Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Είμαι κι εγώ κάτοχος του Lenovo S820 δύο βδομάδες τώρα και οφείλω να πω ότι είμαι υπερβολικά πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό (ειδικά για τόσο χαμηλή τιμή πετάει!). Όμως, τις προάλλες φλάσαρα ένα zip file χωρίς CWM με αποτέλεσμα συσκευή να brickάρει και να οδηγήσει σε bootloop. Μετά από ώρες το έφτιαξα περνώντας την εργοστασιακή rom, που όμως έχει μόνο αγγλικά, κινέζικα και 5 άλλες γλώσσες, και όχι 52 γλώσσες όπως είχε η rom που είχα με την αγορά από to2c (μαζί και ελληνικά).

 

Οπότε, η ερώτησή μου είναι η εξής: Μπορεί ίσως κάποιος να μου πει αν ξέρει πού μπορώ να βρω την συγκεκριμένη rom (με ελληνικά), ή μπορεί μήπως να κάνει backup τη δική του και να μου τη στείλει κάπως; Θα σας ήμουν ευγνώμων..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

(*Έβαλα και την official MIUI ROM που είχε ελληνικά, αλλά δε μου άρεσε το όλο design, γι'αυτό ψάχνω 2 μέρες τώρα την παραπάνω rom).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα. Διάβασα όλη την συζήτηση σχετικά με το S820 και θεωρώ (και με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά) ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή συγκριτικά με το κόστος. Αλλά πριν προχωρήσω σε παραγγελία θέλω να μάθω από ποιο site μπορώ να παραγγείλω το κινητό με ελληνικά κτλ και χωρίς να έχω πρόβλημα με τελωνεία και άλλα τέτοια περίεργα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι κι εγώ κάτοχος του Lenovo S820 δύο βδομάδες τώρα και οφείλω να πω ότι είμαι υπερβολικά πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό (ειδικά για τόσο χαμηλή τιμή πετάει!). Όμως, τις προάλλες φλάσαρα ένα zip file χωρίς CWM με αποτέλεσμα συσκευή να brickάρει και να οδηγήσει σε bootloop. Μετά από ώρες το έφτιαξα περνώντας την εργοστασιακή rom, που όμως έχει μόνο αγγλικά, κινέζικα και 5 άλλες γλώσσες, και όχι 52 γλώσσες όπως είχε η rom που είχα με την αγορά από to2c (μαζί και ελληνικά).

 

Οπότε, η ερώτησή μου είναι η εξής: Μπορεί ίσως κάποιος να μου πει αν ξέρει πού μπορώ να βρω την συγκεκριμένη rom (με ελληνικά), ή μπορεί μήπως να κάνει backup τη δική του και να μου τη στείλει κάπως; Θα σας ήμουν ευγνώμων..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

(*Έβαλα και την official MIUI ROM που είχε ελληνικά, αλλά δε μου άρεσε το όλο design, γι'αυτό ψάχνω 2 μέρες τώρα την παραπάνω rom).

 

Το κινητό από όσο έψαξα, βγαίνει σε 3 εκδόσεις, μία κινέζικη και 2 international (4gb & 8gb)

Τα ελληνικά είναι πατέντα των κινέζων που τα πουλάνε, στην κινέζικη έκδοση, δεν υπάρχει official rom με ελληνικά.

Συνεπώς, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα που το πήρες μήπως και μπορούν να σου στείλουν τη διαδικασία για να περάσεις ελληνικά.

Τώρα για την MIUI, δοκίμασες να περάσεις κανα άλλο launcher (πχ Nova Launcher, αυτό χρησιμοποιώ εγώ) για να αλλάξεις το look?

To μόνο που με εκνευρίζει στην συσκευή είναι το θέμα με το +30, μία εμφανίζει ονόματα μία όχι... δεν έχω βρει λύση...

