Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό το μενού μου βγάζει στο γερμανικό 32αρι μου.:baby:

 

http://s23.postimg.org/z2s5diuuj/Screenshot_2015_05_04_17_09_28.png

 

το filmware που φορας ειναι καποιου παροχου (t-mobile)?γιαυτο στο βγαζει αυτο,την περιαγωγη μπορεις νατην κλεισεις,και ασε μονο τα data ανοικτα!!!και ετσι να το αφησεις ειναι ακριβως το ιδιο..lte σου λεει πανω ψηλα η 4G?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα αυριο θα παραλαβω το g2 32gb με το καλο!

ομως δεν γνωριζω σε ποια εκδοση android θα ειναι η συσκευη εαν μου εμφανησει update για lollipop δεν χρειαζετε να κανω factory reset πριν την εγκαταστησω σωστα;(μιας και ειναι κανουργια η συσκευη).Οπως και μετα την εγκατασταση χρειαζετε factory reset;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Τι καλώδιο πρέπει να πάρω; έχεις κάποιο υπόψιν σου;;;

Συνήθως είναι ανταπτοράκι το οποίο έχει έξοδο hdmi θηλυκό. Στο ebay ξεκινάνε από τα 6 ευρά και στο skroutz από 17... Ψάξε για slimport adapter. Προσωπικά δεν έχω πάρει κάποιο (ακόμα) για να σου προτείνω, καθώς συνδέω ένα samsung tablet που έχω στην τηλεόραση με mhl καλώδιο κι έχω το G2 για τηλεκοντρόλ. Η μαγκιά του slimport πάντως είναι πως δεν τραβάει καθόλου ρεύμα από τη συσκευή.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα αυριο θα παραλαβω το g2 32gb με το καλο!

ομως δεν γνωριζω σε ποια εκδοση android θα ειναι η συσκευη εαν μου εμφανησει update για lollipop δεν χρειαζετε να κανω factory reset πριν την εγκαταστησω σωστα;(μιας και ειναι κανουργια η συσκευη).

 

Θα είναι σε android 4.4.2, οπότε πρίν κατεβάσεις τις εφαρμογές σου, σύνδεσε το στο pc, κάνε εγκατάσταση το lg pc suite, κάνε την αναβάθμιση σε 5.0.2 και μετά πέρνα τις εφαρμογές σου. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αν η έκδοση lollipop που έβαλες είναι της χώρας προέλευσης του κινητού σου ΚΑΙ δε το έχεις σουτάρει, απλά Κάνε ένα factory reset (σε περίπτωση που δε θες να δούνε τα αρχεία σου) και στειλτο

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα αυριο θα παραλαβω το g2 32gb με το καλο!

ομως δεν γνωριζω σε ποια εκδοση android θα ειναι η συσκευη εαν μου εμφανησει update για lollipop δεν χρειαζετε να κανω factory reset πριν την εγκαταστησω σωστα;(μιας και ειναι κανουργια η συσκευη).Οπως και μετα την εγκατασταση χρειαζετε factory reset;

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις αφού η συσκευή σου θα είναι αχρησιμοποιητη κ άδεια. Αν σου βγάλει update το κάνεις Έτσι χωρίς factory.

Την συσκευή όταν την πάρεις θα Είναι με kitkat. Μπορεί να σου έχει ιδι έρθει να αναβαθμίσεις σε lollipop η μπορεί να περιμενεις λίγο καιρό. Ανάλογα την συσκευή. Θα σου έρθει σίγουρα γιατί όλα τα g2 θα πάρουν lollipop (αν κ έχουν πάρει όλα σχεδον)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

το filmware που φορας ειναι καποιου παροχου (t-mobile)?γιαυτο στο βγαζει αυτο,την περιαγωγη μπορεις νατην κλεισεις,και ασε μονο τα data ανοικτα!!!και ετσι να το αφησεις ειναι ακριβως το ιδιο..lte σου λεει πανω ψηλα η 4G?

 

H περιαγωγή χρειάζεται για να δουλέψει η Q που έχω.

 

Οσο για το αν είναι T mobile διαβάζω στο μενού:

build number LRX22G

software version V30b-EUR-XX

kernel 3.4.0

 

Δεν γράφει πουθενά το τηλ T-Mobile ούτε στο LG pc suite. Που μπορώ να το δω;

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η sim σου είναι 4g?
Πάτα στον dialer *#*#4636#*#*

και στον ''Ορισμό προτιμώμενου δικτύου'' διάλεξε... LTE/GSM/WCDMA

Ναι, είναι η πορτοκαλί της q.

 

Το έκανα αλλά πάλι δεν εμφανίζεται η επιλογή στο μενού του δικτύου.

Παίρνει για 1 λεπτό την επιλογή LTE/GSM/WCDMA auto και μετά επιστρέφει μόνο του στο GSM/WCDMA auto.

