Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Ρωτας αν πρεπει να εισαι ευχαριστημενος που το τηλεφωνο σου εχει φουλ υποστήριξη και ολα τα τελευταία update;

Ψαξου λιγο στις ρυθμισεις για τα λαχανι που τρως στη μαπα υπαρχουν θεματα να διαλεξεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρωτας αν πρεπει να εισαι ευχαριστημενος που το τηλεφωνο σου εχει φουλ υποστήριξη και ολα τα τελευταία update;

Ψαξου λιγο στις ρυθμισεις για τα λαχανι που τρως στη μαπα υπαρχουν θεματα να διαλεξεις

 

Εγώ το έψαξα. Μάλλον εσύ αγαπητέ δεν το έψαξες.

Δοκίμασα και τα 4 θέματα και ναι, αλλάζει την αρχική οθόνη, όπως σωστά λες.

Πράγματι, στο μενού ρυθμίσεις, τα χρώματα των ρυθμίσεων, αλλάζουν όπως σωστά αναφέρεις, ανάλογα με το θέμα.

 

Το κείμενο όμως (π.χ. στις υπενθυμίσεις μένει πάντα λαχανί).

 

Στο θέμα της υποστήριξης....

Συμφωνώ ότι έχει φουλ υποστήριξη.

Και πράγματι είναι ευγενέστατοι όλοι στην υποστήριξη.

Τόσο καλή υποστήριξη και τόσο όμορφα προσωποποιημένη, μου νομίζω πως με δουλεύουν ψιλό γαζί!

 

Δηλαδή υποστήριξη του στιλ «'Εχετε απόλυτο δίκιο κύριε - θα ενημερώσουμε τους προγραμματιστές και στην επόμενη αναβάθμιση σίγουρα θα έχουν διορθωθεί και τα 2 bugs που σωστά μας αναφέρατε".

 

Ε, λοιπόν, 2 ενημερώσεις έγιναν από πότε και τα συγκεκριμένα bugs παραμένουν.

Οπότε συμφωνώ, ότι η υποστήριξη είναι ευγενική και ζεστή στην επικοινωνία μου μαζί τους.

'Ομως, ως εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω άκρη μ αυτά που γραφείς πραγματικά. Α τωρα θυμάμαι, εσύ ήσουν που είχες κάνει ολόκληρο θέμα επειδή σου δείχνε H στη μπάρα ειδοποιησεων και όχι H+

Αυτό ειναι το bug που σε απασχολεί;

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω άκρη μ αυτά που γραφείς πραγματικά. Α τωρα θυμάμαι, εσύ ήσουν που είχες κάνει ολόκληρο θέμα επειδή σου δείχνε H στη μπάρα ειδοποιησεων και όχι H+

Αυτό ειναι το bug που σε απασχολεί;

 

Φίλε μου, είμαι βέβαιος πως βγάζεις άκρη, απλά έχεις κάποιο θεματάκι μαζί μου (για δικούς σου λόγους), το οποίο σε εμποδίζει να καταννοήσεις αυτό το απλό που γράφω. Επίσης, διαπιστώνω πως 6 μήνες μετά, έχεις εκπληκτική μνήμη (κάτι σαν αρχείο, θα έλεγε κανείς).

Ναι λοιπόν. Είμαι αυτός ο κομπλεξικός με το 4g που το έχω ενεργοποιήσει.

 

Και τώρα που λύθηκε και αυτή η απορία σου, εφόσον δεν γνωρίζεις τη λύση, σου συνιστώ να κάνεις ότι κάνουμε όλοι, όταν δεν γνωρίζουμε κάτι. Δηλαδή... να περιμένεις κάποιον άλλον συνάδελφό μας που να καταλάβει αυτό που εξηγώ και να μας βοηθήσει όλους.

 

Εκτιμώ ότι η παρακάτω εικόνα, δείχνει τι εννοώ όταν λέω "λαχανί δυσανάγνωστο κείμενο"

'Εχει καταφέρει κάποιος από εσάς να μην το βλέπει αυτό λαχανί;

 

http://i1365.photobucket.com/albums/r745/radiodj105/HTC-10_zps24987f3c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νιπτω τας χείρας μου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Gsir Καλό είναι να κρατάς τα σχόλια για το ποιος είναι ο καθένας στο φόρουμ για τον εαυτό σου.

