Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, η κάμερα του πως είναι σε σχέση με το Ζ1;

 

Αυτο δε μπορώ να το πω μιας και στο Ζ1 το firmware της κάμερας δεν ήταν ακόμα έτοιμο και είχε διάφορα θέματα. Η σύγκριση λοιπόν δε θα είναι σωστή αυτή τη στιγμή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Από χθες στη παρέα με τις περισσότερες εντυπώσεις θετικές.

Να πω καταρχήν ότι έχω το 16αρι ελληνικό. Ο ελεύθερος χώρος μετά από 100+ εφαρμογές είναι 9+GB.

 

Αρνητικα:Χμ...εμένα δε με πειράζει μιας και είχα όλες τις Samsung συσκευές, αλλά είχα επίσης και το Ζ1οπου η ποιότητα της συσκευής μαρτυρεί την αξία του. Εδώ έχουμε ποιοτικά ένα S4, που εμένα δε με ενοχλεί, αλλά άλλους μπορεί.

Είναι τόσο ίδιο με συσκευή Samsung εσωτερικά, που πραγματικά σε μπερδεύει. Θα μπορούσε να έχει τη δική του φιλοσοφία.

Το πληκτρολόγιο του που δεν έχει Swype ή το έχω βρει.

 

Θετικά: πολύ καλή πραγματικά οθόνη. Όμορφα ζωντανά χρώματα και υπέροχη φωτεινότητα.

Η μπαταρία του δείχνει κτήνος από τη πρώτη φόρτιση. Πολύ καλύτερη από S4 και μου θυμίζει Note.

Τα πίσω κουμπιά, που ενώ θέλουν 1-2 μέρες να τα συνηθίσεις, το δάχτυλο πηγαίνει μόνο. Μια χαρά δηλαδή.Επίσης έβαλα θήκη και κρύβονται τέλεια πίσω από αυτή, χωρίς να εξέχουσα καθόλου με φόβο να γρατζουνιστουν.

Οι ήχοι ένα κλικ πάνω από S4 σε ένταση και ποιότητα.

Τα σήματα φαίνονται τόσο δυνατά, όσο δεν έχω δει ξανά. Wifi, data, αλλά και σήμα δικτύου μου φαίνονται σούπερ, αλλά χρήζουν κι άλλο τεστ.

 

Γενικά είναι μια συσκευή που μου έκανε εντύπωση περισσότερο όταν την έπιασα στα χέρια μου παρά όταν διάβαζα για αυτή.

 

Αλλά ρε ****το... Xda θα παίζω μπάλα μόνος μου φαίνεται! Τι άθλια υποστήριξη είναι αυτή?

 

Anyway, για μένα ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στη κατηγορία του χωρίς αμφιβολία.

 

Παντως το g pro που για λίγο περασε από τα χέρια μου είχε swype για ψαξτο λιγο καλύτερα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παντως το g pro που για λίγο περασε από τα χέρια μου είχε swype για ψαξτο λιγο καλύτερα

 

Πρώτη φορά με LG εγώ και σίγουρα πρέπει να το ψάξω... :)

Ευχαριστώ.

 

LoL...το βρήκα επιτέλους...noobie :p

 

Edit:o launcher είναι λιγο μάπα ,αλλά οκ.γι'αυτό υπάρχει ο Nova.ΤηςSony είναι σαφώς καλύτερος. Της Samsung λιιιιιγο χειρότερος.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά με LG εγώ και σίγουρα πρέπει να το ψάξω... :)

Ευχαριστώ.

 

LoL...το βρήκα επιτέλους...noobie :p

 

Edit:o launcher είναι λιγο μάπα ,αλλά οκ.γι'αυτό υπάρχει ο Nova.ΤηςSony είναι σαφώς καλύτερος. Της Samsung λιιιιιγο χειρότερος.

 

Ηλια οταν εχεις ασφαλή συμπέρασμα πες μας πως τα παει και η μπαταρία

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ηλια οταν εχεις ασφαλή συμπέρασμα πες μας πως τα παει και η μπαταρία

 

Σίγουρα θέλει 4-5 μέρες να ''στρώσει'' η μπαταρία, αλλά η καλή μέρα απο το πρωί φαίνεται...:)

 

Είναι πραγματικό θηρίο.Δε συζητάω για το S4, φαίνεται να είναι 25%-30% καλύτερη (χωρίς να έχει ''στρώσει'', χωρίς να έχω μέσω root ξηλώσει εφαρμογές αλλά και με τα πρώτα firmwares μιας και ΕΛΠΙΖΩ η LG να υποστηρίξει τη καλύτερη συσκευή που έχει φτιάξει), αλλά νιώθω ότι θα είναι κοντά στη μπαταρία του Note που τόσο μου έχει λείψει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά με LG εγώ και σίγουρα πρέπει να το ψάξω... :)

Ευχαριστώ.