 

Καλησπέρα και από μένα. Διάβασα όλη την συζήτηση σχετικά με το S820 και θεωρώ (και με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά) ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή συγκριτικά με το κόστος. Αλλά πριν προχωρήσω σε παραγγελία θέλω να μάθω από ποιο site μπορώ να παραγγείλω το κινητό με ελληνικά κτλ και χωρίς να έχω πρόβλημα με τελωνεία και άλλα τέτοια περίεργα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

εγώ παρήγγειλα από minideal, τώρα η τιμή είναι στα 210$, δεν νομίζω να έχεις θέμα με τελωνεία από όπου και να παραγγείλεις

 

Γεια σας παιδιά! Είμαι κι εγώ κάτοχος του Lenovo S820 δύο βδομάδες τώρα και οφείλω να πω ότι είμαι υπερβολικά πάρα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό (ειδικά για τόσο χαμηλή τιμή πετάει!). Όμως, τις προάλλες φλάσαρα ένα zip file χωρίς CWM με αποτέλεσμα συσκευή να brickάρει και να οδηγήσει σε bootloop. Μετά από ώρες το έφτιαξα περνώντας την εργοστασιακή rom, που όμως έχει μόνο αγγλικά, κινέζικα και 5 άλλες γλώσσες, και όχι 52 γλώσσες όπως είχε η rom που είχα με την αγορά από to2c (μαζί και ελληνικά).

 

Οπότε, η ερώτησή μου είναι η εξής: Μπορεί ίσως κάποιος να μου πει αν ξέρει πού μπορώ να βρω την συγκεκριμένη rom (με ελληνικά), ή μπορεί μήπως να κάνει backup τη δική του και να μου τη στείλει κάπως; Θα σας ήμουν ευγνώμων..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

(*Έβαλα και την official MIUI ROM που είχε ελληνικά, αλλά δε μου άρεσε το όλο design, γι'αυτό ψάχνω 2 μέρες τώρα την παραπάνω rom).

 

Βρήκα τρόπο πως να κάνεις backup τη ROM, αν θες σου στέλνω την δική μου που έχει ελληνικά

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα , προσπαθώ να περάσω την MIUI αλλά καταρχάς έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση των drivers και του cwm (που θα τους βρω και πως τους εγκαθιστώ ) οδηγίες βρήκα εδώ http://www.indragunawan.com/2013/09/installing-miui-v5-rom-on-lenovo-s820.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook αλλά δεν βοήθησε .Θα παρακαλούσα να μας δώσουν τα φώτα τους κάποιοι που έχουν τις γνώσεις απ ότι διαβάζω στο forum.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρήγγειλα από minideal, τώρα η τιμή είναι στα 210$, δεν νομίζω να έχεις θέμα με τελωνεία από όπου και να παραγγείλεις

 

Είναι κανένας εδώ στο forum που είχε πρόβλημα με τελωνεία όταν το παρήγγειλε;

Edited by gzogra
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας εδώ στο forum που είχε πρόβλημα με τελωνεία όταν το παρήγγειλε;

 

προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το κινητό και δε γνωρίζουν πώς να φλασάρουν μια νέα ROM (π.χ. MIUI, Vibe κλπ.), να κάνουν backup την δική τους ROM ή οτιδήποτε άλλο, έκατσα και έγραψα με τις ώρες έναν αναλυτικό οδηγό φλασαρίσματος του Lenovo S820! Μπορείτε να τον βρείτε εδώ!! :D:D
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει την multilingual ROM (με ελληνικά) για το Lenovo S820 ας μου μιλήσει.

 

Για όσους έχουν το κινητό και δε γνωρίζουν πώς να φλασάρουν μια νέα ROM (π.χ. MIUI, Vibe κλπ.), να κάνουν backup την δική τους ROM ή οτιδήποτε άλλο, έκατσα και έγραψα με τις ώρες έναν αναλυτικό οδηγό φλασαρίσματος του Lenovo S820! Μπορείτε να τον βρείτε εδώ!! :D:D

 

Καλή φάση!

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια ROW (Rest Of World) ROM, όχι την κινέζικη με την οποία στέλνουν τα κινεζομάγαζα, και το θέμα με το +30 δεν υφίσταται.

Έκδοση: S820_ROW_S120_131128 δεν έχει ελληνικό μενού ομως το οποίο δεν με χαλάει καθόλου. Ελληνικά σε μηνύματα επαφές κτλ κανένα πρόβλημα (εκτός από το θέμα 70 χαρακτήρων στα SMS και εδώ, GoSMS και τέλος).

 

Υποστηρίζει και OTA updates...

