Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα άργησε λίγο αλλά ήρθε. Επειδή ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει ακόμα την έχω στο περίμενε. Το feedback του φίλου με την extra μνήμη πολύ καλό όμως. Για να δούμε τι λένε και άλλοι φίλοι.

και εγω προς το παρον αυτο βλέπω, +150

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα κάτω από την καρτέλα "Ρυθμίσεις>Γενικά" είδα το μενού "Πατήστε και πληρώστε"! Αυτό δεν το θυμάμαι στην G! Μήπως τελικά αυτό πρόσθεσε η H?

 

αυτο το ειχε απο την αρχη.... αν εχεις ανοιχτο το nfc στο δειχνει αν το κλεισεις χανετε.... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπηκα στο κρυφο μενου και ειδα το battery fake mode. Tι ειναι αυτο? τι κανει στην μπαταρια?

Ολα τα μοντελα της LG εχουν κατι σαν προστασια απο μπαταριες noname το συγκεκριμενο μενου ειναι υπευθυνο για αυτό ... googlaρε το ως message "Use Genuine Battery then powering off"

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα...

Αγόρασα πρόσφατα το LG G2 στα 32GB και μετά από μια βδομάδα, πρόσεξα ότι δεν δουλεύει το 4G καθώς δεν είχε καν την επιλογή

για LTE δίκτυα στο μενού, τελικά μπόρεσα να το ενεργοποιήσω μόνο από το κρυφό Service Menu...

Με ένα γρήγορο ψάξιμο διαπίστωσα ότι το κινητό ήταν από τα Αραβικά Εμιράτα παρακαλώ..........!

Στην ετικέτα, έξω απ το κουτί, έγραφε το κωδικό "ARE" και στην έκδοση του firmware λεγε AME, άρα δεχόταν Αμερικάνικες εκδόσεις,

εξού και η ασυμβατότητα με το 4G....

Φυσικά το πήγα πίσω όπως ήταν, αφού είχα παραγγείλει ευρωπαϊκό μοντέλο και δεν υπήρχε περίπτωση να κάθομαι

να μαλώνω με την LG για το αν θα με καλύψει η όχι, άμα χαλάσει...

Από τότε ψάχνω στα σκρουτζομαγαζα για ευρωπαϊκό και διαπίστωσα ότι ενώ παραγγέλνουν από Γερμανία όπως λένε,

τους στέλνουν αραβικά, τουλάχιστον σε αυτούς που τα δίνουν πολύ φτηνά...

Τώρα έχω παραγγείλει στα πιο ακριβά μαγαζάκια να δω τι θα μου έρθει...

Για αυτό πρέπει να ψωνίζουμε φτηνά αλλά όχι αψήφιστα....

Ελέγχεται πάντα από που είναι το κινητό και τσεκάρεται και την ταινία ασφαλείας...

Εγώ το έλεγξα μέσο αυτού του site με όλες τις αναβαθμίσεις, αφού έχει και τον κωδικό χώρας...

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Προσέξτε γιατί ανοίγει κάποια pop up...

Αυτά ήθελα να μοιραστώ μπας και βοηθήσω όποιον ψάχνεται να αγοράσει, για να μην ταλαιπωρηθεί όπως εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα...

Αγόρασα πρόσφατα το LG G2 στα 32GB και μετά από μια βδομάδα, πρόσεξα ότι δεν δουλεύει το 4G καθώς δεν είχε καν την επιλογή

για LTE δίκτυα στο μενού, τελικά μπόρεσα να το ενεργοποιήσω μόνο από το κρυφό Service Menu...

Με ένα γρήγορο ψάξιμο διαπίστωσα ότι το κινητό ήταν από τα Αραβικά Εμιράτα παρακαλώ..........!

Στην ετικέτα, έξω απ το κουτί, έγραφε το κωδικό "ARE" και στην έκδοση του firmware λεγε AME, άρα δεχόταν Αμερικάνικες εκδόσεις,

εξού και η ασυμβατότητα με το 4G....

