Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ρε παιδια μη τρελενεστε με την κεραια του G2 . . . σιγα λες κ εχει τπτ αξιολογο η tv πλεον :lol:

Δεν τρελαίνονται γι αυτο όσοι γράφουν για την κεραία.. Απλα δε θέλουν να τη βλέπουν. Στο θέμα του δεκτή, οντως είναι διαφορετικά πρότυπα, οποτε στην Ευρώπη είναι άχρηστος ο δέκτης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το 4G στην Ελλάδα, στο κορεάτικο, δουλεύει ή όχι;

 

αποτι ειδα ναι :)

 

LG G2 (korean model)

LTE : LTE 850/1800Mhz

WCDMA (2100Mhz)

GSM : 900/1800/1900Mhz

 

Vodafone (Greece)

GSM-900/1800 (EDGE)

900 /2100 MHz UMTS, HSDPA, HSPA, HSPA+

1800 MHz LTE (Athens, Thessaloniki, Patra, Tripoli, Crete, Lamia, Larisa, Mykonos, Rodos, Paros)

Link to comment
Share on other sites

Αντε το παραγγειλα και έγω λογικά τριτη τέταρτη θα το εχω 554 το 32αρι
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορείτε να κάνουμε κάποια σύγκριση στις φωτός?

Όσες βγάζω έχουν μια αλλοίωση μέσα τους.

Στην αρχή νόμιζα μήπως η κάμερα ειναι καλυμμένη με κάποια ζελατίνα για προστασία αλλα δε μπορώ να διακρίνω κατι τετοιο.

Όλες ειναι τραβηγμένες στο normal mode και στα 10mp.

 

https://www.dropbox.com/s/pnl33engzqwk267/CAM00039.jpg

 

https://www.dropbox.com/lightbox/home/Share

 

https://www.dropbox.com/s/y2igcmidsa6c3yu/CAM00026.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/1rjk1j0w7a4md0s/CAM00044.jpg

 

Απ'οτι βλέπω σε αυτό το ποστ που εχει τραβήξει βιντεος υπάρχει αυτή η θολούρα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471264

 

Εν τέλη κοιτάω κάποιες φώτος απο το παλιο S4 μου και αυτές έχουν μια θολούρα μέσα.ίσως δε το είχα παρατηρήσει ισως είμαι περισσότερο ψιρης απ οσο πρέπει.

Edited by micr0g
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος nexus 4, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το 32άρι αλλά περιμένω να δω και το nexus 5. Μου είναι λίγο δύσκολο να αφήσω το pure android! Φοβάμαι και το support της lg για τα update!
Link to comment
Share on other sites

@telmusic: Ωραίο review :lol:

Αν εχεις ακόμα s3 ή 4, για σύγκρινε λίγο το μαυρο στο σκοτάδι. Πλησιάζει κάπως την amoled;

Πραγματικά πάντως αν αυτή η συσκευή είχε τα button εκτός οθόνης, και sd, διατηρώντας την 3000 μπαταρία, θα γινόταν best seller και θα έβαζε την lg πολυ δυνατά στο παιχνίδι.. Πραγματικά απορρω γιατί δεν το έκανε. Μπορούσε άνετα.

 

Αν περιμένεις το Ν5 να ξέρεις ότι και φέτος θα παίξει σε 8/16 GB διαθέσιμη μνήμη. Αν είσαι οκ με αυτό...

Παιδιά η LG δίνει ότι μπορεί με το g2 και θέλει να αποσπάσει ένα αξιόλογο μερίδιο αγοράς αυτή τη φορά. Για να δούμε, θα τα καταφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις το Ν5 να ξέρεις ότι και φέτος θα παίξει σε 8/16 GB διαθέσιμη μνήμη. Αν είσαι οκ με αυτό...

