Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tupac αγορινα σε G2 πηγες ε?Νομιζω πρεπει να το εκανα το 4G απο το dialer..αλλα θα το δω σιγουρακι οταν βαλουμε τη καρτουλα...τωρα για τον αριθμο που λες ειναι 6WT...και δεν υπαρχει στο site και ενα παιδι στα κομεντ ρωταει αλλα του λενε δεν ξερω...τη παιζει εδω??? :Ρ

Ναι G2, αλλα εχω ξενερωσει γιατι δεν εχει βγει ακομα καμια MIUI και ειχα καλομαθει στο u8800pro με τη ROM του gkalen.

 

Οντως δεν υπαρχει το 6WT. Μπορει να ειναι Wind καμιας Ταϊλανδης ή Ταϊβαν. Βαλε το IMEI σου εδω να δεις καποιες πληροφοριες: http://sndeep.info/en

Επισης εδω ειναι ολα τα επισημα firmwares: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36.

Στη τελικη παρε τηλεφωνο την LG και δοσ'τους το IMEI και θα σου πουν.

 

Εχεις κανει καμια δουλιτσα στο nexus; Αν και με τοσους devs εκει....

 

Ψησ'την να της δωσεις το N4 και παρ'της το G2!

Η αυτονομια του δεν παιζεται!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει περίπτωση. Αν το σύμπτωμα είναι να σου χαμηλώνει τον ήχο, προσπάθησε να πατήσεις στιγμιαία νωρίτερα το power και αμέσως μετά της μείωσης του ήχου. Εννοείται ότι τα κρατάς πατημένα και τα 2 ταυτόχρονα για 2".

 

ευχαριστω πολυ δεν το εκανα σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

το νούμερο είναι τυχαίο...δεν νομίζω να έχει σχέση η ασυμβατότητα με την αστοχία υλικού...ακόμη και άλλα G2 φίλων το δικό μου δεν είχε καμία σχέση...

Δέν επιμένω. Σε γενικές γραμμές όταν έχουμε έναν δέκτη που λειτουργεί στο να βλέπει τους δορυφόρους το επόμενο βήμα είναι να του ζητήσει η εφαρμογή να κλειδώσει και να λειτουργήσει μαζί της. Για το κλείδωμα και την πλοήγηση απαιτείται και η συνδρομή της εφαρμογής. Εφόσον όμως είχατε ακριβώς ίδια προγράμματα(ελπίζω και εκδόσεις) με τις άλλες συσκευές τότε ήταν θέμα της συσκευής σου. Ελπίζω με την καινούρια να είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

μαζευτήκαμε πολλοί φαίνεται και δεν έχουν συσκευές :p

πέραν της πλάκας,ένα παλικάρι που έχει στείλει και εκείνος τη συσκευή του στην LG μου είπε χθες ότι πρώτα στέλνουν τα "χαλασμένα" έξω (μάλλον στη μαμά εταιρεία) και αφου τα παραλάβουν εκεί τότε τους στέλνουν νέες συσκευές και κατόπιν θα τις πάρουμε εμείς...

καράφλιασα βέβαια με το που το άκουσα αυτό...κανονικά εφόσον διαπιστώθηκε πρόβλημα το οποίο δεν φτιάχνεται και σου λένε αντικατάσταση θα έπρεπε να ήταν άμεση...τέσπα,για να δούμε και εγω χωρίς τηλέφωνο είμαι από την προηγούμενη Τετάρτη!

 

Καλησπέρα, και εμένα το δικό μου είναι στην procordia από τη Δευτέρα που μας πέρασε, και απ ότι με ενημέρωσαν περιμένουν πλακέτα.....

