Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε πρόκειται να παραγγείλω τίποτε ξανά απο αυτούς.Ποτέ!!

Σήμερα μου απάντησαν στο dispute ότι αρνούνται να κάνουν επιστροφή χρημάτων,μέχρι να παραλάβουν το πακέτο που τους έχω στείλει.

4/1/13 λήγει το dispute.Θα το κάνω claim και ο θεός βοηθός.Είναι απλά αστείοι και λένε παιδικές δικαιολογίες.

Από εμένα θα χάσουν τουλάχιστον 10 παραγγελίες.

 

Aν ηταν σοβαρο site θα σου ζητουσαν σκαναρισμενη την αποδειξη του ταχυδρομειου και θα τα εδιναν κατευθειαν.

Προχωρα Χρυσσοστομε και ελπιζω το ιδιο να κανει και το αλλο παιδι....

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν ηταν σοβαρο site θα σου ζητουσαν σκαναρισμενη την αποδειξη του ταχυδρομειου και θα τα εδιναν κατευθειαν. Το claim τι ειναι?

 

στο claim στην ουσία ζητάς τα χρήματα σου από το paypal.

Στη συνέχεια αυτό ρωτάει και τους δυο σας γιατί έγινε το claim και αναλόγως αποφασίζει υπέρ σου ή υπέρ του πωλητή....

ε να σου πώ,η θα πάρω τα χρήματα μου πίσω ή τα @@ μου.Το θέμα είναι ότι έχουν αρχίσει οι κινέζοι και κάνουν νούμερα.

Δεν είμαι μόνο το δικό μας θέμα,βλέπω αρκετά παράπονα και απο άλλους.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο claim στην ουσία ζητάς τα χρήματα σου από το paypal.

Στη συνέχεια αυτό ρωτάει και τους δυο σας γιατί έγινε το claim και αναλόγως αποφασίζει υπέρ σου ή υπέρ του πωλητή....

 

Claim και στειλε και σκαναρισμενη την αποδειξη των Ελτα (αν και στο paypal αναφερει: Tip: If your purchase was made from a seller outside of your country, it may take longer for your item to arrive. Before you file a dispute or a claim, make sure you've left adequate time for delivery which could take several weeks, depending on where the seller is located.)

 

Μεχρι να φτασει Κινα το πουλακι θα εχει πεταξει και απο την στιγμη που ειναι τσιρκο, δεν ειναι να δινεις βαση στον λογο τους

 

 

Απο το minideal ειχε κανενας καποιο θεμα?

Το στελνουν root και μαρκαρισμενο σαν δωρο?

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πως βρίσκεται ακόμα στο Shenzen internation το κινητό.

Οκ δεν είμαι και χθεσινός στις αγορές από Κίνα,αλλά αν λήξει το dispute και δε κάνεις τίποτα,θα πρέπει μετά αν εμπιστευτείς τον Κινέζο ότι θα σου στείλει τα χρήματα.

Ε με το συμπάθιο,αλλά άτομα που δε τα ξέρω δεν τα εμπιστεύομαι...Πόσο μάλλον άτομα που είναι στην άλλη άκρη της Γης.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πως βρίσκεται ακόμα στο Shenzen internation το κινητό.

Οκ δεν είμαι και χθεσινός στις αγορές από Κίνα,αλλά αν λήξει το dispute και δε κάνεις τίποτα,θα πρέπει μετά αν εμπιστευτείς τον Κινέζο ότι θα σου στείλει τα χρήματα.

Ε με το συμπάθιο,αλλά άτομα που δε τα ξέρω δεν τα εμπιστεύομαι...Πόσο μάλλον άτομα που είναι στην άλλη άκρη της Γης.

Οποτε καλυτερα να το εστελνες και μολις κοντευαν οι 45 μερες τοτε να εκανες dispute ωστε κοντευε στον προορισμο

 

Μεσω ποιου site παρακολουθεις το πακετο?

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Μεσω ποιου site το παρακολουθεις?

 

εδώ http://www.trackingkit.com/china-post-tracking/china-post-tracking.php

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το gps με το sygic επιασε δορυφορους σε κατι δευτερολεπτα

αφου εγκατεστησα και το gps aids και γινεται η δουλεια μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το gps με το sygic επιασε δορυφορους σε κατι δευτερολεπτα

αφου εγκατεστησα και το gps aids και γινεται η δουλεια μια χαρα

 

έχει καλό gps το Lenovo.εγω το igo είχα περάσει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει καλό gps το Lenovo.εγω το igo είχα περάσει!

 

οντως πολυ καλο δεν περιμενα να κλειδωσει σε κατι δευτερα απο αυτα που διαβαζα

βεβαια βοηθαει πολυ και το gps aids

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλο δεν περιμενα να κλειδωσει σε κατι δευτερα απο αυτα που διαβαζα

βεβαια βοηθαει πολυ και το gps aids

 

σωστός...

