Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Β επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων γίνεται απο τις ρυθμίσεις εκει που λεει αντιγραφα ασφαλείας και επαναφορά - επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων

 

Μαλλον δεν καταλαβες την ερωτηση μου θοδωρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον δεν καταλαβες την ερωτηση μου θοδωρη.

 

Χαχαχα λες πάλι? Αυτό που ρωτάς πάντως αφου δεν έχεις custom recovery ωστε να μπεις και να το κανεις απο εκει γίνεται απο εκεί που σου είπα στιε ρυθμίσεις. Η επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων είναι φορματ και χάνεις τα πάντα απο το τηλέφωνο και έρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση. Τώρα αν δεν εχω καταλάβει το φορματ τι να σου πω. Καλημέρα κιόλας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα λες πάλι? Αυτό που ρωτάς πάντως αφου δεν έχεις custom recovery ωστε να μπεις και να το κανεις απο εκει γίνεται απο εκεί που σου είπα στιε ρυθμίσεις. Η επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων είναι φορματ και χάνεις τα πάντα απο το τηλέφωνο και έρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση. Τώρα αν δεν εχω καταλάβει το φορματ τι να σου πω. Καλημέρα κιόλας

 

Καλημερα φιλε μου.ειναι απαραιτητο μετα απο την αναβαθμιση να κανεις επαναφορα ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.ειναι απαραιτητο μετα απο την αναβαθμιση να κανεις επαναφορα ρυθμισεων?

 

Οταν εισαι στοκ οχι και τόσο. Αν δεις και σου κανει κουλα κάνεις. Μην αγχώνεσαι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν η αναβάθμιση θα μας ερθει μέσω ΟΤΑ η πρέπει να συνδεθούμε μέσω pc.

Ευχαριστώ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν η αναβάθμιση θα μας ερθει μέσω ΟΤΑ η πρέπει να συνδεθούμε μέσω pc.

Ευχαριστώ.

 

Εισαι στοκ χωρίς ρουτ? Αν ναι θα σου έρθει οτα. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις κέντρο ενημερώσεων και να το κοιτάξεις μονος σου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ για την απάντηση, είμαι στοκ, ελληνικό απο oteshop, απόλυτα ευχαριστημένος

απο την συσκευή και εαν υπάρχουν και βελτιώσεις απο την αναβάθμιση ακόμη καλύτερα:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στοκ χωρίς ρουτ? Αν ναι θα σου έρθει οτα. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις κέντρο ενημερώσεων και να το κοιτάξεις μονος σου

Φιλε εγω την αναβαθμιση την εκανα μεσω pc suite lg.Eκανα μονο ενα backup και την περασα απο πανω.Καλα εκανα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Σκεφτομαι για το 32αρι. Ξερω οτι δεν ειναι ελληνικο αλλα ευρωπαικο. Τι γινεται η προκορντια τα δεχεται αυτα? Επισης απο οτι ειδα σκρουτζ 2 μαγαζια το φερνουν. Εχετε καμμια προταση απο που να το παρω αν τελικα καταληξω εκει? Το Ζ2 ειναι τεραστιο και το launcher οχι πολυ του γουστου μου. Γιαυτο κοιταω το g2. Το μονο που φοβαμαι ειναι τα updates Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ένα backup στο pc suite και τις εφαρμογές πού έχω μέσα.

Όταν έρθει η αναβάθμιση την κάνω και μετά κάνω reset?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στοκ χωρίς ρουτ? Αν ναι θα σου έρθει οτα. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις κέντρο ενημερώσεων και να το κοιτάξεις μονος σου

 

Αν είμαστε root δεν γίνεται OTA?

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι στοκ οχι και τόσο. Αν δεις και σου κανει κουλα κάνεις. Μην αγχώνεσαι

 

ναι στοκ ειμαι κ μονο με μια εφαρμογη,το εχω εντελως μαμα το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Σκεφτομαι για το 32αρι. Ξερω οτι δεν ειναι ελληνικο αλλα ευρωπαικο. Τι γινεται η προκορντια τα δεχεται αυτα? Επισης απο οτι ειδα σκρουτζ 2 μαγαζια το φερνουν. Εχετε καμμια προταση απο που να το παρω αν τελικα καταληξω εκει? Το Ζ2 ειναι τεραστιο και το launcher οχι πολυ του γουστου μου. Γιαυτο κοιταω το g2. Το μονο που φοβαμαι ειναι τα updates

 

Απο οπου και να το παρεις το 32αρι,δεν καλυπτεσαι απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε root δεν γίνεται OTA?