Είχε τα κλασσικά προβλήματα, απώλεια σήματος της εταιρείας κινητής, επανεκκινήσεις κλπ.....Πως θα ζήτησω αντικατάσταση; Είναι αγορασμένο τον 11/2013, το 16gb, άρα καλύπτομαι πλήρως απο εγγύηση....Θα προτιμούσα αντικατάσταση παρά επισκευή.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εμένα το δικό μου είναι στην procordia από τη Δευτέρα που μας πέρασε, και απ ότι με ενημέρωσαν περιμένουν πλακέτα.....

Είχε τα κλασσικά προβλήματα, απώλεια σήματος της εταιρείας κινητής, επανεκκινήσεις κλπ.....Πως θα ζήτησω αντικατάσταση; Είναι αγορασμένο τον 11/2013, το 16gb, άρα καλύπτομαι πλήρως απο εγγύηση....Θα προτιμούσα αντικατάσταση παρά επισκευή.....

 

Δεν έχω ιδέα πως κρίνουν πια συσκευή θα αντικατασταθεί και πια όχι,οπότε δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή πάνω σε αυτό!πάντως προσωπικά τα προβλήματα που αναφέρεις η δική μου δεν τα είχε,μόνο το gps!

 

@FJ_12 αναφέρομαι στα προγράμματα gps test και androidts,τελευταίες εκδόσεις από το play...στου φίλου μου το κινητό πρασίνιζαν τα πάντα σε λίγα δευτερόλεπτα ενω το δικό μου παρέμενε στο κίτρινο (μάλλον από το κακό του) :p

για να δούμε,είμαι περίεργη στην καινούργια τι θα γίνεται...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πως κρίνουν πια συσκευή θα αντικατασταθεί και πια όχι,οπότε δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή πάνω σε αυτό!πάντως προσωπικά τα προβλήματα που αναφέρεις η δική μου δεν τα είχε,μόνο το gps!

 

@FJ_12 αναφέρομαι στα προγράμματα gps test και androidts,τελευταίες εκδόσεις από το play...στου φίλου μου το κινητό πρασίνιζαν τα πάντα σε λίγα δευτερόλεπτα ενω το δικό μου παρέμενε στο κίτρινο (μάλλον από το κακό του) :p

για να δούμε,είμαι περίεργη στην καινούργια τι θα γίνεται...

 

Δεν είμαι τυχερός με τα τηλέφωνα μάλλον, και το προηγούμενο galaxy s4 που είχα είχε πάει κ εκείνο για αλλαγή πλακέτας:blink:

Το g2 μου τώρα, πάσχει από πολλά, φαντάσου οτι η κοπέλα στην procordia που της το έδωσα είχε γουργλώσει τα μάτια της:lol:

Σήμα gps....Σήμα δικτύου κινητής......3-4 Επανεκκινήσεις ημερησίως.....Τριγμοί ακουμπώντας απλά το πλαστικό καπάκι στη θέση του ηχείου...Αύριο θα καλέσω μπας και μάθω πως γίνεται η αντικατάσταση συσκευής....

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ πληκτρολόγιο, στα σύμβολα δεξιά του space button είναι φυσικό να πρέπει να πατάς πιο κάτω για να τα βρείς>??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν μπορώ να βρώ επιλογή να στείλω αρχείο με wifi direct (το έχει σε όλα τα galaxy note, s2,s3 κτλ) , εννοώ από το file explorer πατώντας πάνω στο αρχείο να μου βγάζει επιλογή να στείλω εκτός από bluetooth και wifi direct. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

* έγω βγάλει το μαμα file explorer χρησιμοποιώ esxplorer

 

Επειδη το ειχα δοκιμασει με δυο Sony Xperia, μαλλον δεν δουλευει με smartphones πλην της LG.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πως κρίνουν πια συσκευή θα αντικατασταθεί και πια όχι,οπότε δεν μπορώ να σου δώσω κάποια συμβουλή πάνω σε αυτό!πάντως προσωπικά τα προβλήματα που αναφέρεις η δική μου δεν τα είχε,μόνο το gps!

