Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εσεις που το εχεται περισσοτερο καιρο το gps του ειναι ενταξει?το ακουστικο του καλο?

 

Μια χαρά είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά είναι.

 

Αν έχεις όρεξη πες μας:

Ανάλυση οθόνης καλή, κίνηση;

Μπαταρία πόσο σου κρατάει;

Wifi,GPS, δίκτυο κινητής;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη άψογη.Καλή θέαση, χωρίς πιξελιάσματα εξαιρετικά χρώματα.

Κίνηση εξαιρετική χωρίς κολλήματα-lags.

Μπαταρία 4 μέρες.

Wifi,GPS, δίκτυο κινητής άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη άψογη.Καλή θέαση, χωρίς πιξελιάσματα εξαιρετικά χρώματα.

Κίνηση εξαιρετική χωρίς κολλήματα-lags.

Μπαταρία 4 μέρες.

Wifi,GPS, δίκτυο κινητής άψογα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, είναι μεγάλο γενικά? είμαι ανάμεσα σε αυτό και το ZTE 967s, γνώμη σου? OTG?

 

καταρχην γραφω για τα διαφορα σχολια που ειπώθηκαν σχετικα με το κινητο. το κινητο ειναι πολυ μπροστα το εχω δυο μερες που ηρθε και ειναι μια χαρα εχω παθει πλακα... καμια σχεση με τις μπαχαντελες που το συγκρινεται και αλλα διαφορα για φωτεινοτητες, αναλυσεις οθονης κ.λ.π. το κινητο παει σφαιρα. στο αντυντυ βγαζει 16900. Το πηρα 140 ευρω απο minideal.

 

Συλλέγω γνώμες και από τα υπόλοιπα παιδιά που τελικά το έχουν, από την οθόνη (ανάλυση,φωτεινότητα) είσαι ευχαριστημένος, γενικά θα το ξαναδιάλεγες? παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά? ευχαριστώ

 

σήμερα το πρωί το παρέλαβα από pandawill με singapore post! Για οποιον θέλει μεγάλη οθόνη για επαγγελματική χρήση email, internet , ειναι σούπερ. Στιβαρό, γρήγορο, ευκολα ρυθμίζεται εκτός απο τον default mail client που δεν γινοταν με τίποτα αλλα οκ έχει πολύ καλούς στο market και κανεις την δουλειά σου. Για τα λεφτά του είναι ΑΡΙΣΤΟ. Τα αρνητικά είναι η αναλυση της οθόνης και η κάμερα. επίσης θέλει λίγη προσαρμογή στο μέγεθος για κάποιον που χρησημοποιούσε 4αρι. για παράδειγμα δεν μπαίνει στο αυτί πρέπει να χρησημοποιήσεις οποσδήποτε ακουστικά, αλλιώς φαίνεται σαν να μιλάς με φτιάρι :).

 

Δηλαδή σε χαλάει κάτι στην ανάλυση? δεν έχει καλή ευκρίνεια, χρώματα,πιξελιάζει;....σας ρωτάω όσους το έχετε κάποιο καιρό γιατί ήμουν έτοιμος για το ΖΤΕ 967s αλλά έχει αλλάξει πολύ η γνώμη μου μετά από αυτά που διάβασα στο φόρουμ, ευχαριστώ

 

Παρελαβα σημερα το κινητο. Ειναι phablet το νιωθεις τεραστιο στο χερι και ειναι λεπτο αλλα αξιζει τον κοπο!!! Στο τετραπυρηνο με 1 GB RAM βλεπεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα. Λιγο που το δουλεψα ειναι μια χαρα σε ολα και πιστευω τις 5.5 ιντσες τις συνηθιζεις με τον καιρο

 

 

 

Οπως τα λες φιλε...

 

Θα το πρότεινες συγκρινόμενο με το ZTE967s? (ειδικά ως προς την οθόνη, επειδή σαν χαρακτηριστικά δίνει 200 ppi)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το πρότεινες συγκρινόμενο με το ZTE967s? (ειδικά ως προς την οθόνη, επειδή σαν χαρακτηριστικά δίνει 200 ppi)

 

Επειδή επαναλαμβάνεις συνέχεια την ίδια ερώτηση, να σε ενημερώσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του θέματος. Για συγκρίσεις κινεζικών συσκευών απευθύνουν εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

Επίσης θα σε παρακαλέσω να δώσεις βάση στην επισήμανση για τα συνεχόμενα μηνύματα... απαγορεύονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω εγώ καθώς πριν το Α850 είχα το V967S.

Το Α850 είναι σαφώς μεγαλύτερο από το ΖΤΕ αλλά και πιό ισχυρό και γρήγορο.

