Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα μεταφορικα ποσο σου πηγε?

 

Απ' οτι βλεπω ο seller προσφερει και δωρεαν μεταφορικα με την "economy".

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στη πρώτη πλήρη φόρτιση...

Αυτή τη στιγμή απο το πρωί είμαι 67%, με ανοιχτά data/wifi και οθόνη on 2 ώρες και 7 λεπτά.

Πολύ καλά για μένα...

Είναι πολύ καλά γενικώς αδερφέ.. Αν θες κάνε μου μια χάρη και δες αν πέφτει γρήγορα κάτω από 15-20% όπως στο S4.. Επίσης δες και λιγάκι την κάμερα, κουνα λιγάκι το τηλέφωνο να δούμε αν δουλεύει καλά το image stabilization ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 399 κανει στην Αγγλια, πιο φθηνο απο οτι νομιζα. Η καμερα ειναι καλή;

 

site? να προλαβω να ακυρωσω την παραγγελεια μου απο το γερμανικο αμαζον τλχιστο:p

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

site? να προλαβω να ακυρωσω την παραγγελεια μου απο το γερμανικο αμαζον τλχιστο:p

 

Three.co.uk αλλα πρεπει να το παρεις απο μαγαζι και μαλλον πρεπει να πληρωσεις να το ξεκλειδωσεις. 16αρι πρεπει να ειναι. Εκπληκτικη οθονη.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τι παιζει με αυτο?

Τι εννοει vodafone?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Αφησα το iPhone 5 στην ακρη για χαρη G2.

Εχοντας κινητα οπως S4, Note 2, 920, 925, One, iPhone 5, η οθονη του G2 ειναι ξεκαθαρα η καλυτερη.

Η μπαταρια δειχνει πολυ καλα στοιχεια.

Εμφανης απο την πρωτη στιγμη ειναι η εμπνευση απο το S4, τοσο στον μαμα launcher οσο και στο γενικοτερο σχημα του κινητου.

Ηχειο καλυτερο απο του S4 βεβαια. Θα επανελθω με πιο ολοκληρωμενες εντυπωσεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης πως είναι σε σχέση με note 2, S4(για παιδιά που τα είχαν) ή άλλα κινητά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτά ειναι μπουρδες,εγω το εχω το κινητό και γνωρίζω καλα πως δείχνει κάτω απο τον ηλιο.

 

με την κεραια βρηκαμε καμμια πατεντα να παιζει εδω ? :P

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το έπιασα στα χερια μου στο Πλαισιο καλαμαριάς και ετσι ειχα μια πρώτη επαφη με το νεο samrtphone της LG που εδώ και καιρο μου εχει προκαλέσει το ενδιαφέρον.

Η συσκευή χωρις να είναι τιποτα ιδιαίτερο σχεδιαστικά είναι ακρετα ομορφη ισως λογο της εντυπωσιακής οθονης των 5,2.

Το μεγεθος της δεν είναι αποτρεπτικό αφου το μικρο Bezel σου δίνει την αίσθηση ότι κρατας ένα s3 με πιο τετραγωνισμένες γωνιες.

Βαζοντας μαλιστα διπλα του το s3 δεν ειδα καποια σημαντική διαφορα συνεπώς οσοι έχουν ηδη μια επαφη με τέτοιου μεγέθους κινητα, το G2 δεν θα τους δυσκολέψει.

Η LG εκανε πραγματικά πολύ καλη δουλεια στο software του G2 αφου οσο και αν το ζορισα δεν μπορω να πως πως ένιωσα καποιο λαγκαρισμα.

Ηταν γρηγορο νευρικό και μονο κανα δυο φορες ένιωσα μια υποψια λαγκαρισματος χωρις να ειμαι και παλι βέβαιος.

Πρεπει να πως πως σε αυτό το κομμάτι που αφορά λαγκ ειμαι σχετικα ευαίσθητος και σε σύγκριση με το s4 που το ειχα πιάσει στα χερια μου πριν μερικούς μηνες το g2 είναι χαλαρά πιο smooth.

Βεβαια πολλοι υποστηρίζουν πως μετα από μια πρωτη αναβάθμιση και το s4 βελτιώθηκε σε αυτόν τον τομέα αλλα επειδή δεν το ξανακοίταξα δεν εχω αποψη.

Ο λογος βεβαια που δεν ξανακοίταξα το S4 είναι γιατι δεν βρηκα κατι το πιο ενδιαφερον σε σύγκριση με το s3 πραγμα που δεν ισχύει στην περιπτωση του g2.

Υπαρχουν μερικές πολύ εξυπνες προσθηκες που για μενα το κανει να ξεχωριζει.