Φυσικά το πήγα πίσω όπως ήταν, αφού είχα παραγγείλει ευρωπαϊκό μοντέλο και δεν υπήρχε περίπτωση να κάθομαι

να μαλώνω με την LG για το αν θα με καλύψει η όχι, άμα χαλάσει...

Από τότε ψάχνω στα σκρουτζομαγαζα για ευρωπαϊκό και διαπίστωσα ότι ενώ παραγγέλνουν από Γερμανία όπως λένε,

τους στέλνουν αραβικά, τουλάχιστον σε αυτούς που τα δίνουν πολύ φτηνά...

Τώρα έχω παραγγείλει στα πιο ακριβά μαγαζάκια να δω τι θα μου έρθει...

Για αυτό πρέπει να ψωνίζουμε φτηνά αλλά όχι αψήφιστα....

Ελέγχεται πάντα από που είναι το κινητό και τσεκάρεται και την ταινία ασφαλείας...

Εγώ το έλεγξα μέσο αυτού του site με όλες τις αναβαθμίσεις, αφού έχει και τον κωδικό χώρας...

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Προσέξτε γιατί ανοίγει κάποια pop up...

Αυτά ήθελα να μοιραστώ μπας και βοηθήσω όποιον ψάχνεται να αγοράσει, για να μην ταλαιπωρηθεί όπως εγώ...

 

μαλιστα, απο πιο μαγαζι εγινε η πρωτη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, απο πιο μαγαζι εγινε η πρωτη αγορα?

 

Δε θέλω να εκθέσω κανέναν, καθώς δεν είμαι σίγουρος αν ήξερε τι μου πούλαγε η απλά μου έδωσε ότι του έστειλαν...

Και εκτός αυτού, ο άνθρωπος το πήρε πίσω κατευθείαν και μου έδωσε τα λεφτά στο χέρι...

Αν και από το τηλέφωνο μου έλεγε τα δικά του, με το που μπήκα στο μαγαζί μόνο καφεδάκι δε με κέρασε...

Τι να πω, μπορεί να ναι αυτή η τακτική τους...

Για μένα απλά προσέχετε τι παίρνετε, ειδικά όταν βλέπετε πολύ χαμηλές τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο ανακάλυψα ότι το δικό μας που είναι με κωδικο χώρας CWT στη σελίδα με τα firmware μου το βγάζει ότι είναι CWT/CHUNGHWA TELECOM(TAIWAN). Τι σημαίνει αυτό; Μπορώ να του φλασαρω ευρωπαϊκή για 32 gb; Αν ναι ποια συστήνεται; Έχει μείνει στην 20c.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις LED, η επιλογή περισσότερες εφαρμογές (ειδοποιήσεις led όταν γίνεται λήψη εφαρμογών), τι ακριβώς κάνει αν την τικάρω;Είτε την επιλέγω είτε όχι δεν βλέπω κάμια διαφορά στις ειδοποιήσεις. Πχ όταν μου έρχεται μήνυμα στο Skype που με ενδιαφέρει και περισσότερο δεν αναβοσβήνει το LED.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδω και μερικές μέρες αντιμετωπίζω το εξής κουφό με το τηλέφωνο, μέσω υπολογιστή φορτίζει από το καλώδιο αλλά στη πρίζα με τον official φορτιστή τίποτα νεκρό δεν ανοίγει καν να φορτίσει ( όταν είναι κλειστό ή ανοιχτό ). Δοκίμασα το μετασχηματιστή με άλλο καλώδιο να φορτίσω άλλη συσκευή και δούλευε, λέτε να φταίει το usb καλώδιο του φορτιστή? αλλα αν ναι πώς γινεται να φορτίζει στον υπολογιστη:(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκεφτομαι να μεταβώ απο το s4 mini στο lg g2. Περα απο το μειονέκτημα οτι δεν παιρνει κάρτες sd, υπάρχει κατι αλλο αρνητικό? Εχω διαβάσει οτι ειναι και ευθραυστο, ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια φάση, της τελικής επιλογής. Αυτό με τρομάζει με το LG, η έλλειψη κάρτας. Αν πάθει μιά ζημιά από νερό ας πούμε, χάνεις το περιεχόμενο :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκεφτομαι να μεταβώ απο το s4 mini στο lg g2. Περα απο το μειονέκτημα οτι δεν παιρνει κάρτες sd, υπάρχει κατι αλλο αρνητικό? Εχω διαβάσει οτι ειναι και ευθραυστο, ισχύει?

