Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα παντως απο οτι καταλαβα τα Κινεζακια ακομα γιορτες εχουν.....ψιλοκοιμουνται......:lol:

 

η απλά μας ψιλοδουλεύουν...(το πιο πιθανό)Πέρυσι ας πούμε δούλευαν σαν πριονοκορδέλες μετά τις γιορτές.Φέτος ακριβώς το αντίθετο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άσχετο αυτό το γεγονός φίλε μου.Από το στιγμή που έχει αποσταλεί δεν είναι ευθύνη του καταστήματος αν αργήσει να σου έρθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με το καλό να τα δεχτείς.Οι παρουσιάσεις πιστεύω δεν είναι ανάγκη να γίνουν στο παρών θέμα,υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

 

Ευχαριστω φιλε μου,παντως δεν ειδα καποιο Ελληνικο unboxing,η καποια Ελληνικη πληρη παρουσιαση απο Ελληνα σε video παντως.

Υπαρχει κατι και δεν το προσεξα??:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό όχι,αλλά δε νομίζω να είναι απαραίτητο κιόλας.Anyway αν γουστάρεις κάντο,κακό δεν είναι,ίσα ίσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό όχι,αλλά δε νομίζω να είναι απαραίτητο κιόλας.Anyway αν γουστάρεις κάντο,κακό δεν είναι,ίσα ίσα.

Λογο δουλειας(ΜΜΕ)δεν εχω προβλημα να το κανω βρε,(αρκει να βρω λιγο χρονο βεβαια)ισα-ισα που ετσι βοηθας και τον κοσμο που τυχον ενδιαφερεται,να εχει μια καλυτερη εικονα απο το προιον,και ειδικα ενα ειναι και απο Ελληνικα χερια ακομα καλυτερα,μιας και πειξαμε στα Ρωσσικα στο tube....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η απλά μας ψιλοδουλεύουν...(το πιο πιθανό)Πέρυσι ας πούμε δούλευαν σαν πριονοκορδέλες μετά τις γιορτές.Φέτος ακριβώς το αντίθετο.

 

Πιστεύω οτι έχει θέμα η singpost επειδή είναι ο κύριος μεταφορέας πλέον κινητών τάμπλετ και μπαταριών. Έκανα τρεις παραγγελίες ,με το που άνοιξαν οι Κινέζοι και έχω κλείσιμο ΚΔ Αεροδρομίου που σημαίνει οτι οι "δικοί" μου Bruce Lee δούλεψαν με οίστρο...

:lol:

Δευτέρα πιθανότατα θα τα έχω καθώς ο ταχυδρόμος είναι σφαίρα και του εξηγούμαι καφεδάκι...

 

Y.Γ δεν πρόκειται για κινητά.

Edited by tilemachos69
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογέ της lenοvo δεν μου φαίνονται κακές. κατέβασα τις εφαρμογες που λες και τις σύγκρινα. η μόνη διαφορά με τα go sms kai contacts είναι οτι μπορείς να στείλεις μήνυμα σε ομάδες ευκολότερα

 

 

Να πούμε και κανένα νέο σχετικά με τις λειτουργίες του κινητού.

'Έχω σβήσει το contacts manager της Lenovo και έχω βάλει το go sms,go contacts και go keybord για να έχω Ελληνικά στα μηνύματα με αυτόματη διόρθωση και 160 χαρακτήρες.Πριν σβήσετε όμως τις εφαρμογές τις Lenovo κάντε συγχρονισμό των επαφών σας και τα σχετικά,γιατί αν δε το κάνετε υπάρχει πιθανότητα να μην γίνεται μετά με την εφαρμογή που θα επιλέξετε μετά.

Επίσης,έχω αφαιρέσει τις περισσότερες εφαρμογές της Lenovo καθώς είναι μάπα και τσάμπα ραμ τρώνε.

Κυκλοφορούν χιλιάδες αντίστοιχες εφαρμογές στο PlayStore που κάνουν αυτές τις δουλειές πολύ καλύτερα.