Αν είσαι σε καθαρό ουρανό κλειδώνει γρήγορα σχετικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

antutu 17165 με αυτη την ρομ ...εσκισε :p

 

 

edit cwm based recovery v6.0.3.0 μπηκε και η cwm πανευκολα

προσοχη για enter κουμπι οταν ειμαστε στην cwm χρησιμοποιουμε το κουμπι του power on off το πανω κουμπακι δλδ

για οποιον δυσκολευεται να μπει στην recovery με τα κουμπια volume + και - κατεβαστε απο το google play το x-parts καντε το εγκατασταση παντε tolls reboot to recovery κανει reboot και σε παει κατευθειαν στην cwm, εγω ετσι μπηκα

και κατι αλλο εφοσον εχουμε κατεβασει το αρχειο recovery_new απο τα λινκ που μας δινει ο φιλος anna2 το κανουμε αντιγραφη στο φακελο CWMA850 και δεν χρειαζεται να τρεξουμε το Compila.bat που στην ουσια δημιουργει την cwm αφου την εχουμε ετοιμη στα χερια μας, τρεχουμε κατευθειαν το Installa.bat και ειμαστε ετοιμοι σε κατι δευτερα

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μολις το παρελαβα με EMS μετα απο 9 μερες περιπου και φενεται σε πολυ καλη κατασταση ,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω?
Link to comment
Share on other sites

antutu 17165 με αυτη την ρομ ...εσκισε :p

 

 

edit cwm based recovery v6.0.3.0 μπηκε και η cwm πανευκολα

προσοχη για enter κουμπι οταν ειμαστε στην cwm χρησιμοποιουμε το κουμπι του power on off το πανω κουμπακι δλδ

για οποιον δυσκολευεται να μπει στην recovery με τα κουμπια volume + και - κατεβαστε απο το google play το x-parts καντε το εγκατασταση παντε tolls reboot to recovery κανει reboot και σε παει κατευθειαν στην cwm, εγω ετσι μπηκα

και κατι αλλο εφοσον εχουμε κατεβασει το αρχειο recovery_new απο τα λινκ που μας δινει ο φιλος anna2 το κανουμε αντιγραφη στο φακελο CWMA850 και δεν χρειαζεται να τρεξουμε το Compila.bat που στην ουσια δημιουργει την cwm αφου την εχουμε ετοιμη στα χερια μας, τρεχουμε κατευθειαν το Installa.bat και ειμαστε ετοιμοι σε κατι δευτερα

 

Ωραίος ο παίχτης!!!

Ανυπομονώ να ξανάρθει η μέρα να τα κάνω και εγώ...;)

Να δούμε τι λέει και αυτός ο τρόπος περάσματος cwm...

 

 

 

φίλε micakos φόρτσησε το μέχρι να τελειώσει,δεν χρειάζεται παραπάνω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χρυσοστομε μετα απο λιγη ωρα φορτισης κλεινει το κοκκινο φωτακι ,πως θα καταλαβω οτι εχει φορτιση γτ προσπαθω να το ανοιξω και δεν ανοιγει ενω το φορτιζω καμια ωρα τωρα !!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χρυσοστομε μετα απο λιγη ωρα φορτισης κλεινει το κοκκινο φωτακι ,πως θα καταλαβω οτι εχει φορτιση γτ προσπαθω να το ανοιξω και δεν ανοιγει ενω το φορτιζω καμια ωρα τωρα !!!

 

Αδερφέ,στην μπαταρία είχε ένα αυτοκόλλητο στις επαφες, το έχεις βγάλει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπαίνουμε κι από τον μπαρμπαθείο.

Υπάρχει αντίστοιχη επιλογή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με εκανε ενα νουμερο, εχασε ξαφνικα τις επαφες μου

αυτο μπορει να το εκανε και απο εχθες οταν φλασαρα την cwm το εβαλα κατευθειαν για φορτιση δεν προσεξα δλδ τι γινεται με τις επαφες

εκανα ενα συγχρονισμο με το google account μου και ξαναμπηκαν ολες παλι αλλα γιατι να γινει αυτο;

και κατι αλλο η sim2 δεν υποστηριζει 3g;

μονο στην sim 1 που εχω whats up με βγαζει 3g στην sim2 εχω wind.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές μπορεί να φταίει αυτό που λες,δε ξέρω τι άλλο μπορεί να έγινε...

για τις sim,ναι μόνο η πρώτη δίνει 3g.Αυτό το κάνουν όλα τα δίκαρτα της ανατολής...:p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μολις το παρελαβα με EMS μετα απο 9 μερες περιπου και φενεται σε πολυ καλη κατασταση ,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω?

 

Aπο που το παραγγειλες? Τι ρομ φοραει?

