Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Dimi_Arap
Τον έκανα τον ήχο στα μηνύματα...Ευχαριστώ για την βοήθεια...:) Υπάρχει τρόπος να καταργήσω της σπαστηκες διαφημίσεις από τα παιχνίδια κ απο της εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον έκανα τον ήχο στα μηνύματα...Ευχαριστώ για την βοήθεια...:) Υπάρχει τρόπος να καταργήσω της σπαστηκες διαφημίσεις από τα παιχνίδια κ απο της εφαρμογές?

 

Adblock,Adaway κτλ...Προφανώς θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αλλαγη κινητου...Ψαχνω αναμεσα σε μεταχειρισμενα iphone 5 και g2...Αξιζει ακομα το κινητο??Λογω του οτι ειναι και παλιο μοντελο..εχει χρονια μπροστα του?Καποια προβληματα που πιθανον εχει σαν συσκευη,οτιδηποτε...

Θα ειναι χρησιμη η βοηθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ,σημερα το πηρα στα χερια μου τελικα μετα απο 3 μερουλες ! Τουμπανακι το κινητο! 280 ευρο η τιμη του! Περιμενω αυριο και την θηκουλα του και ενα otg cable για να δεσει το γλυκο ! :P Εχει να προτινει κανεις καμια εφαρμογουλα που να λεει το ποσοστο της μπαταριας σχετικα κοντα στο πραγματικο του? Ευχαριστω ! :happy:

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αλλαγη κινητου...Ψαχνω αναμεσα σε μεταχειρισμενα iphone 5 και g2...Αξιζει ακομα το κινητο??Λογω του οτι ειναι και παλιο μοντελο..εχει χρονια μπροστα του?Καποια προβληματα που πιθανον εχει σαν συσκευη,οτιδηποτε...

Θα ειναι χρησιμη η βοηθεια σας...

 

Δεν έχουν καμια σχέση μεταξύ τους,το γ2 είναι άλλη κατηγορία.Όσον για το ότι είναι παλιό,οκ έχει καιρό που βγήκε αλλά δεν έχει και τόσο ξεπερασμένο hardware και σύντομα θα πάρει και lollipop.Επίσης το iphone 5 είναι μοντέλο του 12,τι να λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ,σημερα το πηρα στα χερια μου τελικα μετα απο 3 μερουλες ! Τουμπανακι το κινητο! 280 ευρο η τιμη του! Περιμενω αυριο και την θηκουλα του και ενα otg cable για να δεσει το γλυκο ! :P Εχει να προτινει κανεις καμια εφαρμογουλα που να λεει το ποσοστο της μπαταριας σχετικα κοντα στο πραγματικο του? Ευχαριστω ! :happy:

Δεν θες εφαρμογή νομιζω. Πας μενού, ρυθμίσεις, μπαταρία, και τικαρεις το "στάθμη μπαταρίας στην γραμμή καταστασης".

Τι να φορτώνεις το κινητό με αχριστα MB εφαρμογης που Υπάρχει ειδι Στο κινητο Και σου δείχνει ακριβως Την σταθμη ;-) εκτός κ αν θες κάποιο Ποιο εμφανισιμο widgetaki Για την αρχική σου οπότε πάω πασο Κ σου προτείνω το battery solo widget

Που είναι μικρό κ ελαφρύ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Ενδιαφερομαι για την αγορα της συσκευης αλλα με την εκδοση των 32gb. Η συσκευη καλυπτεται απο την lg της Ελλαδος κανονικα?? Τι αλλο θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορα? γιατι ακουσα κατι για ελαττωματικες παρτιδες και κατι σημαδια στην οθονη .. και οσον αφορα το προβλημα με την απωλεια της ωρας συμβαινει σε ολες τις συσκευες? Ευχαριστω! Edited by giorgos88
Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα με την ωρα που χανεται αν κλεισει το κινητο,επιρρεαζει και το ξυπνητηρι?

Τα Android ετσι κι αλλιως, οταν ειναι απενεργοποιημενα, δεν χτυπαει το ξυπνητηρι...

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα και ΚΑλη Χρονια

Μια ερωτησουλα να κανω και εγω ρε παιδες , υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις ηχο ειδοποιησης σε σημειωσεις στο ημερολογιο γιατι τωρα καθε ειδοποιηση στο ημερολογιο κανει μονο ενα "μπιπ" και φυσικα δεν ακουγεται ουτε απο το μισο μετρο .

