Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέγα φάουλ αυτό το θέμα με την κιτρινίλα μετά από παραγωγή τόσων πολλών (εκατομμυρίων )συσκευών που δεν κατάφερε να το εξαλείψει στις τελευταίες τουλάχιστον παρτίδες...κρίμα...ευτυχώς το σέρβις το αντιμετωπίζει με υποδειγματικο τρόπο προς όλους θα έλεγα.

 

Δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς, δεν μιλάμε για αστοχία υλικού, αλλά για λάθος σχεδιασμό. Κρίμα λέω και εγώ, να έχει ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα το καλύτερο για μένα κινητό της LG. Και λέω το καλύτερο, γιατί πουλά ακόμα τρελά, παρόλο που έχουν περάσει 3 χρόνια...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας έχει τύχει να μην δουλεύει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης; και να επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση; μου το κάνει αρκετές φορές τώρα τελευταία, τι λέτε να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει να μην δουλεύει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης; και να επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση; μου το κάνει αρκετές φορές τώρα τελευταία, τι λέτε να φταίει;

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα!!!!! Και δεν εφτιαξε με εργοστασιακές ρυθμίσεις!

Αρουταριστο το κινητο!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε αγχώσει με την κιτρινίλα και όλο το βάζω με άσπρο φόντο να δώ , εμμονή θα πάθω η δόλια :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε αγχώσει με την κιτρινίλα και όλο το βάζω με άσπρο φόντο να δώ , εμμονή θα πάθω η δόλια :lol:

Βάλε κίτρινο wallpaper να ξενοιασεις μια για παντα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

CloudyG2_3.3 Lollipop φορτωμένο με 64 εφαρμογές...!

 

http://s21.postimg.org/qexzqkww7/Screenshot_2015_07_28_18_48_09.png

how do you print screen

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε αγχώσει με την κιτρινίλα και όλο το βάζω με άσπρο φόντο να δώ , εμμονή θα πάθω η δόλια :lol:

 

Βάλε υπενθύμιση να το κοιτάξεις 1-2 μήνες πριν λήξει η εγγύηση - problem solved :)

Link to comment
Share on other sites

Lek88 αν σου πω ότι το σκέφτηκα..

Minast Δεν γίνεται, οπότε μπω βλέπω φωτο και διαβάζω άσχημες εμπειρίες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σκατε; Αν σας αλλαξουν οθονη εχει ξανα 2 χρονια εγγύηση η οθονη.

 

 

Εγω με clougy g2 3.3 σχεδον αδειο απο εφαρμογες!!!

Βγαζω 34493 στο αντουτου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τί έπαθα παιδιά. Έκανα ενα backup στο kit kat. Έβαλα Lollipop. Έκανα factory reset γιατί κόλλαγαν τα προγράμματα. Προσπαθώ να κάνω restore το backup και δεν γίνεται. Έχω μεγάλη άναγκη να αποκτήσω πρόσβαση στα αρχεία του backup. Έψαξα το ιντερνετ δεν βρήκα λύση. Έχει κανείς καμια καλή ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σκατε; Αν σας αλλαξουν οθονη εχει ξανα 2 χρονια εγγύηση η οθονη.

 

 

 

 

 

Εγω με clougy g2 3.3 σχεδον αδειο απο εφαρμογες!!!

 

Βγαζω 34493 στο αντουτου.

 

 

Εμένα ένα χρόνο νομίζω μου είχαν πει και τώρα θα τους το ξαναπάω για δεύτερη αλλαγή. Εγώ σκάω γιατί το πλήρωσα 600 τότε και αν βλεπεις δεύτερη φορά κιτρινιλα,προβληματικό gps,Μπαταρια που στην αρχή κράταγε πολύ αλλά μετά το 6 μηνό μειώθηκε στο 50% η διάρκεια ,την αλλάζω με καινούργια και δεν είχε διαφορά.εγω τώρα τι να πάω να πω στη procordia από αυτά; Θα με πούνε και κομπλεξικό σου λέει δεν μπορεί να έχει τόσα προβλήματα!!! Όποτε δεν ξαναπερνεις lg και τελιωνει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σκατε; Αν σας αλλαξουν οθονη εχει ξανα 2 χρονια εγγύηση η οθονη.

