Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκλεισα 48 ωρες σήμερα και ειναι στο 26% .Ειναι ακομα η πρωτη φορτιση. Με αρκετη ομιλια , φωτο , viber . ενημερωσεις , και ιντερνετ. Ανοιχτο παντα το wifi. Μου ηρθε με την 4.4.2 και εκανε και ενημερωση αμεσως στο 20h . Ολα λειτουργούν άψογα προς το παρων .

Ακόλουθα την άλλη άκρη και τσέκαρε αν είναι ακόμα στην πρίζα :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκλεισα 48 ωρες σήμερα και ειναι στο 26% .Ειναι ακομα η πρωτη φορτιση. Με αρκετη ομιλια , φωτο , viber . ενημερωσεις , και ιντερνετ. Ανοιχτο παντα το wifi. Μου ηρθε με την 4.4.2 και εκανε και ενημερωση αμεσως στο 20h . Ολα λειτουργούν άψογα προς το παρων .

 

ΑΥΤΟ ειναι το G2 καλοριζικο κιολας.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους στο φορουμ,

απεκτησα κι εγω χθες αυτο το υπεροχο τηλεφωνο και νοιωθω ιδιαιτερη χαρα με τις δυνατοτητες του.

ομως υπεπεσε σημερα στην αντιληψη μου κατι το οποιο με παραξενεψε..ενω κατα τη διαρκεια της λειτουργιας της συσκευης δεν εχω

ενεργοποιημενη την αθορυβη λειτουργια,οταν σβησω τη συσκευη και την επανεκκινησω,αυτοματα μου βγαζει ειδοποιηση οτι η

αθορυβη λειτουργια ειναι ενεργοποιημενη,χωρις ομως να αναβει το σχετικο συμβολακι με το φεγγαρι που γινεται γαλαζιο οταν την ενεργοποιεις.

Μηπως γνωριζει η αντιμετωπιζει καποιος αλλος φιλος το ιδιο θεμα?

Α επισης οταν επανεκκινω τη συσκευη εκτος απο την ενεργοποιηση της αθορυβης λειτουργιας,μου αλλαζει μονη της η λειτουργια των ηχων

κλησεων και ειδοποιησεων,και γυρναει μονο σε δονηση!!

Εδω πρεπει να αναφερω οτι τα συγκεκριμενα ''προβληματα'' τα ειχε απο πριν κανω ενημερωση λογισμικου,αλλα συνεχιζουν ακομα και τωρα

μετα απο 2 ενημερωσεις λογισμικου...μου ηρθε με εκδοση 4.4.2 D802 20d,και σημερα μπηκαν οι 20g και 20h αντιστοιχα..

 

Παρακαλω τη βοηθεια σας επι του θεματος κι ευχαριστω εκ των προτερων.

Κανε ενα factory reset.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα..είμαι άλλος ένας που παρέλαβα προχθές το lg g2 32gb και έδωσα στην γυναίκα μου το galaxy s3...η διάφορα στα δυο τηλέφωνα ειναι όντως χαοτική!!!!!! Γενικώς το lg g2 παει ¨¨μπαλᨨ και παρόλο που βρίσκομαι στην δεύτερη φόρτιση η μπαταρία ειναι εκπληκτική. Φαντάζομαι τι μπορεί να γίνει με ρουτ και καστομιες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ την βοήθεια σας, μέχρι και χθες όλα ήταν τέλεια με το κινητό όμως μετά την τελευταία αναβάθμιση που δέχτηκα (D802 20h) και εγώ από αέρα (wi-fi) δεν μπαίνει στο μενού των εφαρμογών (το εικονίδιο με τις τελείες εκεί που φαίνονται όλες οι εφαρμογές που έχομε κατεβάσει) μου βγάζει μήνυμα ¨Δυστυχώς αρχική έχει σταματήσει να λειτουργεί ¨και μετά κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα βγάζοντας μαύρη οθόνη τι λέτε να φταίει έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα η εγώ μόνο ήμουν ο τυχερός καλλίτερα να μην το αναβάθμιζα τι μπορώ να κάνω , δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό το έχω αφήσει ακριβώς όπως το αγόρασα .

