Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση, χρησιμοποιω το Τ9 για να γραφω εχει βρει κανεις πως προσθετουμε λεξεις στο λεξικο..?

Με το μαμά πληκτρολόγιο όταν γράψεις μια λέξη που δεν υπάρχει στο λεξικό πατάς επάνω της μια φορά και θα σου εμφανίσει μήνυμα να την ξαναπατήσεις αν θέλεις να αποθηκευτεί στο λεξικό.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναλογα την εφαρμογη ή μπορεις να το κανεις με μοντακι.

 

Μπορείς να δώσεις σε παρακαλώ παραπάνω πληροφορίες; Ποιος browser το κάνει? Μοντάκι εννοείς ρουτ??

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατέβαζα το root explorer και η συσκευή ε΄σβησε και εχει κολλήσει σε ενα led που ανάβει μιια πράσινο μια μπλε συνέχεια

και οταν πατάω το κεντρικό κουμπί, πάλι τα ίδια, βγαζει το λογκο της lg και μετα παλι μια πρασινο μια μπλε

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40500[/ATTACH] ανάμεσα στο ρολόι και το Bluetooth? ??

Τι είναι αυτό τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Σου δίχνει ότι είναι ενεργοποιημένο το NFC

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω επίσης παρατηρήσει αποσυνδεσεις από data...το έχει και άλλος ;

Όχι όταν είμαι ήδη συνδεδεμένος αλλά μετά από μικρή αδράνεια σε data transfer. Δεν είναι θέμα δικτύου γιατί το είχα με Ισραηλινή SIM στο Ισραήλ και με την Vodafone εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Παει μπρικαρε χωρις λογο παλι

 

 

γνωριζει κανεις ποια ειναι η επισημη ρομ

V10A ή η V10E ποια να βάλω?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παει μπρικαρε χωρις λογο παλι

 

 

γνωριζει κανεις ποια ειναι η επισημη ρομ

V10A ή η V10E ποια να βάλω?

 

Δεν μπαίνει σε recovery να κάνεις φορμάτ;;;

Link to comment
Share on other sites

μπαινει σε recovery κανει φορματ αλλα δεν αναβει, αναβοσβηνει ενα πρασινο μπλε λαμπακι (το led πανω)
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

τα εκανες ολα τα wipe? εκανες wipe cache και dalvik cache?αναγκαστικα αν δεν γινεται τιποτα θα πρέπει να ξαναπερασεις το fw ακολουθωντας το how to unroot στους οδηγους της συσκευης. nandroid backup δεν ειχες κρατησει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις σε παρακαλώ παραπάνω πληροφορίες; Ποιος browser το κάνει? Μοντάκι εννοείς ρουτ??

Μοντακι εννοω μια εφαρμογη που αμα εισαι root μπορεις να μικρινεις τη navigation bar ή να την εξαφανισεις για παντα και να εμφανιζεται οταν κανεις swipe απο καποια ακρη της οθονης.

Οταν παιζεις βιντεο κριβεται απο μονη της. Επισης στην εφαρμογη youtube κριβεται κι εκει.

Browser δεν εχω βρει που να ειναι εντελως full screen. Προσωπικα εχω μικρινει την μπαρα και εχω επιλεξει στον boat browser να μην εμφανιζεται η πανω η μπαρα ειδοποιησεων ουτε και κατω τα κουμπια του. Οπότε ειναι σα full screen με τα κουμπακια να κοβουν λιγα χιλιοστα στο κατω μερος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι με sygic σήμερα δεν κόπηκε ποτέ το σήμα οποτε καλά ήμαστε. Αλλο που θέλω να ρωτήσω.

Σήμερα ειχα ανέβει για snowboard και σε κάποια φαση παω να πάρω τηλεφωνο και δεν λειτουργούσε ο αισθητήρας. Εκανα reboot και έστρωσε. Να έφταιγε το κρυο?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το κρυο ήταν..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το κρυο ήταν..

 

Παίζει να μου το εξηγήσεις λιγακι? Βασικά σε τέτοιες περιπτωσεις τι κάνουμε?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ο proximity δεν σου δουλευε; επιστημονικη εξηγηση δεν μπορω να σου δωσω:D δεν ειμαι ειδημονας κιολας..σε τετοιες περιπτωσεις το παίρνουμε αγκαλιτσα να ζεσταθει και το χρησιμοποιουμε μετα :lol:

Μου εχει τυχει και η καμερα να μην μου δουλευει απο το κρυο..γενικα με το κρυο υπαρχει θεμα..και με το touch ακομα ειχα θεμα σε αλλο τηλεφωνο σε τετοιες καταστασεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ο proximity δεν σου δουλευε; επιστημονικη εξηγηση δεν μπορω να σου δωσω:D δεν ειμαι ειδημονας κιολας..σε τετοιες περιπτωσεις το παίρνουμε αγκαλιτσα να ζεσταθει και το χρησιμοποιουμε μετα :lol:

Μου εχει τυχει και η καμερα να μην μου δουλευει απο το κρυο..γενικα με το κρυο υπαρχει θεμα..και με το touch ακομα ειχα θεμα σε αλλο τηλεφωνο σε τετοιες καταστασεις..