Μια από αυτές είναι η γνωστη προσθήκη του hardware button στο πισω μερος που τελικα δουλεύει πολύ καλα στο σημειο που εχει τοποθετηθεί αφου αναγκαστικά ο δείκτης του χεριου πεφτει επανω του.

Η σκεψη της LG ηταν πολύ σωστη αλλα ακομη πιο σωστη ηταν η επιλογη της ενεργοποίησης και απενεργοποιήσεις με διπλο tab.

Πλεον δεν υπαρχει αναγκη για πατημα hardware butoon αφου η συγκεκριμένη χειρονομια δουλεύει αψογα τοσο καλα που στην ουσια κανει άχρηστη την χρηση του πισω μπουτον εκτος αν ενδιαφέρεται καποιος να εχει σβηστή την συσκευή του κατά τις βραδυνες ωρες .

Το multi tasking εκτος από την γνωστη εικόνα που εχει στα μοντελα της samsung και που είναι ιδια και στο G2 εδώ υπαρχει και μια ακομη επιλογη με gesture αφου με swipe τριων δακτυλων μπορεις να βαλεις διπλα τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν και να τις επαναφέρεις με τον ιδιο τροπο .

Αυτό μου αρεσε παρα πολύ αν και θα προτιμούσα αντι τριων δακτυλων για πιο ευκολα να γινοταν με δυο δάκτυλα.

Πολύ εξυπνη επισης η πρόβλεψη επιλογης του dialer στην μεριά της οθονης που βολευει περισσότερο τον χρηστη.

Ετσι εάν εισαι αριστερόχειρας ο dialer παιζει στην αριστερή μερια της οθονης κανοντας την χρηση του πιο ευκολη.

 

Ένα από τα πραγματα που δεν μου αρεσαν από την αρχη που ειδα βιντεο με το G2 είναι η προσθηκη των soft keys μεσα στην οθονη.

Αν και υπαρχουν επιλογές που κανουν διαφανες το φοντο της μπαρας που φιλοξενεί τα soft keys παρολα αυτά στις περισσότερες εφαρμογες γινεται αυτόματη προσθηκη του φοντου ( ειτε μαυρο ειτε λευκο)

 

Σε αντιπαραθεση διπλα διπλα με το s3 το υψος των δυο οθονων αν αφαιρέσουμε το κομμάτι των soft keys είναι το ιδιο ενώ η οθονη του G2 είναι λιγο πιο φαρδια.

Με ένα προχειρο υπολογισμό πιστευω πως από τα keys μεσα στην οθονη χανονται ανετα 0,2 της ιντσας.

Η lg εχει κανει αρκετες αντίγραφες από τα καλούδια της samsung και στα μενου αλλα και στις λειτουργιες που αφορουν πχ την κινηση των ματιων με το smart stay , σιγαση των ηχων με το αναποδογύρισμα της συσκευης και αλλα πολλα.

Παρολα αυτά μεσα από αυτό το πρίσμα εφτιαξε ένα πολύ ενδιφερον launcher αρκετά μελετημένο τετοιον που να σε κανει να θελεις να ζήσεις μαζι του χωρς να ζητας την εναλλακτική λυση καποιου αλλου.

Οι ομοιότητες δεν εχουν καμια σημασία γιατι στην version της LG σχεδον σε ολους του τομεις εχει παει τις ιδέες ένα βημα παραπάνω.

Πρεπει να πως πως τον launcher της samsung δεν τον αντεξα ουτε ένα μηνα αλλα βλέποντας σημερα του G2 μπαινω στην σκεψη πως ισως θα μπορούσα να ζησω μονο με αυτον

 

Η φωτεινοτητα της οθονης είναι απίστευτη…

Για να μπορεσω να την φερω στα χαμηλα επιπεδα του s3 επρεπε να την ρυθμίσω περιπου στο 60-50%.

Δεν ξερω πως μπορει να μαζευτεί αυτή η φωτεινοτητα σε εικονες με σκοτεινά τοπια η μεσα από την κάμερα όταν θελήσουμε να βγαλουμε φωτο σε χαμηλο φωτισμο, αλλα για αυτους που θελουν φως ειμαι σίγουρος πως η φωτεινότητα του G2 θα τους ικανοποιήσει.

 

Η μπαταρία του στο μοντελο που έρχεται στην Ευρωπη δείχνει θηριο αλλα για μενα αυτό το μοντελο τρωει ακυρο για δυο λογους.

Η μη δυνατότητα τοποθέτησης καρτας sd όπως και η αλλαγη μπαταρίας είναι από τα φαουλ που δεν μπορω να παραβλέψω.

