Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεί καπιοσ να γράψει κριτική για την κάμερα .. το εχω παραγγείλει και ερχετε παντός οσα διαβάζω κύριος απο φορουμ του εξωτερικού είναι τα καλύτερα!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το κινητό το έχω μια μέρα,πρώτες εντυπώσεις:

Χωρίς να πω κάτι κατά την παραγγελία ,το έστειλαν σαν δώρο αξίας 18$ σαν είδος κήπου.

Δώρο μια λευκή θήκη σιλικόνης και ζελατίνα τοποθετημένη.

Προερχόμενος από Samsung Galaxy S Advance,οι συνομιλιτές μου με ακούν πολύ καλύτερα με το λενόβο.Το διαπίστωσαν 2 άτομα χωρίς να τους πω από ποια συσκευή μιλάω.Οθόνη με αρκετά καλή γωνία θέασης,δεν έχει κολλήσει καθόλου μέχρι στιγμής,το'χω φορτώσει,ό,ταν ειναι πολλά ανοιχτά η μνήμη δουλέυει 85-90%,δε δειχνει να μην επαρκει για την ώρα αλλά θα το προτιμούσα με 1,5gb.

Μπαταρία με 2 κάρτες,3g ολη μέρα και πάιξιμο έβγαλε 1 μέρα.Μερικές προσαρμογές στην αρχική οθόνη και ξεφόρτωμα των κινεζοεικονοειδίων και προσθήκη κάποιων απ'τα "κλασσικά-χρήσιμα" επιβάλλεται,αναμενόμενο,κάμερα με πολύ γρήγορη αυτόματη εστίαση,στο χαμηλό φωτισμό αρκετά καλή,βίντεο 1080 απροβλημάτιστα τραβάει,τα χρώματά του δε με συγκίνησαν,gps δεν έχω τεστάρει ακόμα,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά αρκετά χαμηλής έντασης θα έλεγα,σαν κατασκευή είναι οκ,αρκετά καλή,ο φορτιστής και τα ακουστικά είναι ψέυτικα,όχι απογοητευτικά όμως,παίζει real racing 3 χωρις παραμικρό κόλλημα,εμένα μου έπεσε μεγάλο σαν συσκευή(για αυτούς που έχουν μικρά χέρια),αν θα το συνηθίσω θα δείξει,για το μέγεθός του το βάρος του είναι οκ,wifi λίγο πιο δυνατό απο το Galaxy S Advance.

Για την ώρα αυτά,όποιος θέλει να ρώτήσει κάτι ευπρόσδεκτος,απλα μπορεί να αργήσω λίγο να απαντήσω.Γενικώς πάντως νιώθω ό,τι τα χρήματα που έδωσα μάλλον αξίζουν με το παραπάνω για αυτό που αγόρασα,θα δείξει βέβαια.Αυτά από μένα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το κινητό το έχω μια μέρα,πρώτες εντυπώσεις:

Χωρίς να πω κάτι κατά την παραγγελία ,το έστειλαν σαν δώρο αξίας 18$ σαν είδος κήπου.

Δώρο μια λευκή θήκη σιλικόνης και ζελατίνα τοποθετημένη.

Προερχόμενος από Samsung Galaxy S Advance,οι συνομιλιτές μου με ακούν πολύ καλύτερα με το λενόβο.Το διαπίστωσαν 2 άτομα χωρίς να τους πω από ποια συσκευή μιλάω.Οθόνη με αρκετά καλή γωνία θέασης,δεν έχει κολλήσει καθόλου μέχρι στιγμής,το'χω φορτώσει,ό,ταν ειναι πολλά ανοιχτά η μνήμη δουλέυει 85-90%,δε δειχνει να μην επαρκει για την ώρα αλλά θα το προτιμούσα με 1,5gb.