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρω :(

Τασος

Edited by tasosfirefighter
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση που δέχτηκα εχθές και εγώ από αέρα (wi-fi) δεν μπαίνει στο μενού των εφαρμογών (το εικονίδιο με τις τελίτσες) μου βγάζει μήνυμα ¨Δυστυχώς η αρχική έχει σταματήσει να λειτουργεί ¨ και μετά κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα βγάζοντας μαύρη οθόνη τι λέτε να φταίει καλλίτερα να μην το αναβάθμιζα τι μπορώ να κάνω.

Ευχαριστώ πολύ :(

 

Επαναφορα εργοστασιακων θα εκανα εγω. κατι δεν εκατσε καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάλι τα ίδια με την έκδοση 20g, έκλεισα το κινητό βράδυ και το πρωί που το άνοιξα έδειχνε 2 η ώρα Μεσάνυχτα, να που δε είχα Internet εκεί που ήμουν και για τρεις ώρες δεν ήξερα τι ώρα είναι, είναι δυνατόν να γίνονται τέτοια πράγματα; και μη μου λέτε κάνα δυο σιγά το πρόβλημα (όπως είχαν αναφέρει παλια), με την 20h τι γίνεται; μπορεί να δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάλι τα ίδια με την έκδοση 20g, έκλεισα το κινητό βράδυ και το πρωί που το άνοιξα έδειχνε 2 η ώρα Μεσάνυχτα, να που δε είχα Internet εκεί που ήμουν και για τρεις ώρες δεν ήξερα τι ώρα είναι, είναι δυνατόν να γίνονται τέτοια πράγματα; και μη μου λέτε κάνα δυο σιγά το πρόβλημα (όπως είχαν αναφέρει παλια), με την 20h τι γίνεται; μπορεί να δοκιμάσει κάποιος;

 

Αναφέρθηκε ότι λύθηκε,το όντως απαράδεκτο αυτό πρόβλημα, με τη 20h άλλα εγώ δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω μιας και σχεδόν ποτέ δε κλεινω το κινητό το βράδυ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 επαναφορες το κινητο ηρθε στα ισα του μεχρι στιγμης και στην προηγουμενη

αναβαθμιση τα ιδια εκανε και μετα απο μια μερα και 2-3 επαναφορες εφτιαξε,δωστε του λιγο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ξέρεις αν μπορώ να ξανακάνω αναβάθμιση αυτή την φορά με USB .

 

Δοκίμασε πρώτα διαγραφή προσωρινών αρχείων /Δεδομένων. Τι εννοείς αναβάθμιση μέσω usb ; Για επαναφορά πάς ρυθμίσεις >γενικές >δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά >επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by yannis11
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε ότι λύθηκε,το όντως απαράδεκτο αυτό πρόβλημα, με τη 20h άλλα εγώ δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω μιας και σχεδόν ποτέ δε κλεινω το κινητό το βράδυ.

 

μαλιστα, αν μπορει καποιος ας κανει σημερα το κοπο να το κλεισει το βραδυ,ειμαι root και δε μπορω να μπω στην διαδικασια αναβαθμισης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Προχθές παρέλαβα 32άρι Λευκό με την 20d. Αξίζει να αναβαθμίσω σε update που μου έχει βγάλει και να το ρουτάρω μετά ή δεν υπάρχουν διαφορές από 20d σε g ή h?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δύο θέματα. Το πρώτο ας μου κάποιος πως τονίζουμε λέξεις με το στοκ πληκτρολόγιο και το δεύτερο έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και είμαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό αλλά δεν ανοίγει την οθόνη αρκετά'παραμένει σκοτεινή και μάλιστα αρκετά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, αν μπορει καποιος ας κανει σημερα το κοπο να το κλεισει το βραδυ,ειμαι root και δε μπορω να μπω στην διαδικασια αναβαθμισης