Θα το ξαναδοκιμάσω με κάρτα cosmote.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ οπού έχω το ίδιο με εσένα (32άρι γερμανικό open) έκανα το update χωρις επαναφορά και είναι όλα τέλεια.. και ένα baterry drain όπου είχα στην kk μετά το update σε lollipop έφτιαξε.

Ομοίως με γερμανικό 32αρι open. δεν έκανα επαναφορά πριν ή μετά, παρά μόνο backup με το Pcsuite. Όλα δουλεύουν ρολόι...και μετά από τρίτο κύκλο φόρτισης η μπαταρία είναι τουλάχιστον στα ίδια επίπεδα με πριν (ίσως και ελάχιστα καλύτερη).

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, είναι η πορτοκαλί της q.

 

Το έκανα αλλά πάλι δεν εμφανίζεται η επιλογή στο μενού του δικτύου.

Παίρνει για 1 λεπτό την επιλογή LTE/GSM/WCDMA auto και μετά επιστρέφει μόνο του στο GSM/WCDMA auto.

Θα το ξαναδοκιμάσω με κάρτα cosmote.

Πάντως κι εμένα με Q, ενώ με την Kit kat δεν μου έδειχνε την επιλογή για 4G, με την lollipop την δείχνει...(όχι ότι έχω βρει και σημείο που να πιάνει 4G αλλά λέμε τώρα...).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχει περασει κανεις αυτην την εκδοση που μολις βγηκε;

 

Version: V30A

Country: SEA/HUB(SINGAPORE)

Model: LGD802

Dimension: 1.67 GiB

 

Θελω να μαθω πως ανταποκριθηκε η συσκευη κυριως στην μπαταρία;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το περάσουμε?

 

κοιτα εδώ ...http://highonandroid.com/android-apps/how-to-add-multi-window-on-any-rooted-android-smartphonetablet/

 

και βιντεο εδω...

 

 

πως εχουμε multi-window στο κινητο μας. Μερικες φορες κολλαει ομως.:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχει περασει κανεις αυτην την εκδοση που μολις βγηκε;

 

Version: V30A

Country: SEA/HUB(SINGAPORE)

Model: LGD802

Dimension: 1.67 GiB

 

Θελω να μαθω πως ανταποκριθηκε η συσκευη κυριως στην μπαταρία;

 

Η V30A είναι πιο παλιά από την V30B που έχουμε πάρει οι περισσότεροι με τα ευρωπαϊκά μοντέλα!

Σίγουρα σε λίγο καιρό θα έρθει και η V30B...είναι θέμα χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε ποιό θέμα αναφέρεσαι;

 

Δεν εμφανιζει στην οθονη αναμονης το βελακι - σημα του gps οταν αυτο ενεργοποιειται... Σε εμενα στη κιτκατ πριν περασω τη λολιποπ, το εμφανιζε στιγμιαια κι μετα φαινοταν σαν να μην ειναι ενεργοποιημενο... το ιδιο γινεται και με την 5.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι είναι κανονικά...δεν είναι θέμα αυτό...:lol:

 

Το βελάκι όπως λες ή η σταγόνα όπως λέω εγώ αχνοφαίνεται όταν δεν το χρησιμοποιεί κάποια εφαρμογή...

 

Όταν το χρειαστεί κάποια τότε ''ανάβει'' πάλι κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στο λολιποπ οταν συνδεεις ακουστικο δεν σου βγαζει αναδυόμενο παραθυρο οπως στο κιτκατ. Το εχετε προσεξει;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στο λολιποπ οταν συνδεεις ακουστικο δεν σου βγαζει αναδυόμενο παραθυρο οπως στο κιτκατ. Το εχετε προσεξει;

 

Ναι είναι γνωστό.... από την αρχή ήταν από τις διαφορές των δύο rom ;)

Link to comment
Share on other sites

Η V30A είναι πιο παλιά από την V30B που έχουμε πάρει οι περισσότεροι με τα ευρωπαϊκά μοντέλα!

Σίγουρα σε λίγο καιρό θα έρθει και η V30B...είναι θέμα χρόνου!

 

Δεν ξερω για το δικο μου κινητο τωρα βγηκε...δεν ξερω αν καθονται ολες οι εκδοσεις το ιδιο σε ολα τα κινητα

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις συστήματος με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού recent apps εμφανίζονται σε μορφή καρτέλες. Όταν πατήσω όμως τις 'ρυθμίσεις' από το app drawer εμφανίζονται σε μορφή λίστας. Το κάνει και σε εσάς?
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις συστήματος με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού recent apps εμφανίζονται σε μορφή καρτέλες. Όταν πατήσω όμως τις 'ρυθμίσεις' από το app drawer εμφανίζονται σε μορφή λίστας. Το κάνει και σε εσάς?

Ναι κ μένα έτσι κάνει... Λογικά όλα έτσι κάνουν με loli...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...