Μπαταρία με 2 κάρτες,3g ολη μέρα και πάιξιμο έβγαλε 1 μέρα.Μερικές προσαρμογές στην αρχική οθόνη και ξεφόρτωμα των κινεζοεικονοειδίων και προσθήκη κάποιων απ'τα "κλασσικά-χρήσιμα" επιβάλλεται,αναμενόμενο,κάμερα με πολύ γρήγορη αυτόματη εστίαση,στο χαμηλό φωτισμό αρκετά καλή,βίντεο 1080 απροβλημάτιστα τραβάει,τα χρώματά του δε με συγκίνησαν,gps δεν έχω τεστάρει ακόμα,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά αρκετά χαμηλής έντασης θα έλεγα,σαν κατασκευή είναι οκ,αρκετά καλή,ο φορτιστής και τα ακουστικά είναι ψέυτικα,όχι απογοητευτικά όμως,παίζει real racing 3 χωρις παραμικρό κόλλημα,εμένα μου έπεσε μεγάλο σαν συσκευή(για αυτούς που έχουν μικρά χέρια),αν θα το συνηθίσω θα δείξει,για το μέγεθός του το βάρος του είναι οκ,wifi λίγο πιο δυνατό απο το Galaxy S Advance.

Για την ώρα αυτά,όποιος θέλει να ρώτήσει κάτι ευπρόσδεκτος,απλα μπορεί να αργήσω λίγο να απαντήσω.Γενικώς πάντως νιώθω ό,τι τα χρήματα που έδωσα μάλλον αξίζουν με το παραπάνω για αυτό που αγόρασα,θα δείξει βέβαια.Αυτά από μένα :)

 

Γειά σας

Εχω το κινητό αγορασμένο από pandawill. Πολύ καλό αλλα δεν έχει ελληνικά. Παρόλου που στο site τους στην φωτογραφία έχει. Ποία έκδοση Firmware , build number ... έχετε εσείς με ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

κόκκινο η λευκό ? και απο που το πείρες ? το εχω παραγγειλει και ερχετε !!! πως ειναι η κάμερα σε φώτο οχι βίντεο, μπορείς να τραβήξεις μια φωτο και να τιν ανεβασεις !!
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες : https://www.dropbox.com/s/otk5ws9uz2fy1ti/s820.rar

 

Το λευκό πήρα απο minideal

 

Έκδοση βασικού φάσματος : s820 v12,2013/04/23 15.09

 

Αριθμός έκδοσης: s820_S129_130513

Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο!

αν και οταν, καταφερεις και δοκιμασεις το gps, μπορεις να γραψεις την γνωμη σου για το πως δουλευει?

ειναι ενα ζητημα που απασχολει αρκετο κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το κινητό το έχω μια μέρα,πρώτες εντυπώσεις:

Χωρίς να πω κάτι κατά την παραγγελία ,το έστειλαν σαν δώρο αξίας 18$ σαν είδος κήπου.

Δώρο μια λευκή θήκη σιλικόνης και ζελατίνα τοποθετημένη.

Προερχόμενος από Samsung Galaxy S Advance,οι συνομιλιτές μου με ακούν πολύ καλύτερα με το λενόβο.Το διαπίστωσαν 2 άτομα χωρίς να τους πω από ποια συσκευή μιλάω.Οθόνη με αρκετά καλή γωνία θέασης,δεν έχει κολλήσει καθόλου μέχρι στιγμής,το'χω φορτώσει,ό,ταν ειναι πολλά ανοιχτά η μνήμη δουλέυει 85-90%,δε δειχνει να μην επαρκει για την ώρα αλλά θα το προτιμούσα με 1,5gb.

Μπαταρία με 2 κάρτες,3g ολη μέρα και πάιξιμο έβγαλε 1 μέρα.Μερικές προσαρμογές στην αρχική οθόνη και ξεφόρτωμα των κινεζοεικονοειδίων και προσθήκη κάποιων απ'τα "κλασσικά-χρήσιμα" επιβάλλεται,αναμενόμενο,κάμερα με πολύ γρήγορη αυτόματη εστίαση,στο χαμηλό φωτισμό αρκετά καλή,βίντεο 1080 απροβλημάτιστα τραβάει,τα χρώματά του δε με συγκίνησαν,gps δεν έχω τεστάρει ακόμα,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά αρκετά χαμηλής έντασης θα έλεγα,σαν κατασκευή είναι οκ,αρκετά καλή,ο φορτιστής και τα ακουστικά είναι ψέυτικα,όχι απογοητευτικά όμως,παίζει real racing 3 χωρις παραμικρό κόλλημα,εμένα μου έπεσε μεγάλο σαν συσκευή(για αυτούς που έχουν μικρά χέρια),αν θα το συνηθίσω θα δείξει,για το μέγεθός του το βάρος του είναι οκ,wifi λίγο πιο δυνατό απο το Galaxy S Advance.