 

@FJ_12 αναφέρομαι στα προγράμματα gps test και androidts,τελευταίες εκδόσεις από το play...στου φίλου μου το κινητό πρασίνιζαν τα πάντα σε λίγα δευτερόλεπτα ενω το δικό μου παρέμενε στο κίτρινο (μάλλον από το κακό του) :p

για να δούμε,είμαι περίεργη στην καινούργια τι θα γίνεται...

 

οταν θα την παρεις την καινουρια συσκευη ενημερωσε μας αν ειναι ενταξει η συσκευη το gps κτλ.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μας έχει την δυνατότητα να επιλέγουμε χρονικά διαστήματα όπως π.χ. το βράδυ που να μπορούν να μας καλούν μόνο 1-2 συγκεκριμένοι αριθμοί και κανένας άλλος ή αυτή την δυνατότητα την θυμάμαι από το note 2;
Link to comment
Share on other sites

οταν θα την παρεις την καινουρια συσκευη ενημερωσε μας αν ειναι ενταξει η συσκευη το gps κτλ.

 

εννοείται θα ενημερώσω...σήμερα (υποτίθεται) περιμένω τον courier για να μου φέρει την παλιά μου πίσω,για να δούμε!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μας έχει την δυνατότητα να επιλέγουμε χρονικά διαστήματα όπως π.χ. το βράδυ που να μπορούν να μας καλούν μόνο 1-2 συγκεκριμένοι αριθμοί και κανένας άλλος ή αυτή την δυνατότητα την θυμάμαι από το note 2;

 

Ναι την έχει. Ρυθμίσεις>ήχος>αθόρυβη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Στο faq μπορείς

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και γω τωρα κατοχος του LG g2... Που μπορω να δω εαν εχει επιλογη 4g?

Καλησπερα φιλε, καλοσηρθες στην παρεα.

Θα πας: Settings/networks/tethering & networks/mobile networks/network mode

Αν δεν εχεις ασιατικη ROM θα δεις την επιλογη lte.

Aν εχεις ασιατικη ROM μπορεις να ενεργοποιησεις το 4G αν στον dialer γραψεις *#*#4636#*#* και επιλεξεις phone information.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργια δικτυου μου λεει, Αυτοματο gsm/wcdma/lte... το lte σημαίνει πως η συσκευή υποστηρίζει 4g και είναι ευρωπαϊκή? Εγραψα το μήνυμα πριν δω το δικο σου! Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε, καλοσηρθες στην παρεα.

Θα πας: Settings/networks/tethering & networks/mobile networks/network mode

Αν δεν εχεις ασιατικη ROM θα δεις την επιλογη lte.

Aν εχεις ασιατικη ROM μπορεις να ενεργοποιησεις το 4G αν στον dialer γραψεις *#*#4636#*#* και επιλεξεις phone information.

 

Φιλε μου δεν λειτουργει αυτο πλεον με την Ασιατικη ROM ποσες φορες ακομα θα το πουμε. Αυτο λειτουργει μονο στο παλιο firmware D80210b-SEA

 

https://www.dropbox.com/s/dubyli42grh9hxi/2014-01-24%2014.10.14.png

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα και στο παρελθόν αλλά δεν βρέθηκε κάποιος να με βοηθήσει στο συγκεκριμένο θέμα. Είχα πει ότι κάθε φορά που αλλάζω χώρα του παίρνει αρκετό χρόνο να κάνει register σε κάποιο δίκτυο της χώρας που είμαι, 10-15 λεπτά συνήθως.. Μερικές φορές φοβαμαι οτι θα μείνω χωρίς υπηρεσία και καταλαβαινετε ότι είναι ένα θέμα αυτό ειδικά για κάποιους που ταξιδεύουν εκτός της χώρας μόνιμης κατοικίας συχνά.. Αν κάποιος έχει βιώσει κάτι παρόμοιο ας ενημερώσει παρακαλώ. Με τα Galaxy είχα εγγραφή σε δίκτυο roaming μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς καμια καθυστέρηση
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι στην πισω πλευρα κατω απο τα κουμπια τριζει,ισχυει?

