο προβλήματα βγάζουν τα κινητά μου...:wacko::wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο πρώτο lenovo που είχα με την 123 είχα πρόβλημα όταν το έσβησα.

τι σκατά όλο προβλήματα βγάζουν τα κινητά μου...:wacko::wacko:

 

Επειδη εχω χασει τα τελευταια νεα περι λενοβοΑ850...

Σου ηρθε το καινουριο απο minideal κι εχει κι αυτο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει τα τελευταια νεα περι λενοβοΑ850...

Σου ηρθε το καινουριο απο minideal κι εχει κι αυτο προβλημα?

 

ναι αυτό δε πέφτει σε deep sleep και μου ρουφάει την μπαταρία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τα πάντα.Ελληνικά με 160 χαρακτήρες,ορθογραφικό έλεγχο,αποστολή-λήψη και όλα τα σχετικά.

Ελληνικά με 160 χαρακτήρες: Είμαι ΟΚ - στο περίπου :lol: :lol: :lol: : 160 χαρακτήρες στο 1ο, 146 στο 2ο συνεχόμενο, 153 στο 3ο και 4ο... Περίεργο, αλλά δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας.

Ορθογραφικός έλεγχος: Όχι.

Αποστολή - λήψη: ΟΚ, μέχρι τώρα.

 

Για κάποιον σαν εμένα, που έστειλα περισσότερα sms σήμερα για να το δοκιμάσω απ' ότι τους 2 μήνες που το έχω, πιστεύω ότι είναι ΟΚ.

 

Χρυσόστομε, με τη Feipusi μόνο ή και με τη μαμίσια μπαταρία; Θυμάμαι ότι κάπου είχες πει ότι, χωρίς τίποτα, σου έπεσε ένα 9-10% σε ένα βράδυ. Εμένα σήμερα το πρωί που το τσέκαρα ήταν 3%κάτω. Τη μέρα στη βγάζει;

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

ήταν σίγουρα καινούργιο αυτο που σου έστειλαν? :ninja:

 

αυτό δυστυχώς δε μπορώ να το ξέρω...Για καινούριο μοιάζει πάντως.

 

Αποστόλη,αν δεν το πειράξω καθόλου την βγάζει την μέρα με την Feipushi οριακά.Πιστεύω με την μαμά δεν θα την βγάζει.το θέμα όμως δεν είναι να βγάζει την μέρα απλά χωρίς να κάνω τίποτα.πλέον να φανταστείς ότι το βράδυ πέφτει άνετα 13-15%

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ, μλκία παίζει. Με τη μαμίσια είμαι και βγάζει 2ήμερο στο πολύ χαλαρό. 1 μέρα μου είχε κρατήσει μόνο στα γενέθλιά μου, που όλη μέρα μιλούσα στο τηλέφωνο ή ήμουν στο FB.
Link to comment
Share on other sites

και τριημερο με βγαζει με μετρια χρηση

ολο το βραδυ ανοιχτο κατω απο 2 το πολυ 3% δεν πεφτει η μπαταρια, μαμισια μπαταρια

κατι παιζει τωρα με τον Χρυσοστομο αρχιζω να πιστευω οτι μπορει να ειναι και hardware

μακαρι να ειναι software και να βρεθει καποια στιγμη η λυση

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλά δε πιστεύω στην τύχη μου!:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άσχετο-σχετικό βέβαια αλλά με την 121,βλέπω τα εξής:

Η οθόνη στο auto είναι λίγο πιο σκοτεινή,αλλά έχει πιο ωραία χρώματα.Αρκετά πιο ωραία θα έλεγα.

Ελληνικά δεν έχει,αλλά με το more locale είσαι τζιτζί.Στα μηνύματα έχει ελληνικά.

Το gps κλείδωσε σφαίρα μέσα στο σπίτι.Βέβαια είχα και τα δεδομένα ενεργά.

Δεν μπορώ να βρώ το usb debbug που είναι,παρά μόνο όταν το συνδέσω στο pc.

Κατά τα άλλα είναι ίδια με την 123.

και παίζει τελικά να είναι πιο καινούρια κιόλας απο την 123.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom είναι η καινούργια του Linerty Χρυσόστομε;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ναι Γιώργο.εδώ έχει και το update.δεν είναι κακή για τα δικά μου γούστα!

 

Μάλιστα.

Με το battery drain τι βλέπεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας και εγω 2 κντ,ειχα στα χερια μου για καμια ωρα τωρα ενα λευκο φιλου,οκ ειμαι μεγαλο το κντ,αυτο δεν το συζηταω καν.

