Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν η LG δεν έχει βγάλει την 32γίγα έκδοση Ευρώπη και άγνωστο άν και πότε θα την βγάλει.

Αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη κυκλοφορεί μόνο το 16γίγα. Η 32γίγα έκδοση unbranded και unlocked κυκλοφορεί κανονικά μόνο Ασία.

Πάντως το expansys σε αφήνει να παραγγείλεις το 32γίγα από το honk kong αλλά δεν σου παρέχει Ευρωπαική εγγύηση.

 

Γερμανία κυκλοφορεί κανονικά το 32άρι (amazon.de , getgoods.de κλπ.)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα η lg έκανε καλη προσπάθεια,αλλα τα 16gb τι τα ήθελα πραγματικα :wacko:

Μισές δουλειές ως συνήθως.

Τελικά το double tap δουλεύει με nova prime κανονικα και άψογα?

Επίσης η φωτεινότητα στον ήλιο σε σχέση με το z1 πως ειναι?

Καλυτερη,χειρότερη ή η ίδια.

140 ευρω παραπάνω απο το 16αρι στο amazon οπως ειπώθηκε.

http://www.amazon.de/LG-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00FG0UCC0/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1381057900&sr=8-3&keywords=g2+lg

Άμα πέσει στα 500 ευρω τοτε ναι αξίζει,μιας και LG και 600αρια δε λέει με τίποτα μιας και γρήγορα χάνουν την αξία τους.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία κυκλοφορεί κανονικά το 32άρι (amazon.de , getgoods.de κλπ.)

 

Φίλε με συγχωρείς αλλά κανονικά το 32αρι ΔΕΝ κυκλοφορεί.

Κάποιοι έχουν λίγα κομμάτια και τα χτυπάνε στο θεό.

Όταν το 16αρι έχει 479 δεν μπορεί να έχει το 32αρι στα 639.

Εκτός αν πιστεύεις ότι η LG τιμολογεί 150 ευρώ τα 16GB μνήμης.

Την πραγματική τιμή για το 32αρι θα τη δούμε σε μερικές εβδομάδες.

Και για του λόγου το αληθές :

http://geizhals.at/eu/?cat=umtsover&asd=on&asuch=lg%20g2

 

To 16αρι ξεκινά στα 477 και είναι διαθέσιμο σε 55+ μαγαζιά.

Το 32αρι είναι διαθέσιμο μόνο σε 10 μαγαζιά και έτσι εξηγείται η τιμή των 638 ευρώ.

Το 16αρι branded έχει ήδη πέσει στα 427 ευρώ οπότε καταλαβαίνετε τι πάρτυ έχει να γίνει με τη συγκεκριμένη συσκευή στο Skroutz...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράφω εδώ και μέρες για την ειλικρινή προσπάθεια που έχει κάνει η LG με το G2 και πιστεύω ότι θα πάει πολύς κόσμος προς τη συσκευή διότι :

 

1. Σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την οθόνη του. Όταν το βλέπεις ανοιχτό σε οποιοδήποτε κατάστημα , για να αποφασίσεις να πάρεις άλλη συσκευή θα είναι με μισή καρδιά.

2. Η φωτογραφική μηχανή είναι πραγματικά πολύ καλή αν και το κινητό μόλις κυκλοφόρησε. Έχει πραγματικό OIS και θα ικανοποιήσει κάθε normal χρήστη.

3. Το κινητό έχει την καλύτερη μπαταρία της αγοράς. Όλα τα reviews αναφέρουν την καταπληκτική αυτονομία της συσκευής.

4. Η τιμολόγηση. Παιδιά εδώ η LG δείχνει ότι δεν χρειάζεται να σκάσεις υποχρεωτικά 700-800 ευρώ για να πάρεις μια ναυαρχίδα από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας. Ακόμα και χαζός να είσαι όταν βλέπεις το 599 στους 'κλέφτες' όπως το πλαίσιο ,κλπ καταλαβαίνεις ότι το κινητό αξίζει την προσοχή σου.

5. To κινητό έχει FM radio σε αντίθεση με τα τελευταία Samsung. Μπορεί να σας φαίνεται αστείο αλλά έχω πέσει πολλές φορές σε αυτή την ερώτηση και είναι σημαντικό κίνητρο για πολλούς.

6. Πάντως όσοι δεν βιάζονται θα τους έλεγα να περιμένουν και να το αγοράσουν μέσα στον Νοέμβριο. H τιμή στη Γερμανία είναι ήδη 440 για το 16αρι και ας ελπίζουμε σε λίγες εβδομάδες τα skroutzoμάγαζα nα πάνε προς τα εκεί...