Ειδικα στην χωρα μας δεν ξερω καν αν θα ερθει στην εκδοση των 32gb που για πολλους ( καλη ωρα όπως εγω) δεν είναι αρκετη και αυτό το λεω γιατι μεχρι τωρα βλέπω την φτωχη των 16Gb.

Σε αυτή την περιπτωση υπαρχει η επιλογη του κορεάτικου μοντελου που εχει την δυνατότητα προσθήκης sd αλλα και της αλλαγης μπαταρίας.

Μαλιστα το κορεάτικο εχει ενσωματωμένο τηλεοπτικο ψηφιακό δεκτη και κεραια που ξεπροβάλλει από το πανω μερος.

 

Στη τελικη θεωρω το G2 από τις πιο ενδιαφέρουσες συσκευές για φετος εν αντιθέσει με το s4 που θεωρω πως ηρθε και προσπέρασε.

Αν μαλιστα καποιος είναι κατοχος του s3 θεωρώ πιο ορθή την αναβάθμιση του κινητού του με το G2 παρα με το s4 .

Α … ξεχασα…

Εχει και ραδιόφωνο… :D

Link to comment
Share on other sites

@telmusic: Ωραίο review :lol:

Αν εχεις ακόμα s3 ή 4, για σύγκρινε λίγο το μαυρο στο σκοτάδι. Πλησιάζει κάπως την amoled;

Πραγματικά πάντως αν αυτή η συσκευή είχε τα button εκτός οθόνης, και sd, διατηρώντας την 3000 μπαταρία, θα γινόταν best seller και θα έβαζε την lg πολυ δυνατά στο παιχνίδι.. Πραγματικά απορρω γιατί δεν το έκανε. Μπορούσε άνετα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

@telmusic: Ωραίο review :lol:

Αν εχεις ακόμα s3 ή 4, για σύγκρινε λίγο το μαυρο στο σκοτάδι. Πλησιάζει κάπως την amoled;

Πραγματικά πάντως αν αυτή η συσκευή είχε τα button εκτός οθόνης, και sd, διατηρώντας την 3000 μπαταρία, θα γινόταν best seller και θα έβαζε την lg πολυ δυνατά στο παιχνίδι.. Πραγματικά απορρω γιατί δεν το έκανε. Μπορούσε άνετα.

 

 

 

Μπορούσε αλλά κάτι μου λέει οτι το νεο νεχυς την έκανε την ζημια.Δεν πειράζει ομως αντιμετωπίζεται ευκολα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ηδη το κορεάτικο,μπορούμε να κάνουμε την τηλεοραση να παιζει εδώ;

 

Δεν νομιζω πως θα ειναι εφικτο κατι τετοιο, ειναι διαφορετικα τα προτυπα για τις mobile συσκευες. Δεν αποκωδικοποιουν το DVB-T σημα οπως οι δεκτες των τηλεορασεων. Λογικα το G2 θα εχει DMB δεκτη, αφου αυτο ειναι το πρωτυπο που χρησιμοποιειται στην Κορεα. Στην Ευρωπη υποτιθεται πως θα υιοθετηθει το DVB-H, αλλα οι σχετικες υπηρεσιες ειναι λιγες.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

@telmusic: Ωραίο review :lol:

Αν εχεις ακόμα s3 ή 4, για σύγκρινε λίγο το μαυρο στο σκοτάδι. Πλησιάζει κάπως την amoled;

.

 

 

Το s3 το έχω, το g2 δεν έχω.

Αυτο μάλλον θα μας το πει κάποιος που το εχει

 

 

 

 

Δεν νομιζω πως θα ειναι εφικτο κατι τετοιο, ειναι διαφορετικα τα προτυπα για τις mobile συσκευες. Δεν αποκωδικοποιουν το DVB-T σημα οπως οι δεκτες των τηλεορασεων. Λογικα το G2 θα εχει DMB δεκτη, αφου αυτο ειναι το πρωτυπο που χρησιμοποιειται στην Κορεα. Στην Ευρωπη υποτιθεται πως θα υιοθετηθει το DVB-H, αλλα οι σχετικες υπηρεσιες ειναι λιγες.

Αυτο δεν το είχα σκεφτεί.

Αν όντως στην Κορέα χρησιμοποιούν διαφορετικό σύστημα ψηφιακών εκπομπών τότε πιθανόν να μην ειναι συμβατό με το σύστημα της χώρας μας.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε παιδια μη τρελενεστε με την κεραια του G2 . . . σιγα λες κ εχει τπτ αξιολογο η tv πλεον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...