Εγώ πήγα σταδιακά από τις 3.8" του Huawei U8800PRO στις 5.0" του ΖΤΕ και στις 5.5" του Lenovo.

Το μέγεθος σαφώς συνηθίζεται.

Στις 5.5" μιλάμε για phablet κι όχι για κινητό.

Το Α850 είναι σε όλα καλύτερο από το ΖΤΕ και η τιμή του είναι ελαφρά υψηλότερη.

Ο καθένας αγοράζει ότι τον βολεύει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω εδώ : http://download.lenovo.com/consumer/phone/lenovo_a850_ipig_v1.0_english.pdf

είναι 0,469 στο κεφάλι και 0,756 στο σώμα.

Το έχω μερικές μέρες το κινητό και σας μεταφέρω ορισμένες εντυπώσεις-εμπειρίες σχετικά με τη μπαταρία μιας και αυτό ενδιαφέρει πολλούς.

Πρώτη πλήρης φόρτιση από 15% υπόλοιπο έγινε την Κυριακή το βράδυ.

Χθες Τετάρτη φεύγοντας από την δουλειά ήταν γύρω στο 38% αν θυμάμαι καλά.

Η χρήση ήταν 2-3 κλήσεις την ημέρα, γύρω στα 40 λεπτά mahjong, wifi όποτε συνδεόμουν στο play (Όχι πολύ συχνά, συνολικά έχω εγκαταστήσει καμιά 20 εφαρμογές) για gmail και πλοήγηση κυρίως για να δοκιμάσω διαφορετικούς browser.

Η χρήση του δηλαδή ήταν κυρίως σας απλό κινητό μέχρι να γυρίσω σπίτι και στη συνέχεια πολύ ελαφριά.

Πιστεύω ότι θα αρκούσε και για την σημερινή μέρα η μπαταρία.

Φυσικά αν αρχίσεις τα παιχνίδια εκεί ο ρυθμός πτώσης αυξάνεται θεαματικά όπως και έγινε χθες το βράδυ και τελικά το ξαναφόρτισα.

Ελπίζω να σας έδωσα μια ιδέα για την μπαταρία του. Και για να απαντήσω σε κάποιους που έχουν άλλες απαιτήσεις χρήσης.

Πιστεύω ότι μια μέρα την βγάζει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω εδώ : http://download.lenovo.com/consumer/phone/lenovo_a850_ipig_v1.0_english.pdf

είναι 0,469 στο κεφάλι και 0,756 στο σώμα.

Το έχω μερικές μέρες το κινητό και σας μεταφέρω ορισμένες εντυπώσεις-εμπειρίες σχετικά με τη μπαταρία μιας και αυτό ενδιαφέρει πολλούς.

Πρώτη πλήρης φόρτιση από 15% υπόλοιπο έγινε την Κυριακή το βράδυ.

Χθες Τετάρτη φεύγοντας από την δουλειά ήταν γύρω στο 38% αν θυμάμαι καλά.

Η χρήση ήταν 2-3 κλήσεις την ημέρα, γύρω στα 40 λεπτά mahjong, wifi όποτε συνδεόμουν στο play (Όχι πολύ συχνά, συνολικά έχω εγκαταστήσει καμιά 20 εφαρμογές) για gmail και πλοήγηση κυρίως για να δοκιμάσω διαφορετικούς browser.

Η χρήση του δηλαδή ήταν κυρίως σας απλό κινητό μέχρι να γυρίσω σπίτι και στη συνέχεια πολύ ελαφριά.

Πιστεύω ότι θα αρκούσε και για την σημερινή μέρα η μπαταρία.

Φυσικά αν αρχίσεις τα παιχνίδια εκεί ο ρυθμός πτώσης αυξάνεται θεαματικά όπως και έγινε χθες το βράδυ και τελικά το ξαναφόρτισα.

Ελπίζω να σας έδωσα μια ιδέα για την μπαταρία του. Και για να απαντήσω σε κάποιους που έχουν άλλες απαιτήσεις χρήσης.

Πιστεύω ότι μια μέρα την βγάζει άνετα.

 

Έχω την εντύπωση ότι γενικά τα παιχνίδια είναι ενεργοβόρα, παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι γενικά τα παιχνίδια είναι ενεργοβόρα, παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά;

Δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω εγώ καθώς πριν το Α850 είχα το V967S.

Το Α850 είναι σαφώς μεγαλύτερο από το ΖΤΕ αλλά και πιό ισχυρό και γρήγορο.

Εγώ πήγα σταδιακά από τις 3.8" του Huawei U8800PRO στις 5.0" του ΖΤΕ και στις 5.5" του Lenovo.

Το μέγεθος σαφώς συνηθίζεται.