Εφαρμογές όπως FB,Skype κτλ που ήταν μέσα στην ρομ να τις κάνετε εφαρμογές χρήστη από εφαρμογές συστήματος.Μπορείτε να το κάνετε είτε με απεγκατάσταση των εφαρμογών αυτών και κατέβασμα ξανά απο το PlayStore είτε με την εφαρμογή system app mover.

αυτά τα ολίγα προς το παρών...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για screenshot ξέρετε τίποτα? πως το καταφέρνουμεεεεεεεεεεεεεε?

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογέ της lenοvo δεν μου φαίνονται κακές. κατέβασα τις εφαρμογες που λες και τις σύγκρινα. η μόνη διαφορά με τα go sms kai contacts είναι οτι μπορείς να στείλεις μήνυμα σε ομάδες ευκολότερα

Προσωπικά τις έβγαλα γιατί μου τη σπάγαν τα κινέζικα. Κατά τ' άλλα μια χαρά είναι.

για screenshot ξέρετε τίποτα? πως το καταφέρνουμεεεεεεεεεεεεεε?

Google play - Easy screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το Power+Vol up οπως σε αλλα τηλ? Και κατι αλλο να πω για τις μπαταριες μιας και για το προηγουμενο μου κινητο ειχα παρει 3 εξτρα 2*2450μαΗ και 1 3200μαΗ μαντεψτε ποση πραγματικη χωρητικοτητα ειχαν στην ΣΩΣΤΗ ταση.. ΤΑ ΜΙΣΑ εκτος απ την 3200 που ηταν 2000+ . Η μαμα ηταν 1500 κ πραγματικα εφτανε τα 1400 πρπ.. Οποτε υπαρχει μεγααααλο ψεμα κ γυρω απ τις μπαταριες (τις κινεζικες..) Αν καποιος εχει παρει αφτερμαρκετ κ μπορει να την μετρησει 8α βοη8ουσε κ τους υπολοιπους..
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το Power+Vol up οπως σε αλλα τηλ? Και κατι αλλο να πω για τις μπαταριες μιας και για το προηγουμενο μου κινητο ειχα παρει 3 εξτρα 2*2450μαΗ και 1 3200μαΗ μαντεψτε ποση πραγματικη χωρητικοτητα ειχαν στην ΣΩΣΤΗ ταση.. ΤΑ ΜΙΣΑ εκτος απ την 3200 που ηταν 2000+ . Η μαμα ηταν 1500 κ πραγματικα εφτανε τα 1400 πρπ.. Οποτε υπαρχει μεγααααλο ψεμα κ γυρω απ τις μπαταριες (τις κινεζικες..) Αν καποιος εχει παρει αφτερμαρκετ κ μπορει να την μετρησει 8α βοη8ουσε κ τους υπολοιπους..

 

Πως μετράμε τη χωρητικότητα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φορτιστη (μοντελιστικο) για ολων των ειδων τις μπαταριες παραμετροποιησιμο ο οποιος μπορει να αδειασει κ να φορτισει πληρως τη μπαταρια μετρωντας επακριβως ποσα μαΗ πηρε. Ενα αλλο παραδειγμα το οποιο ηταν για κλαματα ηταν μπαταριες Li-ion για φακους (σε συστοιχιες υπαρχουν στα περισσοτερα λαπτοπ.. Αναγραφομενη χωρητικοτητα 3500μαΗ, πραγματικη.................. 800!!!!!! Μια παρεν8εση και για τον Χρυσοστομο. Φιλε μου εχεις δοκιμασει το Deep Sleep Battery Saver ? Νομιζω ισως σε βοη8ησει με το προβλημα σου..
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει στο pm που τους έχω στείλει.

