Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι σχετικα καινουριος στον κοσμο του android (iphone,windows phone και μερικα οχι και τοσο 'δυνατα' smartphone samsung ωστε να ασχοληθω με updates κτλ μιας που την δουλεια μου,την εκανα μια χαρα).Μολις σημερα πηρα στα χερια μου ενα LG G2 (D802) απο Γερμανια (32GB).Παιρνωντας το pc suite στο λαπτοπ μου και προσπαθωντας να συνδεθει με τη συσκευη,ειπα να τσεκαρω για αναβαθμισεις κτλ.Μου εβγαλε διαθεση αναβαθμιση και την εκανα κανονικα.Και εκει αρχιζουν τα προβληματα...Μετα την επανεκκινηση εβγαζε ενα μηνυμα περι ρυθμισεων και οσο και να πατουσα το ΟΚ μου το ξαναπετουσε,κοινως δεν ανοιγε παρα μονο αυτο.Ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα ενα προβλημα ακριβως το ιδιο με το δικο μου,οποτε με hard reset kai factory reset settings,το θεμα λυθηκε.Το προβλημα μου ομως τωρα,ειναι αλλο...Το system data πλεον μου δειχνει οτι καταλαμβανει 21.5GB!!!Μια διαφωτιση οποιος μπορει,ξαναλεω οτι ειμαι σχετικα νεος στο android,παραθετω και φωτο να βοηθησω:
Link to comment
Share on other sites

σύνδεσε το κινητό σου στο PC suite και θα σου έρθει.

 

Ευχαριστω ρε μαν με εσωσες οντως μου ηρθε και θα την κανω αυριο!

Ειχα ξεχασει οτι υπαρχει το pc suit νμζα μονο το lg tool kit ηταν για να φλασαρεις kdz απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε μαν με εσωσες οντως μου ηρθε και θα την κανω αυριο!

Ειχα ξεχασει οτι υπαρχει το pc suit νμζα μονο το lg tool kit ηταν για να φλασαρεις kdz απο την αρχη!

Αν το έκανες με το Lg Tool όντως θα το φλάσαρες από την αρχή. Τώρα θα σου κάνει Update. Αν και επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση, καλό είναι να περάσεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά την αναβάθμιση. Εμένα πχ ενώ έγινε κανονικά η αναβάθμιση, όταν πήγαινα στις ρυθμίσεις του wifi το κινητό κόλλαγε (παίζει να έκανα και 5 λεπτά για να γράψω έναν κωδικό). Ε, του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη lollipop και πάει μια χαρά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με g2 32g κιτρινισμα οθόνης πρέπει να επικοινωνήσω με LG η κατευθείαν με procordia;εγγύηση σε ισχύ...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με g2 32g κιτρινισμα οθόνης πρέπει να επικοινωνήσω με LG η κατευθείαν με procordia;εγγύηση σε ισχύ...

 

Κατευθειαν με την procordia αλλα αυτην την περιοδο εχουν ελλειψη με της μαυρες οθονες..!!!

Αν εχεις λευκο μπορει να εισαι τυχερος αλλιως θα περιμενεις .... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι σχετικα καινουριος στον κοσμο του android (iphone,windows phone και μερικα οχι και τοσο 'δυνατα' smartphone samsung ωστε να ασχοληθω με updates κτλ μιας που την δουλεια μου,την εκανα μια χαρα).Μολις σημερα πηρα στα χερια μου ενα LG G2 (D802) απο Γερμανια (32GB).Παιρνωντας το pc suite στο λαπτοπ μου και προσπαθωντας να συνδεθει με τη συσκευη,ειπα να τσεκαρω για αναβαθμισεις κτλ.Μου εβγαλε διαθεση αναβαθμιση και την εκανα κανονικα.Και εκει αρχιζουν τα προβληματα...Μετα την επανεκκινηση εβγαζε ενα μηνυμα περι ρυθμισεων και οσο και να πατουσα το ΟΚ μου το ξαναπετουσε,κοινως δεν ανοιγε παρα μονο αυτο.Ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα ενα προβλημα ακριβως το ιδιο με το δικο μου,οποτε με hard reset kai factory reset settings,το θεμα λυθηκε.Το προβλημα μου ομως τωρα,ειναι αλλο...Το system data πλεον μου δειχνει οτι καταλαμβανει 21.5GB!!!Μια διαφωτιση οποιος μπορει,ξαναλεω οτι ειμαι σχετικα νεος στο android,παραθετω και φωτο να βοηθησω:

 

Φιλε καλησπερα.Κατι δεν εκατσε καλα μαλλον...!! Εχεις πολλα πραγματα δικα σοτυ μεσα ?? Ξανα κανε αλλη μια επαναφορα θα σβηστουν ολα ομως και αν δεν φτιαξει πας εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 και αοφυ εχεις κατεβασει την ρομ την δικια σου την περνας με το lg flash tool 2014 ευκολα και γρηγορα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν με την procordia αλλα αυτην την περιοδο εχουν ελλειψη με της μαυρες οθονες..!!!

Αν εχεις λευκο μπορει να εισαι τυχερος αλλιως θα περιμενεις .... ;) ;)

Ευχαριστω...σε λευκό το έχω..

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με g2 32g κιτρινισμα οθόνης πρέπει να επικοινωνήσω με LG η κατευθείαν με procordia;εγγύηση σε ισχύ...

 

Κατευθειαν με την procordia αλλα αυτην την περιοδο εχουν ελλειψη με της μαυρες οθονες..!!!

Αν εχεις λευκο μπορει να εισαι τυχερος αλλιως θα περιμενεις .... ;) ;)

 

Πριν λίγες μέρες (G2 λευκό) έκανα την διαδικασία..........πήρα την procordia, και αφού ημουν στην αναμονή για 20 λεπτά, μου είπαν να πάρω την LG (801 11 200 900 από σταθερό- 210 4800564 από κινητό ή εξωτερικό) Εκεί πολύ ευγενικά και μέσα σε τρια λεπτά μου ζήτησαν το IMEI αλλά επειδη το τηλ. το έχω δηλωμένο στην LG, μου ζήτησε να έχω σε φωτοτυπία την αποδειξη αγοράς, και την επόμενη μέρα μου έστειλαν ενα παλικάρι απο τα ΕΛΤΑ (πόρτα - πόρτα) με έτυμο κουτάκι μεταφοράς. Το εστειλα Δευτέρα (05-10-2015) απο Ιωάννινα, και το παρέλαβα Παρασκευή (09-10-2015)....!

 

http://s9.postimg.org/77d2jbfvz/Picture0002.png

image upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες (G2 λευκό) έκανα την διαδικασία..........πήρα την procordia, και αφού ημουν στην αναμονή για 20 λεπτά, μου είπαν να πάρω την LG (801 11 200 900 από σταθερό- 210 4800564 από κινητό ή εξωτερικό) Εκεί πολύ ευγενικά και μέσα σε τρια λεπτά μου ζήτησαν το IMEI αλλά επειδη το τηλ. το έχω δηλωμένο στην LG, μου ζήτησε να έχω σε φωτοτυπία την αποδειξη αγοράς, και την επόμενη μέρα μου έστειλαν ενα παλικάρι απο τα ΕΛΤΑ (πόρτα - πόρτα) με έτυμο κουτάκι μεταφοράς. Το εστειλα Δευτέρα (05-10-2015) απο Ιωάννινα, και το παρέλαβα Παρασκευή (09-10-2015)....!

 

http://s9.postimg.org/77d2jbfvz/Picture0002.png

image upload

 

Οι επισκευές σε Lg καλά κρατούν δηλαδή :lol:

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου εμφανίσει κιτρινίλα στην οθόνη απλά δεν ξαναγοράζω lg.Ηδη έχει αρχίσει να μου τη σπάει που μετά απο 5 λεπτά facebook μειώνεται η φωτεινότητα στο 80%...Eίπαμε καλό κινητό,μπλα μπλα κτλ κτλ αλλα όχι κι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου εμφανίσει κιτρινίλα στην οθόνη απλά δεν ξαναγοράζω lg.Ηδη έχει αρχίσει να μου τη σπάει που μετά απο 5 λεπτά facebook μειώνεται η φωτεινότητα στο 80%...Eίπαμε καλό κινητό,μπλα μπλα κτλ κτλ αλλα όχι κι έτσι.