Παιδιά η LG δίνει ότι μπορεί με το g2 και θέλει να αποσπάσει ένα αξιόλογο μερίδιο αγοράς αυτή τη φορά. Για να δούμε, θα τα καταφέρει;

Να και τα leaked specs

http://www.phonearena.com/news/LG-Nexus-5-service-manual-leaks-bringing-a-treasure-trove-of-information-including-specs_id48011

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις το Ν5 να ξέρεις ότι και φέτος θα παίξει σε 8/16 GB διαθέσιμη μνήμη. Αν είσαι οκ με αυτό...

Παιδιά η LG δίνει ότι μπορεί με το g2 και θέλει να αποσπάσει ένα αξιόλογο μερίδιο αγοράς αυτή τη φορά. Για να δούμε, θα τα καταφέρει;

Βαγγέλη δε γνώριζω τί δίνει η LG στο G2, αλλά overall αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη συσκευή στη κατηγορία της.Απο εκείνη και μόνο εξαρτάται αν ανέβουν οι πωλήσεις της.

Τί ωραία...Γυρνάμε στα 2300mAh και στα 8MP κάμερα. Δυστυχώς, όπως γίνεται συνήθως, περιμένω πάντα τη ναυαρχίδα της Google να μου αποσπάσει τη προχή, αλλά και φέτος βάζει φρένο αντί να ξεφύγει.

 

Άρα, αν τελικά τα specs είναι αυτά, το G2 μπορεί να αλλάξει τις ισσοροποίες.Ή μάλλον η LG.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν περιμένω το n5, ξέρω οτι θα είναι χειροτερο. Το galaxy 5 θα ήθελα να δω. Αν δεν αργήσει πόλυ να βγει. Πάω στοίχημα 5.2 ίντσες θα βγει και αυτό, με sd , χωρίς softkey στην οθόνη.. Και σε μικρο μέγεθος επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν περιμένω το n5, ξέρω οτι θα είναι χειροτερο. Το galaxy 5 θα ήθελα να δω. Αν δεν αργήσει πόλυ να βγει. Πάω στοίχημα 5.2 ίντσες θα βγει και αυτό, με sd , χωρίς softkey στην οθόνη.. Και σε μικρο μέγεθος επίσης.

 

α!!! δεν εμαθε ακομα την σαμσουνγκ το νοτε3 στις 5.2 ιντσες θα ειναι το 5 να κουραστει τωρα η εταιρεια να βγαζει καινουργιο σχεδιο να βρει και σχεδιαστες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στην Ελλαδα θα ερθει μονο η 16GB εκδοση? Και μιλαω για τα μαγαζια του skroutz.

 

Eπισης η LG πως τα παει με το support?

 

η LG Hellas ειχε πει οτι θα φερουν μονο το 16αρι (lol μετα θελουν κ να ανεβασουν πωλησεις)

τα Skroυtzομαγαζα λογικα θαχουν κ το Ευρωπαικο 32αρι

τωρα για το Κορεατικο που ειναι το πιο must μαλλον μονο απο ebay :confused:

η LG δεν φημηζεται για τα γρηγορα updates αλλα στη περιπτωση του G2 πιστευω θα γινει :)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε γνώριζω τί δίνει η LG στο G2, αλλά overall αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη συσκευή στη κατηγορία της.Απο εκείνη και μόνο εξαρτάται αν ανέβουν οι πωλήσεις της.

 

Τί ωραία...Γυρνάμε στα 2300mAh και στα 8MP κάμερα. Δυστυχώς, όπως γίνεται συνήθως, περιμένω πάντα τη ναυαρχίδα της Google να μου αποσπάσει τη προχή, αλλά και φέτος βάζει φρένο αντί να ξεφύγει.

 

Άρα, αν τελικά τα specs είναι αυτά, το G2 μπορεί να αλλάξει τις ισσοροποίες.Ή μάλλον η LG.