 

LoL...το βρήκα επιτέλους...noobie :p

 

Edit:o launcher είναι λιγο μάπα ,αλλά οκ.γι'αυτό υπάρχει ο Nova.ΤηςSony είναι σαφώς καλύτερος. Της Samsung λιιιιιγο χειρότερος.

 

Και το swipe της Lg είναι πολύ καλύτερο από της Samsung.

 

Εμένα προσωπικά ο launcher της Lg μου αρέσει παρά πολύ, πολύ παραμετροποίησιμος...μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια της κάτω μπάρας με ότι θες εσύ, στους φακέλους που δημιουργείς μπορείς να βάλεις διαφορετικά χρώματα πράγματα που με Samsung έπρεπε να έχεις root και ανοίγουν ακαριαία.

Ψάξε το λίγο πριν αλλάξεις launcher, ο οποίος είναι και ταχύτατος :D...

Αυτά που σου λέω τα έχω όχι σε G2, τα έχω με το G Pro που θεωρητικά είναι λίγο πιο παλιά συσκευή από τη δική σου που είναι ότι πιο "φρέσκο".

Επίσης το πληκτρολόγιο έχει πάνω τα σύμβολα που σε Samsung ήθελε mod.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θέλει 4-5 μέρες να ''στρώσει'' η μπαταρία, αλλά η καλή μέρα απο το πρωί φαίνεται...:)

 

Είναι πραγματικό θηρίο.Δε συζητάω για το S4, φαίνεται να είναι 25%-30% καλύτερη (χωρίς να έχει ''στρώσει'', χωρίς να έχω μέσω root ξηλώσει εφαρμογές αλλά και με τα πρώτα firmwares μιας και ΕΛΠΙΖΩ η LG να υποστηρίξει τη καλύτερη συσκευή που έχει φτιάξει), αλλά νιώθω ότι θα είναι κοντά στη μπαταρία του Note που τόσο μου έχει λείψει.

 

Βασικα τη σύγκριση με το note ειχα στο μυαλο μου οταν σε ρωτησα αν είναι στα επιπεδα του το χτύπησα και εγω αμεσα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και το swipe της Lg είναι πολύ καλύτερο από της Samsung.

 

Εμένα προσωπικά ο launcher της Lg μου αρέσει παρά πολύ, πολύ παραμετροποίησιμος...μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια της κάτω μπάρας με ότι θες εσύ, στους φακέλους που δημιουργείς μπορείς να βάλεις διαφορετικά χρώματα πράγματα που με Samsung έπρεπε να έχεις root και ανοίγουν ακαριαία.

Ψάξε το λίγο πριν αλλάξεις launcher, ο οποίος είναι και ταχύτατος :D...

Αυτά που σου λέω τα έχω όχι σε G2, τα έχω με το G Pro που θεωρητικά είναι λίγο πιο παλιά συσκευή από τη δική σου που είναι ότι πιο "φρέσκο".

Επίσης το πληκτρολόγιο έχει πάνω τα σύμβολα που σε Samsung ήθελε mod.

Θα συμφωνήσω για το πληκτρολόγιο. Ο launcher είναι όντως καλύτερος απο της Samsung (δε νομίζω να γινόταν χειρότερος!) αλλά της Sony που δοκίμασα ήταν το κάτι άλλο, για μένα πάντα, όπως φυσικά και ο αγαπημένος της HTC (sense).

Βασικα τη σύγκριση με το note ειχα στο μυαλο μου οταν σε ρωτησα αν είναι στα επιπεδα του το χτύπησα και εγω αμεσα

Εντάξει, μη περιμένεις μπαταρία Note ii.Αλλά ΣΊΓΟΥΡΑ είναι πολύ κοντα!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτά ειναι μπουρδες,εγω το εχω το κινητό και γνωρίζω καλα πως δείχνει κάτω απο τον ηλιο.

 

Φιλέ μου παρήγγειλα και εγώ το κορεατικο. Καταφερες να κανεις τη τηλεοραση να λειτουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου παρήγγειλα και εγώ το κορεατικο. Καταφερες να κανεις τη τηλεοραση να λειτουργήσει;

 

φιλε μ απο που? απο δω μηπως? http://www.ebay.com/itm/Brand-New-LG-G2-F320S-LTE-A-4G-LTE-850-1800Mhz-Snapdragon-800-32G-ROM-2G-RAM-/251330599096?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a847898b8

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για το πληκτρολόγιο. Ο launcher είναι όντως καλύτερος απο της Samsung (δε νομίζω να γινόταν χειρότερος!) αλλά της Sony που δοκίμασα ήταν το κάτι άλλο, για μένα πάντα, όπως φυσικά και ο αγαπημένος της HTC (sense).

 

Εντάξει, μη περιμένεις μπαταρία Note ii.Αλλά ΣΊΓΟΥΡΑ είναι πολύ κοντα!