 

Και να μην στην εμφανίσει θέμα τύχης θα είναι & όχι ότι έχεις καλό πάνελ.

Είναι κατασκευαστικό σφάλμα και αφορά απ' ότι φαίνεται όλα τα g2.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου εμφανίσει κιτρινίλα στην οθόνη απλά δεν ξαναγοράζω lg.Ηδη έχει αρχίσει να μου τη σπάει που μετά απο 5 λεπτά facebook μειώνεται η φωτεινότητα στο 80%...Eίπαμε καλό κινητό,μπλα μπλα κτλ κτλ αλλα όχι κι έτσι.

 

Όταν αποκτήσεις κάποιο άλλο τηλ. τότε θα εκτιμήσεις τι είχες στα χέρια σου....!;) αρκετοί το πούλησαν και το ξανά πηραν...!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου εμφανίσει κιτρινίλα στην οθόνη απλά δεν ξαναγοράζω lg.Ηδη έχει αρχίσει να μου τη σπάει που μετά απο 5 λεπτά facebook μειώνεται η φωτεινότητα στο 80%...Eίπαμε καλό κινητό,μπλα μπλα κτλ κτλ αλλα όχι κι έτσι.

 

Ζεσταίνετε η συσκευή σου; Ποιο λειτουργικό έχεις;

Δεν φταίει η φωτεινότητα για την κιτρινια αλλά η υπερθέρμανση της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνετε η συσκευή σου; Ποιο λειτουργικό έχεις;

Δεν φταίει η φωτεινότητα για την κιτρινια αλλά η υπερθέρμανση της συσκευής

Νομίζω δεν έχει σχέση με την υπερθέρμανση και της γυναίκας μου που η χρήση που κάνει είναι αστεία έχει βγάλει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις το έκανα αλλά μόλις πατάω στο lte only Μου βγάζει μήνυμα non supported..

 

Tτότε σίγουρα θέμα κάρτας sim ή δικτύου .

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποκτήσεις κάποιο άλλο τηλ. τότε θα εκτιμήσεις τι είχες στα χέρια σου....!;) αρκετοί το πούλησαν και το ξανά πηραν...!:D
Count me too ! Περιπου 1 μηνα αντεξα και δεν ειχα παρει κατι τοσο χειροτερο.Ουτε καν χειροτερο απλα σε μερικα σημεια ακομα στεκεται αρκετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε περιπτωση που παει καποιος στο σερβις για οθονη και το αφησει , ας ενημερωσει εδω τι του ειπαν.Πριν λιγο ελαβα απαντηση σε email που τους εστειλα και μου ανεφεραν :

 

"Καλημέρα σας,

δεν υπάρχει ενημέρωση ακόμη απο την κατασκευάστρια εταιρία

για το πότε θα γίνει η επόμενη παραλαβή.

Δεν μπορούμε να σας δώσουμε συγκεκριμένο χρόνο επισκευής."

 

Εκει που ειναι εμενα η κιτρινιλα φαινεται ελαχιστα και με προσπαθεια.Καθομαι στα αυγα μου προς το παρον και μεχρι τον ερχομενο απριλιο θα φροντισω να το φτιαξω , αν δεν εχει χειροτερεψει μεχρι τοτε.

 

Νομιζω οτι εχει παρατραβηξει αυτο το θεμα με τις οθονες. Αν ειναι να γινεται αυτη η δουλεια συνεχεια ας αντικαταστησουν τη συσκευη , αν δεν εχουν ας δωσουν G3 αν δεν εχουν και παλι ας δωσουν G4 , ο καταναλωτης το μεριδιο της συμφωνιας το εκπληρωσε και δε θυμαμαι μεσα σε αυτη να ειχε ορο οτι καθε τοσο θα πρεπει να στελνει για σερβις το κινητο του η να το πηγαινει στο ψυχικο.