 

Πάντως Χρυσόστομε εάν θυμάσαι εγώ είχα πρόβλημα από την αρχή με το μαγαζί (χαλασμένη μπαταριά ,ραγισμένο κάλυμμα μπαταριάς ) που το έπαιζαν κινέζοι και με εξυπηρέτησαν μόνο όταν μίλησα αρνητικά στο νήμα που έχουν και τους έκραξα .Το δεύτερο κινητό που είχα πάρει για τον γαμπρό μου δεν είχε Ιμει .Μετά από συνεννόηση μου είπαν κάνε αυτό το άλλο ,αλλά τίποτα. Κατάφερα να περάσω το ιμει με το Mtk android tools όμως μετά από 10 μέρες το έχασε χωρίς λόγο .Ξανά μίλησα μαζί τους μου είπαν να κάνω διάφορα αλλά δεν επανήλθε ποτέ .Έτσι λοιπόν τους ζήτησα να μου αλλάξουν τηλέφωνο .Η απάντηση τους ήταν πως αφού δεν μπορείς (είσαι ικανός )να το φτιάξεις στείλτε σε εμάς να σου περάσουμε το Ιμει .Φυσικά δεν δέχτηκα τους είπα πως θέλω καινούργιο γιατί ήταν ελαττωματικό από την αρχή ,και μου είπαν μόνο εάν δεν φτιάχνεται θα σου στείλουμε καινούργιο .Ευτυχώς δεν είχαν περάσει 45 μέρες οπότε η λύση ήρθε μέσω Pay pall . Στα προσωπικά email στο παίζουν και λίγο μάγκες και δεν σου δίνουν ιδιαίτερη σημασία αλλά μέσω Paypall κυρίες !Ιδικά όταν αναφέρεις πως κατόπιν συνεννόησης με το τάδε email μου αρνήθηκαν αντικατάσταση ελαττωματικού προϊόντος ,σου λένε στείλτε πίσω για refund απευθείας μέσα σε λίγες ώρες !Έτσι πήρε τον δρόμο της επιστροφής .Ελπίζω να μην μου κάνουν καμία μαλάκια όταν φτάσει το δέμα.. αλλά πιστεύω πως δεν θα φτάσουν μέχρι εκεί .Είναι πολύ άσχημο να σου συμπεριφέρονται έτσι ..δηλαδή εάν κάτι συμβεί στο μέλλον όχι εγγύηση απλά το κάνεις σουβερ για τα ποτήρια διότι άκρη …δεν νομίζω να βρεις αφού περάσουν οι 45 μέρες που μόνο το paypall σε καλύπτει .

Το θέμα είναι τώρα από πού να το αγοράσω ???Εχω 2 στα 2 από το minideals με πολύ κακιες εντυπώσεις από την συμπεριφορά τους ..

Το προβληματικό τηλέφωνο που δεν είχε το Ιμει ήταν με Ιμει κουτιού 863234028692169.Το έστειλα πίσω την Παρασκευή .Εάν κάποια στιγμή κάποιος παραγγέλλει και του έρθει αυτό να ξέρει πως είναι used

Edited by axinak
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Αμααααννν φιλε αχινακ απ το μινιντιλ σου ρ8αν 2 ελατωματικα?? Κ γω το προτιμησα γιατι νομιζα οτι το to2c εκανε τον κινεζο...ΕΛΠΙΖΩ να μη φτασουν σε αυτο το σημειο και το στειλουν σε καποιον απο μας γιατι τοτε οχι μονο 8α ακουσουν κραξιμο αλλα δημοσιοποιηση παντου τι απατεωνιες κανουν.. Δε μπορω να καταλαβω ρε γμτ μαγαζια με τοσο τζιρο να μην ειναι εκει για τον πελατη τη στιγμη που 8α τους γυρισει μπουμερανκ! Πολυ καλα εκανες κ δημοσιοποιησες το ΙΜΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα 2 κομματια απο to2c.Απο το αππογευμα και μετα,unboxing και 1ες εντυπωσεις σε video παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αμααααννν φιλε αχινακ απ το μινιντιλ σου ρ8αν 2 ελατωματικα?? Κ γω το προτιμησα γιατι νομιζα οτι το to2c εκανε τον κινεζο...ΕΛΠΙΖΩ να μη φτασουν σε αυτο το σημειο και το στειλουν σε καποιον απο μας γιατι τοτε οχι μονο 8α ακουσουν κραξιμο αλλα δημοσιοποιηση παντου τι απατεωνιες κανουν.. Δε μπορω να καταλαβω ρε γμτ μαγαζια με τοσο τζιρο να μην ειναι εκει για τον πελατη τη στιγμη που 8α τους γυρισει μπουμερανκ! Πολυ καλα εκανες κ δημοσιοποιησες το ΙΜΕΙ!

