Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Οκ καταλαβα:)

Ελληνικο ειναι, 2 ερωτησεις ακομη.

Πως το ξεπερνανε και δεν σου λενε υπαιτοτητα μου?

Επισης παιζει αντικατασταση ολου του τηλεφωνου η μονο επισκευη?:thanks:

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ καταλαβα:)

Ελληνικο ειναι, 2 ερωτησεις ακομη.

Πως το ξεπερνανε και δεν σου λενε υπαιτοτητα μου?

Επισης παιζει αντικατασταση ολου του τηλεφωνου η μονο επισκευη?:thanks:

 

Σε αυτά που έστειλα εγώ προσωπικά τα τηλέφωνα ήταν άθικτα χωρίς την παραμικρή αμυχή, απλά είχαν παρουσιάσει ρωγμές και στις γωνίες αλλά και περιμετρικά και συγκεκριμένα το πρώτο το παρουσίασε στις 3 βδομάδες. Φαντάζομαι πλέον είναι γνωστό το πρόβλημα και δεν λένε τίποτα, απλά αλλάζουν την πλάτη ολόκληρη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου έχει συμβεί το εξής, στο one mini έχω 5 ραγίσματα (μικρά σαν γραμμούλες) περιμετρικά στο πλαστικό κομμάτι του κινητού μου, το λευκό εννοώ.

Γενικά του έχω θήκη και το προσέχω από την 1η ημέρα, πως έχουν γίνει αυτά? Δεν μου έχει πέσει κάτω ούτε μια φορά, πιο συγκεκραμένα είναι 2 ραγίσματά στα πλήκτρα της έντασης, 2 στις πάνω γωνίες του κινητού και άλλο ένα στο κουμπί που μπαίνει η sim.

Ti είναι αυτά τα ραγίσματα, άρα να τα καλύπτει η εγγύηση?

 

Επίσης και κάτι ακόμη, έχω παρατηρήσει μερικές φορές όταν με καλούν και χτυπάει ακούγεται σαν βραχνιασμένος ο ήχος του κουδουνίσματος...

 

Ακριβώς τα ίδια ραγισματα έχω και εγώ φίλε μου,σχεδόν στα ίδια σημεία!!:wacko::mad:

Πάντα μέσα σε θήκη και πότε δεν μου έχει πέσει κάτω.Πώς έγιναν αυτά;Το σκατα πλαστικό είναι αυτό;;

Εμένα που είναι από seven αλλά Γερμανικό ποσό θα πάρει στην arvato;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια ραγισματα έχω και εγώ φίλε μου,σχεδόν στα ίδια σημεία!!:wacko::mad:

Πάντα μέσα σε θήκη και πότε δεν μου έχει πέσει κάτω.Πώς έγιναν αυτά;Το σκατα πλαστικό είναι αυτό;;

Εμένα που είναι από seven αλλά Γερμανικό ποσό θα πάρει στην arvato;;

 

......4-6 εβδομάδες. Εγώ σε 3 μέρες κλείνω 1 μήνα και δεν έχω καμία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το άφησα αρβατο (ραγίσματα) και μέσα στην εβδομάδα (2-3 ημέρες) θα το πάρω μου είπαν ανάλογα τι θα βγάλει η νεκροψία....
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

......4-6 εβδομάδες. Εγώ σε 3 μέρες κλείνω 1 μήνα και δεν έχω καμία ενημέρωση.

 

....τελικά μου ήρθε το κινητό σήμερα. Και ενώ το έστειλα επειδή δε λειτουργούσε το power button, μου άλλαξαν πλακέτα, πρόσοψη και μπαταρία!! Νομίζω ότι αυτό είναι στα υπέρ της arvato......

Link to comment
Share on other sites

....τελικά μου ήρθε το κινητό σήμερα. Και ενώ το έστειλα επειδή δε λειτουργούσε το power button, μου άλλαξαν πλακέτα, πρόσοψη και μπαταρία!! Νομίζω ότι αυτό είναι στα υπέρ της arvato......

 

 

άρα ολόκληρο το κινητό...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Ξαφνικά χθές μουλάρωσε το GPS και εννοώ χωρίς δεδομένα κλπ..καθαρό.....ενώ πρίν επιανε 7 δορυφόρους ακόμα και μεσα στο σπίτι και καμμια 14 αρια εξω σε χρόνο d.t ξαφνικά απο χθες μουλάρωσε και βρίσκει το πολύ 4 η 5 και μετά απο μισή ωρα ...δοκίμασα επαναφορά τηλεφώνου αλλά τίποτα...δοκίμασα το GPS STATUS TOOLBOX και πάλι τίποτα.....πάμε για ARVATO ???

