Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το πρόβλημα με το Α850.

Δοκιμάσαμε διάφορα αρχεία που βρήκαμε εγκαθιστώντας τα είτε με Mobile Uncle Tools είτε με το Flashtool αλλά cwm δεν πήραμε.

Το μόνο που έγινε ήταν να αλλάξει το recovery από κινέζικο σε stock android recovery αγγλικό.

Η γνώμη μου είναι ότι φταίνε τα αρχεία.

Εγώ δεν δοκίμασα να φτιάξω cwm από μόνος μου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ θα αργήσω να ξαναδοκιμάσω,Δεν το έχω πια,αν θέλει κάποιος άλλος μπορεί να το κάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα αργήσω να ξαναδοκιμάσω,Δεν το έχω πια,αν θέλει κάποιος άλλος μπορεί να το κάνει.

 

Άρα ο κλήρος πέφτει σε μένα.

Όχι όμως τώρα γιατί είμαι σε Linux και κάτι κατεβάζω και θα αργήσει.

Μάλλον αύριο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε τα είχα καταφέρει.Εύχομαι σε εσένα να πάνε όλα καλά!

 

Θα σου πω αύριο!!!!!

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα με το Α850.

Δοκιμάσαμε διάφορα αρχεία που βρήκαμε εγκαθιστώντας τα είτε με Mobile Uncle Tools είτε με το Flashtool αλλά cwm δεν πήραμε.

Το μόνο που έγινε ήταν να αλλάξει το recovery από κινέζικο σε stock android recovery αγγλικό.

Η γνώμη μου είναι ότι φταίνε τα αρχεία.

Εγώ δεν δοκίμασα να φτιάξω cwm από μόνος μου.

Γιωργο αν εχεις την rom που εχει το τηλεφωνο σου σε zip για flashtools δοκιμασε να φτιαξεις με τον οδηγο στο ποιο πανω λινκ.

Αν δεν την εχεις μπορεις να την φτιαξεις μονος σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372973 και μετα να ακολουθησεις τον οδηγο για cmw recovery.

Ξερω οτι ειναι παιδεμα τα lenovo αλλα δεν χανεις τιποτα, μονο τον χρονο σου :lost:

εγώ θα αργήσω να ξαναδοκιμάσω,Δεν το έχω πια,αν θέλει κάποιος άλλος μπορεί να το κάνει.

Ναι, τα εχω διαβασει τα δικα σου :( καλα και γρηγορα ξεμπερδεματα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι...Γιατί και χωρίς "καλό" κινητό δε τη παλεύω άλλο και γιατί μου άρεσε το σκασμένο!!:X:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ROM.

Μόνο που η ROM αυτή έχει το recovery στα κινέζικα.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ROM.

Μόνο που η ROM αυτή έχει το recovery στα κινέζικα.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει.

 

άλλαξε το στα αγγλικά και πάρε πάλι buck up.Μπορεί να πιάσει δε ξέρεις καμιά φορά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε το στα αγγλικά και πάρε πάλι buck up.Μπορεί να πιάσει δε ξέρεις καμιά φορά.

 

Χμμμμμ backup πως παίρνουμε;

Θα μπορούσα επίσης να χρησιμοποιήσω το αρχείο που κατεβάσαμε και το "έπαιζε" cwm αλλά ήταν το stock recovery.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ backup πως παίρνουμε;

Θα μπορούσα επίσης να χρησιμοποιήσω το αρχείο που κατεβάσαμε και το "έπαιζε" cwm αλλά ήταν το stock recovery.

 

με το mtk droid tools παίρνουμε backup.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

με το mtk droid tools παίρνουμε backup.

 

Για να δω τι θα κάνω.

 

Edit:

boot.img = kernel.

recovery = bootloader.

Άρα δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

Τι λες Χρυσόστομε;

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Για να δω τι θα κάνω.

 

Edit:

boot.img = kernel.

recovery = bootloader.

Άρα δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

Τι λες Χρυσόστομε;

 

αν πάρεις back up θα δεις στον φακελο μαζί με άλλα αρχεία και ένα με όνομα boot που θα είναι αρχείο img. νομίζω αυτό πρέπει να είναι...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να το πάρω από το φάκελο της ROM.

Θα πάρω και backup.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

θα σε γελάσω Γιώργο.Εγώ έπαιζα με τα αρχεία απο το back up.Μπορεί βέβαια να είναι και σωστό αυτό που λες!

Βασικά ναι,αν πάρεις το boot απο τον φάκελο της 123 δε νομίζω να έχεις θέμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μία πρόχειρη εκτίμηση είναι ο έλεγχος των αρχείων σε μέγεθος.Αν βγουν ίδια τότε 99% είναι το όδιο αρχείο.Βέβαια σωστά ίνεται με κάποιον kernel editor όπου θα βλέπαμε τον κώδικα των εντολών αλλά δεν το έχω ξανακάνει.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ROM.