Λοιπον εχει παρα πολυ καλη οθονη για το μεγεθος του,ips σιγουρα,με πολυ καλες γωνιες θεασεις,και ζωντανα χρωματα.Βεβαια δεν ειναι amoled....Pixel δεν ειδα τουλαχιστον ενοχλητικο για εμενα,βασικα περιμενα να δω πιξελαρισμα,αλλα ευτηχως τπτ το μεμπτο.Στο θεμα ταχυτητας ειναι σαφως πιο γρηγορο απο το πιο παλιο 4πυρινο στα 1.2,μια χαρα στο σκρολαρισμα,κανενα κολλημα στα μενου,οταν ακομα ειχα πολλες εφαρμογες ανοιχτες να τρεχουν ταυτοχρονα.Ποιοτητα κατασκετης στα πολυ καλα επιπεδα τις lenovo με πολυ καλη αισθηση στο χερι,αλλα το μεγεθος ειναι μεγεθος,και θελει μια προσαρμογη,με το ενα χερι ειναι κομματακι δυσκολο να το χειριστης αλλα ειναι και αυτης η οθονη που κανει το σερφαρισμα,και γενικα την ολη εμπειρια εξαιρετικη.Ειχα μαζι μου και το note3 μου,και μπορω να αναφερω οτι διαφορα στην πλοηγηση στο net τουλαχιστον

ανοιγοντας βαρια site,σαν το in.gr δεν ειδα,τουλαχιστον μεγαλη,το wifi κραταγε το σημα σε πολυ καλο επιπεδο.Gps δεν δοκιμασα,οποτε δεν εχω αποψη.

Ετρεξα και το r.r3 μια χαρα το ετρεξε,χωρις να χασει καποιο frame ηα να εχει σπασιματα στην κινηση του οχηματος.Το παλικαρι που το εχει μου ειπε οτι η μπαταρια κρατα ευκολα 2 μερες με νορμαλ χρηση,την 1 την εχει ευκολα ακομα και με πολυ ζορισμα,και το βραδυ εννοειται ανοιχτο.Μια κληση που εκανα για δοκιμη,ακουγα-με ακουγαν οκ κανενα θεμα.Γενικα εμεινα με πολυ καλες εντυπωσεις απο την μικρη χρηση

(χρονικα) και επαφη που ειχα απο το lenovo.

Αυτα τα ολιγα,και πολυ αναλυτικοτεη παρουσιαση και video οταν τα εχω στα χερια μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια ακριβώς.

 

Τι να πω ρε Χρυσόστομε.

Με το CpuZ σε idle στα πόσα MHz σου δουλεύει ο επεξεργαστής;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τα ίδια ακριβώς.

 

Χρυσόστομε βλέπω να συζητείται το θέμα της μπαταρίας στο forum που κατέβασες την linerty. Δεν ξέρω Ρώσικα αλλά με το gοοgle translator ίσως να δεις αν υπάρχει καμία συνάφεια με το θέμα σου.

 

Τί να πω ρε φίλε πάντως είσαι άτυχος ****το... :(

 

 

Εγώ δεν βλέπω ιδιαίτερη κατανάλωση μπαταρίας. Το έχω ξεσκίσει απο χθες. Το έβαλα στο φορτιστή στις 2 τα ξημερώματα το έβγαλα στις 4. στις 11 το πρωί ήταν στο 96 απο 99 % και τώρα είμαι στο 78 και το "πειράζω" συνέχεια.

 

 

Μακάρι να βρείς λύση γιατί πραγματικά στεναχωρήθηκα με δεδομένη και την περιπέτεια του πρώτου.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε Χρυσόστομε.

Με το CpuZ σε idle στα πόσα MHz σου δουλεύει ο επεξεργαστής;

 

το cpuZ δεν το έχω.το cpu spy έχω και μου γράφει

2:43:43 deep sleep

14:25 598MHz

1:19:13 1040MHz

0:4:00 1300MHz

μπαταρία 90% και έχω ασχοληθεί με το κινητό 1 λεπτό περίπου....

to site το διαβάζω μεταφρασμένο στα αγγλικά,βέβαια δε βλέπω να υπάρχει κάποια απάντηση σοβαρή ή να δίνει λύση.βέβαια παρατηρώ και άλλα θεματάκια.πχ ο Linerty γράφει πως έχει εικονίδιο απο την miui στην ρομ ενώ εγώ βλέπω το stok....