 

Διαβάστε τι γράφει ο καθένας, σχολιάστε το χωρις υφακι και ειρωνεία και αφήστε τα σχόλια για το τι απορία ή ερώτημα είχε ο καθένας πριν ένα εξάμηνο.

 

Φόρουμ είναι, κάθε ερώτημα έχει νόημα και λόγο ύπαρξης αρκεί να είναι λογικό.

 

Συνεχίστε please. Κάθε of topic θα διαγραφεί.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mythozz δεν έκανα κανέναν χαρακτηρισμό, μάλιστα και την προηγούμενη φορά προσπάθησα να βοηθήσω.

Όπως και να χει το να συνομιλεις με το επίσημο σέρβις για το οτι δεν υπάρχει h+ στη μπάρα και υπάρχει μόνο h μου φαίνεται κάπως.

Τέλος πάντων δεν δίνω συνέχεια ο καθένας έχει δική του θεωρία για το τι ειναι bug και τι οχι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβαινε τον χειμώνα.

Από τότε έχουν περάσει έξι μήνες.

Γνωρίζει κάποιος ρε παιδιά αν αλλάζει το χρώμα της δυσανάγνωστης γραμματοσειράς;

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις το widget πατημένο και το κάνεις drag n drop στο edit θα σε πάει σε ένα μενού που σου λέει τι θέλεις να δεις. Εκεί όπως βλέπεις διαλέγεις τι να εμφανίζεται και τι όχι. Τα χρώματα στη γραμματοσειρά έχουν να κάνουν με τον κάθε λογαριασμό. π.χ. τα events του Facebook είναι μπλε, του Google Calendar ένα πιο ανοιχτό χρώμα.

Για να τα βλέπεις εσύ λαχανί όπως λες σημαίνει ότι τα βλέπεις μέσω των επαφών σου.

Απ' ότι βλέπω δεν αλλάζει αυτό.

 

Μακάρι αυτά να ήταν "bugs" και τα πιο σοβαρά προβλήματα που δεν λύνει η κάθε εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχει αρχίσει να μας ερχεται το sense 6 ? και εγώ την 4.4.2 εδω και πολυ καιρό....απο το δεκεμβρη ... αλλα την sense 5.5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχει αρχίσει να μας ερχεται το sense 6 ? και εγώ την 4.4.2 εδω και πολυ καιρό....απο το δεκεμβρη ... αλλα την sense 5.5

 

Όποιος λάβει το update ας ενημερώσει.

 

Έχω το Γερμανικό Vodafone branded και δεν το έχω λάβει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα εγκαταστάθηκε.....αγορασμένο Δεκέμβρη απο πλαίσιο....δεν ξερω αν είναι ελληνικό
Link to comment
Share on other sites

μετα το UPDATE ΕΝΤΟΠΙΣΑ 2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και βαζοντας αντι για νουμερα γραμματα λειπουν καποια ελληνικα όπως το Π και αλλα

το δευτερο είναι ότι κατεβασα γραμματοσειιρες αλλα αλλαζουν μονο τα αγγλικα και τα μηνυματα που εχω λαβει από Samsung.

ta εχετε και σεις η μονο εγω ?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω λάβει... :mad:

 

Το bug με τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος διορθώθηκε;

Μιλάω για το μαύρο πλαίσιο με το preview για αναπάντητες και μηνύματα.

Μετά την ενημέρωση σε 5.5 δεν εμφανιζόντουσαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δευτερο είναι ότι κατεβασα γραμματοσειιρες αλλα αλλαζουν μονο τα αγγλικα και τα μηνυματα που εχω λαβει από Samsung.

ta εχετε και σεις η μονο εγω ?

 

Συμβαίνει και όταν επιλέγεις κάποια από τις προεγκατεστημένες γραμματοσειρές;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και σε εμένα, ελληνικό είναι.

όλα καλά απλά νομίζω είναι λίγο αργό το τηλέφωνο στις εναλλαγές των πλήκτρων και των ανταποκρίσεων, ίσως θέλει hard reset

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

μετα το UPDATE ΕΝΤΟΠΙΣΑ 2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και βαζοντας αντι για νουμερα γραμματα λειπουν καποια ελληνικα όπως το Π και αλλα

Βασικά λείπει όλη η κάτω σειρά. Ακόμα και το space.