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ακόμα και οι καιρικές συνθήκες επηρεάζουν το σήμα και την ποιότητα λήψης. Όλα αυτά που αναφέρεις γίνονται στο ίδιο μέρος; Έχεις καθαρή επαφή με τον ουρανό;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές ακόμα και οι καιρικές συνθήκες επηρεάζουν το σήμα και την ποιότητα λήψης. Όλα αυτά που αναφέρεις γίνονται στο ίδιο μέρος; Έχεις καθαρή επαφή με τον ουρανό;

Καλημέρα φίλε μου

Έχω το τηλ από το δεκεμβρη του 13 και το GPS είταν το ισχυρό του ατού .Με συννεφιες βροχες χαμηλή νςφωση κλπ δεν έπαιρνε χαμπάρι και μάλιστα στο αμάξι δεν το έβαζα στο παράθυρο αλλά ακουμπισμένο στο δεξί κάθισμα και κλείδωνε πάντα από 10 και πάνω δορυφόρους αμέσως .Όλα αυτά μεχρι πριν μερικές μέρες , τώρα πια θέλει απαραίτητα και χρήση δεδομένων.Μίλησα με την HTC και μου είπανε ότι δεν υπάρχει καμμία βλάβη και ότι μετά την τελευταία ενημέρωση του τηλ ( Ποια ενημέρωση δεν κατάλαβα ) το GPS απατει και χρήση δεδομένων ...Τώρα μεταξύ μας δεν κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Και μόνο το γεγονός ότι βρίσκει δορυφόρους ακόμα κι αργά με κάνει να πιστεύω πως κάτι άλλο φταίει από ένα hardware πρόβλημα. Πιθανολογώ ότι διαφορετικά δε θα δούλευει καθόλου... Κάποιος μπορεί να πρότεινε επεμβάσεις στο radio της συσκευής, αλλά δε θα πρότεινα κάτι τέτοιο μιας και σε περίπτωση ελαττωματικού hardware θα έχεις θέμα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το άφησα αρβατο (ραγίσματα) και μέσα στην εβδομάδα (2-3 ημέρες) θα το πάρω μου είπαν ανάλογα τι θα βγάλει η νεκροψία....

 

Τελικά το καλύπτει η εγγύηση αλλά θα μείνει μέσα 3 εβδομάδες στο σέρβις καθώς λένε το ανταλλακτικό θα έρθει από Γερμανία και δεν το έχουν εδώ.

Εντάξει όλα καλά με την εγγύηση και το αναγνωρίζω ωστόσο θα έπρεπε οι χρόνοι απόκρισης να είναι καλύτεροι , από την στιγμή που δεν είναι μάλιστα hardware βλάβη, εδώ αμάξι ολόκληρο φτιάχνεις σε 3 εβδομάδες και αλλάζεις και το πιο περίεργο ανταλλακτικό....

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Και μόνο το γεγονός ότι βρίσκει δορυφόρους ακόμα κι αργά με κάνει να πιστεύω πως κάτι άλλο φταίει από ένα hardware πρόβλημα. Πιθανολογώ ότι διαφορετικά δε θα δούλευει καθόλου... Κάποιος μπορεί να πρότεινε επεμβάσεις στο radio της συσκευής, αλλά δε θα πρότεινα κάτι τέτοιο μιας και σε περίπτωση ελαττωματικού hardware θα έχεις θέμα ;)

Tι είναι το radio της συσκευής..μπορω να το ρυθμίσω εγω?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το firmware κομμάτι του κινητού, το οποίο έχει να κάνει με τη διαχείριση του σήματος και γενικότερα όλων των ασύρματων συνδέσεων. Γενικότερα θα μπορούσες να το περάσεις εκ νέου, αλλά αφενός δεν είμαι 100% σίγουρος ότι θα καταφέρεις κάτι και γενικότερα αν δε γνωρίζεις από αυτά θα είναι καλύτερο να μην ασχοληθείς, μιας και οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την αλλαγή του radio μπορεί να οδηγήσει σε αχρήστευση της συσκευής ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Είναι το firmware κομμάτι του κινητού, το οποίο έχει να κάνει με τη διαχείριση του σήματος και γενικότερα όλων των ασύρματων συνδέσεων. Γενικότερα θα μπορούσες να το περάσεις εκ νέου, αλλά αφενός δεν είμαι 100% σίγουρος ότι θα καταφέρεις κάτι και γενικότερα αν δε γνωρίζεις από αυτά θα είναι καλύτερο να μην ασχοληθείς, μιας και οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την αλλαγή του radio μπορεί να οδηγήσει σε αχρήστευση της συσκευής ;)