Στις 5.5" μιλάμε για phablet κι όχι για κινητό.

Το Α850 είναι σε όλα καλύτερο από το ΖΤΕ και η τιμή του είναι ελαφρά υψηλότερη.

Ο καθένας αγοράζει ότι τον βολεύει.

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου, παράγγειλα χτες από to2c και αναμένω το Lenovo A850

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ορισμένα αξεσουάρ, έξτρα φορτιστή, φορτιστή αυτοκινήτου και θήκη για το παρμπρίζ σαν GPS.

Αυτά πως σας φαίνονται; Πιστεύω ότι είναι συμβατά με το A850.

 

http://www.ebay.com/itm/EU-2A-Wall-Plug-Usb-Date-Charger-Cable-Samsung-Galaxy-SIV-Mini-I9190-S2-S3-/400564028664?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item5d437a04f8

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Cable-Car-Charger-Adapter-for-Galaxy-S4-S3-S2Samsung-HTC-LG-NOKIA-Moto-/291014229561?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item43c1ccbe39

http://www.ebay.com/itm/2A-Universal-EU-AC-Wall-Charger-Adapter-Power-Supply-For-Android-Tablet-MID-PC-/370942406783?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item565de3f07f

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Cable-Car-Charger-Adapter-for-Galaxy-S4-S3-S2Samsung-HTC-LG-NOKIA-Moto-/291014229561?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item43c1ccbe39

http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Mount-Holder-for-Samsung-Galaxy-S2-S3-T989-Note-i897-i997-i717-4G-/291015211082?pt=US_Mounts_Holders&hash=item43c1dbb84a

http://www.ebay.com/itm/Universal-CAR-MOUNT-HOLDER-for-HTC-iphone-Samsung-Galaxy-S2-S3-S4-Note-2-phone-/261305033419?pt=US_Mounts_Holders&hash=item3cd6fe62cb

http://www.ebay.com/itm/Mini-Car-Cigarette-Lighter-to-USB-Charger-Adapter-for-MP3-IPhone4-IPod-White/400600701188?_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D18844%26meid%3D2716377816706301437%26pid%3D100005%26prg%3D8532%26rk%3D2%26rkt%3D5%26sd%3D161150606112%26

 

ή αν έχει πάρει κάτι άλλο κάποιος φίλος και μπορεί να μου το προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποια κινητά θεωρείτε οτι έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής, τα Lenovo ή τα Zopo?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος. Τετοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοοοονν!! Ήρθε και το δικό μου .Το τηλέφωνο μόλις το άνοιξα οπότε εντυπώσεις μετά το σκ!! Έχω όμως να κάνω μια ερώτηση τα παιδιά που το έχουν.

1ον η οθόνη χαμηλά προς τα πλήκτρα είναι ελαφρός ποιο σκοτεινή το ίδιο βλέπω και άμα το γυρίσω στα πλαγιά δηλαδή το κομμάτι πού είναι διπλά στα πλήκτρα είναι ποιο σκοτεινό .Είναι θέμα εφέ η προβληματικής οθόνης ?

2ον το πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων contactManager μου βγάζει πως υπάρχει update και όταν του λέω να το κάνει απλά κολαει και σβήνει το πρόγραμμα .προσπάθησα να το βρω να το κατεβάσω αλλά δεν παίζει πουθενά .Εγώ έχω την έκδοση 1.12.. και λέει πως υπάρχει 1.18..Τελος στο πρόγραμμα αυτό εκεί που μου εμφανίζει τις κλήσεις μου δείχνει κάτι σε κινέζικα κάτω από τους αριθμούς !Είναι και καλά η τοποθεσία δηλ από πού με καλούν

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot να το δούμε θα βοηθούσε. Το contact manager θα σου έλεγα να το αγνοήσεις. O dialer αν εξαιρέσεις τα κινέζικα εκεί είναι αρκετά αξιόλογος και έχει το ιδιαίτερο πως σου δείχνει πόση ώρα σε καλούσαν στις αναπάντητες!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Lenovo πιάνουν οι οι οδηγοί για ενοποίηση χώρου και οι σχετικοί οδηγοί για Mediatek συσκευές;Η επειδή έχει άλλον επεξεργαστή δεν έχουμε κάτι ακόμα;

