Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρήγγειλα από minideal με singapoure post πόσες μέρες σας έκανε να έρθει ???
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το παρήγγειλα από minideal με singapoure post πόσες μέρες σας έκανε να έρθει ???

 

15-24 απο την ημέρα που θα φανεί το tracknumber.

υπάρχουν περιπτώσεις που έφθασε πιο νωρίς!

παρακολουθώ καιρό το θέμα και δε βλέπω αρκετή ζήτηση,είμαι κάτοχος νότε 2 και σκέφτομαι

να το δώσω στη γυναίκα μου ωστε να μεταβώ στο Α850 ομως με προβληματιζει η ανάλυση του!

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .Έχω πάρει πολλά πράγματα από κίνα απλά είπα μήπως από το mini deal ηταν διαφορετικα .Οταν το παραλαβω θα γραψω κριτική και αμα μένεις Αθηνα και θες βρισκόσαστε και από κοντά να το δεις άμα σου κάνει με την ανάλυση που εχει .
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι απο αθηνα για να το έβλεπα απο κοντά:(

Ευτυχώς δεν είμαι απο Αθήνα για άλλους λόγους :p

με το καλο να ερθει και να το χαρεις.

διαβάζω οτι είναι πολύ super για τα χρήματά του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Θελω να κανω παραγγελία για τον αδελφο μου του αρεσει πολυ.Σκεφτομαι να κανω την αγορα απο minideal.Επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που θα παραγγείλω απο σχιστοματικο μαγαζι,θα ηθελα τις συμβουλες σας.Θα πρεπει να τους στειλω σε email να μου περασουν τα Ελληνικα και το playstore?Μολις κανω τη πληρωμη μεσω paypal θα μου στειλουν καποιο μηνυμα?

Σας ευχαριστω για την υπομονη σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φτιάχνεις λογαριασμό , κάνεις την παραγγελία πληρώνεις με PayPal και στο προφίλ του λογαριασμού δημιουργείτε η παραγγελία με το status στο όποιο βλέπεις την κατάσταση της και τον αριθμό παραγγελίας .Αφού το πάνε στο ταχυδρομείο αυτόματα αλλάζει το status της παραγγελίας σου και έχεις και τον αριθμό αποστολής (tracking number ).Για όλα αυτά σου έρχεται στο email σου ενημέρωση για το τι συμβαίνει .Να επιλέξεις Singapore post είναι ποιο αργό αλλά δεν περνά τελωνείο στις περισσότερες περιπτώσεις .Για οποιαδήποτε λεπτομέρεια πχ root ελληνικά η ότι άλλο θες στέλνεις ένα email με τον αριθμό παραγγελίας και το τι θες αν και από ότι λένε τα παιδιά όλα τα τηλ είναι root και με ελληνικά αλλά καλού κάκου διευκρίνισε το .
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά ρυθμίσεων επιστρέφει την συσκευή στις αρχικές ρυθμίσεις της rom που έχεις εγκατεστημένη οπότε δεν θα χαθούν εφόσον τα περιέχει σαν γλώσσα . απλά με το που ξαναξεκινήσει αν έχει σαν default τα Αγγλικά θα ξεκινήσει στα αγγλικά και θα πας να την αλλάξεις από τις ρυθμίσεις .Το ίδιο και αν έχει default την κινεζική οπότε δώσε βάση στα σχεδιακια των εικονιδίων για να βρεις που είναι !!
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φτιάχνεις λογαριασμό , κάνεις την παραγγελία πληρώνεις με PayPal και στο προφίλ του λογαριασμού δημιουργείτε η παραγγελία με το status στο όποιο βλέπεις την κατάσταση της και τον αριθμό παραγγελίας .Αφού το πάνε στο ταχυδρομείο αυτόματα αλλάζει το status της παραγγελίας σου και έχεις και τον αριθμό αποστολής (tracking number ).Για όλα αυτά σου έρχεται στο email σου ενημέρωση για το τι συμβαίνει .Να επιλέξεις Singapore post είναι ποιο αργό αλλά δεν περνά τελωνείο στις περισσότερες περιπτώσεις .Για οποιαδήποτε λεπτομέρεια πχ root ελληνικά η ότι άλλο θες στέλνεις ένα email με τον αριθμό παραγγελίας και το τι θες αν και από ότι λένε τα παιδιά όλα τα τηλ είναι root και με ελληνικά αλλά καλού κάκου διευκρίνισε το .

 

Να εισαι καλα φιλε μου.Σε ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα παραγγελεία από Geekbuing! στα 143 ευρό σε λευκό χρώμα!

Το έχει παραλάβει κάποιος για να πάρουμε και δεύτερες-τρίτες γνώμες?

Έχω το A660, και είμαι πολύ ικανοποιημένος, το ίδιο και η κοπέλα μου με το A830, 4 φίλοι με το A660 και ένας με το S750!

Θεωρώ πως το A830 είναι μακραν το πιο ολοκληρομένο από όλα λόγο κάμερας όμως οι 5.5 ίντσες είναι δέλεαρ! Ελπίζω να μην είναι τόσο χάλια όπως κάποιοι αναφέρουν λόγο qHD οθόνης, άλλα όπως και να έχει όταν βάζεις την παραγγελεία την βάζεις εις γνώση σου πως έχει 5mp και 200ppi!

Μερικοί όμως έχουν την εντύπωση πως δίνοντας 130-140 ευρό θα αγοράσουν S4!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εχθές. Πολύ καλό. Το μόνο που με χάλασε είναι μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Αλλά δεν αντέχω άλλο έναν μήνα χωρίς κινητό οπότε το κρατάω.