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2189119_-g2-lg-electronics.html

Fixed!Εγώ θα το παραγγείλω σίγουρα σε καμια 10αρια μέρες αν έχει πέσει στα 450 ! Είναι το ψυχολογικό όριο για μένα! Ήδη κάνει 500 εδώ : http://www.vnp.gr/lg-g2-vodafone.html

Edit: Δεν ήξερα ότι υπάρχουν 2 site όπως στην Ελλάδα (τα αντίστοιχα skroutz-bestprice) . Νόμιζα πως υπήρχε μόνο ένα εκεί! όπως και να'χει θα πέσει αρκετά η τιμή.Νομίζω 440 είναι η χαμηλότερη τιμή ΧΩΡΙΣ συμβόλαιο . Αφήστε το 32αρι εκεί που είναι και ασχοληθείτε όλοι με το usb otg και θα είστε μια χαρά!

Edited by GeorgeLS

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία κυκλοφορεί κανονικά το 32άρι (amazon.de , getgoods.de κλπ.)

 

Η επίσημη απάντηση που έχω απo expansys είναι ότι η LG δεν καλύπτει το 32άρι με Ευρωπαϊκή εγγύηση. Υποθέτω ότι τα καταστήματα που αναφέρεις το έχουν φέρει από honk Kong και αναλαμβάνουν αυτά το θέμα της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ίσως μια χαζή ερώτηση αλλά πιστεύω πως το έχουν σκεφτεί και άλλοι.

Όσο και αν έχει ανέβει το επίπεδο των συσκευών τα τελευταία τρία χρόνια, λόγο του ότι τις πειραζουμε σε σημείο κακουργήματος έχει τύχη να κολλήσουν και να μην μπορείς να κανείς τίποτα.

Στο s3 μου έχει συμβεί κανα δυο φορές όταν δοκίμασα κάποιες αμφιβόλου ποιότητας εφαρμογές και σε αυτή την περίπτωση αναγκαστικά να βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει.

Όσο και αν θέλω να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν θα πειράξω μια συσκευή σαν τον g2 είμαι παραπάνω από βέβαιος πως θα τις βγάλω τα μάτια και ίσως κάποια στιγμή να διαμαρτυρηθεί κολλώντας και αναγκάζοντας με να ψάχνω τρόπο να την απενεργοποιησω η να την επανεκκινησω.

Όταν δεν υπάρχει η επιλογή αφαιρουμενης μπαταρίας τι μπορείς να κάνεις για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

http://www.valuebasket.com.sg/en_SG/LG-G2-D802-32GB-SIM-Free-/-Unlocked-(White)/mainproduct/view/14092-AA-WH

 

παιδια ξερουμε κατι γιαυτο το site???

468 εχει το 32αρι :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.valuebasket.com.sg/en_SG/LG-G2-D802-32GB-SIM-Free-/-Unlocked-(White)/mainproduct/view/14092-AA-WH

 

παιδια ξερουμε κατι γιαυτο το site???

468 εχει το 32αρι :)

 

Και με τρία χρόνια εγγύηση;

Από πότε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που παραγγειλα το 32αρι από Hong Kong στα 530 κάτι ευρω εχει 1 χρονο εγγύηση
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση που έχω απo expansys είναι ότι η LG δεν καλύπτει το 32άρι με Ευρωπαϊκή εγγύηση. Υποθέτω ότι τα καταστήματα που αναφέρεις το έχουν φέρει από honk Kong και αναλαμβάνουν αυτά το θέμα της εγγύησης.

 

Ε άμα είναι να μην έχω ούτε με αυτό εγγύηση, τότε κορεάτικο με τα χίλια.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση που έχω απo expansys είναι ότι η LG δεν καλύπτει το 32άρι με Ευρωπαϊκή εγγύηση. Υποθέτω ότι τα καταστήματα που αναφέρεις το έχουν φέρει από honk Kong και αναλαμβάνουν αυτά το θέμα της εγγύησης.

 

Αυτο βεβαια μπορει να αφορα μονο το expansys και μοντελο που φερνει αυτη.

Για το αμαζον μπορει να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,μιας και εκει το 32αρι λογικα εισαγεται επισημα για την Γερμανικη αγορα αρα πρεπει εγγυηση να εχουμε κανονικα.

Και παντα οτι φερνει το γερμανικο αμαζον ειναι επισημα και για την γερμανικη αγορα,και οχι απο Ασιες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βεβαια μπορει να αφορα μονο το expansys και μοντελο που φερνει αυτη.