 

Ηλια, αν το Ζ1 δεν ειχε την "παγαποντια" της "ψευτικης" triluminos, θεωρω οτι ειναι ανωτερη συσκευη, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Με τα δεδομενα ως εχουν,ναι, το g2 ειναι η καλυτερη συσκευη σε "φυσιολογικες" διαστασεις σημερα.

Δεν εξαρταται μονο απο εκεινη, ομως, Ηλια. Η LG εκανε σε μεγαλο βαθμο το "καθηκον" της, προσπαθησε, εφτιαξε μια δυνατη συσκευη, αλλα απομενει και η αποδοχη απο τον κοσμο. Αυτη δεν ειναι ευκολη υποθεση, εστω κι αν η LG το τιμολογει τιμια για "νεο entry" στην αγορα (599 vs 729-739 των s4, one οταν κυκλοφορησαν), εστω κι αν το προωθει με διαφημισεις, μεσω δημοσιογραφων (ειδικες χαμηλες τιμες) κλπ κλπ που δεν ειναι της παρουσης.

Και το one -με εξαιρεση την καμερα- ηταν ανωτερη υλοποιηση απο το s4, αλλα οπως ολοι ειχαμε προβλεψει πηγε μετριοτατα εμπορικα.

το ιδιο, δυστυχως, πιστευω θα γινει και με το g2.

Αναφορικα με τα specs του Ν5, ναι αυτα ειναι, που παρατιθενται, με εξαιρεση τη διαθεσιμη μνημη. Αλλα μαθαινω για το ξεκινημα της συσκευης και οχι 32...

Link to comment
Share on other sites

Ηλια, αν το Ζ1 δεν ειχε την "παγαποντια" της "ψευτικης" triluminos, θεωρω οτι ειναι ανωτερη συσκευη, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

 

Για ποια παγαποντια μιλάς;

Triluminos?

Link to comment
Share on other sites

το Ζ1 με αυτα τα bezels και τις διαστασεις τρωει ακυρο απο εμενα!

επισης κ αυτη η ξεπλυμενη οθονη δεν συγκρινεται με την IPS της LG.

σε καμερα ναι ειναι καλυτερο απτο G2...

Link to comment
Share on other sites

Για ποια παγαποντια μιλάς;

Triluminos?

 

Οτι απλουστατα δεν ειναι η τεχνολογια που διαφημιζουν. Ειμαι κατηγορηματικος. Παρε ενα ultra, διπλα στο Ζ1, η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη. Οποιος δεν τη βλεπει απλα εθελοτυφλει. Προσωπικα δεν το δεχομαι. Ας επιστρεψουμε στο θεμα μας ομως...

@ Nicolas_D

Καλυτερη καμερα, χαοτικα καλυτερα ποιοτητα (δυστυχως το g2 ειναι προικισμενο με τα σκουπιδοπλαστικα των κορεατων, οπως και το note 3 που εχω στην κατοχη μου), καλυτερος launcher (αισθητικα),καλυτερο ακουστικο και σημα gsm. Αν, επισης, η οθονη του ηταν αληθινη triluminos, ιδια με του z ultra, τοτε κι αυτη ανωτερη απο του G2.Ας μην το κανουμε vs ομως, δεν ειναι το νημα εδω για τετοιες συγκρισεις.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

η LG Hellas ειχε πει οτι θα φερουν μονο το 16αρι (lol μετα θελουν κ να ανεβασουν πωλησεις)

τα Skroυtzομαγαζα λογικα θαχουν κ το Ευρωπαικο 32αρι

τωρα για το Κορεατικο που ειναι το πιο must μαλλον μονο απο ebay :confused:

η LG δεν φημηζεται για τα γρηγορα updates αλλα στη περιπτωση του G2 πιστευω θα γινει :)

 

Προς το παρόν η LG δεν έχει βγάλει την 32γίγα έκδοση Ευρώπη και άγνωστο άν και πότε θα την βγάλει.

Αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη κυκλοφορεί μόνο το 16γίγα. Η 32γίγα έκδοση unbranded και unlocked κυκλοφορεί κανονικά μόνο Ασία.

Πάντως το expansys σε αφήνει να παραγγείλεις το 32γίγα από το honk kong αλλά δεν σου παρέχει Ευρωπαική εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ηλια, αν το Ζ1 δεν ειχε την "παγαποντια" της "ψευτικης" triluminos, θεωρω οτι ειναι ανωτερη συσκευη, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Με τα δεδομενα ως εχουν,ναι, το g2 ειναι η καλυτερη συσκευη σε "φυσιολογικες" διαστασεις σημερα.

Δεν εξαρταται μονο απο εκεινη, ομως, Ηλια. Η LG εκανε σε μεγαλο βαθμο το "καθηκον" της, προσπαθησε, εφτιαξε μια δυνατη συσκευη, αλλα απομενει και η αποδοχη απο τον κοσμο. Αυτη δεν ειναι ευκολη υποθεση, εστω κι αν η LG το τιμολογει τιμια για "νεο entry" στην αγορα (599 vs 729-739 των s4, one οταν κυκλοφορησαν), εστω κι αν το προωθει με διαφημισεις, μεσω δημοσιογραφων (ειδικες χαμηλες τιμες) κλπ κλπ που δεν ειναι της παρουσης.

Και το one -με εξαιρεση την καμερα- ηταν ανωτερη υλοποιηση απο το s4, αλλα οπως ολοι ειχαμε προβλεψει πηγε μετριοτατα εμπορικα.

το ιδιο, δυστυχως, πιστευω θα γινει και με το g2.

Αναφορικα με τα specs του Ν5, ναι αυτα ειναι, που παρατιθενται, με εξαιρεση τη διαθεσιμη μνημη. Αλλα μαθαινω για το ξεκινημα της συσκευης και οχι 32...

 

Φίλε γράφω εδώ και μέρες για την ειλικρινή προσπάθεια που έχει κάνει η LG με το G2 και πιστεύω ότι θα πάει πολύς κόσμος προς τη συσκευή διότι :

 

1. Σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την οθόνη του. Όταν το βλέπεις ανοιχτό σε οποιοδήποτε κατάστημα , για να αποφασίσεις να πάρεις άλλη συσκευή θα είναι με μισή καρδιά.

2. Η φωτογραφική μηχανή είναι πραγματικά πολύ καλή αν και το κινητό μόλις κυκλοφόρησε. Έχει πραγματικό OIS και θα ικανοποιήσει κάθε normal χρήστη.

3. Το κινητό έχει την καλύτερη μπαταρία της αγοράς. Όλα τα reviews αναφέρουν την καταπληκτική αυτονομία της συσκευής.

4. Η τιμολόγηση. Παιδιά εδώ η LG δείχνει ότι δεν χρειάζεται να σκάσεις υποχρεωτικά 700+ ευρώ για να πάρεις μια ναυαρχίδα από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας. Ακόμα και χαζός να είσαι όταν βλέπεις το 599 σε "φαρμακεία" όπως το πλαίσιο ,κλπ καταλαβαίνεις ότι το κινητό αξίζει την προσοχή σου.

5. To κινητό έχει FM radio σε αντίθεση με τα τελευταία Samsung. Μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά έχω πέσει πολλές φορές σε αυτή την ερώτηση και είναι σημαντικό κίνητρο για πολλούς.