 

Άνοιξε το ημερολόγιο, πάτησε το κουμπί των ρυθμίσεων πήγαινε ρυθμίσεις, ειδοποιήσεων εκδηλώσεων και επιλέγεις ήχο.αυτό δεν ψάχνεις;στοκ είμαι και γω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο μειλ πως αλλαζουμε ηχο ειδοποιησης?:(

 

Πηγαινε Ρυθμισεις-ηχος-ηχος ειδοποιησεων και το αλλαζεις απο εκει.

μη σε μπερδευει με τον ηχο των sms..για αυτα αλλαζεις τον ηχο τους μεσα απο το μενου μηνυματων στις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις-ηχος-ηχος ειδοποιησεων και το αλλαζεις απο εκει.

μη σε μπερδευει με τον ηχο των sms..για αυτα αλλαζεις τον ηχο τους μεσα απο το μενου μηνυματων στις ρυθμισεις..

 

ΟΚ το εφτιαξα ευχαριστω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται οι επαφές να αποθηκεύονται στο Google λογαριασμό και όχι στο τηλέφωνο. Κάθε φορά που περνάω μια καινούρια επαφή πρέπει να το επιλέξω που να αποθηκευτεί.

Δεν γίνεται να το ρυθμίσω να το έχει προεπιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεω το κινητό στον υπολογιστή με usb, Και ψάχνω τους φακέλους αλλά δεν βρίσκω πουθενά τα βιντεο που έχω τραβήξει με την κάμερα του κινητού Για να τα περασω στον υπολογιστη! Σίγουρα κάτι κάνω λάθος η Είναι κάπου που δεν βλεπω!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις το φάκελο DCIM και μέσα εκεί Camera και... τα βρήκες ;)

Ευχαριστώ!!!Τελικά έκατσα και εγκατέστησα το lg pc suite! Πολύ μπέρδεμα ηταν

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα! συνδεσα το κινητο με το lg pc cuite στον υπολογιστη και καπου ειδα που λεει ''εφεδρικο αντιγραφο ασφαλειας''. Μπορει καποιος που ξερει να μου εξηγήσει τι κανει αυτο? αν το κανω δεν χανω τιποτα απο αυτα που εχω μεσα? αυτο ειναι σε περιπτωση ας πουμε που γυρισει το κινητο σε κατασταση εργοστασιακων ρυθμισεων, του κανω επαναφορα και ερχεται σε προηγουμενη κατασταση οπως το ειχα πριν? αν καποια στιγμη (κουφια η ωρα) χρειαστεί να του κανω επαναφορα θα γυρισει σε κατασταση οπως το ειχα πριν? με τισ επαφες του, τα aap του, τις ρυθμισεις του, τον launcher, τα widjet τησ αρχηκης οθονης, τα βιντεκια, το wallpaper οθονης και τα εικονιδια που ειχα στην οθονη? ακριβως οπως τα ειχα? αξιζει να του κανω ανα τακτα διαστηματα εφεδρικο αντιγραφο ασφαλειας? Δεν του εχω κανει ποτε και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.... kαι δεν τα λεει και ολοκληρωμενα για να δω ακριβως. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται οι επαφές να αποθηκεύονται στο Google λογαριασμό και όχι στο τηλέφωνο. Κάθε φορά που περνάω μια καινούρια επαφή πρέπει να το επιλέξω που να αποθηκευτεί.

Δεν γίνεται να το ρυθμίσω να το έχει προεπιλογή?

 

Και βέβαια ΟΧΙ.....!!!!:mad:

http://s12.postimg.org/55bu6z8a5/Screenshot_2015_01_09_17_29_48.png

free photo hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω το D802 αγορασμένο απο σκρουτζ, μάλλον είναι γερμανικό αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Όταν το πρωτοπήρα τον Μάϊο είχε αναβαθμιστεί σε 4.4.2 και όλα ήταν τέλεια.

 

Μέχρι χθές το βράδυ βέβαια, όπου κοίταξα μήπως και υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού. Κοίταξα και υπήρχε τελικά διαθέσιμή ενημέρωση με το όνομα : new app update!, μόνο αυτό. Τέλος πάντων, επέλεξα να κάνει update, το οποίο χρειάστηκε επανεκκίνηση, και μόλις τελείωσε το κινητό είναι αγνώριστο. Κολλάνε όλες οι εφαρμογές, ειδικά της google, έχω προβλήματα με την κλήση, και το knock on αργεί πάρα πολύ να δουλέψει.

 

Πρακτικά, το κινητό, ειδικά λόγω των κλήσεων, είναι πολύ δύσκολο να λειτουργήσει.

 

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; αν ναι, πως το έλυσε; Έχετε καμιά ιδέα παιδιά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι στις νέες επαφές έχει ως προεπιλογή πάντα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...