να έχει κολήσει κάτι,αλλά τι;

και factory reset έχω κάνει και όταν περνάς ρομ με flashtools σβήνονται τα πάντα.

εγώ να δεις στεναχώρια,έχω απογοητευτεί...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το cpuZ δεν το έχω.το cpu spy έχω και μου γράφει

2:43:43 deep sleep

14:25 598MHz

1:19:13 1040MHz

0:4:00 1300MHz

μπαταρία 90% και έχω ασχοληθεί με το κινητό 1 λεπτό περίπου....

to site το διαβάζω μεταφρασμένο στα αγγλικά,βέβαια δε βλέπω να υπάρχει κάποια απάντηση σοβαρή ή να δίνει λύση.βέβαια παρατηρώ και άλλα θεματάκια.πχ ο Linerty γράφει πως έχει εικονίδιο απο την miui στην ρομ ενώ εγώ βλέπω το stok....

να έχει κολήσει κάτι,αλλά τι;

και factory reset έχω κάνει και όταν περνάς ρομ με flashtools σβήνονται τα πάντα.

 

Ρε μπας κι έχεις καμμιά μισοχαλασμένη κάρτα SD ή Sim που σε ταλαιπωρεί;

Δεν το βάζεις σκέτο χωρίς κάρτες να δεις πως θα τα πάει;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

χωρίς sim δεν θα πέφτει η μπαταρία νερό;θα το δοκιμάσω και αυτό τι να κάνω...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χωρίς sim δεν θα πέφτει η μπαταρία νερό;θα το δοκιμάσω και αυτό τι να κάνω...

 

Ρε Χρυσόστομε εικασίες κάνω μήπως βρεθεί άκρη.

Ποιο δίκτυο έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρυσόστομε εικασίες κάνω μήπως βρεθεί άκρη.

Ποιο δίκτυο έχεις;

 

vodafone+Cosmote.βέβαια στο Lenovo έχω μόνο την Voda.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά στους χαρακτηρες μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν σπάει τισ λέξεισ που ειναι γεφυρες μεταξύ δυο μηνυμάτων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελληνικά με 160 χαρακτήρες: Είμαι ΟΚ - στο περίπου :lol: :lol: :lol: : 160 χαρακτήρες στο 1ο, 146 στο 2ο συνεχόμενο, 153 στο 3ο και 4ο... Περίεργο, αλλά δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας.

Ορθογραφικός έλεγχος: Όχι.

Αποστολή - λήψη: ΟΚ, μέχρι τώρα.

 

Για κάποιον σαν εμένα, που έστειλα περισσότερα sms σήμερα για να το δοκιμάσω απ' ότι τους 2 μήνες που το έχω, πιστεύω ότι είναι ΟΚ.

 

Χρυσόστομε, με τη Feipusi μόνο ή και με τη μαμίσια μπαταρία; Θυμάμαι ότι κάπου είχες πει ότι, χωρίς τίποτα, σου έπεσε ένα 9-10% σε ένα βράδυ. Εμένα σήμερα το πρωί που το τσέκαρα ήταν 3%κάτω. Τη μέρα στη βγάζει;

 

η διαφορά στους χαρακτηρες μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν σπάει τις λέξεις που είναι γέφυρες μεταξύ δυο μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα παιδιά,

έχω ένα θεματακι με τη φωτογραφική μηχανή. έχω την εντύπωση ότι η ποιότητα είναι χαμηλή.

τι γνώμη έχετε. χρησιμοποιεί κάποιος κάποια άλλη εφαρμογή?

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

η διαφορά στους χαρακτηρες μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν σπάει τισ λέξεισ που ειναι γεφυρες μεταξύ δυο μηνυμάτων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η διαφορά στους χαρακτηρες μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν σπάει τις λέξεις που είναι γέφυρες μεταξύ δυο μηνυμάτων

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα παιδιά,

έχω ένα θεματακι με τη φωτογραφική μηχανή. έχω την εντύπωση ότι η ποιότητα είναι χαμηλή.

τι γνώμη έχετε. χρησιμοποιεί κάποιος κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Πριν πάρω το Α850 είχα το samsung galaxy y duos με τα ίδια ακριβώς Mp... Δεν μπορώ να το πω οτι έχουν ιδιαίτερες διαφορές, μέτριες και οι δυο μόνο που το Lenovo έχει flash...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...