Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα το στέκι μου είναι το blaze cafe στον κορυδαλλό!!! Έλα και δες το δεν το κρύβω ;)

 

Ωραίος ο παίχτης.Θα μιλήσουμε αν είναι και γίνεται να το δω απο κοντά αυτές τις μέρες.

Ρε συ δίπλα απο το σπίτι μου είναι σχεδόν.χαχαχαχα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έκανε την ενημέρωση την πρώτη φορά που συνδέθηκα στο play και αυτή την στιγμή ο contact manager έχει την 1,18.468.

Χθες μου ζήτησε να κάνει update, προχώρησα αλλά δεν έγινε τίποτα. Ψαχνοντας βρήκα να έχει κατεβάσει το αρχείο 1.18.502.1111 στο SUSdownoload folder το οποίο και δεν εγκατέστησα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

από τα πολύ λίγα που έχω βρεί από εδώ και από εκεί,δε χρειάζεται να το κάνεις.Οπότε μη σκας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα; έχω ένα lenovo a820 κατεβάζω Google calendar και ενώ το εγκαθιστώ όταν πάει να ξεκινήσει μου βγάζει μήνυμα οτι η εφαρμογή έχει τερματιστεί ξέρει κανείς να με βοηθήσει; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα; έχω ένα lenovo a820 κατεβάζω Google calendar και ενώ το εγκαθιστώ όταν πάει να ξεκινήσει μου βγάζει μήνυμα οτι η εφαρμογή έχει τερματιστεί ξέρει κανείς να με βοηθήσει; ευχαριστώ

 

Εδώ συζητάμε για το Α850, υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το Α820... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362625

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο τέλος του πρώτου ποστ δίνει αγγλικό CMW που λέει ότι μπορεί να περαστεί μέσω Mobileuncle tools. http://www.lepakspot.com/showthread.php?tid=487&pid=3691

Δε ξέρω αν λειτουργεί όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με το THL W200 τι πιστευετε? Ειναι συγκρισιμο? εχει 6589 turbo και καλυτερη καμερα ?

ευχαριστω

 

την ερώτηση σου κάνε την εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το παρήγγειλα από minideal την παρασκευή και περιμένω τώρα...!

1.Ξέρετε που να κοιτάξω για να παρακολουθησω την πορεία της παραγγελίας μου?

2.το θέμα με τη μεταφορά εφαρμογών υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί μέσω Lenovo με κάποια ενημέρωση?

3.Πιστεύετε πως θα γίνει root στο μέλλον?Κι αν ναι,πόσο καλύτερο θα γίνει...τι θα βελτιώσει?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμένο έρχεται.Στο θέμα της μνήμης λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα,και λογικά ίσως να μπορείς να κάνεις κάτι με το AP2SD(δε ξέρω αν κάνει για το κινητό αυτό).το tracking θα μπορείς να το παρακολουθείς στο sgpost,κάνει 3-4μέρες να φανεί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενο??

Γι αυτο δε μου ειχε επιλογη αν θελω να μου το κανουν ροοτ,στο minideal?!απ οτι διαβαζω κι εδω και στο google το AP2SD δε βοηθαει!εχει θεμα με τη μεταφορα!

το sgpost ειναι site η καποιο θεμα του φορουμ?

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενο??

Γι αυτο δε μου ειχε επιλογη αν θελω να μου το κανουν ροοτ,στο minideal?!απ οτι διαβαζω κι εδω και στο google το AP2SD δε βοηθαει!εχει θεμα με τη μεταφορα!

το sgpost ειναι site η καποιο θεμα του φορουμ?

 

Ναι ρουταρισμένο.

sgpost είναι η σελίδα της singapore post που αναλαμβάνει τις αποστολές από το monideal.

2gb μένουν από ότι έχω δει ελεύθερα,οπότε πιστεύω φτάνουν για πολλές εφαρμογές.

Δοκίμασε και αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192122 ,λένε ότι δουλεύει

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτης της αποψης ειμαι!

δεν ειμαι απ αυτους που το γεμιζουν παιχνιδια!

Απλα εχω ενα κομπλεξ!

θελω τα παντα να ειναι στην εντελεια οσο αφορα τα ηλεκτρονικα ειδη!

κονσολες,πσ,κινητα κλπ!

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτης της αποψης ειμαι!

δεν ειμαι απ αυτους που το γεμιζουν παιχνιδια!

Απλα εχω ενα κομπλεξ!

θελω τα παντα να ειναι στην εντελεια οσο αφορα τα ηλεκτρονικα ειδη!

κονσολες,πσ,κινητα κλπ!