6. Πάντως όσοι δεν βιάζονται θα τους έλεγα να περιμένουν και να το αγοράσουν μέσα στον Νοέμβριο. H τιμή στη Γερμανία είναι ήδη κάτω από τα 480 για το 16αρι και σε λίγες εβδομάδες τα skroutzoμάγαζα θα πάνε προς τα εκεί...

http://www.amazon.de/dp/B00EQ8Y7AG/ref=asc_df_B00EQ8Y7AG15242033?smid=A4ISQH44TAPKW&tag=geizhals10-21&linkCode=asn&creative=22506&creativeASIN=B00EQ8Y7AG

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράφω εδώ και μέρες για την ειλικρινή προσπάθεια που έχει κάνει η LG με το G2 και πιστεύω ότι θα πάει πολύς κόσμος προς τη συσκευή διότι :

 

1. Σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την οθόνη του. Όταν το βλέπεις ανοιχτό σε οποιοδήποτε κατάστημα , για να αποφασίσεις να πάρεις άλλη συσκευή θα είναι με μισή καρδιά.

2. Η φωτογραφική μηχανή είναι πραγματικά πολύ καλή αν και το κινητό μόλις κυκλοφόρησε. Έχει πραγματικό OIS και θα ικανοποιήσει κάθε normal χρήστη.

3. Η τιμολόγηση. Παιδιά εδώ η LG δείχνει ότι δεν χρειάζεται να σκάσεις υποχρεωτικά 700+ ευρώ για να πάρεις μια ναυαρχίδα από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας. Ακόμα και χαζός να είσαι όταν βλέπεις το 599 σε "φαρμακεία" όπως το πλαίσιο ,κλπ καταλαβαίνεις ότι το κινητό αξίζει την προσοχή σου.

4. To κινητό έχει FM radio σε αντίθεση με τα τελευταία Samsung. Μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά έχω πέσει πολλές φορές σε αυτή την ερώτηση και είναι σημαντικό κίνητρο για πολλούς.

5. Πάντως όσοι δεν βιάζονται θα τους έλεγα να περιμένουν και να το αγοράσουν μέσα στον Νοέμβριο. H τιμή στη Γερμανία είναι ήδη κάτω από τα 480 για το 16αρι και σε λίγες εβδομάδες τα skroutzoμάγαζα θα πάνε προς τα εκεί...

http://www.amazon.de/dp/B00EQ8Y7AG/ref=asc_df_B00EQ8Y7AG15242033?smid=A4ISQH44TAPKW&tag=geizhals10-21&linkCode=asn&creative=22506&creativeASIN=B00EQ8Y7AG

Προσωπικα ενστερνιζομαι απολυτα τις αποψεις σου και συμφωνω σε ολα. Σε οποιον φιλο/γνωστο με ρωταει αυτες τις ημερες ποιο να αγορασει μεταξυ των κορυφαιων ναυαρχιδων τον προτρεπω πλεον να παει ξεκαθαρα προς το G2.

Αλλο ομως η πραγματικη αξια της συσκευης και αλλο τι θα κανει εμπορικα. Για το τελευταιο εχω μεγαλες αμφιβολιες και οι λογοι ειναι πολλοι (ανεφερα ηδη καποιους).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ενστερνιζομαι απολυτα τις αποψεις σου και συμφωνω σε ολα. Σε οποιον φιλο/γνωστο με ρωταει αυτες τις ημερες ποιο να αγορασει μεταξυ των κορυφαιων ναυαρχιδων τον προτρεπω πλεον να παει ξεκαθαρα προς το G2.

Αλλο ομως η πραγματικη αξια της συσκευης και αλλο τι θα κανει εμπορικα. Για το τελευταιο εχω μεγαλες αμφιβολιες και οι λογοι ειναι πολλοι (ανεφερα ηδη καποιους).

 

Πρόσθεσα και την μπαταρία στο πρώτο μου ποστ η οποία είναι πραγματικό κτήνος.

Το πήρα χθες για την αδερφή μου και έχει πάθει σοκ. Ατελείωτες ώρες whatapp,viber και fb... :lol::lol::lol:

Να πώ την αλήθεια τη ζηλέυω και εγώ την out of the box αυτονομία του καθώς εγώ με το S4 αναγκάστηκα να κάνω root , greenify , να κλείσω google services , κλπ για να καταφέρω να βγάλω τη μέρα...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...