Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα G2 στα χερια μου ( ειναι φιλης) ασπρο δεν γνωριζω παρτιδα, της κλειδωσαν το κινητο εβαλαν 5 φορες λαθος το knock code και δεν θυμαται εφεδρικο Pin ουτε με το mail της ανοιγει το τηλ .Προσπαθω να κανω hard reset αλλα ματαια, προσπαθω να μπω σε download mode να κανω flash new rom αλλα παλι τιποτα το usb debbuging ειναι απενεργοποιημενο πληροφοριακα. Καμια ιδεα κανεις?

Ευχαριστω...

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εχω ολη νυχτα ανοιχτο το ρολόι daydream, στην νυχτερινή προβολή για σκοτεινούς χώρους, θα έχω κανένα πρόβλημΑ με την οθόνη μετα??

Επίσης πάω στο όριο σβήσιμο της οθόνης και το βάζω.στο πάντα αναμμένη άλλα πάλι σβήνει μετά από λίγα δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να μην μένει ανοιχτό το daydream

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κλειστό τηλ πατημένο volume up και το συνδέω έχω μπει πολλές φορές με το δικό μου και σε download και σε recovery μάλιστα τα έχω δίπλα δίπλα μπαίνω με το δικό μου recovery ενώ με το άλλο όσο και αν προσπαθήσω τίποτα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο συνδυασμό πλήκτρων προσπαθείς?

 

Αυτός ο knock code τελικά μόνο προβλήματα δημιουργεί. Την έχω πατήσει σε παλαιότερο τηλέφωνο και από τότε ούτε να το βλέπω.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

το τηλεφωνο ειχε cloudy g2 2.2, με twrp απανω.

 

Εγω πηγα να κανω install μια blisspop Lollipop με τα αναλογα gapps.

Το συστημα κανει νομιζω boot αλλα απο το lg logo και μετα εχω μονο μαυρη οθονη (ο υπολογιστης το βλεπει σαν mtp)

 

Οτιδηποτε ομως παω να φλασαρω απο twrp μου δινει error (δοκιμασα και αλλη kk rom και lollipop rom)

 

Τι προτεινετε;

 

Προς το παρον κατεβαζω στοκ να περασω με lg flash tool, αλλα θα παρει παρα πολυ ωρα, μιας και εχω αργη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Power + volume down για recovery δεν ξέρω πρώτη φορά μου τυχαίνει να μην μπορώ να βάλω κινητό σε download mode Ή σε recovery mode

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Power +volume down και μόλις εμφανίζεται το logo πατάς power?

Αν δεν μπαίνει έτσι δοκίμασε power +volume down και μόλις εμφανιστεί το logo - > volume down +volume up μαζι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για την bliss ήθελε 12b , Έτσι έγραψαν Για να μην πάθεις αυτό

 

Ξερεις ποιο baseband πρεπει να κατεβασω; Πχ απο εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451426

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ στο χερι; σκεφτομαι να το αγορασω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ στο χερι; σκεφτομαι να το αγορασω.

ΟΧΙ και ΟΧΙ .Μη το σκεφτεσαι παρτο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ στο χερι; σκεφτομαι να το αγορασω.

Μια χαρα ειναι για την οθοναρα του το πιο μαζεμενο που κυκλοφορει.Τωρα για το βαρος εεε 150 γραμμαρια ειναι βαρος;ενα ρολοι με μπρασελε ζυγιζει περισσοτερο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ στο χερι; σκεφτομαι να το αγορασω.

Όχι και στα 2! Είναι μαζεμένο, λεπτό κ ελαφρύ. Μην το σκέφτεσαι. Πηγενε δες το σε ένα κατάστημα.... Κ αν σου φανεί μεγάλο και βαρύ.... τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια.ξερει κανεις αν μπορουμε χρησιμοποιωντας ενα usb otg ή ενα card reader τυπου meenova να γραψουμε βιντεο απο το lg2 απευθειας σε αυτο?(16 gb ειναι λιγα damn it)

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια.ξερει κανεις αν μπορουμε χρησιμοποιωντας ενα usb otg ή ενα card reader τυπου meenova να γραψουμε βιντεο απο το lg2 απευθειας σε αυτο?(16 gb ειναι λιγα damn it)

Σας ευχαριστω

 

πρεπει να εισαι ρουτ και να κανεις αυτο με εναν ρουτ explorer:

 

Open the root file manager app. Grant it root access if it prompts you to do so.

Now navigate to /system/etc/permissions/platform.xml

Tap and hold the platform.xml file and select Edit option.

Now look for this entry: name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"

Now add the following string of code just after <group gid=”sdcard_rw”/>.