 

Αρχιζω να πιστευω οτι κατι αλλο πρεπει να συμβαινει και οχι μονο ο καιρος.

 

Οταν περασα official εκδοση στο κινητο μου πριν το πουλησω , οπως παντα , μετα τις αρχικες ρυθμισεις ζεματαγε.Αυτο που εχω τωρα που το δουλευα ολη μερα χτες κανοντας οτι κανω παντα (παιχνιδια , web browsing κλπ ) ζεσταθηκε ελαχιστα.Στα ιδια επιπεδα με την ΚΚ αν οχι χαμηλοτερα!

 

Μπας και ειναι και κατασκευαστικο το θεμα ;

Link to comment
Share on other sites

Count me too ! Περιπου 1 μηνα αντεξα και δεν ειχα παρει κατι τοσο χειροτερο.Ουτε καν χειροτερο απλα σε μερικα σημεια ακομα στεκεται αρκετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε περιπτωση που παει καποιος στο σερβις για οθονη και το αφησει , ας ενημερωσει εδω τι του ειπαν.Πριν λιγο ελαβα απαντηση σε email που τους εστειλα και μου ανεφεραν :

 

"Καλημέρα σας,

δεν υπάρχει ενημέρωση ακόμη απο την κατασκευάστρια εταιρία

για το πότε θα γίνει η επόμενη παραλαβή.

Δεν μπορούμε να σας δώσουμε συγκεκριμένο χρόνο επισκευής."

 

Εκει που ειναι εμενα η κιτρινιλα φαινεται ελαχιστα και με προσπαθεια.Καθομαι στα αυγα μου προς το παρον και μεχρι τον ερχομενο απριλιο θα φροντισω να το φτιαξω , αν δεν εχει χειροτερεψει μεχρι τοτε.

 

Νομιζω οτι εχει παρατραβηξει αυτο το θεμα με τις οθονες. Αν ειναι να γινεται αυτη η δουλεια συνεχεια ας αντικαταστησουν τη συσκευη , αν δεν εχουν ας δωσουν G3 αν δεν εχουν και παλι ας δωσουν G4 , ο καταναλωτης το μεριδιο της συμφωνιας το εκπληρωσε και δε θυμαμαι μεσα σε αυτη να ειχε ορο οτι καθε τοσο θα πρεπει να στελνει για σερβις το κινητο του η να το πηγαινει στο ψυχικο.

 

Αρχιζω να πιστευω οτι κατι αλλο πρεπει να συμβαινει και οχι μονο ο καιρος.

 

Οταν περασα official εκδοση στο κινητο μου πριν το πουλησω , οπως παντα , μετα τις αρχικες ρυθμισεις ζεματαγε.Αυτο που εχω τωρα που το δουλευα ολη μερα χτες κανοντας οτι κανω παντα (παιχνιδια , web browsing κλπ ) ζεσταθηκε ελαχιστα.Στα ιδια επιπεδα με την ΚΚ αν οχι χαμηλοτερα!

 

Μπας και ειναι και κατασκευαστικο το θεμα ;

 

Στην kit kat δεν υπήρχε κανένα θέμα. Έβαλα cloudy 3.3 και την ώρα της εγκατάστασης,ρύθμισης κλπ είδα πρώτη φορά την συσκευή να ζεσταίνεται.

Μετά από αυτό πάλι τίποτα σε κανονική χρήση. Άρα κάτι με το λειτουργικό παίζει σε κάποιες λειτουργίες στην lollipop. Δεν έχει θέμα η συσκευή.

Για την οθόνη τι να πούμε κανείς δεν ξέρει. Σκέψου όμως ότι τα 2 έτη εγγύηση είναι καλά. Άλλοι έχουν ένα έτος μην αναφέρω ονόματα.

Να σου δώσουν ανταλλαγή το G3 εγώ το λέω αυτοκτονία όχι υποστήριξη.