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

@ admen:

 

Όταν πέρασα εγώ cwm δεν παρατήρησα κάποιο θέμα.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάει για καινουργια multilanguage Rom. Δοκίμασε κανείς?

http://www.phtek.net/lenovo-a850-multilanguage-rom-latest-released-rooted/

 

"Many buyers feedback to us that the old lenovo a850 ROM met problem , the screen shows not correct and flash . we also met same problem while we are rooting and installing the lenovo a850 multi-language by the old ROM , so we have to buy a new ROM to fix this problem , for us and for our buyer .

 

Now we take the New ROM out and share to you free of charge . hope you can solve your problem quickly."

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάει για καινουργια multilanguage Rom. Δοκίμασε κανείς?

http://www.phtek.net/lenovo-a850-multilanguage-rom-latest-released-rooted/

 

"Many buyers feedback to us that the old lenovo a850 ROM met problem , the screen shows not correct and flash . we also met same problem while we are rooting and installing the lenovo a850 multi-language by the old ROM , so we have to buy a new ROM to fix this problem , for us and for our buyer .

 

Now we take the New ROM out and share to you free of charge . hope you can solve your problem quickly."

 

Στις εικόνες είναι ακριβώς ίδια με την ρομ που είχε το δικό μου που είχε το πρόβλημα.....

Επίσης,άλλοι χρήστες που την έχουν φλασάρει αυτή τη ρομ δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

εδώ είμαι η ρομ αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει.http://pan.baidu.com/share/home?uk=1413415874#category/type=0

 

996mb το μέγεθος του αρχείου rar...τι διάολο;;;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο το minideal ειχε κανενας καποιο θεμα?

Το στελνουν root και μαρκαρισμενο σαν δωρο?

 

minideal εδώ, ήρθε με root και στη συσκευασία νομίζω έλεγε gardening tools, κάτι τέτοιο. κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ το Lenovo A850 από το minideal με paypal

 

Sorry για το offtopic

Επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελία μου έστειλαν επιβεβαίωση από το MiniDeal.Net στο gmail μου και εμφανίζεται από το gmail μου:

 

Ενδέχεται η αποστολή του μηνύματος αυτού να μην έγινε από: minideal15@gmail.com

 

Και στο μάθετε περισσότερα εξηγεί:

 

Αυτή η προειδοποίηση εμφανίζεται όταν ο αποστολέας ισχυρίζεται ότι προέρχεται από το Gmail, αλλά δεν είναι δυνατό να επιβεβαιώσουμε ότι το συγκεκριμένο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προέρχεται από κάποιον αποστολέα Gmail. Για παράδειγμα, μπορεί να λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που υποστηρίζει ότι προέρχεται από τη διεύθυνση support@gmail.com, αλλά να μην έχει σταλεί από λογαριασμό Gmail. Όλα τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αποστέλλονται από το Gmail διαθέτουν δεδομένα ελέγχου ταυτότητας με τα οποία μπορεί να επαληθευτεί ότι η αποστολή τους έγινε μέσω του Gmail. Αν εμφανιστεί μια προειδοποίηση η οποία υποδεικνύει ότι κάποιο μήνυμα ενδέχεται να μην έχει σταλεί από χρήστη του Gmail, αυτό σημαίνει ότι λείπουν τα δεδομένα ελέγχου ταυτότητας και το Gmail εμφανίζει αυτήν την προειδοποίηση για δική σας προστασία.

Η απουσία των δεδομένων υποδεικνύει μία από τις εξής καταστάσεις:

• Το μήνυμα είναι πλαστό και δεν έχει σταλεί από τη δηλωμένη διεύθυνση Gmail του αποστολέα

• Ο αποστολέας έστειλε το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από ιστότοπο (για παράδειγμα, έναν ιστότοπο που σας κοινοποιεί μια είδηση)

• Το μήνυμα έχει σταλεί από το Gmail, ωστόσο οι πληροφορίες ελέγχου ταυτότητας χάθηκαν (για παράδειγμα, αν κάνετε αυτόματη προώθηση όλων των μηνυμάτων από άλλη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προς την προσωπική σας διεύθυνση Gmail)

Αν το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν έχει σταλεί από το Gmail, αλλά ο αποστολέας έχει συμπεριλάβει δεδομένα ελέγχου ταυτότητας στο μήνυμα, θα εμφανιστεί το όνομα του παραλήπτη μαζί με την υπηρεσία ελέγχου ταυτότητας του μηνύματος. Για παράδειγμα, αν ο αποστολέας sender@gmail.com σάς έστελνε μια κάρτα από έναν ιστότοπο ο οποίος ονομάζεται ecard.com, ο αποστολέας θα εμφανιζόταν ως "sender@gmail.com μέσω ecard.com".

 

Να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...