Από την HTC, είπαν πως αν κάνεις φορμάτ στο τηλέφωνο και μετά εγκατάσταση της 4.4.2, δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα.

Δεν τολμώ, όμως να το επιχειρήσω!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω λάβει... :mad:

 

Το bug με τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος διορθώθηκε;

Μιλάω για το μαύρο πλαίσιο με το preview για αναπάντητες και μηνύματα.

Μετά την ενημέρωση σε 5.5 δεν εμφανιζόντουσαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμβαίνει και όταν επιλέγεις κάποια από τις προεγκατεστημένες γραμματοσειρές;

 

μια εχει . τις αλλεσ τις καταβαζεισ εσυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά λείπει όλη η κάτω σειρά. Ακόμα και το space.

Από την HTC, είπαν πως αν κάνεις φορμάτ στο τηλέφωνο και μετά εγκατάσταση της 4.4.2, δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα.

Δεν τολμώ, όμως να το επιχειρήσω!

 

εκανα φορματ μετα την εγκατασταση αλλα τιποτα. μπορω να την βγαλω και να κανω αυτό που λεει η HTC ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόγραμμα για τον υπολογιστή που επανεγκαθιστά το λογισμικό του κινητού;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε εχθές με Γερμανικό........

 

Είναι Vodafone Branded;

Δηλαδή όταν το ανοίγεις σου πετάει το λογότυπο της Vodafone;

 

Ρωτάω γιατί εδώ http://www.htc.com/de/go/htc-software-updates/

τα γερμανικά με Vodafone Branding γύρισαν στο "In Development" οπότε ζήσε Μάη μου... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να το γραψω εδω αλλα σημερα ενω εψαχνα κατι online μεσω opera στο htc μου ξαφνικα εγινε μαυρη η οθονη κι απο τοτε δεν ανοιγει καν το κινητο.Δοκιμασα το power button,hard/soft reset, το εβαλα να φορτισει σε πριζα αλλα και στο pc και δεν αναβει ουτε το led.Το pc δεν το αναγνωριζει καν!

Εχει παθει καποιος το ιδιο? και αν ναι τι εκανε?

Link to comment
Share on other sites

Hey guys.. I found a fix for this on Verizon's community forum which worked for me. It doesn't require you to do a factory restore and you shouldn't lose any application or personal data. However I must include my disclaimer:

 

Try this at your own risk!

 

Basically you just need to wipe the cache partition via recovery mode. Here's the source post which originated from an e-mail from an HTC representative: https://community.verizonwireless.co...067095#1067095

 

Below, I've cleaned it up a bit and modified it slightly for Virgin Mobile, but if you can find the menu options for steps #1-3 then the rest should work for any carrier.

 

1.Disable Fast Boot. Go to Settings > Power, and disable Fast Boot

 

2.Next enable developer mode if you haven't already. Go to Settings > About > Software Information > More > and then tap on "Build Number" about 3 or 4 times until it says you are a developer. (This is a ridiculous way to enable developer mode. I don't recall having to do this on older versions.)

 

3.Enable USB debugging. Go to Settings > Developer options > and enable "USB debugging"

 

4.Power off the phone.

 

5.Press and hold the Volume Down button and then while still holding the Volume down, press the Power button as well. You will get a menu giving you options such as: Fastboot, Recovery, Clear Storage, and SIMlock. Navigate to “Recovery” using volume buttons, then press power to select.

 

6.The screen will change to display a phone on its back, with the update symbol above it. Momentarily it will change to an image of a phone with a red triangle and exclamation mark.

 

7.Press and hold volume up then press the power button for about 3 seconds. You will see something very similar to the example shown below.

 

e:can’t open /cache/recovery/command

e:/ failed to mount /sdcard (no such file or directory exists)

e:/ failed to mount /sdcard (no such file or directory exists)

e:/ failed to mount /sdcard (no such file or directory exists)

 

8.A new screen will give you various repair and recovery options.

 

9.Navigate to “Wipe Cache” with the volume down button and select with Power.

 

10.Navigate to “Reboot Phone” with the volume buttons and select with power.

 

 

 

Now your HTC One and Android 4.4.2 should play along nicely and not destroy your battery!

 

 

 

 

Quick reply to this message Reply .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...