 

Κάτι παίζει με τους drivers του επεξεργαστή νομίζω στην όλη υπόθεση και με την Google. Πολλές συσκευές με lollipop έχουν θέμα όχι μόνο το G2 άρα είναι γενικό το πρόβλημα. Περισσότερα δεν γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Yποθεσεις κανω προφανως αλλα μου φαινεται περιεργο η διαφορα μεταξυ 2 συσκευων ιδιων , στις ιδιες ρομ και λειτουργιες.

Οπως ειπα , δε θα ασχοληθω για την ωρα με σερβις κλπ.

 

Ηδη περναω την 3.3 μεσα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου εμφανίσει κιτρινίλα στην οθόνη απλά δεν ξαναγοράζω lg.Ηδη έχει αρχίσει να μου τη σπάει που μετά απο 5 λεπτά facebook μειώνεται η φωτεινότητα στο 80%...Eίπαμε καλό κινητό,μπλα μπλα κτλ κτλ αλλα όχι κι έτσι.

 

Φιλε μου αν με 5 λεπτα Facebook ζεσταινεται η συσκευη σου τοσο ωστε να σου ριχνει την φωτεινοτητα στο 80% ( ουτε καν 90%), τοτε υπαρχει χοντρο θεμα. Το g2 σε σχεση με την πλειοψηφια του ανταγωνισμου δεν λες οτι εχει ιδιαιτερα θεματα με υπερθερμανση.

 

Ειδικα σε κιτ κατ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το ολιγον ασχετο θεμα μου αλλα μια ξαδερφη μου πορωμενη με το δικο μου LG G2 το βρηκε σε γνωστο μεγαλο καταστημα επαρχιας τελευταιο κομματι εκθεσιακο (demo) στα 200 ευρω με 1 χρονο εγγυηση κ S/N 310 αν θυμαμαι καλα. Επειδη με ρωταει αν ειναι καλη επιλογη ζητω τη γνωμη σας. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το ολιγον ασχετο θεμα μου αλλα μια ξαδερφη μου πορωμενη με το δικο μου LG G2 το βρηκε σε γνωστο μεγαλο καταστημα επαρχιας τελευταιο κομματι εκθεσιακο (demo) στα 200 ευρω με 1 χρονο εγγυηση κ S/N 310 αν θυμαμαι καλα. Επειδη με ρωταει αν ειναι καλη επιλογη ζητω τη γνωμη σας. Ευχαριστω!

 

Demo μηπως εχει και λειτουργικο demo και μετα δεν μπορεις να το βγαλεις για να βαλεις μια κανονικη εκδοση? Δεν ξερω σιγουρα αλλα νομιζω μου εχει ξανα τυχει αυτο καπου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το ολιγον ασχετο θεμα μου αλλα μια ξαδερφη μου πορωμενη με το δικο μου LG G2 το βρηκε σε γνωστο μεγαλο καταστημα επαρχιας τελευταιο κομματι εκθεσιακο (demo) στα 200 ευρω με 1 χρονο εγγυηση κ S/N 310 αν θυμαμαι καλα. Επειδη με ρωταει αν ειναι καλη επιλογη ζητω τη γνωμη σας. Ευχαριστω!

 

Στην ουσία είναι μεταχειρισμένο σε τιμή μεταχειρισμένου. Ανάλογα με την εξωτερική του κατάσταση και τη χρήση που εικάζει ότι έχει δεχτεί, αποφασίζει εάν θέλει να το πάρει από αγγελία ή από το κατάστημα... Από το κατάστημα έχει και την πρόσθετη εξασφάλιση ότι είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση καλής λειτουργίας, ανεξάρτητα από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία είναι μεταχειρισμένο σε τιμή μεταχειρισμένου. Ανάλογα με την εξωτερική του κατάσταση και τη χρήση που εικάζει ότι έχει δεχτεί, αποφασίζει εάν θέλει να το πάρει από αγγελία ή από το κατάστημα... Από το κατάστημα έχει και την πρόσθετη εξασφάλιση ότι είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση καλής λειτουργίας, ανεξάρτητα από την αντιπροσωπεία.

 

Η μπαταρια θα θελει αλλαγη ομως αν ηταν τοσο καιρο στο καταστημα λειτουργικο και στην πριζα συνεχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...