 

 

γιατι πρεπει να γυρίσω σε stock, να μην έχω κινητό για τουλάχιστον 10 μέρες και μετά να το επαναφέρω όπως ήταν. Και όλα αυτά για δεύτερη φορά:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τί έπαθα παιδιά. Έκανα ενα backup στο kit kat. Έβαλα Lollipop. Έκανα factory reset γιατί κόλλαγαν τα προγράμματα. Προσπαθώ να κάνω restore το backup και δεν γίνεται. Έχω μεγάλη άναγκη να αποκτήσω πρόσβαση στα αρχεία του backup. Έψαξα το ιντερνετ δεν βρήκα λύση. Έχει κανείς καμια καλή ιδέα?

Υπάρχει κανενα πρόγραμμα να διαβάζει τα backup?

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τί έπαθα παιδιά. Έκανα ενα backup στο kit kat. Έβαλα Lollipop. Έκανα factory reset γιατί κόλλαγαν τα προγράμματα. Προσπαθώ να κάνω restore το backup και δεν γίνεται. Έχω μεγάλη άναγκη να αποκτήσω πρόσβαση στα αρχεία του backup. Έψαξα το ιντερνετ δεν βρήκα λύση. Έχει κανείς καμια καλή ιδέα?

 

To backup πως το έκανες? Με πιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σκατε; Αν σας αλλαξουν οθονη εχει ξανα 2 χρονια εγγύηση η οθονη.

 

 

Εγω με clougy g2 3.3 σχεδον αδειο απο εφαρμογες!!!

Βγαζω 34493 στο αντουτου.

Φίλε μου "σκαμε" για πολλούς και διάφορους λόγους.

Προσωπικά στο δικό μου η εγγύηση τελειώνει μέσα γεναρη, αν εμφανίσει την κιτρινίλα μετά τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

To backup πως το έκανες? Με πιο τρόπο?

Με το Lg Pc Suite. Έστειλα μαιήλ στην lg και απάντησαν να αντιγραψω τα αρχεία στο κατάλογο LGbackup. Όμως αυτό διαβάζει αρχεία τύπου.ldt ενω το δικό μου είναι.brinfo

Link to comment
Share on other sites

11813265_1657670407785772_3269804541933948291_n.jpg?oh=79b50762162c4cc395b96074f12c286f&oe=55BC0108

 

11800099_1657670387785774_6008003422181081706_n.jpg?oh=dd8d4420c93d7827e8ddfce58469e836&oe=55BB1DB9

 

cloudy g2 2.2 kitkat ( μη σας μπερδεύει η status bar είναι theme με tweaksbox )

stock kernel

 

Καλά είναι?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου συνέβη κάτι κουλό. Ξαφνικά χωρίς να το έχω πάρει χαμπάρι η οθόνη του κινητού ήταν αναμένη. Το λειτουργικό εβγαλε μάλιστα και ένα μήνυμα κάτω, αλλά δεν πρόλαβα να το δω. Μετά αφου έκλεισα την οθόνη δεν το ξανάκανε.

 

Σας έχει τύχει ποτέ ή παει το μυαλό σας ποια εφαρμογή μπορεί να το προκάλεσε αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπέρα. Πήρα σήμερα το τηλέφωνο, ήρθε με kit kat, πάω στις ρυθμίσεις αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση για lollipop. Το συνέδεσα στο Mac και πάλι όμως δεν μου λέει ότι έχει αναβάθμιση. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπέρα. Πήρα σήμερα το τηλέφωνο, ήρθε με kit kat, πάω στις ρυθμίσεις αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση για lollipop. Το συνέδεσα στο Mac και πάλι όμως δεν μου λέει ότι έχει αναβάθμιση. Τι παίζει;

 

Μπες ΕΔΩ βάλε το ΙΜΕΙ και κατέβασε την Lollipop που πρέπει να έχει η συσκευή σου. Μετά πέρνα την με LG Flash Tool 2014 και μόλις την περάσεις (πριν στήσεις το τηλ.) κανε και μια Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, και θα είσαι o.k.;) Ειναι ο μονος τροπος για να εχεις μια καθαρή και γρήγορη συσκευή....!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Περίπτωση να μου έρθει σε ota υπάρχει;

 

Αστο σε κιτκατ καλυτερα εγω θεωρω οτι η λολιποπ ειναι παπαρδελα το κινητο φυσαει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αστο σε κιτκατ καλυτερα εγω θεωρω οτι η λολιποπ ειναι παπαρδελα το κινητο φυσαει.

 

Για να το λες εσύ......έτσι θα είναι...!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...