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

 

Ε εντάξει τότε,αν δε γουστάρεις τρελά παιχνίδια που θέλουν να κατεβάσεις data λογικά θα είσαι κομπλέ.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο... Ισχύει ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές? Πχ στο neo v που έχω, έχω navigon και SwiftKey, σπασμένα, και είναι από τις πιο χρήσιμες εφαρμογές για μένα... Κάπου διάβασα όμως ότι πρέπει να είναι αυθεντικά για να τρέξουν!

Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κάτι τελευταίο... Ισχύει ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές? Πχ στο neo v που έχω, έχω navigon και SwiftKey, σπασμένα, και είναι από τις πιο χρήσιμες εφαρμογές για μένα... Κάπου διάβασα όμως ότι πρέπει να είναι αυθεντικά για να τρέξουν!

Ισχύει?

 

Σε γενικές γραμμές δεν ισχύει αυτό. Μόνο το navigon δεν δουλευει αν το έχεις σπασμένο σε αυτές τις συσκευές με mediatek επεξεργαστή και dual sim.

 

Να σε ενημερώσω ωστόσο ότι δεν να επιτρέπεται στο παρόν φόρουμ η οποιαδήποτε συζήτηση για σπασμένο λογισμικό. Για τη δική σου προστασία δεν ειναι και ότι καλύτερο να βγαίνεις σε δημόσιο φόρουμ και να αναφέρεις τις σπασμένες εφαρμογές που έχεις.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πειραματίστηκα λίγο το σκ .δοκίμασα τις Rom οι όποιες βρίσκονται στο site της needrom .Εκεί έχουν ανεβάσει την 123 η όποια είναι αυτή που φορεί και το κινητό μας αλλά με την διάφορα ότι μπορείς να μεταφέρεις applications που έχεις κατεβάσει εσύ από το play στην sd κάρτα σου .Επίσης είναι και αυτή Multilanguage για όποιον θέλει ελληνικά .

Την 126 δεν κατάφερα να την εγκαταστήσω με cmw και η 128 έχει πολλά κινέζικα κατάλοιπα μέσα ακόμα και στην αγγλική γλωσσά χωρίς ουσιαστικά κάτι επιπλέων .

 

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό και για τα λεφτά του ακόμα καλύτερο !!

Από θέμα κατασκευής σου δίνει την αίσθηση καλού κινητού και όχι κινεζιας .

Αρκετά γρήγορο αλλά γεμίζει την ραμ σχετικά εύκολα οπότε ένα killer δεν είναι κακή ιδέα διότι το cleaner που έχει δεν κάνει και πολλά πράγματα .Από οθόνη φωτεινότητα και ανάλυση εμένα μου φαίνετε πάρα πολύ καλό σε σύγκριση με το προηγούμενο που είχα ένα alcatel 997d.Η κάμερα του απλά συμπαθητική με μέτριο φλας. Η μπαταριά τώρα συμπεριφέρεται όπως σε όλα τα κινητά .Με κλειστό wifi 3g βγάζεις άνετα 3 μέρες με μέτρια ομιλία ανά ημέρα (30-40 λεπτά ανα ημέρα).Με 3g ανοιχτό σε συνθήκες όπου δεν έχεις και καλό σήμα και να δουλεύεις Facebook explorer κτλ …4-5 ώρες Δεδομένου του μεγέθους της οθόνης όμως είναι καλά πιστεύω .Το wifi έχει μέτρια απόδοση πχ σε δυο δόκιμες που έκανα το λαπτοπ είχε 4 γραμμές σήμα και το κινητό 1.Το σήμα τώρα γενικά του κινητού σε 3g δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα αλλά μπορεί να φταίει και το μέρος ,ήμουν ταξίδι το σκ οπότε καράβι νησιά ..Το μέγεθος συνηθίζεται πολύ γρήγορα (είχα 4,3 πριν) και στο λευκό χρώμα που το έχω μου αρέσει πάρα πολύ σαν αίσθηση ποιότητας .Πιστεύω για τα λεφτά του είναι από τις καλύτερες προτάσεις.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δυο βδομαδες το κιν. Ειναι παρα πολυ καλο εχει πολες δηνατοτιτες πειστεβω οτι αξιζη η αγορα του. Βεβαια θα πρεπει να σας πω οτι εαν το δεις συγκριτικα με καποιο αλλο θα ξενερωσης λιγο με την αναλησυ της οθονης στα pixel. Εαν ηταν λιγο παραπανω δεν θα ειχα κανενα παραπονο. Μονο αυτο με χαλασε απο το Lenovo.
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοοοονν!! Ήρθε και το δικό μου .Το τηλέφωνο μόλις το άνοιξα οπότε εντυπώσεις μετά το σκ!! Έχω όμως να κάνω μια ερώτηση τα παιδιά που το έχουν.

