Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως φιλε μου (χωρις να θελω να σε τρομαξω) ο καθενας ξερει τη χρηση που προκυτε να κανει στο κινητο του.... τις προαλες τραβηξα ενα βιντεο με το G2 μου στα 720p και 60 fps διαρκειας 8 λεπτων και μου επιασε χωρο 1.6 gb!! Φαντασου δηλαδη τι θα γινει αν βγαζεις αρκετα βιντεο! Εγω εχω εδω και 7 μηνες 32αρι (με ολα τα ρισκα) και δεν το μετανοιωσα που πηρα αυτο! Αλλα παντα ομως θα φοβασαι τη "στραβη" και μακαρι να μη χρειαστεις ποτε την εγγυηση....

 

ναι δεν εχεις αδικο φίλε απλα το τηλεφωνο το θέλω για διασκέδαση κυρίως παιχνιδια και σερφαρισμα.thx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και δεν είναι μόνο το Skype, το Facebook messenger επίσης παρουσιάζει προβλήματα. Η έκδοση λογισμικού που έχεις είναι αυτή που φαίνεται στο screenshot; Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

[ATTACH]45319[/ATTACH]

 

παιδια κι εγω την ιδια εκδοση εχω και μου ηρθε ενημερωση-εγκατασταση λογισμικου 43 mb .....τωρα τι ειναι αυτο???

διορθωνει κατι??

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

To knock code είναι. Κατέβασε το.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι εγω την ιδια εκδοση εχω και μου ηρθε ενημερωση-εγκατασταση λογισμικου 43 mb .....τωρα τι ειναι αυτο???

διορθωνει κατι??

 

Την έκανες; Άλλαξε κάτι σε σχέσει με την έκδοση που ειχες;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Με το ρεύμα που τραβάει το στικακι + το ρεύμα που τραβάει το παιχνίδι, ίσως προλάβεις να παίξεις ένα 10λεπτο μέχρι να πεθάνει η μπαταρία :Ρ

 

Δηλαδη φιλε μπορεις να παιξεις και παιχνιδι εννοω το διαβαζει με το στικακι!!

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες; Άλλαξε κάτι σε σχέσει με την έκδοση που ειχες;

 

ναι την εκανα αλλα δεν καταλαβα προς το παρων κατι..καποια διαφορα...μονο μου εγκατεστησε ενα family protection για προστασια-κλειδωμα της συσκευης.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Στελιο. Είναι καλυτερο να ρωτήσεις στο επίσημο sub-forum για το G2. Εδώ δεν λυνονται άποριες-προβληματα συνήθως.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=204

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε τα κατάφερα, ακολούθησα και το βίντεο αλλά πάλι άνοιξε το lg mobile support tool λέγοντας μου ότι φοράω την τελευταία έκδοση. Βαρέθηκα :X :wacko: :O :( :mad:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

εκανες αυτα τα βηματα?

2. Επιλεγουμε στο PC μας να είναι ορατοι οι κρυφοι φακελοι και πηγαινουμε στο C:\ProgramData\LGMOBILEAX και σβηνουμε ότι εχει μεσα (αρχεια και φακελους)

3. Αντιγραφουμε στο ιδιο path ότι ξεζιπαραμε από το LGMOBILEAX

στο λεω γιατι εγω που εκανα υποβαθμιση σε 4.2.2 ειχα το ιδιο προβλημα και μολις εκανα το παραπανω λειτουργησε κανονικα.

Επισης θα πρεπει να κανεις edit το hosts των windows με τον παρακατω τροπο.

1.Πηγαινουμε στον φακελο windows/system32/drivers/etc/ βρισκουμε το αρχειο hosts το κανουμε αντιγραφη και επικολληση στην επιφανεια εργασιας μας.Το ανοιγουμε με το Wordpad

2. Προσθετουμε την παρακατω γραμμη όπως είναι στο τελος του αρχειου.

127.0.0.1 csmg.lgmobile.com

 

καλη επιτυχια ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια η εκδοση France V20Β ειναι ιδια με την V20D Germany;Γιατι η V20D Germany που εχω πανω τωρα εχει μερικα θεματακια.Αν γνωριζει κανεις ας μου απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια η εκδοση France V20Β ειναι ιδια με την V20D Germany;Γιατι η V20D Germany που εχω πανω τωρα εχει μερικα θεματακια.Αν γνωριζει κανεις ας μου απαντηση.

 

Όχι δεν ειναι η ίδια. Η V20D της γερμανίας είναι μεταγενέστερη. Έχει μέσα knock code κλπ..