cmw και τα σχετικά επίσης κυκλοφορούν για την συσκευή;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου έχω και εγώ το ίδιο θέμα με τις επαφές. 1ον : πήγανε και κλείσε το location στο contact manager. Αυτό σταματάει τα κινέζικα ιερογλυφικά :Ρ Όσο αφορά το ρημάδι το update το βγάζει και σε μένα κάθε φορά που ανοίγω το wifi. Δεν ξέρω πως βγαίνει. Παρόλα αυτά το μηχανάκι το εχω 5 μέρες χωρίς κανένα παράπονο. Αν εξαιρέσεις ότι το guest/child mode δεν δουλεύει.... Who cares.... Καθώς επίσης το energy smart που δεν ξέρω καν πως κλίνει...... Είναι πολύ smooth πολύ γρήγορο η οθόνη καλή και απο games δοκίμασα το riptide racing και έτρεξε πολύ σωστά.... Με 3d καταστάσεις όπως να πέφτει νερό στην οθόνη κτλπ. Το μονο μείον ειναι η σχετικά μικρή μνήμη... Αλλά για μένα προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί έχω το nexus 7. Αν μάθει κανείς για το update παρακαλώ πολύ να το μοιραστεί μαζί μας. Ο Κινέζος στο minideal είπε να μην το κάνω γιατί το κινητό θα βγάλει κινέζικα.... Ομολογώ πως το πάτησα.... Αλλά δεν έκανε τίποτα. Απλά σκάλωσε για λιγο. :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου έχω και εγώ το ίδιο θέμα με τις επαφές. 1ον : πήγανε και κλείσε το location στο contact manager. Αυτό σταματάει τα κινέζικα ιερογλυφικά :Ρ Όσο αφορά το ρημάδι το update το βγάζει και σε μένα κάθε φορά που ανοίγω το wifi. Δεν ξέρω πως βγαίνει. Παρόλα αυτά το μηχανάκι το εχω 5 μέρες χωρίς κανένα παράπονο. Αν εξαιρέσεις ότι το guest/child mode δεν δουλεύει.... Who cares.... Καθώς επίσης το energy smart που δεν ξέρω καν πως κλίνει...... Είναι πολύ smooth πολύ γρήγορο η οθόνη καλή και απο games δοκίμασα το riptide racing και έτρεξε πολύ σωστά.... Με 3d καταστάσεις όπως να πέφτει νερό στην οθόνη κτλπ. Το μονο μείον ειναι η σχετικά μικρή μνήμη... Αλλά για μένα προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί έχω το nexus 7. Αν μάθει κανείς για το update παρακαλώ πολύ να το μοιραστεί μαζί μας. Ο Κινέζος στο minideal είπε να μην το κάνω γιατί το κινητό θα βγάλει κινέζικα.... Ομολογώ πως το πάτησα.... Αλλά δεν έκανε τίποτα. Απλά σκάλωσε για λιγο. :)

Πόση μνήμη έχει και είναι μικρή;

Δεν είναι 4gb?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και λίγα τα 2bg.Βέβαια φαντάζομαι ότι είναι λίγη για παιχνίδια που θέλουν data λογικά.Φωτογραφίες κλπ στην εξωτερική sd δεν αποθηκεύονται;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Yeap. Αυτά δουλεύουν σωστά. Σαν τηλέφωνο είναι πολύ καλό. Απλά λόγο μνήμης δεν κάνει για gaming. Δηλαδή αν θες να έχεις 10 heavy games μέσα....δύσκολο. Αλλά δεν θα σε στεναχωρίσει σε θέμα απόδοσης. :)
Link to comment
Share on other sites

Δε με πολύ ενδιαφέρουν τα πολύ βαριά παιχνίδια.Για αυτά έχουμε pc+xbox360.

Αν γινόταν και η ενοποίηση χώρου δε θα είχε πρόβλημα.Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το V967S που το έχω δουλέψει αρκετά.Σκέφτομαι να το τσιμπήσω από to2c που δίνει δώρο και θήκη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έψαξα πολύ. Απλά το είδα έτσι phablet και λέω 130 ευρο ....σιγά. Αν δεν το έβρισκα φτηνό δεν θα κοιτούσα καν κινέζικο ( προκατάλυψη) . Και τελικά πλύν 2-3 μικρών λεπτομεριών βγήκε success story :P Δεν το περίμενα να βγει τόσο καλό. βέβαια μιλάμε για lenovo.... Όπου κατασκευάζεται με προδιαγραφές IBM..... Τον τελευταίο λόγο τον έχεις εσύ. :)
Link to comment
Share on other sites

για εκεί με βλέπω να καταλήγω,αλλά βρε αδερφέ δεν έχετε κάνει και ένα review της προκοπής,Χωρίς παρεξήγηση φυσικά.

Ας πούμε για το wifi πως πάει,αν έχει θέματα με κλήσεις και μηνύματα όπως άλλα κινέζικα.Π.χ. στέλνει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά;

το γονατίζει κανείς να μας πει πως πάει η μπαταρία,αν ζεσταίνετε πουθενά και τα σχετικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...