 

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια ROW (Rest Of World) ROM, όχι την κινέζικη με την οποία στέλνουν τα κινεζομάγαζα, και το θέμα με το +30 δεν υφίσταται.

Έκδοση: S820_ROW_S120_131128 δεν έχει ελληνικό μενού ομως το οποίο δεν με χαλάει καθόλου. Ελληνικά σε μηνύματα επαφές κτλ κανένα πρόβλημα (εκτός από το θέμα 70 χαρακτήρων στα SMS και εδώ, GoSMS και τέλος).

 

Υποστηρίζει και OTA updates...

 

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898

 

Θα συμφωνήσω και γω με τον Raven. Ο συγκεκριμένος οδηγός είναι αρκετά εύκολος στην εφαρμογή του και παρόλο που δεν έχει ελληνικό μενού, εξαλείφει πλήρως ότι κινέζικο υπάρχει είτε στα μενού είτε στα παράθυρα οπουδήποτε.

Αγόρασα χτες το S820 και παρόλο που είχε ελληνικό μενού είχε και διάφορα κινέζικα σε διάφορα σημεία, όπως ήδη έχετε αναφέρει. ΤΙ να το κάνω το ελληνικό μενου άμα βλέπω ιερογλυφικά :cry:? Επίσης ο παραπάνω οδηγός έχει και Route66, Brickmania, Antivirus και κάτι ψιλά ακόμα τα οποία τα έβγαλα. Είναι πολύ stable η μπαταρία σκυλί μαύρο :D, όλη μέρα σήμερα με 3G, video, sms, τηλέφωνα, photo και είναι στο 61% (από 100% στις 8:00).

 

Γενικά είναι ένα κομψό τηλέφωνο, με καλά χαρακτηριστικά και σε καλή τιμή. Θα δοκιμάσω και άλλα με αυτή την Rom και θα σας αναφέρω περισσότερα σε λίγο...

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εύχομαι χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!

 

Είμαι κι εγώ καινούριος χρήστης του κινητού, όπως επίσης και καινούριος στο forum. Έχω το κινητό εδώ και 3 ημέρες. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές, ίσως πέραν των προσδοκιών μου. Δεν είχα πολύ χρόνο λόγω εορτών και οικογενειακών υποχρεώσεων να το περιεργαστώ πολύ. Θα βάλω κι εγώ τη ROM που ανέφερε ο RAVEN και θα σας πω τις εντυπώσεις μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω πριν το κάνω δύο πραγματάκια. Με τη φωτογραφική μηχανή τι γίνεται, έχει κάποιο άλλο πρόγραμμα διαχείρισης ή αυτό που δίνει το κατάστημα αγοράς (το πήρα από minideal); Ρωτάω γιατί έχω ένα θεματάκι. Όταν επιλέγω γλώσσα Αγγλικά (United States) πάω να βγάλω φωτογραφία μου εμφανίζει μήνυμα "Unfortunately, Lenovo Super Camera and Gallery has Stopped". Το πρόβλημα αυτό δεν υφίσταται όταν επιλέγω γλώσσα Αγγλικά (United Kingdom) ή Ελληνικά.

Δεύτερο ερώτημα είναι αν έχετε δοκιμάσει το GPS. Κλειδώνει γρήγορα; Είστε ευχαριστημένοι από την απόδοσή του;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα!

 

Ένα τελευταίο. Έχει βρει κανείς πουθενά αναλυτικό manual για το τηλέφωνο; Η συσκευασία είχε μόνο ένα φυλλάδιο με πολύ συνοπτικές οδηγίες χρήσης και προφύλαξης.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επιβεβαιώνω και εγώ τον Raven και kouloup. Μετά από ταλαιπωρία δύο ημερών και με τη βοήθεια του Raven , SIMPLEFBB, και Steaven από Lenovo-forums.ru ,σας ευχαριστώ όλους ,επιτέλους όλα λειτουργούν τέλεια (email, αδύναμο και ασταθές σήμα,...)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά επειδή το παρέλαβα και γω σήμερα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Ενώ έχω επιλέξει ελληνική γλώσσα μου βγάζει τις περισσότερες εφαρμογές στα κινέζικα και όταν μπαίνω στο ίντερνετ πάλι κινέζικα. Πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά επειδή το παρέλαβα και γω σήμερα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Ενώ έχω επιλέξει ελληνική γλώσσα μου βγάζει τις περισσότερες εφαρμογές στα κινέζικα και όταν μπαίνω στο ίντερνετ πάλι κινέζικα. Πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ;