 

Αν εισαι μονο root και δεν εχεις περασει custom recovery θα κανει κανονικα OTA update. Απλα χανεις το root.

 

Και κατι αλλο που παρατηρησα στη 4.4.2.

 

Όταν φτιαχνεις φακελακι στην homescreen σε περιοριζει στα 4 εικονιδια ανα γραμμη (μεσα στο φακελο εννοω) ενω στη JB ειχε μεχρι 5 αν θυμαμαι καλα. Τι μπουρδα ειναι παλι αυτη; :blink:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι μονο root και δεν εχεις περασει custom recovery θα κανει κανονικα OTA update. Απλα χανεις το root.

 

Και κατι αλλο που παρατηρησα στη 4.4.2.

 

Όταν φτιαχνεις φακελακι στην homescreen σε περιοριζει στα 4 εικονιδια ανα γραμμη (μεσα στο φακελο εννοω) ενω στη JB ειχε μεχρι 5 αν θυμαμαι καλα. Τι μπουρδα ειναι παλι αυτη; :blink:

 

 

Για δώσε μία screenshot. Mήπως είναι μεγαλύτερα τα εικονίδια των φακελων;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

3} μπορω να αφαιρεσω τον ηχω της καμερας ?

 

Απο το μενου της καμερας δεν εχει απενεργοποιηση του ηχου του κλειστρου.Εναλλακτικα μπορεις να απενεργοποιήσεις τον ηχο του τηλεφωνου και τοτε μπορεις να τραβηξεις φωτό χωρις να ακουγεται τιποτα.Αρκει μολις τελειωσεις να ενεργοποιησεις ξανα τον ηχο για να μην χασεις καποια κληση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτιαχνεις φακελακι στην homescreen σε περιοριζει στα 4 εικονιδια ανα γραμμη (μεσα στο φακελο εννοω) ενω στη JB ειχε μεχρι 5 αν θυμαμαι καλα. Τι μπουρδα ειναι παλι αυτη; :blink:

 

4 είναι και στη JB

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάνεις ότσν βγαίνει μία καινούρια official rom πόσό καιρό κάνει συνήθως να βγάλουν το ρουτ? Μου κάνει εντύπωση πως κυκλοφορεί ήδη καιρό η 4.4.2 αλλά από ροοτ τίποτα...

Και κάτι ακόμα. Τις επίσημες ρομ που κατεβάζουμε από εδώ τις περναμε με το LG support tool? Υπάρχει κάποιος οδηγός?

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

4 είναι και στη JB

5 ειναι.

[ATTACH]42639[/ATTACH]

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο και το σύνολο των εφαρμογών που είναι στο φάκελο?

Γιατί σε μένα 4 είναι ;)

 

 

edit: ισχύει, δοκίμασα να βάλω κι άλλες εφαρμογές και έγιναν 5 ανά σειρά

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο και το σύνολο των εφαρμογών που είναι στο φάκελο?

Γιατί σε μένα 4 είναι ;)

 

Σωστος.......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους αναβαθμιση για τα ελληνικα G2 !!!! yioupiiiii Αντε να δουμε τι διαφορες θα εχουμε?

:lol: Αντε καλοριζικο σε ολους και σε ολες που εχουμε το G2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα κανονικά αναβάθμιση σε SEA 4.4.2 kit Kat και όλα καλά. Αισθητή η διαφορά στην ανταπόκριση του touch Και του knock και γρήγορη εκκίνηση των εφαρμογών.

 

Δυστυχώς δεν έχει επιλογή για 4G Από το μενού. .μόνο manually. Επίσης, εχασα την δυνατότητα του Path Input, δηλ. του tracing λέξεων πάνω στο πληκτρολόγιο...

Το είδε κάποιος με SEA κινητό και κάποια πρόταση για επαναφορά αυτής της λειτουργίας.

 

Ευχαριστώ

Edited by antonio_
Link to comment
Share on other sites

Με Τ mobile γερμανικό έχουμε καμία ενημέρωση ;

 

Έπρεπε να την έχεις πάρει ήδη.Σύνδεσε το στον υπολογιστή με pc suite να δεις τι σου βγάζει.

Να ρωτήσω και εγώ αν ξέρει κάποιος.Έχω 32αρι με κωδικό MAL και κανονικά βγάζει ότι πρέπει να έχει HKG d80210b,αλλά εγώ πέρασα τη open Europe.Θα μου έρθει ΟΤΑ ή τζάμπα περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...