 

Παντως ουτε με την 3140 mah του g pro εμεινα ευχαριστημενος

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε με την 3140 mah του g pro εμεινα ευχαριστημενος

 

Είμαι στη πρώτη πλήρη φόρτιση...

Αυτή τη στιγμή απο το πρωί είμαι 67%, με ανοιχτά data/wifi και οθόνη on 2 ώρες και 7 λεπτά.

Πολύ καλά για μένα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

τωρα πλεον θελουν φορτιση τα smarphones πριν τα ανοιξεις για πρωτη φορα (το κλασσικο 10ωρο που καναμε παντα) ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

τωρα πλεον θελουν φορτιση τα smarphones πριν τα ανοιξεις για πρωτη φορα (το κλασσικο 10ωρο που καναμε παντα) ή οχι?

 

Με το που ανοίγεις τη συσκευή την χρησιμοποιείς κανονικά μέχρι να σβήσει.Στη συνέχεια συνδέουμε τη συσκευη μέχρι την πλήρη φόρτιση και λίγο παραπάνω.Αφήνουμε πάλι τη συσκευή να σβήσει απο μπαταρία και επαναλαμβάνουμε.

Μετά απο 2-3 πλήρεις φορτίσεις είναι έτοιμη και μπορείς να τη φορτίζεις όσο και όπως θες.Αποφευγουμε τις συχνές φορτίσεις όταν το επίπεδο της μπαταρίας βρίσκεται πάνω απο 80% και δε την αφήνουμε συχνά να πέσει κάτω απο 15%-20%.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγεις τη συσκευή την χρησιμοποιείς κανονικά μέχρι να σβήσει.Στη συνέχεια συνδέουμε τη συσκευη μέχρι την πλήρη φόρτιση και λίγο παραπάνω.Αφήνουμε πάλι τη συσκευή να σβήσει απο μπαταρία και επαναλαμβάνουμε.

Μετά απο 2-3 πλήρεις φορτίσεις είναι έτοιμη και μπορείς να τη φορτίζεις όσο και όπως θες.Αποφευγουμε τις συχνές φορτίσεις όταν το επίπεδο της μπαταρίας βρίσκεται πάνω απο 80% και δε την αφήνουμε συχνά να πέσει κάτω απο 15%-20%.

στις φορτισεις που λες το κανουμε με ανοιχτο το τηλ η σβηστο?

Link to comment
Share on other sites

στις φορτισεις που λες το κανουμε με ανοιχτο το τηλ η σβηστο?

Δεν έχει σημασία.Αυτο που έχει σημασία είναι να μην αποσυνδέεται στις πρώτες φορτίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε με την 3140 mah του g pro εμεινα ευχαριστημενος

 

Εμένα μου βγάζει 24 ώρες με 5:30 ώρες οθόνη, για τα δικά μου δεδομένα πολύ καλά.

Και έχει απίστευτη αναμονή 8 ώρες χωρίς να πέφτει ούτε 1%, το s4 που είχα σε αναμονή για πλάκα την κατέβαζε.

Και το G2 το ίδιο νομίζω με το G Pro είναι σε μπαταρία,ούτως η άλλως έχουν μικρή διαφορά.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 24 ώρες με 5:30 ώρες οθόνη, για τα δικά μου δεδομένα πολύ καλά.

Και έχει απίστευτη αναμονή 8 ώρες χωρίς να πέφτει ούτε 1%, το s4 που είχα σε αναμονή για πλάκα την κατέβαζε.

Και το G2 το ίδιο νομίζω με το G Pro είναι σε μπαταρία,ούτως η άλλως έχουν μικρή διαφορά.

 

Μια χαρα φαίνεται και να σου την αλήθεια μου εχω βασιμες υποψιες ότι είχα πέσει σε ελαττωματικη συσκευή στο g pro απο βδομάδα που θα εχω και εγώ το G2 θα σας πω εντυπώσεις

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα ερθει στο σκρουτζ ρε παιδια? Πολυ εχει καθυστερησει η κυκλοφορια του στα σκρουτζομαγαζα, γιατι ετσι? Οταν θα φερουν το κορεατικο και εχει μυρισει ανοιξη βλεπουμε. Παντως το g pro πιστευω θα με βολευε καλυτερα.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι το πήρα απο εδώ:

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=221270188764

Μολίς ερθει θα μοιραστω μάζι σας τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ένα θεματάκι που είναι σοβαρό για μένα....

Τap Tap για κλείσιμο οθόνης λειτουργεί μόνο με τον launcher της LG....No Tap Tap off για nova launcher.

Edit:γίνετε με τα gestures του nova prime απ ότι διαβάζω...θα δείξει. .

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι το πήρα απο εδώ:

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=221270188764

Μολίς ερθει θα μοιραστω μάζι σας τις εντυπώσεις μου.

 

με τα μεταφορικα ποσο σου πηγε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...