 

Σε κάποιους. Σε μένα τρίζει με το παραμικρό και το καπάκι σε ύψος είναι ένα χιλιοστό πάνω απο τα κουμπιά. Στο πλαίσιο πυο την είδα την συσκευή δεν έτριζε και το καπάκι σε ύψος δεν ξεπερνούσε τα κουμπιά. :angry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχει βαλει κανεις την Open Europe Version E?

Εντυπωσεις σε σχεση με την version A?

 

Στο γνωστο Link με τα firmware δεν την εχει αλλα ειναι η Γερμανικη (την εχει και σαν 2η στα most downloaded)

 

Στο xda καποιοι λενε καλα λογια καποιοι εχουν καποια θεματακια (ισως γιατι δεν εκαναν hard reset πριν την εγκατασταση, βεβαια κι εγω δεν εκανα ουτε πριν ουτε μετα που απο γερμανικη tmob εβαλα την open version A και δεν εχω καποιο θεμα)

 

Δεν ξέρω αν λέμε την ίδια αλλά το κινητό μου φοράει απο την μαμα του D80210e-EUR-XX. Αγορασμένο απο Γερμανία και Γερμανικής αντιπροσωπείας. Το μόνο πρόβλημα πυο αντιμετωπίζω είναι με την μπροστινή κάμερα με την λειτουρ΄για που σε βλέπει για να μην σβήσει η οθόνη. Μετα απο κάποιες μέρες χρήσης πλέον η καμερα bugαρει και δεν σε βλέπει. Πρέπει να κάνεις restart το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν λειτουργει αυτο πλεον με την Ασιατικη ROM ποσες φορες ακομα θα το πουμε. Αυτο λειτουργει μονο στο παλιο firmware D80210b-SEA

 

https://www.dropbox.com/s/dubyli42grh9hxi/2014-01-24%2014.10.14.png

 

Εδω αλλα κ αλλα ξαναματαλεμε, αυτο σε πειραξε?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν λειτουργει αυτο πλεον με την Ασιατικη ROM ποσες φορες ακομα θα το πουμε. Αυτο λειτουργει μονο στο παλιο firmware D80210b-SEA

 

https://www.dropbox.com/s/dubyli42grh9hxi/2014-01-24%2014.10.14.png

Ναι φιλε μου, το γνωριζω οτι εχει αναφερθει αυτο. Αλιμονο, ειμαι απο τους προσεκτικους συμφορουμιτες και διαβαζω ολα μα ολα τα ποστς ολων των τοπικς που αφορουν το G2.

Εγω απλως του προτινα του φιλου να δοκιμασει. Μπορει να μην εχει την τελευταια ασιατικη ROM και να εχει αυτην που η εφαρμογη λειτουργει.

Παραξενο παντως που δεν το επιτρεπουν πλεον ε;

 

Ξέρει κάποιος να πεί με σιγουριά πως έχει το θέμα των αναβαθμίσεων μέσω PC Suite ή ΟΤΑ όταν σε ασιατική συσκευή φλασάρουμε ευρωπαϊκό firmware;

Καλως τον haki τον Huaweiόφιλο!

Προσοχη στο ΟΤΑ με custom recovery. Τρως bootloop.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισημο ειναι σιγουρα. επισης σιγουρο ειναι πως το pc suite αν εχεις ασιατικο και φλασαρεις ευρωπαικη, θα σου περασει παλι ασιατικη. με ota απο την ευρωπαικη εισαι ενταξει νομιζω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω Ασιατικη συσκευη για να το τεσταρω αλλα στο παρελθον οσα παιδια με Ασιατικη συσκευη φλασαραν Ευρωπαικη ρομ,στην αναβαθμιση τους ξαναγυρναγε σε Ασιατικη.Ετσι τουλαχιστον εγραψαν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...