 

Είμαι στην ίδια φάση, της τελικής επιλογής. Αυτό με τρομάζει με το LG, η έλλειψη κάρτας. Αν πάθει μιά ζημιά από νερό ας πούμε, χάνεις το περιεχόμενο :(

 

Να το αγοράσετε........το θέμα της αποθήκευσης λύνεται με ένα usb (meenova) που το 80% εχουμε. Όταν λες ''εύθραυστο'' τι εννοείς ? αν πέσει κάτω οποιοδήποτε τηλ. πέσει, θα έχει ζημίες. Είναι μια γρήγορη συσκευή, που τρέχει απροβλημάτιστα, και γίνετε ακόμη καλύτερο, με της ''μαϊμουδιές'' που σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις...!!!;

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδω και μερικές μέρες αντιμετωπίζω το εξής κουφό με το τηλέφωνο, μέσω υπολογιστή φορτίζει από το καλώδιο αλλά στη πρίζα με τον official φορτιστή τίποτα νεκρό δεν ανοίγει καν να φορτίσει ( όταν είναι κλειστό ή ανοιχτό ). Δοκίμασα το μετασχηματιστή με άλλο καλώδιο να φορτίσω άλλη συσκευή και δούλευε, λέτε να φταίει το usb καλώδιο του φορτιστή? αλλα αν ναι πώς γινεται να φορτίζει στον υπολογιστη:(

ΚΑΤΙ δεν κανει καλη επαφη στο φορτιστη?εε εν αναγκη παρε εναν αλλον φτηνοι ειναι.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να ρουτάρουμε το g2 (τελευταίο update) με το ioroot ή χρειάζεται άλλον τρόπο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο, χθεσινο, ota update, το wifi μου πιανει καλυτερα.

Επειδη "δανειζομαι" απο ενα γειτονα, που ειναι καταστημα και εχει σε σταθερο σημειο το router του, μεχρι προχθες επιανα 1 με 2 γραμμες το πολυ, απο χτες και μετα το update πιανω 3 γραμμες καρφωτες και ποτε ποτε αναβει και η τεταρτη. Τυχαιο;...δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να ρουτάρουμε το g2 (τελευταίο update) με το ioroot ή χρειάζεται άλλον τρόπο. Ευχαριστώ

Μπες εδω και δες τα τελευταια μηνυματα που εχω, "μιλωντας" χθες με ενα παιδι, νεο κατoχο του G2

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5770672#post5770672

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκεφτομαι να μεταβώ απο το s4 mini στο lg g2. Περα απο το μειονέκτημα οτι δεν παιρνει κάρτες sd, υπάρχει κατι αλλο αρνητικό? Εχω διαβάσει οτι ειναι και ευθραυστο, ισχύει?

 

Και εγώ απο κει ήρθα ,στη αρχή το μέγεθος ξενίζει αλλά συνηθίζεται πιστεύω .πολύ καλή αναβάθμιση (αν και τα δύο τηλέφωνα δεν συγκρινονται).τώρα η μη επέκταση της χωρητικότητας για μένα είναι πρόβλημα και η λύση otg usb η stick σε micro usb είναι προσωρινή η λύση ανάγκης ,γιατί κάποιες φορές θέλεις ταυτόχρονα να το φορτιζεις και δεν μπορείς .το δεύτερο αρνητικό (καθαρά υποκειμενικό)είναι τα κουμπιά μέσα στην οθόνη, θα τα προτιμούσα εκτός.κατά τ'αλλα είναι άριστη επιλογή και με την τιμή που έχει τώρα είναι χωρίς ανταγωνισμό .

