Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλωριζικο φιλε...

Πως γινεται να σου βγαζει 16900 κατι κι εμενα που το πηρα κι εγω απο minideal,να μου βγαζει 16700 κατι...!???

H μπαταρια μου μ εχει σκαλωσει ασχημα...μετα απο 6 φορτισεις στο 99% εκανε 2 συνεχομενες στο 100% αφου εκανα calibration,μετα μια στο 99% και μετα 100% που ταν και η τελευταια...

Δοκιμασε αλλος να περασει CWM για να δουμε αν ειχαμε κι αλλες επιτυχιες?

 

Καλα Χριστουγεννα σε σας και τις οικογενειες σας!

Υγεια πανω απ ολα....ολα τα αλλα τα βρισκουμε...!

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα με την φορτιση να κολλαει στο 99% το αντιμετωπιζω και εγω

εχει εδω και 1 με 1,30 ωρα ειναι κολλημενο στο 99% και battery calibration δεν μπορω να κανω αν δεν παει 100%

Ευθυμη μηπως δοκιμασες καμια αλλη ρομ μηπως και φταιει η ρομ;

 

edit μολις το απενεργποιησα πηγε 100% ...το φορτιζα ανοιχτο

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την φορτιση να κολλαει στο 99% το αντιμετωπιζω και εγω

εχει εδω και 1 με 1,30 ωρα ειναι κολλημενο στο 99% και battery calibration δεν μπορω να κανω αν δεν παει 100%

Ευθυμη μηπως δοκιμασες καμια αλλη ρομ μηπως και φταιει η ρομ;

 

edit μολις το απενεργποιησα πηγε 100% ...το φορτιζα ανοιχτο

 

Μπορεις να κανεις Calibration κι ας μην ειναι 100%...

Απλα πρεπει να το επιλεξεις να μπορει να κανει κι ας μην παει 100%

Το φορτιζω παντα ανοικτο!και 3 φορες μου πηγε 100!

ΡΟΜ θα προσπαθησω να βαλω οταν βαλω CWM γιατι δε μπορω να βαλω μεσω ΠΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχω γράψει 300φορές...

το 99% είναι γενικα θέμα του android δε φταίει σε κάτι η μπαταρία του κινητού ή η ρομ.Μη φτιάχνεται προβήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

@Ευθύμη,δοκιμάστε και εσείς κάτι με το cwm...μόνο ο Γιώργος και εγώ δοκιμάζαμε τα πάντα και τώρα εγώ δεν το έχω το τηλέφωνο.

Αμαρτία να τα περιμένετε όλα απο ένα άτομο.

Ευκαιρία να δοκιμάσετε και εσείς....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχω γράψει 300φορές...

το 99% είναι γενικα θέμα του android δε φταίει σε κάτι η μπαταρία του κινητού ή η ρομ.Μη φτιάχνεται προβήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

@Ευθύμη,δοκιμάστε και εσείς κάτι με το cwm...μόνο ο Γιώργος και εγώ δοκιμάζαμε τα πάντα και τώρα εγώ δεν το έχω το τηλέφωνο.

Αμαρτία να τα περιμένετε όλα απο ένα άτομο.

Ευκαιρία να δοκιμάσετε και εσείς....

 

δεν ειναι το θεμα το 1% απλα τις 2-3 πρωτες φορτισεις ηθελα να τις κανω ολοκληρωμενες

παρεμπιπτοντως τωρα που ειπες για cwm βγηκε MiUi V5 http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-3-11-29/ αλλα θελει cwm για την εγκατασταση και δεν βλεπω να υποστηριζει Ελληνικα...τεσπα το τελευταιο λυνεται θα ειναι πιο σταθερη αραγε;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το θεμα το 1% απλα τις 2-3 πρωτες φορτισεις ηθελα να τις κανω ολοκληρωμενες

παρεμπιπτοντως τωρα που ειπες για cwm βγηκε MiUi V5 http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-3-11-29/ αλλα θελει cwm για την εγκατασταση και δεν βλεπω να υποστηριζει Ελληνικα...τεσπα το τελευταιο λυνεται θα ειναι πιο σταθερη αραγε;

 

Καλύτερα να βάλεις την 123 http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

Είναι στοκ ρομ ρουταρισμένη, και σου επιτρέπει να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην sd..Είναι νωρίς ακόμα πιστεύω για την Miui.

