Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν από τότε που κυκλοφόρησε

Και 'γω από τότε το έχω..... σίγουρα η μπαταρία μας έχει πέσει, αλλά όχι τόσο απότομα!!

Πιθανόν κάποια εφαρμογή να κόλλησε! Έκανες καμμία επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και 'γω από τότε το έχω..... σίγουρα η μπαταρία μας έχει πέσει, αλλά όχι τόσο απότομα!!

Πιθανόν κάποια εφαρμογή να κόλλησε! Έκανες καμμία επανεκκίνηση;

Λογικό είναι να πέσει λίγο η μπαταρία του από τον καιρό... Έβλεπα μικροδιαφορες και ήταν λογικό. Δεν με ενοχλούσε. Άλλα Όπως λες κ εσύ Δεν γίνεται τόσο απότομα και τόσο πολύ!! Βλέπω μεγάλη διαφορά αυτές τις 2 μέρες. Καμία σχέση με πριν. Ναι του έκανα αρκετές αλλά δεν έφτιαξε.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι εχει χασει την μνημη της εγω ειχα τα ιδια ποτε ελεγε 12 ωρες ποτε 26 και με διακυμανσεις αλλαξα και θεριζει παλι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι εχει χασει την μνημη της εγω ειχα τα ιδια ποτε ελεγε 12 ωρες ποτε 26 και με διακυμανσεις αλλαξα και θεριζει παλι.

Λύνεται πολύ πιθανό με calibration (2-3 πληρεις επαναφορτίσεις και πλήρεις φορτίσεις)

Link to comment
Share on other sites

Τι καλιμπραρισμα και ξορκια ρε παιδια οταν η μπαταρια χανει δυναμικη και μνημη βαζεις μια καινουργια ξαι τελος.Αν ηταν ετσι θα καλιμπραραμε και των αυτοκινητων θα τις κραταγαμε 10 χρονια.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Πρόσφατα αγόρασα μια θήκη μεταλική.Απο τότε το κινητό μεσα στο σπιτι δεν εχει ποτε σημα.Ακομη και εξω το σημα ειναι πολυ χαμηλο. Οταν βγαζω την θηκη το σημα ερχεται κανονικα. Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι τις τελευταίες 2 μέρες πέφτει η μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από ότι έπεφτε μέχρι τώρα και κάνω πάντα την ίδια χρήση στην συσκευή. Ελαφρη!! Μπαίνω στις ρυθμίσεις- μπαταρια, και δεν μου δείχνει κάποια εφαρμογή που να τραβάει μπαταρία. Πως αλλιώς μπορώ να δω τι φταίει; να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή στο κινητό μου που να το δικαιολογεί αυτό. Δεν έχω προσθέσει εφαρμογές πρόσφατα.

Για παράδειγμα επεσε 5% (από το 100% δηλαδή πήγε 95%) μέσα σε 3 λεπτά που έκανα να γράψω αυτό το ποστ και έχω και τον φωτισμό στο 0% φανταστείτε.

Ίσως με κάποια αξιόπιστη εφαρμογή μπορώ να μάθω τι τρώει μπαταρία;

 

Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi και την τοποθεσία αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με αυτά.

 

 

Όταν πάω ρυθμίσεις-μπαταρία βλέπω τα εξής::::

Μπαταρία 95% αποφόρτιση , εκτιμώμενος χρόνος Που απομένει 16 ώρες και 25 λεπτά.

Μετά πρώτο πρώτο μου βγάζει την οθόνη 34%

Μετά το Dropbox 11%

Μετά το σύστημα android 10%

Mετα λειτουργικό σύστημα 9%

Μετά αναμονή κινητού 7%

Και τα υπόλοιπα είναι πολύ λιγοτερο

 

 

Να σημειώσω ότι μέσα σε 2 λεπτά άλλαξε ο εκτιμωμενος χρόνος που γράφω παραπάνω κ έγινε ξαφνικά 12 ώρες και 15 λεπτα με 92% μπαταρια πλέον και 0% φωτισμο.

 

Από τα παραπάνω και τα επόμενα μηνύματα, εικάζω ότι μάλλον είναι το κλασικό πρόβλημα κατανάλωσης του android system που χτυπάει τυχαία... Με μία (ή περισσότερες) επανεκκινήσεις ή και ενημερώσεις εφαρμογών μάλλον θα στρώσει.