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος και εγώ στο G2 παρέλαβα εχθές το μεσημέρι και καθώς προέρχομαι από S3 έμεινα με το στόμα ανοιχτό σαν χανος Από την τεράστια διαφορά στα δύο κιητα. Το G2 Είναι απλά απαιχτο. Παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος και εγώ στο G2 παρέλαβα εχθές το μεσημέρι και καθώς προέρχομαι από S3 έμεινα με το στόμα ανοιχτό σαν χανος Από την τεράστια διαφορά στα δύο κιητα. Το G2 Είναι απλά απαιχτο. Παιδιά

 

Εννοειται καμμια σχεση.:):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπες εδω και δες τα τελευταια μηνυματα που εχω, "μιλωντας" χθες με ενα παιδι, νεο κατoχο του G2

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5770672#post5770672

 

φίλε μου όταν βάζω το adb devices και πατάω enter μου βγάζει δύο devices και αφού βάλω την εντολή για reboot μου λέει μετά: error, more than one devices and emulator και δεν προχωράει άλλο. Δεν καταλαβαίνω γιατί μου βγάζει δύο συσκευές :confused:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όταν βάζω το adb devices και πατάω enter μου βγάζει δύο devices και αφού βάλω την εντολή για reboot μου λέει μετά: error, more than one devices and emulator και δεν προχωράει άλλο. Δεν καταλαβαίνω γιατί μου βγάζει δύο συσκευές :confused:

 

Δοκίμασε και το stump root δεν θέλει υπολογιστή έχοντας όμως ενεργό τον εντοπισμό σφαλμάτων απο τις επιλογές προγραμματιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκεφτομαι να μεταβώ απο το s4 mini στο lg g2. Περα απο το μειονέκτημα οτι δεν παιρνει κάρτες sd, υπάρχει κατι αλλο αρνητικό? Εχω διαβάσει οτι ειναι και ευθραυστο, ισχύει?

Για το θεμα ευθραστο θα πω τι μου συνεβη σημερα: Ημουν στη δουλεια και παω να πεταξω ενα μπουκαλακι νερο πιανοντας τα δυο ποδια (πηγα να το παιξω μπαλαδορος :lol: ) και ενω καταφερα να το βαλω στον καδο δεν καταλαβα οτι μου χε πεσει το κινητο (το ειχα μεσα σε θηκη τυπου καλτσα υφασματινη) και σαν μην φτανει αυτο οπως πηγα να "προσγειωθω" (γυρνωντας να δω αν μπηκε μεσα το μπουκαλι βεβαια :D ) πατησα το κινητο :oops: και απορω πως δεν επαθε το παραμικρο :what: μιας και ειμαι 75 κιλα , ημουν στον αερα,και ειχε πεσει και απο 1-1,5 μετρα υψος........ουτε ενα μικρο βαθουλωματακι τπτ.

 

ΥΓ:Τι στιγμη βεβαια που καταλαβα οτι ειχε πεσει και το ειχα πατησει ειπα απο μεσα μου RIP :p

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 48 ωρες σήμερα και ειναι στο 26% .Ειναι ακομα η πρωτη φορτιση. Με αρκετη ομιλια , φωτο , viber . ενημερωσεις , και ιντερνετ. Ανοιχτο παντα το wifi. Μου ηρθε με την 4.4.2 και εκανε και ενημερωση αμεσως στο 20h . Ολα λειτουργούν άψογα προς το παρων .
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση που δεχτηκα εχθες το κινητο τα εχει παιξει,κολαει απιστευτα

η οθονη κανει οτι γουσταρει και γενικως γινεται χαμος.Εκανα μια επαναφορα αλλα τιποτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση που δεχτηκα εχθες το κινητο τα εχει παιξει,κολαει απιστευτα

η οθονη κανει οτι γουσταρει και γενικως γινεται χαμος.Εκανα μια επαναφορα αλλα τιποτα:cry:

Oh god! Αυτες οι αναβαθμισεις ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...