 

θατο κλεισω εγω αποψε και θα ενημερωσω αυριο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

θατο κλεισω εγω αποψε και θα ενημερωσω αυριο.:)

 

ok φιλε, φροντισε να μην εχεις wifi-δεδομενα ανοιχτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δύο θέματα. Το πρώτο ας μου κάποιος πως τονίζουμε λέξεις με το στοκ πληκτρολόγιο και το δεύτερο έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και είμαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό αλλά δεν ανοίγει την οθόνη αρκετά'παραμένει σκοτεινή και μάλιστα αρκετά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ

Για την πρωτη ερωτηση, κρατας παρατεταμενα το γραμμα που θελεις να τονίσεις και το σέρνεις πανω στο τονισμένο!

Για το δευτερο, το εχω παρατηρησει και 'γω, αλλα εγω δουλευω σχεδον παντα manual ρυθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι μονοφωνικο και εχει 1 ηχειο απο κατω ετσι ? σημερα παρατηρησα οτι ακουγεται ο ηχος μονο απο δεξια κατω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι μονοφωνικο και εχει 1 ηχειο απο κατω ετσι ? σημερα παρατηρησα οτι ακουγεται ο ηχος μονο απο δεξια κατω.

 

μονο ενα εχει...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δύο θέματα. Το πρώτο ας μου κάποιος πως τονίζουμε λέξεις με το στοκ πληκτρολόγιο και το δεύτερο έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και είμαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό αλλά δεν ανοίγει την οθόνη αρκετά'παραμένει σκοτεινή και μάλιστα αρκετά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ

 

Πατας παραταταμενα το φωνηεν που θες και εχει επιλογες διαλεγεις συρτα αυτη με τον τονο.2 Δεν σου δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα δλδ/?Προφανως ο μετρητης φωτος αισθητηρας κοινως ,κρινει οτι δε χρειαζεται .Που εχεις την φωτεινοτητα?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχω βάλει στο 50 και έχω επιλεγμένα το αυτόματο, τώρα που γράφω είναι αρκετά σκοτεινο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο ενα νεο μελος!Μολις χτες αγορασα το g2 απο kaizerstore (παρτιδα 409 Ολλανδια).Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με μια μαυρη κουκκιδα στην οθονη (διακρινεται πολυ δυσκολα)...Δεν ξερω αν ειναι καμμενο pixel η σκουπιδακι εχω βαλει αντιχαρακτικο γυαλι..Με καλυπτει εγγυηση ξερει καποιος τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

μονο ενα εχει...:)

 

:lol::lol: οκ σε ευχαριστω πολυ , ειχα παραλειψει αυτο το θεμα και απο την εμφανιση νομιζα οτι ειχε 2 ηχεια και ελεγα μηπως εχω τελικα προβλημα . Αλλα ολα καλα, ειμαι ευχαριστημενος με την επιλογη που εκανα ,

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχω βάλει στο 50 και έχω επιλεγμένα το αυτόματο, τώρα που γράφω είναι αρκετά σκοτεινο

 

Αν θυμάμαι καλά, η αυτόματη φωτεινότητα θέλει ένα "καλιμπράρισμα" θα έλεγα, όπως είχε γράψει πριν από καιρό ένα μέλος εδώ. Το καλιμπράρισμα γίνεται ως εξής (αν το θυμάμαι καλά):

Με τικαρισμένο το αυτόματο, πηγαίνεις το τηλέφωνο σε μία πηγή έντονου φωτός, (ήλιο ή κάτω από μια λάμπα). Μετά ξετικάρεις το αυτόματο και πηγαίνεις σε ένα πιο σκοτεινό μέρος και κατεβάζεις χειροκίνητα τη φωτεινότητα εκεί που θέλεις. Μετά ξανατικάρεις το αυτόματο. Ελπίζω να θυμάμαι σωστά τη σειρά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...