Για την ώρα αυτά,όποιος θέλει να ρώτήσει κάτι ευπρόσδεκτος,απλα μπορεί να αργήσω λίγο να απαντήσω.Γενικώς πάντως νιώθω ό,τι τα χρήματα που έδωσα μάλλον αξίζουν με το παραπάνω για αυτό που αγόρασα,θα δείξει βέβαια.Αυτά από μένα :)

 

μεγιά και από μένα, περιμένουμε νέα σου και για την πλοήγηση και ότι άλλο διαπιστώνεις για το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες : https://www.dropbox.com/s/otk5ws9uz2fy1ti/s820.rar

 

Το λευκό πήρα απο minideal

 

Έκδοση βασικού φάσματος : s820 v12,2013/04/23 15.09

 

Αριθμός έκδοσης: s820_S129_130513

 

Ευχαριστώ πολύ!! Σούπερ ποιότητα! Εάν μπορέσεις βγάλε μερικές φώτος της ίδιας της συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία, μόλις μπορέσεις ανέβασε και κανένα βιντεακι στην καλύτερη ποιότητα μέρα και νύχτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Εχω το κινητό αγορασμένο από pandawill. Πολύ καλό αλλα δεν έχει ελληνικά. Παρόλου που στο site τους στην φωτογραφία έχει. Ποία έκδοση Firmware , build number ... έχετε εσείς με ελληνικά ?

 

τι γινεται με τα ελληνικα ρε παιδια εχει ελληνικο μενου τελικα η οχι

Link to comment
Share on other sites

μόλις άνοιξα το πακέτο και άρχισα να περιεργάζομαι το κινητό με το χαμόγελο ως τα αυτιά.....

ωραίο μέχρι που πάτησα την κάμερα.... με το που πάει να ξεκινήσει κατευθείαν πετάει μήνυμα

"Unfortunately, Lenovo Super Camera and Gallery has stopped"

και βγαίνει! Κάθε φορά!

Ψυχρολουσία!

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

μόλις άνοιξα το πακέτο και άρχισα να περιεργάζομαι το κινητό με το χαμόγελο ως τα αυτιά.....

ωραίο μέχρι που πάτησα την κάμερα.... με το που πάει να ξεκινήσει κατευθείαν πετάει μήνυμα

"Unfortunately, Lenovo Super Camera and Gallery has stopped"

και βγαίνει! Κάθε φορά!

Ψυχρολουσία!

Καμιά ιδέα???

 

ναι συστημένο και πίσω!!!!!!!!!! η προσπάθησες να πέρασης ξανά την ρομ που σου έχουν πέραση!!

Link to comment
Share on other sites

μόλις άνοιξα το πακέτο και άρχισα να περιεργάζομαι το κινητό με το χαμόγελο ως τα αυτιά.....

ωραίο μέχρι που πάτησα την κάμερα.... με το που πάει να ξεκινήσει κατευθείαν πετάει μήνυμα

"Unfortunately, Lenovo Super Camera and Gallery has stopped"

και βγαίνει! Κάθε φορά!

Ψυχρολουσία!

Καμιά ιδέα???

 

ή να δεις αν έχει UPDATE η εφαρμογή

ή να βάλεις άλλη εφαρμογή για την κάμερα (πχ Camera FV-5)

ωστε να καταλάβεις αν ειναι θέμα εφαρμογής ή hardware (το 1ο μάλλον)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γραφω απο το Lenovo μου.

Σχετικα με την καμερα, εστειλα μειλ στο minideal, απο οπου και το πηρα, και ζητησα βοηθεια. Στο μεταξυ μεχρι να λαβω απαντηση κατεβασα τυχαια ενα app για καμερα και δουλευε κανονικα.

Στην απαντηση τους, που δεν αργησε καθολου, με συμβουλεψαν να κανω restore to factory settings, το οποιο και εκανα. Η καμερα δουλεψε!

Κατα τα αλλα ακομη το ψαχουλευω, δεν του εχω αφιερωσει ακομα το χρονο που του αξιζει... Προς το παρον παντως ειναι σουπερ, και απο εμφανιση σκιζει!*Και ειναι και ταχυτατο, ειχα Sony Ericsson xperia arc s.