Μια χαρά τις κάνεις τις φορτίσεις,εγώ είχα παρατηρήσει στο δικό μου όταν το είχα,πως το ποσοστό της μπαταρίας όταν έδειχνε 100%,είχε στη πραγματικότητα μικρότερο ηλεκτρικό φορτίο απο όταν έγραφε 99%.Οπότε μη σκάτε αν δεν βλέπεται 100%.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια πολλα καλα Χριστουγεννα με υγεια

το SP Flash Tool δεν δουλευει

εκανα κανονικα την διαδικασια για να φλασαρω την ρομ χωρις μπαταρια το δοκιμασα σε 2 pc με windows 8 αλλα μενει κολλημενο απο την αρχη οταν πατας firmware upgrade και δεν προχωραει οση ωρα και να περιμενεις

το κινητο το ειδαν κανονικα και οι 2 υπολογιστες και το αναγνωρισαν κανονικα ως lenovo a850 στον εναν μαλιστα εκανα και εγκατασταση των MT6577 USB VCOM drivers αλλα τιποτα, καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχω γράψει 300φορές...

το 99% είναι γενικα θέμα του android δε φταίει σε κάτι η μπαταρία του κινητού ή η ρομ.Μη φτιάχνεται προβήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

@Ευθύμη,δοκιμάστε και εσείς κάτι με το cwm...μόνο ο Γιώργος και εγώ δοκιμάζαμε τα πάντα και τώρα εγώ δεν το έχω το τηλέφωνο.

Αμαρτία να τα περιμένετε όλα απο ένα άτομο.

Ευκαιρία να δοκιμάσετε και εσείς....

 

Δεν εδώ πλέον θέμα με τη μπαταρία... Αφού βλέπω ότι μου κρατάει μια χαρά δεν εδώ παράπονο... Απλά κάνω μια διαπίστωση... Την cwm θα την κάνω... Δεν περιμένω άλλον... Το μόνο που περιμένω είναι να βρει ο χακερας φίλος μου, χρόνο για να το κάνει αυτός... Μέχρι να το κάνει, Ρώτησα αν το έχει κάνει κι άλλος!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο μόνος τρόπος δυστυχώς που υπάρχει.

Τόσο καιρό δεν το είχαμε δοκιμάσει γιατί ο οδηγός ήταν νομίζω στα Ισπανικά και η μετάφραση ήταν τραγική,οπότε δεν ρισκάρεις...

τώρα ο Γιώργος έκανε μια πάρα πολύ καλή μετάφραση και το πέρασε στο κινητό του.

Μπορεί να φαίνονται περίεργα,αλλά δε νομίζω να είναι κάτι δύσκολο.

 

Καλά Χριστούγεννα φίλοι μου,καλά να περάσετε με τις οικογένειες/φίλους σας!!

 

Καλημερα Χρονια πολλα καλα Χριστουγεννα με υγεια

το SP Flash Tool δεν δουλευει

εκανα κανονικα την διαδικασια για να φλασαρω την ρομ χωρις μπαταρια το δοκιμασα σε 2 pc με windows 8 αλλα μενει κολλημενο απο την αρχη οταν πατας firmware upgrade και δεν προχωραει οση ωρα και να περιμενεις

το κινητο το ειδαν κανονικα και οι 2 υπολογιστες και το αναγνωρισαν κανονικα ως lenovo a850 στον εναν μαλιστα εκανα και εγκατασταση των MT6577 USB VCOM drivers αλλα τιποτα, καμια ιδεα;

 

Μήπως σου κάνει αυτό που έκανε και σε μένα;

ναι μεν ο αναγνωρίζει αλλά κάνει και άλλο έναν μπιπ,ότι αποσυνδέεται.

Αυτό που έκανα εγώ έιναι το εξής:

Η έχεις πατήσει απο πριν το upgrade και ξεκινάει κανονικά μόλις συνδέσεις το κινητό.