Για το αμαζον μπορει να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,μιας και εκει το 32αρι λογικα εισαγεται επισημα για την Γερμανικη αγορα αρα πρεπει εγγυηση να εχουμε κανονικα.

Και παντα οτι φερνει το γερμανικο αμαζον ειναι επισημα και για την γερμανικη αγορα,και οχι απο Ασιες.

 

Είσαι σίγουρος ότι η LG έχει διαθέσει επίσημα το 32άρι στην γερμανική αγορά;

Δεν μου φαίνεται λογικό να το διαθέτει μόνο στην Γερμανία, ενω Αγγλία και Γαλλία να μην το έχουν.

Δεν αποκλείεται όμως, μου θυμιζει την περίπτωση s4 octa που το είχε επίσημα μόνο η γερμανική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παντως τοσο στην Αγγλικη οσο και στην Γερμανικη σελιδα η LG αναφερει την υπαρξη δυο εκδοσεων με 16GB και 32GB.

 

http://img13.imageshack.us/img13/6285/jg31.png

 

http://img15.imageshack.us/img15/7756/xd23.png

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

λιγο υπομονη να το φερουν περισσοτερα μαγαζια, παλι το vnp με νεα εισοδο το play247 το εχουν, τα υπολοιπα μαγαζια ειναι τα γνωστα ακριβα
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας του play247.

 

Τί θα γίνει;;;Θα αλλάξει σε επίσημο το νήμα;;;Και νήμα με τροποποιήσεις!!...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πεταχτηκα και γω απο το πλαισιο να το δω.. πολυ καλες εντυπωσεις..το θεμα ειναι ποτε θα ερθει η εκδοση των 32gb..

 

ξερουμε την πολιτικη της LG ελλαδας στα αγορασμενα απο Ευρωπη.. δλδ αν παρω το 32αρι απο γερμανια τι παιζει με σερβις κτλ?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το πρώτο αναλυτικό hands on review!!! Me likes it a lot!!!

 

εγω περιμενω hands on απ'το Techblog που θα'ναι σιγουρα πανω απο 50 λεπτα :P

 

 

!!! http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/lg/g2+32gb+d802/

Edited by Nicolas_D
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι πααααρα πολυ καλη κατω απο την ηλιο.

Πρωτες εντυπωσεις απο μπαταρια εξαιρετικες με μολις 2 φορτισεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

πεταχτηκα και γω απο το πλαισιο να το δω.. πολυ καλες εντυπωσεις..το θεμα ειναι ποτε θα ερθει η εκδοση των 32gb..

 

ξερουμε την πολιτικη της LG ελλαδας στα αγορασμενα απο Ευρωπη.. δλδ αν παρω το 32αρι απο γερμανια τι παιζει με σερβις κτλ?

 

Δεν ισχύει η εγγύηση. Και όχι μόνο αυτό, δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν και επί πληρωμή αν το πας.

Πριν δέκα λεπτά επικοινώνησα και εγώ με LG Hellas έχοντας την ίδια απορία με εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ερωτευτεί.. Έλεγα να πάω σε s4 αλλά με τα κλειδώματα και αυτά, δεν το θέλω πλέον. Θα περιμένω να κινηθεί λίγο, να παίξουν ροοτ και ρομς και όρμησα. Πολύ καλή προσπάθεια της lg πάντως, με αυτό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

οποτε αν δεν ισχυει εγγυηση για το 32αρι της ευρωπης

φυγαμε για κορεατικο νομιζω με κλειστα ματια :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η εγγύηση. Και όχι μόνο αυτό, δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν και επί πληρωμή αν το πας.

Πριν δέκα λεπτά επικοινώνησα και εγώ με LG Hellas έχοντας την ίδια απορία με εσένα.

 

Αν ισχύει αυτο η LG στη black list.:ninja:

Επιεικώς απαράδεκτο,και το είχα αναφέρει σε TV που αγόρασα απο αμαζον και δεν με κάλυψε και τη λυση τη βρήκα μέσω αμαζον τελικά.

Και μετά εχει την απαίτηση για καλυτερη πορεία.:wacko:

Και έλεγαν διάφοροι για το εξαιρετικό service της LG.

Φαντάζομαι και το nexus 5 ειναι στην ίδια κατηγορία.

Δηλαδη επειδη ειναι 32αρι δεν το καλύπτουν γιατί μονο αυτή ειναι η διαφορα με το 16αρι.

Απίστευτο.:blink:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...