 

Χαχαχα οκ νομιζα οτι ηξερες αλλα αυτη την.απάντηση που έστειλες ηθελα. Να εισαι καλα. Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάω στο bluetooth και κλείνει ο συνομιλητής την γραμμή, δεν ανάβει η οθόνη ώστε να ξέρω ότι έχει κλείσει...

υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται αυτό?

Τον proximity δεν τον έχω τεστάρει/προσέξει ακόμη γιατί μιλάω απο την αρχή με το bt, παίζει κι αυτός να θέλει καλιμπράρισμα όπως με το 4x?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι με sygic σήμερα δεν κόπηκε ποτέ το σήμα οποτε καλά ήμαστε. Αλλο που θέλω να ρωτήσω.

Σήμερα ειχα ανέβει για snowboard και σε κάποια φαση παω να πάρω τηλεφωνο και δεν λειτουργούσε ο αισθητήρας. Εκανα reboot και έστρωσε. Να έφταιγε το κρυο?

 

και εγω με το sygic κανενα απολυτος προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως ήταν hardware πρόβλημα με τη νέα συσκευή εκεί που σε σοφίτα έπιανε 1 δορυφόρο με το ζόρι τώρα πιάνει 10+ ειδικά με τη μαμά ρομ ήταν ακόμα καλύτερο..

Σχετικά Με την αντικατάσταση συσκευής η πλακέτας ο μόνος λόγος που μου άλλαξαν συσκευή ήταν ότι δεν είχαν πλακέτες.

 

Καλησπέρα, και εγώ το πήγα στην procordia για έλεγχο,την προηγούμενη Δευτέρα, μου είπαν πως έχρηζε αλλαγής η πλακέτα,Την Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν είτε ελάτε πάρτε το διότι δεν έχουμε πλακέτες, είτε αφήστε το και όποτε επισκευαστεί οκ......Σήμερα λοιπόν πήγα και το πήρα....Πως τα κατάφερες και σου έκαναν αντικατάσταση? Με ενδιαφέρει μπας και κάνω το ίδιο για το δικό μου, γιατί έχω σπαστεί με την απάντησή τους....

Link to comment
Share on other sites

μονο;;;εχεις προβλημα, γυρνα το για επισκευη :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτη φορα δοκιμαζω το antutu και μου εβγαλε 35000 παρα κατι, είναι ενταξει λετε?

Πέτα το!! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εγώ το πήγα στην procordia για έλεγχο,την προηγούμενη Δευτέρα, μου είπαν πως έχρηζε αλλαγής η πλακέτα,Την Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν είτε ελάτε πάρτε το διότι δεν έχουμε πλακέτες, είτε αφήστε το και όποτε επισκευαστεί οκ......Σήμερα λοιπόν πήγα και το πήρα....Πως τα κατάφερες και σου έκαναν αντικατάσταση? Με ενδιαφέρει μπας και κάνω το ίδιο για το δικό μου, γιατί έχω σπαστεί με την απάντησή τους....

Το μόνο που έκανα φιλέ μου ήταν να τους πάρω 3-4 φορές να τους Βρισω λίγο γιατί με είχαν αφήσει 10 μέρες χωρίς κιν. Μετά με πήραν μόνοι τους και μου είπαν ότι θα γίνει αντίσταση λόγω έλλειψης αλλά φαίνεται είχαν στείλει πολλά και άλλαξαν ρότα.. :-p

Να πω μια ανανέωση για το GPS σε διαδρομή. Σήμερα είχα το androiTS ανοιχτό σε διαδρομή Γέρακας- δικαστήρια για να δω τι ακριβώς γίνεται. Στο 99% της διαδρομής η ακρίβεια ήταν 3-5 μέτρα και με 10+ κλειδωμένους δορυφόρους. 2 φορές από ότι πρόσεξα έφαγε Σκάλωμα και έχασε όλους τους glonass και έμεινε με 6-8 εκεί η ακρίβεια πήγε στα ~20 μέτρα για 2-3 δεύτερα οπότε αυτό πρέπει να είναι που δείχνει σε κάποιους σαν να χάνει το οποίο κάνει μπαμ ότι είναι θέμα firmware η driver του δεκτή. Στα στενά της κυψέλης ανέβηκε στα 10 μέτρα +-2 λόγω των πυκνών κτηρίων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...