 

Κοίτα γενικά βρήκα άκρη αλλά όχι με τον τρόπο που θα ήθελα δηλαδή σαν πελάτης αναγκάστηκα να τους κράζω στο site και να μιλώ με paypall .Τώρα πόσο μεγάλο μαγαζί είναι δεν ξέρω να σου πω και μάλλον δύσκολα κάποιος θα μπορούσε αντικειμενικά να μας απαντήσει σε αυτό .Πάντως και εγώ είχα ακούσει καλά λόγια και πήρα από εκεί .Τώρα σίγουρα θα πουν πολλοί πως είναι εντάξει μαγαζί και τα σχετικά αλλά η γνώμη μου είναι πως στα προβλήματα φαίνεται το πόσο καλό μαγαζί είναι και στο πώς συμπεριφέρεται .Τώρα σε όλα τα μαγαζιά υπάρχουν και οι παραπονεμένοι πελάτες δεν μπορείς να τους έχεις όλους 100% ευχαριστημένους .Ε εγώ είμαι από τους απογοητευμένους αλλά και πολλοί άλλοι άμα διαβάσει κάποιος στο νήμα του μαγαζιού εδώ στο φόρουμ .Το θέμα είναι πως δεν ξέρω από πού να ψωνίσω τώρα !!

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γενικά βρήκα άκρη αλλά όχι με τον τρόπο που θα ήθελα δηλαδή σαν πελάτης αναγκάστηκα να τους κράζω στο site και να μιλώ με paypall .Τώρα πόσο μεγάλο μαγαζί είναι δεν ξέρω να σου πω και μάλλον δύσκολα κάποιος θα μπορούσε αντικειμενικά να μας απαντήσει σε αυτό .Πάντως και εγώ είχα ακούσει καλά λόγια και πήρα από εκεί .Τώρα σίγουρα θα πουν πολλοί πως είναι εντάξει μαγαζί και τα σχετικά αλλά η γνώμη μου είναι πως στα προβλήματα φαίνεται το πόσο καλό μαγαζί είναι και στο πώς συμπεριφέρεται .Τώρα σε όλα τα μαγαζιά υπάρχουν και οι παραπονεμένοι πελάτες δεν μπορείς να τους έχεις όλους 100% ευχαριστημένους .Ε εγώ είμαι από τους απογοητευμένους αλλά και πολλοί άλλοι άμα διαβάσει κάποιος στο νήμα του μαγαζιού εδώ στο φόρουμ .Το θέμα είναι πως δεν ξέρω από πού να ψωνίσω τώρα !!

Περιμενε μεχρι το απογευμα........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε μεχρι το απογευμα........

 

Μη ξεχνάς ότι το πρώτο ελαττωματικό,το πήρα από το to2c....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάς ότι το πρώτο ελαττωματικό,το πήρα από το to2c....

 

Χαχαχα αυτό σκέπτομαι και εγώ και δεν ξέρω από πού να το πρώτο πάρω τώρα !!!

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

"Ε εγώ είμαι από τους απογοητευμένους αλλά και πολλοί άλλοι άμα διαβάσει κάποιος στο νήμα του μαγαζιού εδώ στο φόρουμ .Το θέμα είναι πως δεν ξέρω από πού να ψωνίσω τώρα !! "

 

Αυτο κατι λεει.. Κ οντως στο after sales φαινεται 1 μαγαζι..Γιατι το να το παρεις 5-10$ φ8ηνοτερα κ μετα να τρεχεις δεν εχει νοημα.. Δυστυχως ολους μας, μας ενδιαφερει να γλιτωσουμε οσα μπορουμε κ δε λογαριαζουμε το μετα.. Χρειαζεται να την πα8ει καποιος (πχ εγω πολλακις) για να μην προτιμησει παντα το φ8ηνοτερο..