Η με το που το συνδέσεις και κάνει το μπιμ,κατευθείαν πατάς upgrade.Κατευθείαν όμως ούτε δεύτερο μη περάσει.

Το έχω κάνει και με τους δύο τρόπους.Για δοκίμασε και δες,και εγώ κατά τύχη τα πέτυχα αυτά.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Δεν ξέρω μήπως στα (αντιπαθή) 8άρια υπάρχει θέμα.

Εγώ στο λάπτοπ με ΧΡ δεν είχα θέμα.Δοκίμασε σε PC με άλλο λειτουργικό.

Χρυσόστομε δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία με φλασαρίσματα και custom roms.Εσύ απ' ότι καταλαβαίνω είσαι έμπειρος.Κι εγώ από το 2008 στο πρώτο HTC με Win Mobile περνάω Custom Roms.Βέβαια έχει να κάνει και η εμπειρία γενικά με τους υπολογιστές που έχει ο καθένας αλλά και κατά πόσο έχει τη διάθεση να σκαλίσει το κινητό του.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Δεν ξέρω μήπως στα (αντιπαθή) 8άρια υπάρχει θέμα.

Εγώ στο λάπτοπ με ΧΡ δεν είχα θέμα.Δοκίμασε σε PC με άλλο λειτουργικό.

Χρυσόστομε δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία με φλασαρίσματα και custom roms.Εσύ απ' ότι καταλαβαίνω είσαι έμπειρος.Κι εγώ από το 2008 στο πρώτο HTC με Win Mobile περνάω Custom Roms.Βέβαια έχει να κάνει και η εμπειρία γενικά με τους υπολογιστές που έχει ο καθένας αλλά και κατά πόσο έχει τη διάθεση να σκαλίσει το κινητό του.

 

Βρε δε θέλω το παίξω εμπειρία.Απλά τα λέω,πιστεύω.Στη παρούσα φάση είσαι μόνο εσύ που σκαλίζεις το κινητό.Αμαρτία είναι να σου ζητάμε να δοκιμάζεις τα πάντα...όχι ότι πριν που ήμασταν οι 2 μας ήμασταν πολλοί....

Αν κάποιος πιστεύει πως έχει έρθει η ώρα να βάλει χέρι στη συσκευή δοκιμάζει,αλλιώς κοιτάει διακριτικά και κάνει όπως νομίζει.

Έτσι και αλλιώς σε πολλούς χρήστες δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα από όλα αυτά που λέμε!!!

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Δεν ξέρω μήπως στα (αντιπαθή) 8άρια υπάρχει θέμα.

Εγώ στο λάπτοπ με ΧΡ δεν είχα θέμα.Δοκίμασε σε PC με άλλο λειτουργικό.

Χρυσόστομε δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία με φλασαρίσματα και custom roms.Εσύ απ' ότι καταλαβαίνω είσαι έμπειρος.Κι εγώ από το 2008 στο πρώτο HTC με Win Mobile περνάω Custom Roms.Βέβαια έχει να κάνει και η εμπειρία γενικά με τους υπολογιστές που έχει ο καθένας αλλά και κατά πόσο έχει τη διάθεση να σκαλίσει το κινητό του.

 

αυτο πιστευω και εγω πως υπαρχει ασυμβατοτητα με τα 8αρια

δεν μπορει σε 2 pc με 8αρια να μην γινεται τιποτα αντε στον εναν να πεις κατι πηγε στραβα δεν μπορει και στον δευτερο

εχουμε φλασαρει δεκαδες ρομ στο neo v μου δεν υπαρχει ρομ να μην εχει μπει πανω στα ταμπλετ pipo m1 και manta mid 706 duo power με τον ιδιο σχεδον τροπο και ολα πηγαιναν καλα και τωρα σε 2 pc να μην γινεται

δεν ξερω τι να πω θα το ξαναπροσπαθησω οταν βρω χρονο

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια, με υγεια, να χερεσται τις συσκευες σας και καλα ξεμπερδεματα σε αυτους που ειχαν προβλημα
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το SP Flash Tool δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το firewall των windows ή κοιτάξτε μήπως το αντιβιοτικό σας το μπλοκάρει.