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω πως εχεις αδικο.εχει ανοιχτει ειδικο νημα παντως για την υπερθερμανση της συσκευης.γενικοτερα ειχαν θεμα καποιοι χρηστες του νοτε και μετα και απο τα μπεντς ειπαν πως εφτασαν +60.τεσπα αν το G2 σε καθημερινη χρηση δεν εχει θεμα με υπερθερμανσεις και τετοια δεν υπαρχει και κανενας λογος για τετοιες ενεργειες.

 

Που είναι αυτό το νήμα για την υπερθέρμανση. Το έπαθα κι εγώ τις τελευταίες δυο μέρες μέχρι που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πέρασα όλα τα προγράμματα από την αρχή. Κρατάω ανοιχτό WiFi, bluetooth, Δεδομένα σε μόνιμη βάση και έχω και λογαριασμούς google, facebook, box.com που συγχρονίζονται συνέχεια. Δεν είχα πρόβλημα μέχρι προχθές. Το τηλέφωνο κρατούσε δύο μέρες χαλαρά με πολύ ομιλία χωρίς πρόβλημα, χωρίς υπερθέρμανση.

 

Μέχρι πριν δυο τρεις μέρες παρατήρησα ότι άρχισε να ζεσταίνεται λίγο παραπάνω από το κανονικό και η μπαταρία να πέφτει στο τέλος της ημέρας κάτω από το 30% με ίδια χρήση και εφαρμογές όπως το facebook messenger να αργούν πολύ να ανοίξουν. Την επόμενη μέχρι το απόγευμα το ένιωθα να καίει στην τσέπη μου και το τηλέφωνο σερνόταν. Δεν ξεκλείδωνε και άνοιγε πολύ αργά τις εφαρμογές. Με ρεσταρτ δεν έκανε τίποτα. Είχα εγκαταστήσει το freemeteo από το play store. Ισως αυτό να ήταν και η αιτία της υπερθέρμανσης. Αν και παρόλο που το έβγαλα δεν είδα βελτίωση. Πέταξα και το Clean Master γιατί έχω διαβάσει ότι δημιουργεί κολλήματα σε κάποιες συσκευές επειδή τρέχει στο background και ελέγχει τις εφαρμογές όταν εγκαθιστούνται και ελέγχει για τυχόν άχρηστα αρχεία.

 

Μετά την επαναφορά στις εργοστασιακές και επανεγκατάσταση όλων των εφαρμογών πλην freemeteo δεν παρουσίασε πρόβλημα υπερθέρμανσης. Εστειλα κι ένα mail στην LG να δω πότε θα μου απαντήσουν να το πάω για έλεγχο αν μέχρι την επόμενη βδομάδα μου το ξαναπαρουσιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι η ίδια. Η V20D της γερμανίας είναι μεταγενέστερη. Έχει μέσα knock code κλπ..

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Αλλα εδω που τα λεμε εχει 2-3 προβληματακια η V20D.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σύντομα η απάντηση της LG. Σας την παραθέτω:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το φαινόμενο καθυστέρησης εκτέλεσης λειτουργιών, ενδέχεται να προκαλείται από προσωρινή εξάντληση των πόρων, και κυρίως της μνήμης RAM, όταν η συσκευή εκτελεί πολλές διαφορετικές λειτουργίες. Προτείνουμε να πραγματοποιείται πάντα προσωρινή διακοπή λειτουργίας των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιείτε, αλλά οι οποίες λειτουργούν παρασκηνιακά. Η διακοπή αυτή μπορεί να γίνει από τις "Ρυθμίσεις", "Εφαρμογές", με το πάτημα πάνω στην εκάστοτε εφαρμογή και την επιλογή διακοπής.

 

Επίσης, η επανεκκίνηση της συσκευής σας αποδεσμεύει πόρους συστήματος κάθε φορά που την πραγματοποιείτε, και με αυτό το τρόπο λειτουργεί ομαλά μέχρι και πάλι αυτοί να δεσμευτούν από τις αυξημένες λειτουργίες.

 

Σε ότι αφορά την αύξηση θερμοκρασίας στο περίβλημα της συσκευής, οφείλουμε να τονίσουμε πως η μείωση του συνολικού μεγέθους, αλλά και η χρήση ελαφρύτερων υλικών κατασκευής των σύγχρονων smartphone και tablet, έχει ως άμεση συνέπεια η φυσιολογική αύξηση της θερμοκρασίας των επεξεργαστών τους να γίνεται πιο εύκολα αισθητή.