1ον η οθόνη χαμηλά προς τα πλήκτρα είναι ελαφρός ποιο σκοτεινή το ίδιο βλέπω και άμα το γυρίσω στα πλαγιά δηλαδή το κομμάτι πού είναι διπλά στα πλήκτρα είναι ποιο σκοτεινό .Είναι θέμα εφέ η προβληματικής οθόνης ?

2ον το πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων contactManager μου βγάζει πως υπάρχει update και όταν του λέω να το κάνει απλά κολαει και σβήνει το πρόγραμμα .προσπάθησα να το βρω να το κατεβάσω αλλά δεν παίζει πουθενά .Εγώ έχω την έκδοση 1.12.. και λέει πως υπάρχει 1.18..Τελος στο πρόγραμμα αυτό εκεί που μου εμφανίζει τις κλήσεις μου δείχνει κάτι σε κινέζικα κάτω από τους αριθμούς !Είναι και καλά η τοποθεσία δηλ από πού με καλούν

 

Οσο αφορα τον manager για της επαφες και σε μενα κολαει. Αλλα οταν το πειρα το ειχε κανει κανονικα. Δεν υπαρχει στην Google. Τωρα για τα κινεζικα μπορει να ειναι και τοποθεσια. Γιατι το δικο μου λεει αγνωστη περιοχη. Στο αλλο δεν μπορω να βοηθεισω γιατι εμενα δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονός ότι η qHD ανάλυση ειναι λίγη για τις 5,5" της οθόνης.

 

Λίγη σε σχέση με την FHD ή την HD;

Σε βίντεο που έχω δει δεν την λες και χάλια ας πούμε.όχι τίποτα άλλο άλλα λέω να το παραγγείλω σήμερα.:lol:

και η μεγάλη ερώτηση: Άσπρο ή Μαύρο;;;;;;;;

 

Λοιπόν πειραματίστηκα λίγο το σκ .δοκίμασα τις Rom οι όποιες βρίσκονται στο site της needrom .Εκεί έχουν ανεβάσει την 123 η όποια είναι αυτή που φορεί και το κινητό μας αλλά με την διάφορα ότι μπορείς να μεταφέρεις applications που έχεις κατεβάσει εσύ από το play στην sd κάρτα σου .Επίσης είναι και αυτή Multilanguage για όποιον θέλει ελληνικά .

Την 126 δεν κατάφερα να την εγκαταστήσω με cmw και η 128 έχει πολλά κινέζικα κατάλοιπα μέσα ακόμα και στην αγγλική γλωσσά χωρίς ουσιαστικά κάτι επιπλέων .

 

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό και για τα λεφτά του ακόμα καλύτερο !!

Από θέμα κατασκευής σου δίνει την αίσθηση καλού κινητού και όχι κινεζιας .

Αρκετά γρήγορο αλλά γεμίζει την ραμ σχετικά εύκολα οπότε ένα killer δεν είναι κακή ιδέα διότι το cleaner που έχει δεν κάνει και πολλά πράγματα .Από οθόνη φωτεινότητα και ανάλυση εμένα μου φαίνετε πάρα πολύ καλό σε σύγκριση με το προηγούμενο που είχα ένα alcatel 997d.Η κάμερα του απλά συμπαθητική με μέτριο φλας. Η μπαταριά τώρα συμπεριφέρεται όπως σε όλα τα κινητά .Με κλειστό wifi 3g βγάζεις άνετα 3 μέρες με μέτρια ομιλία ανά ημέρα (30-40 λεπτά ανα ημέρα).Με 3g ανοιχτό σε συνθήκες όπου δεν έχεις και καλό σήμα και να δουλεύεις Facebook explorer κτλ …4-5 ώρες Δεδομένου του μεγέθους της οθόνης όμως είναι καλά πιστεύω .Το wifi έχει μέτρια απόδοση πχ σε δυο δόκιμες που έκανα το λαπτοπ είχε 4 γραμμές σήμα και το κινητό 1.Το σήμα τώρα γενικά του κινητού σε 3g δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα αλλά μπορεί να φταίει και το μέρος ,ήμουν ταξίδι το σκ οπότε καράβι νησιά ..Το μέγεθος συνηθίζεται πολύ γρήγορα (είχα 4,3 πριν) και στο λευκό χρώμα που το έχω μου αρέσει πάρα πολύ σαν αίσθηση ποιότητας .Πιστεύω για τα λεφτά του είναι από τις καλύτερες προτάσεις.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

cmw φίλε μου πως πέρασες;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λίγη σε σχέση με την FHD ή την HD;

Σε βίντεο που έχω δει δεν την λες και χάλια ας πούμε.όχι τίποτα άλλο άλλα λέω να το παραγγείλω σήμερα.:lol:

και η μεγάλη ερώτηση: Άσπρο ή Μαύρο;;;;;;;;

 

Σε αυτές τις συσκευές κατα τη γνώμη μου η HD ανάλυση αποτελεί τη χρυσή τομή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...