Ιδιαίτερη προσοχή να δώσουν όσοι έχουν αυτή την @@ριά που θέλει να λέγεται αντιβιοτικό και ονομάζεται AVG καθώς και οι χρήστες του Kaspersky ιδιαίτερα όσοι έχουν το internet security.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τελικα την φλασαρα την Stock S123 αφου εκανα εγκατασταση κατι drivers που εχει στο εικονικο cd που σου βγαζει οταν κανεις συνδεση το κινητο ανοιχτο παντα πας ο υπολογιστης μου lenovo suite δεξι κλικ και ανοιγμα (δεν το τρεχεις με διπλο κλικ γιατι βγαζει σφαλμα) τρεχεις το lenovo drivers και κανει εγκατασταση τους drivers μετα απο αυτο εγινε ευκολα το φλασαρισμα

η ρομ ειναι πιο σταθερη επιλογη για μεταφορα αρχειων στην sd το πιο σημαντικο, τερματιζει η φορτιση 100% γιατι μετα το φορτωσα και πηγε 100% το μονο ισως αρνητικο μου φανηκε οτι τρωει λιγο παραπανω μπαταρια απο την προηγουμενη

καποια στιγμη θα δοκιμασω να περασω και την cwm

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά, η οθόνη του Α850 είναι gorilla glass η ? χρειάζεται οποσδήποτε προστατευτική μεμβράνη?

 

Καλημέρα,

Όχι δεν είναι γορίλλας.

Έρχεται με προστατευτικό εγκατεστημένο.

 

@admen:

Ωραία.

Να βρούμε επιτέλους άκρη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Admen!

Η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα απλά επειδή άλλαξες ρομ.Μόλις περάσουν λίγες μέρες θα στρώσει πάλι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Site? τιμη?

 

Απο to2c.com

 

Lenovo A850 ( Free Leather Case ) SmartPhone Android 4.2 Quad Core 1.3GHz Dual Sim 5.5 inch QHD 3G WCDMA

Color

White

Free Leather Case

Mofi Rui 2 Leather Case-Red

Free Gift

Phone Stand, Screen Film

TF Card ( Special Price )

32G TF Card

 

Τελική τιμή προσφοράς 143,03€

 

Πήρα επιπλέον και μια άλλη θήκη (την ήθελε η γυναίκα μου) 7,25€

Link to comment
Share on other sites

Ακριβότο πήρες roberto.

Στο minideal έχει 160 usd = 117 eur.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβότο πήρες roberto.

Στο minideal έχει 160 usd = 117 eur.

 

Χωρίς τα επιπλέον είχε 123€. 6€ διαφορά ουσιαστικά. Τώρα τελείωσε το πάτησα το κουμπί :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τα επιπλέον είχε 123€. 6€ διαφορά ουσιαστικά. Τώρα τελείωσε το πάτησα το κουμπί :)

 

Μετα την σταση του to2c απεναντι στα 2 παιδια που ειχαν προβλημα, δεν θα τους προτιμουσα με τιποτα, ποσο μαλλον αφου ειναι φθηνοτερο στο minideal... Για εμενα το to2c εφαγε μεγαλο ακυρο και αν δεν βρεθει λυση (refund) για τους παθοντες θα πρεπει να ενεργοποιηθουν τα παιδια που διαχειριζονται το myphone.gr καθως φιλοξενουν στο φορουμ ενα αναξιοπιστο site πωλησεων.

 

Εγω το περιμενω σε 2 εβδομαδες περιπου απο το ιδιο site (to2c) δυστηχως

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Δε πρόκειται να παραγγείλω τίποτε ξανά απο αυτούς.Ποτέ!!

Σήμερα μου απάντησαν στο dispute ότι αρνούνται να κάνουν επιστροφή χρημάτων,μέχρι να παραλάβουν το πακέτο που τους έχω στείλει.

4/1/13 λήγει το dispute.Θα το κάνω claim και ο θεός βοηθός.Είναι απλά αστείοι και λένε παιδικές δικαιολογίες.

Από εμένα θα χάσουν τουλάχιστον 10 παραγγελίες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...