Τελικά κάτι άλλο συμβαίνει , όταν ή συσκευή είναι "κρύα"δηλ όταν δεν έχει ενεργοποιηθεί GPS για πολλές ώρες και το ενεργοποιήσω πιάνει σε δύο δευτερόλεπτα ένα σωρό δορυφορους , όταν το κλείσω τότε το GPS και τους χάρτες ( COPILOT)και το ενεργοποιήσω μετά από πχ 10 λεπτά τότε άντε γεια...Δεν κλειδώνει με τίποτα ...θέλει επανεκινηση η συσκευή για να φτιάξει ...Στο μεταξύ διάβασα σε forum της HTC ότι το πρόβλημα αυτό το έχουν πολλοί χρήστες εξαιτίας μιας κρυφής ενημέρωσης της GOOGLE που έχει κάνει ένα είδος BUG στο Υπηρεσίες Google play που δημιουργεί προβλήματα στην τοποθεσία και θα δώσει ένα fix Αλλά πότε δεν ξέρουνε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καλύπτει η εγγύηση αλλά θα μείνει μέσα 3 εβδομάδες στο σέρβις καθώς λένε το ανταλλακτικό θα έρθει από Γερμανία και δεν το έχουν εδώ.

Εντάξει όλα καλά με την εγγύηση και το αναγνωρίζω ωστόσο θα έπρεπε οι χρόνοι απόκρισης να είναι καλύτεροι , από την στιγμή που δεν είναι μάλιστα hardware βλάβη, εδώ αμάξι ολόκληρο φτιάχνεις σε 3 εβδομάδες και αλλάζεις και το πιο περίεργο ανταλλακτικό....

 

Το πήρα σήμερα το κινητό, όλα οκ.

Να ρωτήσω όταν π.χ ανοίγεις έναν σύνδεσμο σε μια σελίδα στο ιντερνετ και σε ρωτάει αν θες να ανοίξει μια φορά ή πάντα με τον Explorer, πως διορθώνεται αυτό?

Εγώ κατά λάθος πάτησα πάντα και όχι μια φορά, ξέρει κανείς?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή που διάλεξες και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογών και είσαι έτοιμος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και ναι,, αν και λίγο αργα, Απρίλιο με μαιο, θα. γευτουμε και εμείς την αναβάθμιση σε lollipop!!!! :D:D

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκέφτομαι να αλλάξω το one Mini και να πάρω LG G2 ή LG g3.

Είμαστε πολύ πίσω σε specs κατά την γνώμη μου σε σχέση με άλλα κινητά....

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το one Mini και να πάρω LG G2 ή LG g3.

Είμαστε πολύ πίσω σε specs κατά την γνώμη μου σε σχέση με άλλα κινητά....

 

Πλέον είμαστε!!Θα συμφωνήσω και το 1gb ram μου φαίνεται λίγο πλέον...Και εγώ καλό βλέπω μια πώληση του mini μου αλλά λέω να περιμένω λίγο ακόμη.Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πάω προς m8!!

Είναι super και το g2 και το g3 αλλά ο μοναδικός παράγοντας που δεν με αφήνει να πάω προς τα εκεί,είναι το sense!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαστε!!Θα συμφωνήσω και το 1gb ram μου φαίνεται λίγο πλέον...Και εγώ καλό βλέπω μια πώληση του mini μου αλλά λέω να περιμένω λίγο ακόμη.Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πάω προς m8!!

Είναι super και το g2 και το g3 αλλά ο μοναδικός παράγοντας που δεν με αφήνει να πάω προς τα εκεί,είναι το sense!

 

Κοίταξε τα έχω ψάξει, βλέπω ότι η HTC μένει πίσω σε πολλά πράγματα.

Καλύτερα για μένα να πάρεις μεταχειρισμένο Μ7 ή νέο, θα δώσεις λιγότερα λεφτά και θα πάρεις τα ίδια χαρακτηριστικά σε σχέση με το Μ8.

Επίσης το Μ8 είναι υπερτιμημένο και πιο πίσω σε specs σε σχέση με το LG g3, κατά την γνώμη μου.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Θα βγούμε εκτός topic και δεν το θέλω...Για να το κλείσουμε το m8 και με τα 2 gb ram σκοτώνει!

Τώρα είμαι δε δίλημμα...να αλλάξω το smartphone ή να πάρω το nexus 9 και να περιεμενω για αργότερα για κινητό. Τιμιοτατο το mini μου αλλά θέλω κάτι πιο μεγάλο. Τι ηχιαρες του τις έχω κατά ευχαριστηθεί!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Στο One Mini της γυναίκας μου κάνει ένα bzzzzz όταν ενεργοποιεί την κάμερα.

Κάτι σαν δόνηση αλλά ακούγεται στην κάμερα.

 

Εντελώς πληροφοριακά το αναφέρω.

Μόλις περάσουν οι γιορτές πάει στο service.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...