 

αν δεν σε ενοχλεί να έχεις αγγλικό μενού, αντί για ελληνικό, βάλε την τελευταία ROW (Rest Of World) ROM από εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5094008#post5094008

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά επειδή το παρέλαβα και γω σήμερα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Ενώ έχω επιλέξει ελληνική γλώσσα μου βγάζει τις περισσότερες εφαρμογές στα κινέζικα και όταν μπαίνω στο ίντερνετ πάλι κινέζικα. Πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ;

Οι εφαρμογές που έχουν κινέζικη ονομασία μπορείς να τις απεγκαταστήσεις είτε με κάποια εφαρμογή από το Google Play π.χ. Titanium Back-Up, είτε με εφαρμογές τύπου Moborobo που συνδέεις το κινητό στο PC και μέσω αυτής κάνεις τις απεγκαταστάσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ τη δεύτερη.

 

Για το internet, προφανώς έχει ο browser σαν προεπιλεγμένη αρχική σελίδα το site της Lenovo που είναι όλο κινέζικα, και σε εμένα αλλά και στο S720 της γυναίκας το ίδιο είχε. Αλλάζεις την αρχική σελίδα και βάζεις όποια θέλεις. Εναλλακτικά εγκαθιστάς πάλι από το Google Play άλλον internet browser.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!

Παιδιά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από όποιον μπορεί.

Προσπαθώ να βάλω την ROW ROM σύμφωνα με το Link που μας έδωσε ο φίλος RAVEN και επειδή είμαι λίγο άσχετος ακολουθώ τις οδηγίες και του SIMPLEFBB, προκειμένου πρώτα να κάνω backup την εργοστασιακή ROM. Έτσι, κατέβασα το SP Flash Tool v3.1332.0.187 και την CWM_v6.0.3.4_S820_CN Recovery (κινητό αγορασμένο από minideal). Τρέχω το SP Flash Tool ως administrator, πατάω το scatter-loading και επιλέγω από τον φάκελο CWM_v6.0.3.4_S820_CN\target_bin το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc. Μόλις όμως πατήσω open μου εμφανίζει το μήνυμα "Incorrect scatter file format!" και δεν μπορώ να συνεχίσω.

Κάνω κάτι λάθος; Μπορεί παρακαλώ πολύ να με βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την ανταπόκριση και τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά!

Δοκίμασε άλλη έκδοση του SP Flash Tool http://lenovo-forums.ru/topic/1119-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2-lenovo-sp-flash-tools/ μέχρι να βρεις αυτή που θα σου κάτσει.

Εμένα μου είχε κάτσει η A850_ROW_Flash_Tool_v3.1320.0.163_PreloadUpdate

Edited by lari66
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!

Παιδιά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από όποιον μπορεί.

Προσπαθώ να βάλω την ROW ROM σύμφωνα με το Link που μας έδωσε ο φίλος RAVEN και επειδή είμαι λίγο άσχετος ακολουθώ τις οδηγίες και του SIMPLEFBB, προκειμένου πρώτα να κάνω backup την εργοστασιακή ROM. Έτσι, κατέβασα το SP Flash Tool v3.1332.0.187 και την CWM_v6.0.3.4_S820_CN Recovery (κινητό αγορασμένο από minideal). Τρέχω το SP Flash Tool ως administrator, πατάω το scatter-loading και επιλέγω από τον φάκελο CWM_v6.0.3.4_S820_CN\target_bin το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc. Μόλις όμως πατήσω open μου εμφανίζει το μήνυμα "Incorrect scatter file format!" και δεν μπορώ να συνεχίσω.

Κάνω κάτι λάθος; Μπορεί παρακαλώ πολύ να με βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την ανταπόκριση και τη βοήθεια.

 

Προσπαθείς να βάλεις λάθος custom recovery (CWM). Το CWM που προσπαθείς να φλασάρεις είναι για κινέζικη εκδοση firmware... πρόσεξε το CN στο τέλος...