Μόνο που η ROM αυτή έχει το recovery στα κινέζικα.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει.

Αφου εχεις τη rom δοκιμασε τον οδηγο cmw recovery.

Βγαλε απο το μυαλο σου το recovery που υπαρχει στη μαμισια rom, μην ασχοληθεις καθολου με αυτο, αφησε το στην ησυχια του. Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι το boot.img ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο κάνε μου μια χάρη όποτε βρεις χρόνο σε παρακαλώ.

Γράψε στο θέμα του To2c,πως έχεις το κινητό αυτό με την ίδια ρομ και εσύ,οπότε δε παίζει να είναι πρόβλημα της rom,γιατί μας δουλεύουν αυτοί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087539#post5087539

και όσοι έχετε την ρομ που επιτρέπει την μεταφορά στην sd,γράψτε αν μπορείτε ότι δεν μπορεί να είναι θέμα ρομ,αφού εσείς(ευτυχώς!!!) δεν έχετε κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ!!

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο κάνε μου μια χάρη όποτε βρεις χρόνο σε παρακαλώ.

Γράψε στο θέμα του To2c,πως έχεις το κινητό αυτό με την ίδια ρομ και εσύ,οπότε δε παίζει να είναι πρόβλημα της rom,γιατί μας δουλεύουν αυτοί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087539#post5087539

και όσοι έχετε την ρομ που επιτρέπει την μεταφορά στην sd,γράψτε αν μπορείτε ότι δεν μπορεί να είναι θέμα ρομ,αφού εσείς(ευτυχώς!!!) δεν έχετε κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Προσπαθω να καταλαβω τι ειναι ολα αυτα που λετε για recovery,boot.img,CWM κλπ κλπ,και δεν καταλαβαινω Χριστο...!

αν βγαλει καποιος ακρη και πετυχει αυτο που θελει να πετυχει,ας μας πει(η να μου πει) τι καταφερε κανοντας το,και να ανεβασει εναν οδηγο πως το εκανε...(θα μου το κανει ενας χακερας φιλος μου αμα λαχει)

 

p.s. Mετα απο 6-7 φορτισεις στο 99% ειπα να κανω ενα baterry calibration και τωρα φορτιζει κανονικα μεχρι 100%

ολοκληρωνεται ετσι και το 3ο σταδιο στο Battery Doctor...

Αν και θελω να δοκιμασω να βαλω τη ΡΟΜ123 λεω να κανω υπομονη οσο χρειαστει μηπως βγει καποια καλυτερη αφου βγηκε και source code και υπαρχει και κινητικοτητα....!αλλωστε η ΡΟΜ μου ειναι πολυ σταθερη χωρις κανενα προβλημα!Οι εφαργμογες δε μεταφερονται αλλα εχω οσες χρειαζομαι και διαθεσιμη μνημη 1.1GB ακομα...!

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βιάζεσαι περίμενε και τις απαντήσεις του Γιώργου να δούμε τι θα μας πει,αν τα κατάφερε ή όχι.

Γράψε ρε αγορίνα αν μπορείς και συ κάτι στο θέμα.Βάλε το λιθαράκι σου να βρούμε άκρη!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βιάζεσαι περίμενε και τις απαντήσεις του Γιώργου να δούμε τι θα μας πει,αν τα κατάφερε ή όχι.

Γράψε ρε αγορίνα αν μπορείς και συ κάτι στο θέμα.Βάλε το λιθαράκι σου να βρούμε άκρη!!

 

Δε βιαζομαι καθολου!Οπως ειπα το κινητο δουλευει ρολοι!Απο κει και περα,αν βγει κατι που θα το κανει να λειτουτγησει ακομα καλυτερα,τοτε ειναι καλοδεχουνο!

Link to comment
Share on other sites

Δε βιαζομαι καθολου!Οπως ειπα το κινητο δουλευει ρολοι!Απο κει και περα,αν βγει κατι που θα το κανει να λειτουτγησει ακομα καλυτερα,τοτε ειναι καλοδεχουνο!

 

και καλά κάνεις.εγώ που την είχα τη ρομ απο την αρχή ήμουν γκαντέμης!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087710#post5087710

εδώ αν θες να γράψεις και εσύ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και καλά κάνεις.εγώ που την είχα τη ρομ απο την αρχή ήμουν γκαντέμης!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087710#post5087710

εδώ αν θες να γράψεις και εσύ.

 

τους την ειπα οσο πιο light γινοταν!!!Ελπιζω να μην τους νευριασα! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...