<group gid="media_rw"/>

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την αμεση απαντηση .αυτο θα το κανω μια φορα ή καθε φορα που θα συνδεω το usb?κ μετα πως θα επιλεγω απο την καμερα που να το σωσει?αν γνωριζεις φυσικα ή αν το χει κανει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα τώρα τελευταία όταν με καλούν μερικές φόρες ο ήχος χαμηλώνει σταδιακά το κάνει σε κανένα άλλο ;

Εννοείς ότι χαμηλώνει η ένταση του ήχου κλησης;

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

καλησπερα πριν 3 μερες αγορασα το lg g2 οταν κλεινω το κινητο μολις το ανοιξω δεν δειχνει σωστα την ωρα και χρειαζεται συνεχεια ρυθμιση οταν το ανοιγω υπαρχει τροπος να διορθωθει το προβλημα ? ευχαριστω

 

Φίλε μου ένας άλλος τρόπος είναι να πας στις ρυθμίσεις >ημερομηνία & ώρα και να τιγκάρεις αυτόματη ημερομηνία και ώρα και επίσης αυτόματη ζώνη ώρας (χρήση ζώνη ώρας που παρέχεται απο το δίκτυο και έτσι δεν θα ξανά απορρυθμιστεί η ώρα .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εχω ενα θεμματακι με το ακουστικο και δεν ξερω αν ειναι σημαντικο η αν οντως ειναι προβλημα!!οταν μιλαω στο τηλ ακουγοντε κατι σαν παρασιτα σαν παρεμβολες του τεστιν κλακ κλακ αλλα πολλεσ φορες κοβοντας διακεκομενα τηνσυνομιλια!!κατα καιρους εχω διαβασει εδω μεσα πως υπαρχει μερικες φορες προβλημα στο ακουστικο!!συνηθως αυτο συμβενει οταν δεν εχω καλο σημα νομιζω και οχι παντα!! λετε να ειναι για αλλαγη ακουστικου και οντως να υπαρχει θεμα??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,εχω ενα θεμματακι με το ακουστικο και δεν ξερω αν ειναι σημαντικο η αν οντως ειναι προβλημα!!οταν μιλαω στο τηλ ακουγοντε κατι σαν παρασιτα σαν παρεμβολες του τεστιν κλακ κλακ αλλα πολλεσ φορες κοβοντας διακεκομενα τηνσυνομιλια!!κατα καιρους εχω διαβασει εδω μεσα πως υπαρχει μερικες φορες προβλημα στο ακουστικο!!συνηθως αυτο συμβενει οταν δεν εχω καλο σημα νομιζω και οχι παντα!! λετε να ειναι για αλλαγη ακουστικου και οντως να υπαρχει θεμα??

 

Δυστυχώς δεν είναι ο μόνος, αρκετοί έχουμε εκφράσει παράπονα για την όχι και τόσο καλή ποιότητα κλήσης που έχει το κινητό, όχι σε απογοητευτικό βαθμό βέβαια. Από όσο το περιγράφεις μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς. Συνήθως όμως το πρόβλημα εμφανίζεται όταν χρησιμοποιείς Hands free, με το ακουστικό είναι καλύτερα τα πράγματα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις κλησεις δεν εχω παρατηρήσει κάτι άλλα ακούω πολλά "παρασιτα" Όταν έχω το τηλέφωνο στην φόρτιση κ έχω τα ακουστικά hands free Στα αυτιά Η όταν κάνω scroll down Και up στο ίντερνετ ακούω ένα τττζζζζζ συνεχομενο . Όταν ακούω μουσική όμως η είμαι σε κλήση σταματάνε οι περίεργοι ήχοι. Συνήθεια είναι Δεν ενοχλεί κ τοσο Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι ο μόνος, αρκετοί έχουμε εκφράσει παράπονα για την όχι και τόσο καλή ποιότητα κλήσης που έχει το κινητό, όχι σε απογοητευτικό βαθμό βέβαια. Από όσο το περιγράφεις μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς. Συνήθως όμως το πρόβλημα εμφανίζεται όταν χρησιμοποιείς Hands free, με το ακουστικό είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

στο hand free δεν νομιζω να υπαρχει αν και δεν το εχω παρακολουθησει!!απλα ειναι ενοχλητικο σε τετοιο βαθμο που σε βαζει σε σκεψεις μπας και εχει θεμα και πρεπει να φυγει service!!παρτιδα 403 γερμανικο απο σεπτεμβριο χωρις καποιο προβλημα εως τωρα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω στις κλησεις δεν εχω παρατηρήσει κάτι άλλα ακούω πολλά "παρασιτα" Όταν έχω το τηλέφωνο στην φόρτιση κ έχω τα ακουστικά hands free Στα αυτιά Η όταν κάνω scroll down Και up στο ίντερνετ ακούω ένα τττζζζζζ συνεχομενο . Όταν ακούω μουσική όμως η είμαι σε κλήση σταματάνε οι περίεργοι ήχοι. Συνήθεια είναι Δεν ενοχλεί κ τοσο

 

αλλο θα ειναι τοτε το δικο σου γιατι σε μενα δεν γινετε κατι απο αυτα που αναφερεις!!μακαρι να μην εχουμε θεμα και να ειναι κατι περαστικο και της στιγμης!!!οργωνει η συσκευη και αρουταριστο που να μπλεξουμε και με κολπακια τετοια!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...