Θέλεις ROW όχι CN

Κατέβασε και χρησιμοποίησε τα προγράμματα που υπάρχουν στο λινκ που σου έδωσα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898

 

Και σημαντικό... πάντα τσεκαρισμένο το checkbox "DA DL All with checksum"

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

πηρα κ εγω το lenovo πριν 10 μερες περιπου και εχω εντοπισει 2 προβληματακια.

1) δεν μπορει η συσκευη να γινει hot spot

2) δεν μπορω να δω τα mail του γραφειου μου (exchange mail).

 

ακουω τις προτασεις σας.

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά!

Δοκίμασε άλλη έκδοση του SP Flash Tool http://lenovo-forums.ru/topic/1119-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2-lenovo-sp-flash-tools/ μέχρι να βρεις αυτή που θα σου κάτσει.

Εμένα μου είχε κάτσει η A850_ROW_Flash_Tool_v3.1320.0.163_PreloadUpdate

 

Προσπαθείς να βάλεις λάθος custom recovery (CWM). Το CWM που προσπαθείς να φλασάρεις είναι για κινέζικη εκδοση firmware... πρόσεξε το CN στο τέλος...

Θέλεις ROW όχι CN

Κατέβασε και χρησιμοποίησε τα προγράμματα που υπάρχουν στο λινκ που σου έδωσα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898

 

Και σημαντικό... πάντα τσεκαρισμένο το checkbox "DA DL All with checksum"

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για το χρόνο και τη βοήθειά σας. Αφού κατάλαβα ότι έχω κινέζικη έκδοση firmaware, καθώς είδα ότι τα στοιχεία του κινητού μου είναι ίδια τα στοιχεία του RAVEN, σύμφωνα με ένα παλιό του post, προσπάθησα να βάλω Custom Recovery την CWM_v6.0.3.4_S820_CN. Κατέβασα λοιπόν από http://lenovo-forums.ru/topic/1119-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2-lenovo-sp-flash-tools/ εδώ όλες τις εκδόσεις του SP Flash Tool, αλλά τίποτα. Κάθε φορά που επέλεγα το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc σε όλες τις περιπτώσεις μου έβγαζε μήνυμα σφάλματος. Έχω φτάσει σε αδιέξοδο. Μπορεί κανείς να βοηθήσει για να μπορέσω να κάνω backup την ROM με την οποία αγόρασα το κινητό;

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει ρομ και θες να βάλεις την αρχική; αν ναι θα σου στείλω όταν πάω σπίτι που θα βρεις τη μονταρισμενη ρομ με ελληνικά μόλις πάω σπίτι γιατί είμαι στο δρόμο τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει ρομ και θες να βάλεις την αρχική; αν ναι θα σου στείλω όταν πάω σπίτι που θα βρεις τη μονταρισμενη ρομ με ελληνικά μόλις πάω σπίτι γιατί είμαι στο δρόμο τώρα...

Επειδή είναι η πρώτη φορά που το κάνω συγχωρήστε με, ίσως να μην τα εξηγώ κσλά. Πήρα το κινητο από minideal και πριν του φλασάρω μία custom ROM θέλω να κάνω backup αυτή που φοράει τώρα. Γι' αυτό παιδεύομαι αρχικά και προσπσθώ να βγάλω άκρη. Ο υπολογιστής που τρέχω το SP Flash tool τρέχει Windows Vista. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό; Λέω να δοκιμάσω σε έναν πιο παλιό που του έβαλα Windows 7 να δω μήπως δω προκοπή. Φίλε RAVEN σ' ευχαριστώ προκαταβολικά για τον κόπο σου και για τη ROM που θα μου στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το lenovos820 περίπου 10 μέρες και του έχω βάλει μόνο μια sim της cosmote. Ωστόσο, το τηλέφωνο κατά τη διάρκεια διαφόρων λειτουργιών σβήνει και επανέρχεται μόνο του βγάζοντάς μου μύνημα ότι δεν υπάρχει sim στο κινητό για λίγο. Πήγα σε ένα γερμανό να κοιτάξουν τη sim μου μήπως ήταν παλιά και έχει αυτή πρόβλημα αλλά μου είπαν όχι. Τους έστειλα και μαιλ και περιμένω απάντηση, αλλά μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα τί ακριβώς συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...