 

Στο φαινόμενο αυτό παίζουν σαφώς ρόλο και οι ολοένα πιο απαιτητικές εφαρμογές, οι οποίες εντείνουν την λειτουργία των επεξεργαστών με άμεσο αποτέλεσμα την αύξηση της θερμοκρασίας τους, καθώς επίσης και λειτουργίες ιδιαίτερα απαιτητικές σε κατανάλωση ρεύματος, όπως είναι για παράδειγμα το wifi, το 3G, το bluetooth και το GPS.

 

Όλα τα παραπάνω δεν αποτελούν λόγους για τεχνικό έλεγχο της συσκευής, αλλά συνιστούν φυσιολογική λειτουργία της.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Τους γράφω ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε τις τελευταίες δύο μέρες άρα δεν ήταν φυσιολογικό και μου απαντάνε είναι φυσιολογικό! Τυπική απάντηση ελληνικού σέρβις. Τέλος πάντων. Αν μετά από 1-1,5 μήνες κάνει τα ίδια θα έχουμε γλέντια με την LG.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες, για κάποιο λόγο, όταν το έχω ανοιχτό κάνα μισάωρο το πίσω μέρος, κυρίως το πάνω προς την κάμερα, θερμαίνεται πολύ. Τόσο πολύ δεν ζεσταινόταν ούτε όταν το είχα ανοιχτό πολύ περισσότερη ώρα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το πρόχειρο, κράτα πατημένο ένα αρχείο μέχρι να εμφανιστεί το "Χ" και διέγραψε όποιο θες.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόχειρο ψάχνω

 

Πήγαινε σε κάποια εφαρμογή που ανοίγει το πληκτρολόγιο, (μηνύματα, viber, WhatsApp), και κρατά πατημένη την μπάρα που εισαγεις το κείμενο οσπου να σου βγάλει τις επιλογές επικόλληση, αντιγραφή κτλ. Εκεί θα σου βγάλει και την επιλογή πρόχειρο. Εκεί θα δεις και όλα τα στοιχεία που είναι στο πρόχειρο και θα κάνεις αυτό που είπε ο φίλος καταπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

 

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Όταν το τηλ είναι κλειδωμένο και κάνω scrol από δεξά προς αριστερά ενεργοποιείται η εφαρμογή της φωτογραφικής. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη δυνατότητα αυτή;

2) Έχω Navigon 5.2.0. Σε landscape η μπάρα με τα πλήκτρα στα δεξιά της οθόνης δεν κρύβεται, όπως σε άλλες εφαρμογές. Ξέρετε αν και πως γίνετε?

 

Κατά τα άλλα το κινητό απλά δεν υπάρχει! 2 μέρες τώρα και δεν μπορώ να το αφήσω από τα χέρια μου!

 

Ευχαριστώ!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

 

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Όταν το τηλ είναι κλειδωμένο και κάνω scrol από δεξά προς αριστερά ενεργοποιείται η εφαρμογή της φωτογραφικής. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη δυνατότητα αυτή;

2) Έχω Navigon 5.2.0. Σε landscape η μπάρα με τα πλήκτρα στα δεξιά της οθόνης δεν κρύβεται, όπως σε άλλες εφαρμογές. Ξέρετε αν και πως γίνετε?

 

Κατά τα άλλα το κινητό απλά δεν υπάρχει! 2 μέρες τώρα και δεν μπορώ να το αφήσω από τα χέρια μου!

 

Ευχαριστώ!

 

1) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wordpress.chislonchow.deviceadminkeyguard

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Βρήκα και πως γίνεται χωρίς εφαμογή.

Όταν πας να προσθέσεις widget στη lockscreen αν ξετικάρεις την εφαρμογή της φωτογραφικής τότε δεν ενεργοποιείται αν κάνεις scroll προς τα αριστερα. :D

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είχα στείλει κάποια φορά μήνυμα "END DAY" στο 1333 ώστε να απενεργοποιηθεί η υπερεσία του ίντερνετ με ένα ευρό ανά μέρα. Μαζί με την απενεργοποίηση αυτή, απενεργοποιήται και γενικά το ίντερνετ με 3G κι ας βάλω Mb; Πρασπαθώ να συνδεθώ τώρα που έχω Mb και δεν μπορώ με τπτ. Οι ρυθμίσεις είναι όλες καλά που τις κοίταξα και τις βρήκα και εδώ. Αν επιλέξω για τα MMS μου βγάζει αμέσως το σήμα 3G & Η δίπλα στο σήμα. Όλα αυτά για what's up. Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις ρυθμίσεις για επαλήθευση πάλι ή αν ξέρει κάτι άλλο; Ευχαριστώ!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...