Το παλεύω συνέχεια να βρω πως στο ευρετήριο ταξινομεί τις επαφές με βάση το επίθετο. Ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,για κοιτα ,μαλον εχει προστατευτικο οθονης απο το εργοστασιο,την πατησα και εγω σε ενα λενοβο α800,και νομιζα οτι εχει γρατζουνιες
Link to comment
Share on other sites

Σε 17 μέρες από ότι βλέπω από όταν είπες πώς το παρήγγειλες .Aρκετά γρήγορα !Άντε και στα δικά μας !!!Το περιμένω σαν μικρό παιδί ! Περνανε δύσκολα οι μέρες χχαχαχα
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Σε 17 μέρες από ότι βλέπω από όταν είπες πώς το παρήγγειλες .Aρκετά γρήγορα !Άντε και στα δικά μας !!!Το περιμένω σαν μικρό παιδί ! Περνανε δύσκολα οι μέρες χχαχαχα

 

Έγιναν 17 οι μέρες γιατί πήγα μόνος μου και το πήρα από τη Μ.Δ.(μοναδα διανομής?) H κατάσταση του δέματος το πρωί ήταν:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

και μετά από τηλέφωνα έμαθα ότι "πιθανών" αύριο θα το έστελναν στο ταχυδρομείο και θα μου έστελναν ειδοποίηση. Οπότε έγινε καταδρομική:D

Κι εγώ ανυπομονούσα αλλά τώρα στο γραφείο το έχω κλειστό για να κάνω σωστά την διαδικασία στο σπίτι με καταγραφή σε βίντεο και τα λοιπά.

Μάλλον οι συνάδελφοι ανυπομονούν περισσότερο να το ανοίξω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου επίσης είχε μεμβράνη οθόνης.

Την δεύτερη που έστειλε το minideal την κράτησα καβάντζα.

Κι εγώ είμαι πού ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

Αλήθεια Αγγλκή CWM υπάρχει για το τηλέφωνο;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το δικό μου επίσης είχε μεμβράνη οθόνης.

Την δεύτερη που έστειλε το minideal την κράτησα καβάντζα.

Κι εγώ είμαι πού ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

Αλήθεια Αγγλκή CWM υπάρχει για το τηλέφωνο;

 

http://www.movilesdualsim.com/threads/backup-rom-e-instalación-recovery-en-inglés-a850.47930/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το απόγευμα το απολαμβάνω!

Καταρχάς είμαι νέος στο android, μέχρι τώρα είχα ασχοληθεί λίγο με του αδερφού μου.

Προερχόμενος από HTC diamond 2 η διαφορά στο μέγεθος είναι τεράστια, αλλά όπως είπαν και άλλοι συνηθίζεται!

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά του. Η ποιότητά του είναι πολύ καλή.

Είναι πολύ γρήγορο σε ότι κάνει. Συνδέθηκα πολύ εύκολα στο google play, από χθες το βράδυ έχω αρχίσει το ράβε-ξήλωνε εφαρμογών.

Δεν του έχω βάλει ακόμη την κάρτα SIM.

Ένα πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε είναι ότι μετά από την εκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα "Unfortunately settings has stopped".

Αυτό συνέβη μετά από την πρώτη φορά που συνδέθηκα στο google play.

Ύστερα από ψάξιμο είδα ότι κάτι μάλλον δεν ενημερώθηκε σωστά και ίσως πρέπει να καθαρίσω κάποια δεδομένα, αλλά για την ώρα δεν με απασχολεί γιατί δεν έχω καμιά όρεξη να κάνω καμιά ζημιά και να τρέχω και να μην φτάνω!

Την φωτογραφική μηχανή την δοκίμασα, για μένα είναι καλή αλλά μην περιμένετε από μένα πολλά μιας και η φωτογραφική μηχανή γενικά σε κινητό δεν με απασχολεί καθόλου.

Η χρήση που το προορίζω είναι για απλή χρήση τηλεφώνου, μειλ και inernet.

Η οθόνη του είναι πολύ καλή. Η ανάλυσή της δεν με ενδιαφέρει, σ'αυτά που κάνω δεν αντιμετωπίζω προβλήματα εξ' αιτίας της

Σίγουρα θέλω να εκμεταλλευτώ και το gps.

Αν έχω αυτά, είμαι ΟΚ.

Για την ώρα αυτά τα λίγα, το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, είναι όπως το περίμενα και μένει μόνο να αποδειχθεί αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απόλαυσε το και για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Επίσης θα βρεις μερικούς χρήσιμους οδηγούς για συσκευές με mediatek επεξεργαστές εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αγγλικό tutorial δεν υπάρχει;

Δεν καταλαβαίνω μία.

Edited by navi55
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει κανείς το navigon (ή κάποιο άλλο gps) με αυτό το τηλέφωνο; ρωτάω μιας και απ'όσο διαβάζω υπάρχει ζήτημα με τα dual sim κινητά και τα gps.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δουλεύει κανείς το navigon (ή κάποιο άλλο gps) με αυτό το τηλέφωνο; ρωτάω μιας και απ'όσο διαβάζω υπάρχει ζήτημα με τα dual sim κινητά και τα gps.

 

Δουλεύει αρκεί να το έχεις γνήσιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που το εχεται περισσοτερο καιρο το gps του ειναι ενταξει?το ακουστικο του καλο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...