Είμαι τόσο ασαφής, γιατί παρά τις ενημερώσεις που υποτίθεται ότι έχουν γίνει για να το διορθώσουν, η δική μου εμπειρία είναι ότι ποτέ δεν έχει γίνει πλήρως προβλέψιμο. Πάντως προσωπικά στο lollipop δεν το έχω πάθει ποτέ, εδώ και αρκετούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω. Προς το παρόν αυτό που μπορώ να κάνω είναι μερικές πλήρης φορτίσεις και βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

Μια που λέτε για φορτίσεις,φορτιστή 1.8Α σαν τον μανίσιο που θα βρω ρε παιδιά; όλο 1Α βρίσκω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

έχω ρωτήσει από χτες αλλά δεν έχει απαντήσει κανείς και είπα να κάνω μία προσπάθεια κι εδώ που είναι πιο "ζωντανό" το θέμα κάθε μέρα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλιμπραρισμα και ξορκια ρε παιδια οταν η μπαταρια χανει δυναμικη και μνημη βαζεις μια καινουργια ξαι τελος.Αν ηταν ετσι θα καλιμπραραμε και των αυτοκινητων θα τις κραταγαμε 10 χρονια.

Μπερδεύεσαι, άλλο παλιώνει η μπαταρία και μειώνετε ο Χρόνος αναμονής και άλλο αυτό που λέει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητα οταν παλιωνει η μπαταρια και εχει φορτιστει εκατονταδες φορες καποτε πλεει τα λοισθια και δεν εχει δυνατοτητα μνημης και αποθηκευση ρευματος το εχω παθει οπως ο φιλος σε σαμσουνκ και στο τζι 2 εβαλα καινουργιες και ηταν οκ .Ναι να ειναι καινουργια η λιγων μηνων το καταλαβαινω ειναι οπως τα λες.Αυτο που κανει στον φιλο ειναι φυσιολογικο ετσι αντιδρουν οι μπαταριες στα κινητα το τελευταιο σταδιο ειναι η απενεργοποιηση τους. Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα v30b που τα βλέπετε βρε παιδιά;

 

Εδω η λιστα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

αν δεν γνωρίζεις τι έχεις βάλε εδω το IMEI σου

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ισχυριστώ ότι ξέρω καλύτερα τι παρατηρεί ο καθένας στο κινητό του, αλλά δε μπορώ να αγνοήσω τη σύμπτωση των υψηλών θερμοκρασιών με το καλοκαίρι και των χαμηλών όσο ψυχραίνει ο καιρός. Προσωπικά θα χαρώ πολύ να πάρω την 30d και να δω καλύτερη θερμική συμπεριφορά, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν είχα τα παράπονα που διαβάζω από άλλους με την λόλιποπ.
Link to comment
Share on other sites

Εδω η λιστα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

αν δεν γνωρίζεις τι έχεις βάλε εδω το IMEI σου

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Πιο ηλίθια πεθαίνω

μόλις είδα το ποστ σου κατάλαβα για τι λέτε (έχω ξαναρωτήσει και μου έχετε ξαναδώσει τα λίνκ )

κι εγώ 30b ..

η d μας έρχεται αν βάλουμε λόλι μήπως;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πιο ηλίθια πεθαίνω

μόλις είδα το ποστ σου κατάλαβα για τι λέτε (έχω ξαναρωτήσει και μου έχετε ξαναδώσει τα λίνκ )

κι εγώ 30b ..

η d μας έρχεται αν βάλουμε λόλι μήπως;;

 

Ναι το 30 δηλώνει έκδοση lollipop. To 20 kit kat. Λογικά έχεις 20h.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πιο ηλίθια πεθαίνω

μόλις είδα το ποστ σου κατάλαβα για τι λέτε (έχω ξαναρωτήσει και μου έχετε ξαναδώσει τα λίνκ )

κι εγώ 30b ..

η d μας έρχεται αν βάλουμε λόλι μήπως;;

Αν έχεις 30b, έχεις ήδη lollipop!!

Όλες οι εκδόσεις που είναι π.χ. 30a, 30b, 30d κτλ είναι όλες lollipop (5.0.2) και το βλέπεις και απ' το μενού, Ρυθμίσεις- Γενικές- Σχετικά με το τηλεφώνου- Πληροφ. λογισμικού.

Οι 20a, 20b..... κτλ. Είναι kit kat (4.4.2) και οι 10a, 10b...... κτλ. Ειναι jelly bean (4.2.2).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...