Κατι κινεζικα σε μερη οπως ο τηλεφωνικος καταλογος, ισως καποια βοηθητικα πεδια ειναι, η οταν σε παιρνουν τηλεφωνο, ειναι λιγο καπως, αλλα μπορει και να υπαρχει λυση και σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γραφω απο το Lenovo μου.

Σχετικα με την καμερα, εστειλα μειλ στο minideal, απο οπου και το πηρα, και ζητησα βοηθεια. Στο μεταξυ μεχρι να λαβω απαντηση κατεβασα τυχαια ενα app για καμερα και δουλευε κανονικα.

Στην απαντηση τους, που δεν αργησε καθολου, με συμβουλεψαν να κανω restore to factory settings, το οποιο και εκανα. Η καμερα δουλεψε!

Κατα τα αλλα ακομη το ψαχουλευω, δεν του εχω αφιερωσει ακομα το χρονο που του αξιζει... Προς το παρον παντως ειναι σουπερ, και απο εμφανιση σκιζει!*Και ειναι και ταχυτατο, ειχα Sony Ericsson xperia arc s.

Κατι κινεζικα σε μερη οπως ο τηλεφωνικος καταλογος, ισως καποια βοηθητικα πεδια ειναι, η οταν σε παιρνουν τηλεφωνο, ειναι λιγο καπως, αλλα μπορει και να υπαρχει λυση και σε αυτο.

 

Τελικα φιλε zemar εχει ελληνικο μενου η μονο κινεζικα και αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

να το πουμε μια για να το καταλαβουμε το τηλέφωνο απο την lenovo εχει αγγλικά και κινεζικά ολες οι αλλες γλωσσες ειναι ρομ και αυτο συνμβαινει στην πλειονοτητα τον κινητών που περνούμε απο κινα !!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να το πουμε μια για να το καταλαβουμε το τηλέφωνο απο την lenovo εχει αγγλικά και κινεζικά ολες οι αλλες γλωσσες ειναι ρομ και αυτο συνμβαινει στην πλειονοτητα τον κινητών που περνούμε απο κινα !!

 

Άλλο πράγμα οι γλώσσες και άλλοι οι ROM. Τέλος πάντων, το θέμα είναι η εκάστοτε συσκευή να έχει "πειραχτεί" ούτως ωστε να είναι multilang και να έχει και ελληνικά. Αυτό ενδιαφέρει τον κόσμο και αυτό ρωτάει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα Ελληνικά. Το κινητό, αγορασμένο θυμίζω από το minideal, έχει να πας στα Settings>Language & input και να διαλέξεις Ελληνικά (εγώ το έχω στα αγγλικά γιατί έτσι με βολεύει). Επίσης στο KEYBOARD & INPUT METHODS > Android keyboard έχει να σετάρεις τις γλώσσες που θα έχεις by default όταν πληκτρολογείς. Εκεί επίσης μπορείς να βάλεις και ελληνικά.

 

Μια ερώτηση τώρα άσχετη, μήπως ξέρει κανείς. Βάζω τα hands-free που έχω και όταν μου τηλεφωνούν, χτυπάει μια φορά και μετά κλείνει μόνο του σαν το κλείνω δηλαδή εγώ και στέλνει σήμα κατειλημμένο στον άλλον. Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να μην είναι συμβατα τα hands free σου με το Lenovo...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς σας βρήκα!!

 

Πριν δύο μέρες έδωσα και εγώ την παραγγελία μου για το S820, από Mini deal, αναμένω με μεγάλη αγωνία!!!

Ελπίζω να μην έχω προβλήματα, είχα πριν το nokia x6 και αφού αρχικά διάβασα σχετικά με τα lenovo και στην συνέχεια για συγκεκριμένα μοντέλα της εταιρείας, κατέληξα στο S820.

Ελπίζω να βγουν αληθινά τα θετικά σχόλια των περισσοτέρων!!

οψόμεθα λοιπόν....

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο απλα τα σπαει το ειχα 5 μερες και έδωσα πονο η μπαταριά 1.5 μέρες άνετα η κάμερα τέλια ... απλα απαιχτο το δαν πολύ και άπλα έτριβαν τα μάτια τους πολύ καλή ποιοτητα κατασκευής !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...