 

 

Φιλε κωστα πηρες 2 α850? Οπως κ να χει πες μας εντυπωσεις 8α βοη8ησει αρκετα να δουμε τι γινεται κ με αυτο το μαγαζι η αν ειναι γενικοτερο το 8εμα..

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάς ότι το πρώτο ελαττωματικό,το πήρα από το to2c....

 

Βρε συ η rom δεν ειχε προβλημα στο δικο σου??Αυτο ειναι το ευκολο,το θεμα ειναι να μην εχει στο hardware θεματακια.

 

Παιδια απο το ενλογο καταστημα εχω τουλαχιστον 30 αγορες,παντα ολα ερχονται οπως ειχαμε πει απο την αρχη,

Τωρα καποιο ελατωματικο απο εκει δεν μου εχει τυχη ακομα(ελπιζω να μην μου τυχη ποτε....:lol:)

Βεβαια παντα αγοραζω zte-lenovo-huawei και μονο κινητα.

Αλλα μην παρακανουμε και διαφημηση σε αυτους,προσωπικη εμπειρια ολα τα παραπανω εννοειται.

 

@Rl20vt

Ναι φιλε μου 2 αγορασα.Και τα 2 για φιλους ειναι.Το ενα ηδη το πηρε το παλικαρι(δεν κρατιοταν αυτος....),το αλλο θα το σεταρω 1α και μετα θα το δωσω.

Οποτε θα το εχω στα χερια μου για 2-3 μερες για δοκιμες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα δε νομίζω να είναι μόνο θέμα ρομ,καθώς αυτή φοράω και σε αυτό το κινητό χωρίς πρόβλημα...Αν βάλεις ένα A850 από to2c σε θερμοκρασίες πολύ χαμηλές θα απογοητευτείς,θα κάνει πάλι νερά η οθόνη του.

Τες πα,απροβλημάτιστα εύχομαι να είναι και τα 2.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο unboxing.

http://www.youtube.com/watch?v=n66Dg2XZyFI&feature=youtu.be

Θα το δουλεψω το κντ παιδια και θα αναφερω παλι σε video,η πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.:)

 

Eτσι ερχεται απο το to2c.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο Κωστα το κινητο ευχομαι να το χαρεις :)

 

παιδια δοκιμαστε να ψωνισετε και απο κανενα αλλο καταστημα εσεις που το σκεφτεστε οπως το geekbuying και το merimobiles γιατι στο μινι ντιλ και στο to2c σηκωσαν ψηλα τον αμανε θαρρεις πως μονο αυτοι υπαρχουν

αν το προβλημα ειναι αν η ρομ υποστηριζει Ελληνικα η μεταφορα στην sd αυτο απ οτι ειδατε λυνεται πανευκολα αρα ποιος ο λογος αφου αυτα τα καταστηματα δημιουργουν προβληματα να μην δοκιμασετε και καπου αλλου για αγορα;

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο unboxing.

http://www.youtube.com/watch?v=n66Dg2XZyFI&feature=youtu.be

Θα το δουλεψω το κντ παιδια και θα αναφερω παλι σε video,η πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.:)

 

Eτσι ερχεται απο το to2c.

 

Πολύ ωραίο το video Κώστα!

Με γεια!!

 

Αν είναι από to2c μην του περάσεις την s123 γιατί έχει πρόβλημα με την οθόνη (αν και μπορεί να είναι από νέα παρτίδα τα κινητά που σου στείλανε και να μην έχουν πρόβλημα). Αν θες να αλλάξεις rom πέρνα καλύτερα την s121 by linerty 5-1-2014 που είχε προτείνει ο Χρυσόστομος.

 

Μα καλά αυτοί οι αθεόφοβοι του to2c σου στείλανε λευκή θήκη για μαύρο κινητό?

Edited by roberto_30
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια,αλλα εγω μονο θα το σεταρω,δεν θα το κρατησω.

 

@roberto_30

Λευκη ηθελε ο κατοχος του,και να πω την αληθεια κανει πολυ ωραια αντιθεση τελικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...